Máj 2010. Kto vtedy čaká bábo?

michalag
24. aug 2009

Ahojte 🙂 ,
je tu uz niektorá ktorá vie že čaká bábo v máji 2010? Dufam ze sa coskoro tato tema rozrastie 😵 🙂 😵

hladala som ci tu uz nahodou podobna tema nie je, ak ano tak sa vopred ospravedlnujem

matpaj
31. mar 2010

nikka 😀 aj to je druh masaze 😀 sexovat dokonca.......sa to ponatahuje 😀 😀 by mohli vymysliet nejake nasadky na pipiky pre mm, bolo by to prirodzenejsie ako si tam nafukovat nejaky balon, nie? 😀 😀 😀
sme ale hnusne.... 😝

nikkka
31. mar 2010

tie najmensie pampersky budeme pouzivat aj viac ako mesiac nie??

zamilovana
31. mar 2010

Mne vraveli tri balenia po 20 ks, ale myslím že dvoje ti stačia, kebyže moc krvácaš, tak poprosíš sestričku alebo manžela a ten ti dokúpi, lepšie ako by ti ostalo 😉 Ja mám pampers jedno balenie newborn a jedno balenie dvojok, nechcela som sa zásobiť, lebo viem, že niektoré deti z môjho okolia sa vyhádzali aj z pampersiek, alebo im nesadli a precikávali ich, tak museli meniť.

matpaj
31. mar 2010

ja si do porodky ale kupim obycajne plienky, nejake lacne, vraj to tam miesaju a babo nema aj tak plienku ktoru ste priniesli....

nikkka
31. mar 2010

matpaj to je najlepsi druh masaze, ale keby sa mi chcelo... 😀
no ale v poslednej dobe mam take eroticke sny, ze normalne ked sa rano zobudim tak sa pred manzelom hanbim..ale sak o tych snoch vobec nevie...

monikapd1
31. mar 2010

no baby ja mam oproti vam ozaj nejak malo tych plienok a vlozky neviem ci este budem kupovat sa uvidi na poradni co mi povie doktorka, ci sa mala uz otocila, abo nie. ak nie tk si mozem kupit take obycajne ako na MS abo tie specialne z lekarne ako po porode?? a budem potrebovat aj podlozku na postel ked mi budu robit SC?

monikapd1
31. mar 2010

matpaj to si neprebalujes v nemocke u vas babo sama?? hm u nas to tak je, sa plienky neodovzdavaju

nikkka
31. mar 2010

monika ja uz plienky viac kupovat nebudem, potom priebezne sa budu kupovat, ved by som to ani doma nemala kam davat teraz uz a je to aj dost penazi, tak postupne pekne..na zaciatok mam to je podstatne..

antynka1
31. mar 2010

Já mám asi 4x newborn pleny - každé jinou značku a pak jedny dvojky. Do porodky je neberu - tam dostaneme, stejně jako vložky - ale ty si pro jistotu jeden balík těch poporodních vezmu - prý jich mívají občas málo.......

monikapd1
31. mar 2010

nikka a kedy mas termin? hm ja si tiez myslim, ze aspon na mesiac mi bede stacit 150 plienok a potom sa bude postupne dokupovat a vlhcenych obuskov mam 5 balikov 😀 to si myslim, ze tiez na urcitu dobu postaci 🙂

monikapd1
31. mar 2010

inak beriete si do porodky aj vlhcene obrsky?

antynka1
31. mar 2010

No ze začátku počítejte tak 10 plínek na den.... Takže těch 150 je málo....

monikapd1
31. mar 2010

no tak ved uvidim, ale zas je individualne, napr. neter. myslim tolko ani neminula, curavala pomenej a ked bude malo nie je problem dokupit 😉

aaadus
31. mar 2010

Jsem zpět od kadeřnice. Vlasy krásně učesané na zítřejší focení, ještě aby mi to teda vydrželo 😅 A byla jsem s mamkou na oběd a dala jsem si smažený hermelín, hranolky a točenou kofolu 😀 Oběd pro těhuli jak stvořený 😀

Já mám plenky newborn 3x a ještě chci dokoupit nějaké dvojky pro jistotu.

antynka1
31. mar 2010

Jj, dokoupit se dá vždy 🙂

vavenka
31. mar 2010

Ahojte, u nas v porodnici prve 2 dni zvyknu babatko prebalovat sestry a potom uz ide babatko na izbu k mamine, a sestry pytaju spatne 8 kusov na den......
Ja beriem aj vlhcene obrusky a presne ako matpaj pisala, kupila som 24ks balenie obyc tesco plienok, ktore dam sestrickam a potom uz ked budem prebalovat ja, tak mam pampersy... A kupovala som rovno dvojky, tak neviem ci nebudu velke, asi pre istotu kupim aj jeden balik jednotiek .......

vavenka
31. mar 2010

Aaadus mnam vynikajuci obed 🙂 🙂

lucik...
31. mar 2010

jo holky fakt doporučuju, mě to právě řekla dr. že jestli je mi to nepříjemné tak ať si je koupim, tak jsem koupila, samozřejmě hned přečetla příbalový leták jestli to vůbec smí těhule a píšou tam že bez problému těhule i kojící. Jen v tom letáku píšou že jedna tableta denně před spaní a mě dr. říkala že bohatě stačí půlka obden a myslím že fakt stačí, já si dala zatím jen jednu a fakt cítím že je to lepší 😵

jinak my máme 2 plenky newborn po 78ks a jedny ty dvojky, kdyžtak ty malé ještě dokoupíme

matpaj
31. mar 2010

moni, u nas sa vraj plienky odovzdavaju....a kamoska vraj odovzdala pampers a jej babo malo na sebe nejake gumy......no a stazuj sa a zbytocne si znepriatelis sestricky, aj ked je to blbe....

monikapd1
31. mar 2010

fuu prave som dopozerala cisarsky rez, asi by som ozaj radsej chcela rodit normalne, ked som to videla 😖

aj ja si beriem vlhcene obrusky a odsavacku si beriee svoju abo vyuzijete tu erernu v nemocke? hm ja si beriem svoju, teda este si ju musim kupit, ale budem si brat svoju a ako je to s kojenim po SC??

monikapd1
31. mar 2010

matpaj no tak to ano, ked sa to u vas takto robi tak je zbytocne davat drahe plienky a dieta ti daju do obycajnych lacnych

nikkka
31. mar 2010

monika presne taky isty termin mam ako ty 🙂

nara
31. mar 2010

Ahoj holky, tak vás zase po dlouhé době zdravím!
Ráda jsem poznala část z vás na pražském srazíku. Bylo to fajn 😉
Sice jsem tam skoro přišla o dítě, protože mi zdrhlo a chtělo samo odjet výtahem. Ještě, že ho paní, která tam čekala, nenechala nastoupit a počkala s ním, než jsem přišla. A že jsem se teda nehonila, protože jsem si myslela, že je jenom za rohem 😠

nara
31. mar 2010

Jinak jsem dneska celou noc téměř nespala, neznámo proč. Tak jsem to dneska doháněla po obědě 😀

Chystám se taky začít balit tu tašku do porodnice, ale nějak se k tomu nemůžu dokopat, ach jo.

nikkka
31. mar 2010

inak tie tesco plienky su tiez dobre, moja svagrina ich kupovala malej a bola spokojna..aj tak to pre tesco vyraba nejaky vyrobca co vyraba aj znackove plienky, rozdiel je len balenie..

nara
31. mar 2010

U nás v porodnici všechno bylo, teda všechno ne. Ale vložky, toaletní papír, noční košile, odsávačky, dudlíky, podložky do postele, dětem se utírali zadečky perlou. Ještě bych uvítala ručníky, ty manža musel každý den nosit čisté. Tentokrát mu musím ukázat, jak je má vyprat, aby na mě zase nevypadla plná koupelna hadrů 😀

aaadus
31. mar 2010

Já pořád nemám koupené kojící podprsenky. Nějak se k tomu nemůžu dokopat, ale teď o víkendu snad konečně cosi koupím ať to mám komplet

nara jestli to nebylo tím, že byl úplněk

lucik...
31. mar 2010

naro mě se taky špatně spalo. Nic mi nebylo, nebolelo, ale vzbudila sem se ve 4 na záchod a pak jsem zabrala snad až v 6

andelka
31. mar 2010

Tak já mám 2x Bella Happy newborn (tuším že po 42ks) a 2x Pampers Newborn (3-6kg) velké balíky po 108ks. Chci pak přecházet na látkovky, takže se kdyžtak pak dokoupí podle potřeby a velikosti mimča.
Vložek do porodky mám 4 balíky, ale do tašky si nabalím jeden a pak manžel kdyžtak donese.
Co budeme mít k dispozici se zeptám na předporodním kurzu, ale každopádně do tašky nabalím jeden balík vložek a jeden balík plen a jedny ubrousky, kdybych náhodou skončila jinde než mám v plánu. Jinak je u nás od ruhého dne (kdo se cítí tak asi hned) rooming in, takže tipuju, že si budu mimčo přebalovat a zaopatřovat sama.

nara
31. mar 2010

Úplněk nebo prázdná postel 😀 Manža je od neděle na služebce...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre