Máj 2010. Kto vtedy čaká bábo?

michalag
24. aug 2009

Ahojte 🙂 ,
je tu uz niektorá ktorá vie že čaká bábo v máji 2010? Dufam ze sa coskoro tato tema rozrastie 😵 🙂 😵

hladala som ci tu uz nahodou podobna tema nie je, ak ano tak sa vopred ospravedlnujem

jojina11
13. feb 2011

@monika.c no moja mala pred týždňom 7,65 a mne to nevadí, je taká akurát ,a tiež akoby mala v chrbte baterky 😀

natalianr
13. feb 2011

@jojina11 dakujem za odpoved, tak aspon viem ze som v tom neni sama 😒
u nas sa to trosilinku zlepsilo, ale zabera len zemiakova kasa...

natalianr
13. feb 2011

@monika.c maly pribral za necely mesiac len 150 g .. tiez sa mi to zda malo

nice202
13. feb 2011

Ahojte, no s tym papanim to je u nas tiez strasne. velmi jej nechuti. 😒 kupili sme si laktobacilky, co nam poradila lekarka, tak trooosku sa to upravilo

helka1
13. feb 2011

@lolita.9991 Lolita skus Hipp stavicku slivkovu, moze sa od 4 mesiaca, mozno to stolicou pohne 😉
Add choditka jednoznacne neodporucam 😔 akurat take ktore dietatko tlaci pred sebou, s takym uz mi maly lieta po izbe 🙂 Suhlasim s icou6
Peknu nedelu !

smejkoh
14. feb 2011

@nice202 @natalianr Ahojte maminky. Nam velmi chuti pohanka a kasa z kukuricnej krupice. Vyskusajte, mozno aj vasim drobcekom zachuti. A z kukuricky sa vraj dobre pribera 😀

natalianr
15. feb 2011

@smejkoh vyskusam🙂

nice202
15. feb 2011

@smejkoh ahoj, pohanku som neskusala, priznam sa, ze ani neviem, kde to kupim. Kukuricu hej. moja mala je cisto chlebova, papa chlieb cisty, s maslom , s natierkou.... keby som jej tam natierala aj neviem co, tak by to zjedla, lebo by to bol chlieb.

smejkoh
15. feb 2011

@nice202 Pohanku kupis vo vacsich potravinach, vacsinou pri cerealiach alebo v bio obchodikoch. Ten chlebik zaposobil aj na nas a poslednu novinku mame acidofilne mlieko, to by pila stale.

smejkoh
15. feb 2011

Chcela by som sa este spytat, ako uspavate svojich drobcekov? Nasa mala zaspi len na prsniku alebo pri hojdani na rukach. Parkrat sme skusali aj metodu len polozit do postielky, ale bol to boj. Hned bola na styroch alebo postojacky. 😒 Nemate odskusanu nejaku fintu ako na to?

lenka268
15. feb 2011

@smejkoh ahoj, ja maleho uspavam stale v kociari cez den aj vecer na noc, potom ho prelozime do postielky, takze aj ja by som potrebovala nejaku tu fintu, lebo za chvilku mu budu trcat nohy von, bolo by fajn keby mi zaspal sam v posteli alebo postielke ale aj ked je strasne unaveny ze ledva pozera tak nezaspi a zacne byt zly. Akonahle ho dam do kociara niekedy staci par krat povozit a uz spi. Niekedy to trva dlhsie.

smejkoh
15. feb 2011

@lenka268 Ahoj, som rada, ze nie sme sami. Aj my uspavame cez den len v kociku, ale tiez som rozmyslala, ze ju aj vecer uhojdam v kociku, lebo na rukach je uz dost tazka. Niekolkokrat nam zaspala v postielke tak, ze si cuckala flasu s mliekom (cumlik nechce) alebo mala pred tvarickou plysaka. Ale teraz to uz nefunguje, ani ked je velmi unavena.

sandrik
15. feb 2011

@smejkoh presne takto sme fungovali aj my este pred dvomi tyzdnami...cez den zaspal len v kociku (ak sme mali stastie) alebo mne na rukach, pri tom didi alebo cumlik v pusine, niekedy aj na velkej posteli ,ale len ak som lezala vedla neho...vecer detto, a do polnoci aj 4x hore, od polnoci to iste...spal najradsej prisaty na prsiach...potom som tu na MK nasla diskusiu o tom, ze kazde dieta sa vie naucit spat a skusili sme to, prve dva dni dost horor, maly plac v jednej izbe, jeho mamina v druhej, ale uz po troch dnoch sa nam to zacalo upravovat a dnes, po cca 2T zaspava sam v postielke, a v noci sa zobudi raz okolo polnoci a potom az okolo piatej rano, cez den je kludnejsi a dokonca zacal lepsie papat, fakt nechapem...trochu som si to poupravovala, bolo to na nas trochu drasticke, ale nam to pomohlo

smejkoh
16. feb 2011

@sandrik Ahoj, velmi gratulujem, ze to mate za sebou a krasne zaspavate sami. Ja som pozerala tu temu, ale zatial mam pocit, ze by som to s tym placom nezvladala. Mozno by bola teraz na to vhodna doba, lebo ked bude mat rok, uz ju asi nijako nepreucim. To by som sa na to musela veeelmi psychicky pripravit a manzel tiez (alebo stuple do usi 😀 ). Ty mas tu knihu?

sandrik
16. feb 2011

@smejkoh mam, je volne k pristupna na webe na stranke: http://www.materskacentra.cz/boskovice/Download..., da sa stiahnut v doc. formate...ked som si ju precitala, pochopila som, ze niektore veci som nerobila dobre prave kvoli malemu, ale aj tak som sa na to odhodlavala asi tri dni, lebo mi bolo jasne, ze ak to vyjde, budem musiet drzat "regulu" aj vtedy, ked by som ja aj mala chut povolit 😉 ...mozno, keby som mala kludne babatko, ktore si aspon trochu pospi cez den aj (alebo 🙂 aspon) v noci, netlacilo by ma to tak, ale uz som ledva fungovala 😝 a v podstate aj maly bol skoro stale nervozny, aj ked sa zobudil, madlil si hned oci a nebol poriadne vyspaty (mozno prave preto, ze sa bal, ze ked zaspi, odidem a tak sa tiez prekonaval...)...je k tomu siahodlha diskusia, ale s kazdym babatkom je to aj tak trosku ine...inak, zacat mozes v akomkolvek veku, ale cim skor, tym menej ma vzite niektore zlozvyky... 😉

smejkoh
16. feb 2011

@sandrik Dakujem za link, mam co studovat. To sa ani necudujem, ze si sa na to odhodlala, ked ste boli uz obaja totalne vycerpani, nebolo nad cim vahat. Drzim palceky, aby drobcek staaale dobre spinkaval.

sonita
19. feb 2011

ahojte vo výživovích pohároch sa dá zamraziť napr:mlieko ???

nice202
20. feb 2011

@sonita jasne, ze sa da. ked su vysterilizovane

sonita
20. feb 2011

@nice202 -dakujem

lenka268
21. feb 2011

@sonita ahoj, ako pise nice urcite sa da, vsetko sa da asi zmrazit, myslis mlieko materske? alebo normalne kravske?lebo nerozumiem 😀 , este som chcela k tomu choditku co si mi pisala, tiez sa velmi tesi Danko ked je v nom, skace a pekne ide do predu. Svagrina je lekarka tiez mi o tom povedala klady a zapory - tych bolo samozrejme viacej, ale je to kazdeho vec, nebyva tam dlho a tesi sa s toho. 😉

ica9
21. feb 2011

Ahojte. Dlhsie som tu nebola. Mame dve novinky 😉 Nasa sikulka sa plazi vo velkom, zacina stvornozkovat a pred tyzdnom sa 1X uplne sama posadila 😎 Velmi sa tesime a aj jej sa v sede paci-este si nie je celkom ista, ale velmi sa snazi 😉 A hlavne je spokojnejsia, ze sa vie dopravit tam kde potrebuje 🙂

lenka268
21. feb 2011

@ica9 ahoj ica, gratulujem 😉 , ako to prebiehalo tie zaciatky so stvornozkovanim?, zacala sa tahat po brusku? lebo Danko sa da tiez uz na styri a hupe sa a hupe a bac na zem, zatial ziadny pohyb, tiez cakam kazdym dnom ze sa pohne. Kolko ma mala? lebo nemas napisane, v tomto obdobi rozhoduju aj tyzdne, dr mi povedala. Takze aj za tyzden moze dieta pravit velky pokrok. Ale som rada ze sa mu paci na zemi lebo tam nechcel byvat. A ze sedka sama tiez parada 😉 Pekny den

ica9
21. feb 2011

@lenka268 Tak Barborka ma presne 9 mesiacov a 1 tyzden. Zacalo to tak, ze sa davala na 4 a pohupovala, potom sa zacala plazit-a to jej ide uplne dokonale 😎 Ma taky zvlastny styl plavecky 😀 Par dni na to sa pri plazeni dala na 4, podsunula si nozky pod seba a sedela. A asi 4 dni na to ako zo sedu isla na brusko ostala na 4 a spravila par krockov. Este stale sa ale radsej plazi ako stvornozkuje. Po tom ako sa zacala plazit to uz islo strasne rychlo. V podstate za tyzden urobila obrovske pokroky. Ako vravis skutocne rozhoduju tyzdne a niekedy aj dni. Ked sa to rozbehne tak to ma rychly spad 😉

nezbednik
21. feb 2011

ahojte chcem sa opytat nas syn zaspava v postielke (po ulozeni donej akoby zazrakom ozil) a chvilu nam trva kým nám zaspi.zaspava okolo 20-21 ale posledne noci sa nam zobudi o 23 a nechce sa mu pokracovat v spanku ☹trva to taku hodinku kym si to rozmysli a zaspi.cajiku nam vypije v pohode aj 1dl na pockanie.a papanie je take vseliake niekeedy mu prvu lyzicu dame nasilu aby zistil ze to nieje nic strasne a potom to uz ide.mi mame taky problem ze sme tak trochu tuhy-a musime chodit na rehabilitacie .cvicime vola sato vojtova metoda.pretocime sa z chrbta na brusko ale opacne nam to neide. a este sa nevie posadit

jojina11
24. feb 2011

ahojte, no konečne už aj Vladka prišla na to ako loziť 😀

lenka268
24. feb 2011

@ica9 ahoj, no aj ja sa uz tesim, kedy bude lozit, zatial ziadna zmena, stale je nastyroch a hupe sa dopredu dozadu, trocha sa mi zda ze s lavou nozickou uz nieco vymysla akoby chcel vykrocit no zatial nic 😉

@jojina11 jej gratulujem 😉 parada

monmud1981
24. feb 2011

ahojte, dlhsie som tu nebola, tak som trosku pocitala,o com sa tu toci. Zuby mame aj my - dva, vysli po vianociach, teraz sa tlacia dva vrchne, dasna ma take napuchnunteeee, chudacik, vsetko obzuval, tak som zvedava,kedy vyjdu. Nasmu matusovi jest chuti, zjedol by snad aj mna,keby mohol, takze s tymto problem nemame. Co dam do misky, to zosrotuje. Rybu nedavam este ani ja, s takymito vecami musime opatrne, mame totiz atopicky ekzem, aj ked vo velmi miernom stadiu, maly mal len 4 suche fliaciky na tele a tych sme sa zbavili a odvtedy nic, chvalabohu. Jogurty nam uz dr kazala papat a zda sa ze mu zle nerobia, zatial len biely, davam na striedacku zvolensky a activiu.Niekto tu spominal,ze ked je dieta na HA mlieku, nedavaju sa jogurty, my mame tiez HA nutrilon,ale jogurty nam kazala dr. a v jogurtoch je bielkovina kravskeho mlieka stiepena,tak neviem, preco by sa jogurty nemohli. Tiez mi dr povedala,ze od roka prejdeme na normalny nutrilon, vraj uz HA potom nema velmi vyznam, kedze po roku sa dava aj tvaroh, maslo a tak. Lozit zacal na vianoce a dlho to pri lozeni nezostalo, hned ako prisiel na to,ze zo styroch sa da postavit, tak uz len stal, aj v postielke,aj pri kojeni, co je uzasny pohlad. Ked sa moze pridrzat,tak prejde okolo nabytku,aj v postielke. Moj nazor na choditka je tiez negativny, citala som aj dr vravela, ze nie, ako niektora spominala, ma to nepriaznivy ucinok na klby a chrbticu. Sadnut som ho tiez nedavala a nedavno si sadol aj sam. Najskor zo stoja, ked padal a spadol na zadok, asi prisiel na to,ze aj sediet sa da a teraz sa vie posadit aj sam. Ale vacsinou je na kolenach alebo v stoji. No a zaspavanie. Doobeda vacsinou bez problemov zaspi sam, poobede chodievame von a v kociari zaspi bez akychkolvek problemov, ak nie sme vonku tak ho niekedy musim uspat tak,ze si lahneme spolu na postel, privieniem si ho a ked zaspi,prelozim ho do postielky. A s vecernym zaspavanim problem nemame. Uz od malicka sme ho naucili,ze sme ho dali do postielky, pusinka, pohladenie a odisli sme. Ked zacal mrncat, prisla som, pohladkala, zakryla a odisla. Takto som to opakovala niekolkokrat az zaspal. Dalsie dni som predlzovala intervaly medzi mojim prichodom do spalne,az to prislo do stadia, ze ho dam do postielky a do 5 minut spi bez toho,aby som tam musela behat. Denne zaspavanie bolo horsie, to sme bojovali dlhsie a tiekli mi nervy riadne. Aj ked bolo na nom vidno,ze je unaveny, zaspat ani za svet. Ale snazim sa robit to iste ako vecer. Tak dufam,ze som aspon trosku poradila tym mamickam,ktore tu piali,ze maju problem so spanim. Mozno vam to bude trvat dlho a bude vas to stat vela sil,ale stoji to zato.

ica9
24. feb 2011

@jojina11 Jeej tak gratulujeme!!!
Nasa sikovnica si asi pred tyzdnom konecne sadla a dnes zacala stvornozkovat. Taaaake to je zlate. 😀

ica9
24. feb 2011

@jojina11 Jeej tak gratulujeme!!!
Nasa sikovnica si asi pred tyzdnom konecne sadla a dnes zacala stvornozkovat. Taaaake to je zlate. 😀

jojina11
24. feb 2011

@ica9 Vladka už sedí dlhšie.,potom zistila, že sa dá stáť na nohách a bežkať no a až teraz sa jej podarilo na kolienka a aj sa posúvať ručičkami, ale viac sa jej teda páči to chodenie 😀

sonita
25. feb 2011

@lenka268 -hej materské mlieko som myslela......no ved hej keby nebolo chodítko neviem bolo by to ťahšie ja som za chodítko môj vela vnom chodí bez opory ,ale vie že ked chce vie si skočiť do sedačky
😀.....včera bol bez chodítka vedla sedačky a zrazu odišiel 3-kroky od sedačky ani sa nedržal,lebo uvidel fľašku potom išiel ale som ho už držala,ale bol to takí moment ked sa zrazu pustil gauča a spravil tie kroky...to sme boli presne u svokrovcou.....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre