Máj 2010. Kto vtedy čaká bábo?

michalag
24. aug 2009

Ahojte 🙂 ,
je tu uz niektorá ktorá vie že čaká bábo v máji 2010? Dufam ze sa coskoro tato tema rozrastie 😵 🙂 😵

hladala som ci tu uz nahodou podobna tema nie je, ak ano tak sa vopred ospravedlnujem

lucik...
4. máj 2010

Ahojky 🙂

Jakpak se máme? Koukám že už máme spousty nových miminek 🙂 Moooc gratuluji

aaadus
4. máj 2010

mayocka gratuluji 🙂

mayocka
4. máj 2010

dakujeme zienky 😉

vladkaz1
4. máj 2010

srdecne gratulujem je nadherna proste zlaticko 😵

lucik...
4. máj 2010

Tak jaký byl porod (je to kopírované tak je to bez smajlíků)

V neděli mě celý den pobolívalo a tvrdlo břicho, ale jen tak lehce, to jsem si říkala že jsou poslíčci.. Ale ze srandy jsem furt říkala Lukymu ať je připravenej, že třeba porodíme.. V 10 jsem mu volala že už mě to přešlo, takže nic, ať jde hajat.. A jak sem byla rozhodnutá ráno přemluvit primáře aby mi to vyvolal, tak jsem si říkala že ne, že ještě nechci Šla jsem do sprchy a pak jsem s jednou holčinou koukala na chodbě na telku. Ve 23:30 jsem si šla lehnout a jak jsem dolehla, tak mě strašně zabolelo břicho a cítila jsem takový "prasknutí".. Tak sem si řekla "ty foe, to je určitě voda".. Tak jsem si stoupla že si dojdu na záchod a jak sem si stoupla tak se to spustilo.. Litry a litry vody.. Břicho mě bolelo, ale ne nějak moc. Šla jsem za sestřičkou, ta řekla že si mám vzít ručník, hygienu a že půjdem na monitor. Na monitoru nic nenaměřily, Dr. řekla že jsem otevřená na 2cm a že to je na dlouho a že když se to do rána nerozjede tak že mi píchnou vyvolávačku. Furt jsem se ptala jestli můžu zavolat manžela a oni že ne, že je brzy a vrátili mne zpátky na pokoj.. Pak mi přišla sestřička píchnout injekci na ukliněnění abych se prý vyspala.. Jenže to jsem měla bolesti už dost silné a po 5min tak jsem jí řekla jak mám asi spát když mám bolesti po 5 min. tak řekla že mezi Volala jsem Lukymu, že mi praskla voda ale že říkají že je to ještě na dlouho a že ho sem nepustí.. Celou dobu jsem samozřejmě nespala, furt chodila na záchod apod. a sestřička mi furt nadávala, že tam sebou seknu tim tlakem, že si mam jít lehnout.. Když viděla že fakt nepůjdu že ležet nemůžu, tak mě teda v 1:45 vzala znovu na monitor.. Kontrakce na monitoru pořád nic moc, ale otevřená jsem byla už na 4cm.. Takže už půjdu na sál, uděláme přípravu a tak. Znovu jsem se ptala jestli můžu zavolat manžela a ona že si dojdem pro věci, uděláme přípravu a pak že mu zavolám, že uvidíme jak to půjde, ale že si myslí že to jen tak nebude.. Furt mi stála za zadkem, takže jsem mu zavolat fakt nemohla.. Udělala mi klystýr (nic hrozného ), takže jsem seděla strašnou dobu na záchodě a prodýchávala bolesti a pak jsem šla do sprchy... Sprchovala jsem se vařicí vodou, to mi docela pomáhalo, jenže jak sem vylezla tak bolesti byli horší a bylo mi strašně zle, na omdlení... Zavolala jsem teda PA, ta mě odvedla na sál a že můžu zavolat manžela, že za chvíli přijde, podívá se jak to pokračuje a píchne mi epidurál a odešla.. Tak jsem si sedla na ten míč, zavolala Lukymu, jenže sem do toho málem omdlela, tak jsem mu jen řekla ať jede a položila to.. Došla sem si na záchod a měla jsem pocit že už mám snad hlavičku mezi nohama.. Tak jsem šla na chodbu a volala PA, řekla jsem jí že je mi strašně zle a že mám potřebu tlačit.. Řekla mi ať si lehnu že mě prohlídne, tak sem řekla že nemůžu, že omdlim a ona že jen na chviličku.. (To bylo 3:25) Tak sem si lehla a ona mě prohlédla a zděsila se.. Řekla ježiši vy už rodíte.. Hned všechny zavolala a začlo to.. Přišla Dr. řekla že můžu tlačit až budu chtít a já řikala že nemůžu že omdlim.. A oni ať teda prodýchávám.. Pak jsem dvakrát zatlačila a to už jsem cítila fakt hlavičku mezi nohama Ale říkala jsem že už nemůžu, že to nevydržim Tak řekla že už jen jednou a bude venku a že mě trošku nastřihne (vůbec jsem to necítila).. Tak to mě potěšila, tak jsem zatlačila a maličká byla venku... Hned začala plakat a já taky Očistili ji a dali mi ji na bříško a hned se přisála, šikulka.. Dr. mě šila asi 5min, jen lehké šití, už to vůbec necítím. Narodila se ve 3:40 a Luky přijel přesně ve 4:00 Doteď je mi strašně líto, že to nestihl a PA to fakt podcenila.. Kdyby mi dovolila mu zavolat před klystýrem tak by přijel akorát Když přijel tak ho k nám na chvilku pustili, přišel a brečel... Ptala sem se ho proč brečí, jestli proto že to nestihl a on že ne, že neví
Nicméně měli na sálech strašně narváno, takže asi po 20minutách mě odvezli normálně na pokoj a lukyho poslali domů Ani ty 2 hodiny na sále jsme spolu nemohli být... Chvíli jsem se prospala a v 9 mi Viky přinesli a už jsem ji měla jen u sebe

xxx.klarka
4. máj 2010

mayocka, moc gratuluji. Maličká je krásná. Koukám že už má i naušničky, kočka to je. 😵 😵

pralinka25
4. máj 2010

m.c. gratulujem a prajem hodne zdravicka.
mayocka mala je nadherna a tiez gratulujem a nech ste obe zdrave a spokojne 😵

blanka.k
4. máj 2010

Luci - to mě mrzí, že to manžel nestihl ☹ Hlavně, že jste v pořádku...

pralinka25
4. máj 2010

jej luci tak to aspon netrvalo moc dlho. skoda ze to manzel nestihol. neviem preco to takto v tych porodkach robia. viacerym kamoskam sa stalo ze to manzelia nestihli len preto ze personal to podcenil a nechcel aby prisli skor 😠
ale tak aspon si ju uz uzivate pekne spolu.

greeri
4. máj 2010

m.c. a mayocka blahoželám k dcérenkám, nech vám robia radosť, nech majú dobrý apetít a nech ste zdravé 😵
luci fakt rýchly pôrod a tatino si to pri dcérke aspoň teraz vynahradí 😉

mayocka
4. máj 2010

dakujeme krasne babenky za gratulacie 😉

mitani
4. máj 2010

ach tie naše drahé polovičky, viem si predstaviť, že sú rovnako vystresovaní ako my. môjho manžela tiež poslali domov, že budem rodiť až na druhý deň a o tri hodinky letel naspäť, aby mohol popestovať malú 🙂 boli sme dohodnutí, že pri pôrode nebude, tak som bola rada, že som mu mohla zo sály zavolať a priniesli mu malú. teraz rozmýšľam, že mu poviem, aby zostal aspoň na chodbe, keď aj druhý pôrod bude taký rýchly ako prvý, ušetrím mu cestu domov a späť. termín mám 17.5. ale veru nedbala by som, keby to bolo aj zajtra 🙂 "májovky" držím palce, aby nám to dobre dopadlo

newyorkgirl
5. máj 2010

pekny dnik zelam, pozeram ako to tu nepribuda, ked uz sa rodi, mam aj cas docitat, ked nenapisete milion stran 😀 ja mam podla MS termin dnes a podla uzv v sobotu, ale mne sa fakt vobec nechce rodit, mne je tak dobre s tym bruskom, hoci sa na maleho tesime, kludne by som ho tam este ponosila, co som asi skor vynimka tuna 😀 ale pri prvej sme sa tiez nevedeli dockat, chcela som, aby sa narodila kludne aj 2 tyzdne skor, lebo som mala narodky a vsetko bolo nachystane uz mesiac pred porodom, teraz so stahovanim a do toho moja skola, kdeze, este dorabam posledny report 3000 slov, tak dufam, ze to maly berie na vedomie a necha ma to dokoncit a potom sa uz budem iba jemu venovat 😎

hepinka
5. máj 2010

ahojte!
Mayocka - ja tiez samozrejme srdecne blahozelam! Lucik - ked som to citala tak ma to dojalo, ze som mala slzy na krajicku (co tie hormony so mnou robia? 🙄 ), ale chvalabohu, ze ste OK, aj ked je to fakt skoda, ze to manzel nestihol
Dnes od rana mam taky hnedasty vytok (žeby hlienova zatka?) nie je toho vela, ale stale to odchadza - ktore ste to zazili tak dokedy sa dostavi cca porod? Moze to trvat par hodin, par dni? na nete sa docitam vzdy nieco ine. Inak zatial ziadne priznaky, len mam z toho taky divny pocit..

michalag
autor
5. máj 2010

Ahojte 🙂

hepinka, moze ist o hlienovu zatku ale ta moze odist rozne ako v den porodu tak aj par tyzdnov, par dni pred porodom

pipussa
5. máj 2010

kocky,
beriete este magnezium ??? dokedy sa moze brat ? zabudla som sa opytat porodnika a uz som 37tt

xxx.klarka
5. máj 2010

pipussa, tak to ho vysad už. Měl by se vysazovat ve 36. týdnu.

pipussa
5. máj 2010

a kvoli comu sa vlastne uz ma vysadit ???

xxx.klarka
5. máj 2010

pipussa, magnesium vlastně uvolnuje a sklidnuje svaly - dělohu, takže by jsi nemusela potom poznat porod a mohlo by ti to stížit. Nevím .. 😕

pralinka25
5. máj 2010

pipusa tak ako pise klarka. rasej vysadit aj ked niektori doktori nechavaju az do konca

bara.c
5. máj 2010

Ahoj klarko, tak už to máme za pár, viď? Já se té naší berušky nemůžu dočkat. 🙂 🙂 🙂 Lucík už má Viki u sebe. Je moc krásná a hodná. Jak se těšíš ty a co nervozita z porodu? Taky používáš EPINO? 😉

sedmokraska
5. máj 2010

Milé mamičky,
keďže moja dcérka už vyrástla, ponúkam na predaj veľmi výhodne tieto veci, ktoré poslúžia ešte ďalšiemu dieťatku:

1. kvalitný matrac kokos-molitán-kokos (matrac nebol ani raz precikaný, nič na matrace nebolo vyliate, ani čajík, ani mliečko, nakoľko v postieľke moja dcérka iba spinkala a nie papala, matrac je v perfektnom stave)
2. plachta žltá + plachta zelená do postieľky
3. vreckár v žltej farbe
4. biely vankúš rozmer 60 x 40 cm + biely paplón rozmer 130 x 90 cm v perfektnom stave
5. posteľné prádlo s motívom macka pu od Matejovského (100% bavlna, zapínanie na zips) v perfektnom stave

Ku všetkým veciam darujem postieľku. Najlepšie osobný odber. Cena za všetko 60 EUR.
V prípade záujmu pošlem fotky na Vašu emailovú adresu.

Aďka

xxx.klarka
6. máj 2010

barac. , ahoj, proč se nepřidáč do té nové soukromé diskuze?? Mám se fajn, ale nic se u mě neděje. Už bych ráda rodila a maličké se nějak nechce. Používala, ted už moc ne jelikož se mi při tom docela dělá blbě, a poslední dny mi je furt zle na zvracení. 🤐 Jak se máš Ty?? Porodu se nebojím, nevím do čeho jdu, tak se celkem i těším. 🙂

vejula
6. máj 2010

ahojte majovky...Takže všetky detičky od apriloviek su už na svete...Aj ked viem že už ste dávno začali teraz oficialne predavame štafetu... Prajem krásny mesiac maj s kopou nových detureniec 😵

adelka89
6. máj 2010

TAK A JSEM TADY. JMENUJI SE MATYASEK MICEK NARODIL JSEM SE V 7:21, VAZIM 2800G A MERIM 48CM. (luciik)

adelka89
6. máj 2010

holky oprava ne MATYASEK ALE MATYSEK 😀

shaarka
6. máj 2010

ahojte,
tak sa chcem pochvalit, 29.4.2010 sa nam o 21,10 narodil zdravy syncek Teo, 3580g a 50cm 😵
rodila som s epiduralom, ktory nezabral (ani som len netusila, ze sa take nieco moze stat), ale aspon tie priserne bolesti netrvali dlho. kto ma nejake otazky, sem s nimi 😀

pipussa
6. máj 2010

ahoj shaar, tak ako to zvladas ??? 🙂
ake to je mat doma drobca ? 🙂

vladkaz1
6. máj 2010

vyhrala som formu na pecenie tak uz som aj upiekla nieco jednoduche 🙂

shaarka
6. máj 2010

pipuss, bojujeme, hladame system 😒 😀
a ake to je? uvidis o chvilu 😉 pre mna velmi zvlastne... 😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre