Máj 2010. Kto vtedy čaká bábo?

michalag
24. aug 2009

Ahojte 🙂 ,
je tu uz niektorá ktorá vie že čaká bábo v máji 2010? Dufam ze sa coskoro tato tema rozrastie 😵 🙂 😵

hladala som ci tu uz nahodou podobna tema nie je, ak ano tak sa vopred ospravedlnujem

anopka
9. máj 2010

jinak gratuluji maminkam k miminkum.vsechna bolest odezni az budete mit miminka u sebe 🙂

aaadus
9. máj 2010

anopka já jsem malému oblíkala body s dlouhým rukávem, tepláčky, ponožky a takovou zimní soupravu. Ale v tom mu bylo nejspíš horko, tak mu místo zimní soupravy dávám takovou flaoušovou teplákovku a v kočárku ho zakrývám teplou dekou a přijde mi to akorát.

zuzanek
9. máj 2010

https://www.modrykonik.cz/fotoblog/zuzanek/albu...

Ahojky holky, poslední 3 fotky je Tomášek od Blaničky 😵 😵 😵 😵

marcelka123
10. máj 2010

A neviete co je so Sunny? Este neporodila? 🙂

pralinka25
10. máj 2010

jeeeeeeeeeej ten je krasnucky. gratulujem blanke a prajem rychle zotavenie a obom vela zdravicka 😵

mishelik
10. máj 2010

Ahojte tak sa vam idem pochvalit, pred tyzdnom som vam pisala ze mi pomaly odteka asi plodovka a veru tak aj bolo...od soboty to pomalicky odtekalo a v pondelok som bola poobede v meste a prisla som cela mokra tak sme isli do porodnice o 17h. Do 18 30h ma natacali na pasoch a o 20 30h bola mala Nelka na svete s vahou 3650g a 50 cm. Narodila sa presne 14 dni pred terminom 😀

antynka1
10. máj 2010

Mishelik - gratuluji a měla jsi to rychlé, to je paráda 🙂

newyorkgirl
10. máj 2010

mishelik veru gratulko tak super rychlovka teda 😀

babule aspon mi povedzte ked sa tu tak rodi, ze nie som jedina co prenasam 😅

pipussa
10. máj 2010

kocky,
ako sa prejavuju kontrakcie ?
aky je to pocit ?

kikarv
10. máj 2010

jéé baby držím vám všetkým palce a nech to máte za sebou a ratolesti pri sebe 🙂 ja som bola v takomto očakávaní pred mesiacom.

pipussa kontrakcie sú tvrdnutie bruška, bolesti podbrušku, bolesti v krížoch môžu nemusia byť, ale bolesti by mali byť pravidelné v tedy sú to pravé kontrakcie, ked niesu pravidelné a nesilnejú sú to poslíčkovia. ale myslím že ty máš ešte 1 týždeň 2 čas. držím palce 🙂

pipussa
10. máj 2010

kikarv,
ja idem buduci tyzden na planovanu sekciu...
ale teda, ved kludne to moze byt aj skor, neplanovane...
dnes som sa v noci budila na bolesti brucha, podbruska, aj krize, bola som aj na velkej...
ale potom som zaspala...
takze asi len poslickovia
len proste, je to take ocakavanie, ze to moze prist hocikedy...

marcelka123
10. máj 2010

🙂 misheliiik 🙂 krasna je Nelka...blahozelam a v dobrom zavidim, ze uz to mas za sebou a Nelku pri sebe 🙂 🙂 🙂

A na porod co hovoris? 😲

antuanet
10. máj 2010

mishelik, gratulujem! To si teda mala super rychle...cim to je ze dievcence su take bezproblemove? 😉
Mojmu drobcovi sa vobec nechce...uz mam po termine a ked to do stvrtku nestihne ideme do nemocnice. Uz neviem na co ho nalakat, aby sa sam pytal... tak rada by som ho už drzala v naruci.

marcelka123
10. máj 2010

antuanet.. tak sa ti to blizi 🙂 🙂 🙂

ako pisalo jedno dievca u nas junoviek: Ist na nakup, tazky, dovliect ho domov, pesi na 7 poschodie, urobit pikantny obed, vecer vziat muza na strasne dlhu prechadzku , vinko so skoricou, niekto pisal ze cerstvy anas a vecerny sexik uz nestihla, lebo volali svagra aby po nich prisiel..... 😀

michalag
autor
10. máj 2010

tabulka 🙂 🙂 🙂

bronia13
10. máj 2010

ahojte - par krat som tu aj ja pisala - ja mam original termin 7 juna ale budem mat cisarsky 31 maja - uz je naplanovany, v stredu som uz skoro rodila, mala som kontrakcie kazde 3 minuty tak som sla k dokimu a ten mi vravi zhanaj manzela nech stihne porod, tomu sa samozrejme dobila baterka tak som ho nemohla zohnat a porod uz ako keby rozbehnuty 😉 no nakoniec vsetko dobre dopadlo, manzel zavolala a kontrakcie zastavili vseliakymi liekdmi a kapackami a sla som domov - nastastie. ale nebolo mi to jedno vam poviem..... na a od vtedy sa tak citim ze sa mi hlava kruti a vraciam a tak, najprv to som myslela ze to je z morfia co mi v nemocnici pichli - tam som sa dovracala ale od vtedy mi je furt zle - stava sa to aj vam? lebo mne cele tehotenstvo nebolo zle len teraz to na mna prislo - mate niektore nieco podobne?

kote.s
10. máj 2010

Ahoj, může se k vám přidat do diskuse. termín porodu mám na konci května.

miska1981
10. máj 2010

ahojte, ako sa mame? ja rovnako, nic nezabera, malej sa von nechce a to som mala prvy termin uz pred 3 dnami a stale nic a to som vyskusala naozaj vsetko, ani hamiltonov hmat nezabral 😒 ako dlho sa prenasa? kedy je to uz nebezpecne?

newyorkgirl
10. máj 2010

miska, tak nie som sama 😎 mne pri prvej robili hamiltona kazde 2 dni, tyzden som prenasala a potom som sla na vyvolavacku do nemocky uz.... teraz som v UK, tuna robia hamiltona az po tyzdni prenasania a ked do 3 dni nic, tak az potom do nemocky, cize az 10 dni, ale viem aj o babach 12-14 dni, pokial babo kopka a chodis na kontroly CTG a je to OK, tak pohoda, skor som ja tuna nervozna ked cele tehu ziadne kontroly nerobili, akurat co som bola v 7mes. na SK na vysetreni komplet u svojho dr. pre klud na dusi... ale som rada, ze sa vo mne nik nehrabe fakt, pokial nemam problemy, bo tie kontroly na SK kazde 2 dni potom aj kazdy den pomaly, to bolo nechutne uz...

antuanet
11. máj 2010

Ahojte, tak vidím, že aj dievčence štrajkujú 🙄 to som si myslela, že len chlapcom sa von nechce...
miska, neboj nič dva týždne pred aj po sú v poriadku, keď je malé v pohode a placenta ešte vyživuje plod nie je sa čoho báť, akurát, že budú bábatka väčšie a nám sa bude ťažšie rodiť. Určite Ťa teraz budú viac sledovať a možno Ti už doktor napísal aj papier na hospitalizáciu. Ja som mala termín v sobotu a hospit. mám na štvrtok, včera som bola na monitore a všetko vyzerá ok, tak sa netreba báť.
newyorkgirl-s tými častými kontrolami je to ozaj niekedy otravné, ale asi je lepšie aj kvôli nám, že to tak preháňajú, človek je potom kľudnejší...Ja by som sa v UK asi bála, nejaký čas som si tam odrobila, ale asi by mi bolo ťažko bez rodiny a tí paracetamoloví doktori...no, obdivujem Ťa.
Držím palce baby a dajte vedieť 😉

lolita.9991
11. máj 2010

helou,tak este 2tt,ale vobec by som sa nenahnevala keby to uz boloo

cumelila
11. máj 2010

Ahojky...taak ako ćítam tak sa nechce tym našim babatinkam s bruška 🙂 ..baby a termín mate podla poslednej MS alebo podľa sona?

lolita.9991
11. máj 2010

ja podla poslednej MS 🙂

pipussa
11. máj 2010

ako to zvladate ?? posledne-ostatne dni pred porodom ?
ja som znacne unavena, mam chut si pocas dna pospat, pohyb mam skoro ziadny.....
je pravda, ze v noci velmi zle spim, chodim casti na wc, stale sa otacam zprava-dolava...
kvoli zaludku a problemom som vysadila uz aj zelezo... ( anemia by mohla vraj sposobit unavu )
ste aj vy take unavene ??

mitani
11. máj 2010

ahojte májové maminky čakateľky, ja mám termín 17.5., ale vždy večer mám pocit, že to už do rána nevydržím. zajtra idem na poradňu do nemocnice, tak som zvedavá, čo mi povie doktor. poslíčkov mám síce statočných, ale predpokladám, že otvorená nie som ani na milimeter. tento (dúfam) posledný týždeň je neuveriteľne únavný

evka444
11. máj 2010

ahojte baby ktorá sa chystá do pôrodnice do levíc?

cumelila
11. máj 2010

ja som mala podla poslednej MS termín v nedelu a druhý mam 20.5 tak som zvedava aký datum si vyberie 🙂 ...u nas už davaju v den termínu nastup do nemocnice tak dalsi tyžden tam uz mam reserve 😉 ...
Mirtani:..to ja mam tiež najviac bolesti v noci ked je telo oddychnute a rano energie aj za piatich 😉

monikapd1
11. máj 2010

peti ono treba uz v den terminu u nas nastupit do porodky?? hm

hasmenka
11. máj 2010

Ahojte ja mám termín podla MS dnes a podla sono som mala v sobotu a zatial ani náznak pôrodu a tak by som chcela ešte dnes lebo máme aj výročie svadby ale malinká je šidlo tak musíme čakať 🙂 a vo štvrtok idem za pôrodníkom v Košiciach aj na monitor tak uvidíme inak už nevládzem lebo sme veliké budeme mať 4kg ale sa modlím že druhý pôrod bude hádam rýchlejší. Všetkým čakatelkám držím prsty

cumelila
11. máj 2010

Ano dnes som bola na poradni a vraj primar dal take nariadenie,ze v den terminu podla sona ma byt nastup...dnes mi to oznamil doki...ved ja mam este dalsiu poradnu v utorok tak Ti dam vediet...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre