Máj 2010. Kto vtedy čaká bábo?

michalag
24. aug 2009

Ahojte 🙂 ,
je tu uz niektorá ktorá vie že čaká bábo v máji 2010? Dufam ze sa coskoro tato tema rozrastie 😵 🙂 😵

hladala som ci tu uz nahodou podobna tema nie je, ak ano tak sa vopred ospravedlnujem

jovana100
24. júl 2010

baby ked je vonku takto horúco kupete svoje slniečka každý deň. Dr. to neodporúča, že dieťa niečo vylučuje a to ho vraj chráni a ked sa kupka každy den že sa mu to tým zmýva.

dracinek
25. júl 2010

ahojte, po delší odmlce jsem opět tu 🙂
jovana100: já malého koupu každý večer. Jen nepoužívám každý večer mýdlo....
Holky kolik teď měří a váží vaše zlatíčka? a už jste byli na prvním očkování ve 12týdnu? Jak jste dopadli?

jojina11
25. júl 2010

@jovana100 ahoj ja kúpem tiež každý večer, zdá sa,že sa bábätká kupaním ukludnia a keď sa to deje pravidelne, tak si na to aj zvyknú a vedia, že sa blíži spánok.Neumývam však vlásky každý deň a tiež mydlo, skôr ju len tgak pooplachujem . Malá strašne ľúbi kopkať nožičkami, mám ju na ruke bruškom dolu, to som si zvykla v pôrodnici a tak je aj najspokojnejšia a vtedy bicyklíkuje a je strašne podarená, vidieť, že sa jej to páči. Niekedy jej pridám do vodičky od Johnsona na dobrý spánok, niekedy nie, všetko je v poriadku aj tak 🙂

@dracinek no nás to očkovanie len čaká, skôr to závisí od váhy ako od veku, doktorka mi povedal, že malá musí mať 5 kg, a teraz má 4,4O cca, no máme ísť na očkovanie 11,8 ale pochybujem m že dovtedy bude mať tie kilá, no veď uvidíme, 12.týždňov budeme mať teraz v stredu

jovana100
25. júl 2010

ahojte, ja ho tiež kupkam každy deň, ved aj on sa spotí ked bolo tak horúco a aspon sa lepšie cíti. 😉 Ja mu ale nedávam nič do vody a ani ho neumývam žiadnym mydlom, len čistou vodou..🙂 My máme ísť na to očkavanie 2.8. a máme priniesť aj moč. Naposledy sme boli u dr. 9.7. a už vtedy mal 5560, 12 týždnov bude mať teraz v utorok

lenka268
25. júl 2010

Ahojte, pridavam sa aj ja, mam syna Danielka, narodil sa 27.5 2010 čítala som že ste sa tu bavili aj o kojení, nemate skúsenosť s tým aj mne sa už prestalo tvoriť mlieko, ale ešte ráno mám na pyžame, niekto mi hovoril že treba odsávať aby sa mi prsník nezapálil ale podla mňa ked si žačnem odsávať bude to asi dlhšie trvať kým sa úplne stratí. Neviem no či to mám nechať tak, určite sa už nerozbehne tak neviem. Rodila som sekciou, maleho som mala poriadne až na tretí deň, pripisujem to aj tomu. Dakujem za akukoľvek info

ica9
25. júl 2010

Ahojte, aj ja sa pridavam 🙂. Mame Barborku, narodila sa 12.5. (2850g a 50 cm). Je zlatucka, spinka celu noc (je plne kojena). Momentalne vazi priblizne 4500g a meria cca 62 cm. V utorok ideme do poradne tak budem vediet presne.

newyorkgirl
26. júl 2010

@mayocka a ked si chcela este rozbehnut to kojenie neskusala si odsavat a malu castejsie prikladat ako pisu baby aj cez klobuciky silikonove... ja som prvu tiez dlho nekojila ale teraz nam to nastastie ide, hoci toho mliecka nemame nazvys snazime sa a maly pekne pribera kilo kazdy mesiac, 5kg je krasna hmotnost teda to co mas za dr. 😖

my sme mali v 8 tyzdnoch 5,7kg a 60cm 😵

dracinek
26. júl 2010

Tak my jsme byli dnes na kontrole ve 12 týdnech a máme 6140g a 61cm 😵

mayocka
26. júl 2010

@newyorkgirl no tak to sa aj ja cudujem teda co mi to povedala...ale tak uz to neriesim,kojenie je stratene naplno,uz nemam mliecko vobec,ani v noci co do nedavna este bolo.... ☹ pri druhom babu budem mudrejsia...ked bola pri mne po prichode z porodnice,furt mi vravela ze mam skusat davat cajik,ja ze nechcem flasu ze som proti tomu,mlieko mi tieklo potokom,mala som zapal prsnika z toho kolko ho bolo a idem davat cajik??? 😕 😕 😕 som si pomyslela svoje a neriesila som,ziaden caj som nedavala, predsa si nejdem robit zle sama sebe... no teraz to bolo horsie,ja vytukana ze mala nepribera kolko ma,nevedela som kolko by mala priberat...tak som drisla flasu,samozrejme ze je pri nej spokojnejsia,ide jej to same,nemusi sa nervacit a plakat...preplakala mi dost vela casu ked sme sa kojili a teraz uz nie,som spokojnejsia aj ja,co je pre mna dolezite aby bola najedena a naspinkana...

ked som skusala odsavat,tak som mala pomaly len 60 v obidvoch prsnikoch a to ona vypila vtedy uz stovku naraz...bolo by sa to rozbehlo keby sa chcela prisat ale uz to odmietala tak som to nechala tak,nechcela som ju trapit a trapit aj seba,asi tyzden sme sa trapili s kojenim ktore viac preplakala ako sa napapala a tak som to zakazdym vzdala a dala jej flasu nech sa naje,bojovala s tym prsnikom ako keby to bol strasiak tak mi prislo luto ze sme sa odcudzili a snazim sa na to nemysliet a mysliet pozitivne ze "hlavne ze je zdrava a syta ajked na umelom" ale rastie a pribera...

Dr.je uz dufam spokojna,vo stvrtok mame poradnu,poviem jej ze sa uz nekojime vdaka flaske a som zvedava ako sa zatvari...nie je to jej dieta tak jej to asi bude jedno,neviem preco preferuje UM,mali by doktori propagovat a pomahat s kojenim ,no co uz,stratili sme nadej...

tinus
26. júl 2010

Ahojte a ja sa k vám pridávam mám malého Simonka narodeného 4.5. 2010 chcela by som sa vás spýtať či balíte detičky na široko lebo na fotkách som videla že niektoré ani nebalíte. ja som moju prvú dcérku balila na široko do 6 mesiaca . a vždy mi na kontrole povedal doktor že je všetko ok a aj tak mi povedal aby som ju balila na široko , malému sa to moc nepáči byť zabalený ani sa tak nevykaká tak neviem chcela by som vedieť vaše názory ďakujem

nice202
26. júl 2010

ja nebalim od narodenia a na kontrole bolo vsetko ok. niekde v zahranici take balenie nasiroko ani nepoznaju a len sa cuduju, co to je za divny zvyk. ale ked chces, pre klud bal nasiroko

mayocka
26. júl 2010

no my sa nasiroko balime,mam prve,u nas je to normalka a hned pri prvom dietatku nieco poondit by som sa bala,pri druhom to mozno bude uz ine,budem troska skusenejsia a smelsia,toto je taky moj "pokusny kralicek" 😝 takze my sa balime,vo stvrtok mame kontrolu,podla mna povie ze je vsetko ok ale balit dalej,tak ako tinus pise...pre istotu ju zabalim nech mam dobry pocit a pokoj aby sme potom nemuseli chodit kade kde po vysetreniach....

@tinus tiez sa mi zda ze sa malej neda dobre kakat s tymi plienkami a ortopedickymi, neda si tam vysoko nozicky ku brusku a nemoze si ani tak poprdkat,ked jej ju dam na chvilku dole,je spokojnejsia a viacej si poprdka...no uvidime,radsej to idem dodrziavat aby sme nieco nepokazili ak este nema jadierka v poriadku,je to este malo 3mesiace,este aspon dva vydrzat a potom by to malo byt ok 😉

domeli
26. júl 2010

podla nového predpisu MZ SR sa nebalí naširoko už od decembra. Odhliadnuc ale od predpisov či nariadení, nám Dr. povedala: radšej nebaliť, ako baliť zle. A taktiež argument, že kedysi sa rontgen klbikov robil až v 3 mesiaci, kdežto teraz sa robí sono v 4.-6. týždni, takže ak by bolo čosi zle, ortopéd potom odporučí balenie na široko. Kontrolné sono je potom v 8. - 9. mesiaci. Takže my sa takto nebalíme, no naša dcérka má aj tak nožičky tak "jánošíkovsky", už len valaška jej chýba, takže ich tak naširoko má akosi prirodzene, ak spinká na chrbátiku. 🙂

jovana100
26. júl 2010

my sme boli na kontrole okolo 6-7 týždňa a keď nám urobil sono nožičiek povedal, že netreba baliť naširoko, že to má všetko v poriadku..🙂 a už pôjdeme len na kontrolu niekedy vo 4 mesiaci..🙂

@ica9
@tinus
@lenka268 gratulujem ku bábätkám 🙂

lenka268
26. júl 2010

Ahojte, ja som balila mesiac až dve plienky mi dr kázal v tých najvačších horúčavách, niekedy som cez deň nedávala iba v noci. To sa nedalo, malý bol z toho strašne nervózny. Minulý týždeň sme boli na kontrole, je to v poriadku ale ešte máme prísť na kontrolu o mesiac ale už baliť nemusíme.

lenka268
26. júl 2010

Ešte som sa chcela spýtať ktoré dávate UM koľko asi spapajú vaše detičky. Danielko mal 4430 g keď sa narodil 😀 takže už bol veliký vtedy, zajtra máme dva mesiace a 6200 g . Už som písala že svoje mlieko nemám tak dávam Nutrilon a vypije mi 140 ml cca každé tri hodiny. Nie je to veľa? Ale keď dám menej taj je mrchavý a plačká.

mayocka
26. júl 2010

@lenka268 je to podla mna uplne v poriadku,my sme sa narodili s vahou 3,40kg a teraz spapame 120ml kazde tri hodinky,skus mu dat aj viacej ak spapa,ja viem u Ivanky kedy je napapana podla toho ze uz pri flaske vymysla,spravim jej 120,niekedy vypije naraz,niekedy 60 a o dve hodinky alebo o hodinu sa zobudi a dopije si to (nove nerobim len dam zohriat,vydrzi to dve hodiny tak vpoho) a ak ti pyta skor,tak mu daj len cajik asi je len smädny,nech ma ten rezim 3 hodinovy dodrzany aby sa zase neprejedol a potom uz by nevedel kedy ma presne papat,u nas to takto funguje,sme na UM len dva tyzdne ale fungujeme uz krasne 😉 tvoj Danielko bol velky chlapisko uz ked sa narodil,tzn.je popredu aj vo vyvoji tak je to normalka ze spapa vela alebo ze robi ukony ktore jeho rovesnici este nerobia 😉 hlavne nech je napapany a nech sa ti nehneva 😉

newyorkgirl
26. júl 2010

@mayocka
@tinus staci balit na noc kocky pokial mate klby v poriadku... ja som mala sama vyklbeny klb takze moje deti maju vacsiu pravdepodobnost a dcerku sme nebalili lebo sa jej to nepacilo a teraz sme v anglicku a chodime na kontroly a sme OK a tiez synceka nebalim aspon maju volnost pohybu, nemusite to vsetko tak prezivat 😀 😀

k tomu kojeniu mayocka este, mala si radsej annag tuna napisat ja som pri prvej tiez stresovala a tak dlho sme sa nekojili, teraz mam viac info a aj som kludnejsia lebo uz viem co a ako tak vsetko ide lahsie...
@lenka268 kazde babeno si vypije kolko potrebuje pokial ti negrcka po papani ze vypil privela tak je to OK

simonka28
27. júl 2010

ahojte maminky 🙂 pridavam sa k vam sice neskor ale predsa.na svet sme mali prist az v juni ale nas Leo si to vymyslel na 29.5. 😉

simonka28
27. júl 2010

kocky inac ani ja maleho vobec nebalim na siroko...

katuska.
27. júl 2010

nasa mala sa narodila 17.5. (3260g) a teraz ma 5kg.. balime na siroko skoro stale, ked je horuco, tak menej.. ale jedna notizicka sa neda dat celkom tak ako druha.. a tu v ke sa bali nasiroko vsetci a stale. teda aspon v novej nemocnici 😒

maja_25
27. júl 2010

ahojte mozem sa k vam pridat ? 😉 povodne sme mali byt junove babo ale sme sa poponahlali a stihli sme to este v maji

jojina11
27. júl 2010

ahojte baby, nebola som tu dva dni, mu nás sa prerába barák, samá zbíjačka, krompáč a podobne,celý dom sa otriasa, chudák malá, celý režim v háji, ešte že večer zaspí,
my sa stále kojíme, teraz pomaly každú hodinu, už mám z toho guláš, keď tu čítam koľko vážia vaše bábätká, tak mám mindráky, že mi tak pekne nepriberá, od narodenia mi pribrala asi 1.5 kg./pri narodení 2,75/
na nožičky sme už boli 2x, na široko nebalíme,doktor povedal, že netreba a pre istotu kontrola o 2 mes, ževraj preto, že je taká drobná, tak som zvedavá 🙂

lenka268
27. júl 2010

@mayocka dakujem, skusim mu uz asi davat viacej, a ten caj tiez zacnem, doteraz som davala len vodu Lucku.

lenka268
27. júl 2010

@newyorkgirl Danielko grcka len trochu, ja som s len bala aby velmi nepriberal ked pije UM a nie moje mlieko. Ale hladny byt nemoze takze ked si tolko pyta tak mu dam 😀 je pravda ze aj v porodnici ked ostatne babetka vypili 30 ml maly vypil 50 😀 uz tam bol hlados ale bol velky tak preto

monikapd1
27. júl 2010

@mayocka ahojkaj no aj ja som uplne stratila mliecko ☹ ☹ uz mi len sem tam kvapocka vypadne ked si zmacknem bradavku. aj ja balim na siroko, som nemusela ked sa mala narodila, mala v poriadku klbiky, ale sem tam som ju zabalila aj na siroko a sme boli na kontrole v 4 tyzdni a prave jadierko mala trosku horsie tak nam kazal pan dr. balit na siroko a o 2 mesiace na kontrolu, cize mi pojdeme teraz v auguste. mne mala vypije 120ml, niekedy ani nie vsetko, tiez jej to hned nevylejem, ale odlozim a ak sa do 2 hod prebudi dam jej to dopit.

jojina11
28. júl 2010

@maja_25 ahoj vitaj, tak sa Tomáško poponáhľal, je veľmi zlatý, pozerala som fotky 🙂 Koľko vážil?

ica9
28. júl 2010

Vcera sme uspesne absolvovali dalsiu poradnu. Rozmery - 4750g /60 cm 😎 . Tesime sa tesime 😉

jojina11
28. júl 2010

@ica9 to je super , riadne rastiete

mayocka
28. júl 2010

@lenka268 ako davas malemu tu lucku?prevaris ci ako??? 😕

@monikapd1 to ti teda dost spapa,aj nasa v jej veku by asi tolko spapala ale tak ja som jej nechcela dat flasu tak sme sa este pri cicke trapili...

vitam nove maminy 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre