Máj 2010. Kto vtedy čaká bábo?

michalag
24. aug 2009

Ahojte 🙂 ,
je tu uz niektorá ktorá vie že čaká bábo v máji 2010? Dufam ze sa coskoro tato tema rozrastie 😵 🙂 😵

hladala som ci tu uz nahodou podobna tema nie je, ak ano tak sa vopred ospravedlnujem

antynka1
31. mar 2010

Já už jsem si pro jistotu začala dávat dokupy věci do porodky - zatím je dávám jen na hromadu. Asi budu potřebovat pořádný lodní kufr 🙂

nikkka
31. mar 2010

ja nemam vobec este pokupene veci do porodnice, mam len tie eroticke sietkovane nohavicky..

lucik...
31. mar 2010

tak já mám doma snad všechno na jedné hromadě, stačí to dát do tašky, ale to se mi nějak nechce 😀

adelka89
31. mar 2010

luci cvicim temer kazdy den, jen jeden vikend, co jsme byli u nasich jsem necvicila a pak jsem dva dny spinila nebo ta zatka mi odchazela,ja nevim co to bylo, kazdopadne to jsem necvicila. Jinak se snazim, ale max 10-15 min vic tomu nedavam, balonek tam ani tak dlouho nenechavam. Ale kombinujeme to s masazi a musim rict, ze ac je mi to (jedno i druhe) krajne neprijemne navzajem se to doplnuje, bez masaze bych byla tak mozna na 25cm.

lucik...
31. mar 2010

adel no já se do masáže teda moc nehrnu.. asi na to prdim..

adelka89
31. mar 2010

luci tak nejak jsem to brala i ja 😀 masirovali jsme od 34-36tt asi 2x 😀 ale pak mi rekla kamoska, ze kdyz neregistrujes pokroky na epinu je dobre par dnu jen masirovat a to pak povoli, a svete div se mela pravdu 🙂

matpaj
31. mar 2010

babky mate na tu masaz hradze aj ten specialny olejcek? je to blbe ale ako si to mam masirovat.....mi to tu niektora polopate napiste.....si neviem predstavit, ze by som pytala mm aby mi masiroval........ 😀 to by sa schylilo k niecomu nekalemu.... 😀

antynka1
31. mar 2010

Matpaj - existují na to speicální olejíčky a já budu muset manžu požádat - protože sama si tam určitě nedosáhnu... Asi to bude dost zvláštní, ale budeme to muset zvládnout...
Postup je třeba tady:
http://www.emimino.cz/denicky/jak-se-dela-masaz...

andelka
31. mar 2010

lucik: Já chci s epinem začít taky po kontrole u doktora, jdu 6.4., to budu 34tt+5, tak že bych někdy na začátku 36tt začala pomalu. Nějak cítím posledních pár dní změny, tak chci vědět co malej, jestli není moc dole, co čípek a taky mi bude brát stěr na streptokoka, tak na to si ještě počkám. Masírovat se nechystám primárně, ale kdyby byl zádrhel u Epina, tak bych to asi zkusila jako Adelka.

Já teda asi už skoro všechno do porodky mám, ale v igelitce a tak různě po bytě - doufám, že se mi to vleze do sportovní tašky 😅

lucik...
31. mar 2010

adel no to já radši budu cvičit pravidelně denně s epinem a budu doufat že to časem povolí, ta masáš hráze se mi nějak nepáčí 😀

lucik...
31. mar 2010

andel já jdu taky 6.4. 😉 a když bude vše OK, tak hned začnu, to budu 35+1 😉 čípek se mi teda asi zkracuje, protože řikala že už se připravuje na porod.. ale to cvičení nevadí nebo jo?

antynka1
31. mar 2010

Lucik - mě se také nelíbí, ale to EPI No mi přijde drahé - halvně z toho budu mít dinvý pocit a manža asi taky, ale nějak to snad zvládneme.

antynka1
31. mar 2010

Já jdu taky do poradny 6.4. 🙂

adelka89
31. mar 2010

matpaj ja jsem si to taky nedovedla predstavit, ale manzel se o to zacal zajimat tak nejak sam, dostal k Vanocum knizecku pro tatinky a tam o tom myslim taky nejaka zminka byla.
Luci myslim, ze epino bude stacit, jen to pujde mozna trosku pomaleji a bude to vic bolet, ale stacit to asi bude 🙂

lucik...
31. mar 2010

adel musi to stačit 😀

nikkka
31. mar 2010

no teda neviem si predstavit manzela ako mi robi tu masaz hraze...to uz radsej by som to epino pouzivala...ale nic z toho nebudem robit, necham to na prirodu..

zamilovana
31. mar 2010

Ahojte, tak dnes som bola na poradni, všetko relatívne ok, až na to že som už na prst otvorená, tak to vyzerá na koniec apríla 😨 tak ideme pre postieľku nech sme pripravení keby niečo, a taška do pôrodky je už nachystaná pri dverách 🙂

lucik...
31. mar 2010

zamilovaná konec dubna je dobrý, už si 36tt, to už můžeš rodit příští týden a vše bude v pořádku 😵 😵 😵

lucik...
31. mar 2010

jo jinak holky, jestli máte silný výtok a je vám to nepříjemné, tak doporučuju koupit "feminella vagi C".. Mě to doporučila dr., jsou to tablety, které stačí když si zavedete obden půlku a mě to fakt pomohlo a to jsem to použila zatím jen jednou 😵 😵 😵

matpaj
31. mar 2010

no,to je zlozity postup....... 😀 to si neviem predstavit....a este keby si mm natiahol gumene rukavice... 😀

nikkka
31. mar 2010

inak mne pride aj to epino take zvlastne - by som si pripadala ako s "robertkom" 😀

matpaj
31. mar 2010

lucik dakujem za tip......ja chodim niekedy ako pocurana a zacala som sa davat intimky, tak budem pytat v lekarni........ 😉

antynka1
31. mar 2010

Asi si ty tabletky taky pořídím - příští týden se u Dr. musím zeptat, jestli tu masáž vůbec budu moci dělat, když mám také pořád nějaké výtoky....

matpaj
31. mar 2010

nikka 😀 😀 😀
ja som epino povodne chcela, svagrina o pouzivala a strasne ho chvalila....ale teraz som od toho upustila.....u nas ho lekari vobec nepoznaju a vraj ani netoleruju a necakaju.....tak smyknu 😒 vraj by t boli zbytocne vyhodene peniaze......

inak nikka, su to fakt riadne tehotenske orgie...... 😀 😀

zamilovana
31. mar 2010

no však dúfam,že už má malý okolo 2,5 kg, sa na nho strašne teším, ale bojím sa pôrodu, ale to zvládnem 🙂 len aby bol malý v poriadku, to je hlavné. Tak aby som dalšia na rade s pôrodom nebola ja 😉

antynka1
31. mar 2010

Zamilovana - teď už jsi za vodou, tkaže to bude dobré uvidíš 🙂

nikkka
31. mar 2010

aj tak mi naposledy moj drahy povedal, ze som sa tam vnutri riadne zvacsila, ze ma pocit ze sa vo mne straca... 😅

matpaj
31. mar 2010

babky kolko mate nakupenych pampers? ja som vyuzila tu pampers akciu, tak sme zavaleny plienkami, mm sa smeje, ze ci budeme mat tri male deti.....este nemam plienky pre seba 😀 kolko mi staci do porodky vloziek?dva baliky?

monikapd1
31. mar 2010

matpaj ja mam dva baliky plienok jedny jednotky do porodky a jedny dvojky uz na neskor ked dojdu tie jednotky tak to vychadza tak akurat 😉

nikkka
31. mar 2010

matpaj ja mam 2baliky po 78ks tych pampers najmensich a potom mam 2velke baliky (neviem kolko kusove asi tie najviac) vacsie troska...a este mam asi dva baliky vlhcenych obruskov huggies..
do porodky si asi kupim dva baliky vloziek..keby nieco manzel dokupi..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre