Máj 2010. Kto vtedy čaká bábo?

michalag
24. aug 2009

Ahojte 🙂 ,
je tu uz niektorá ktorá vie že čaká bábo v máji 2010? Dufam ze sa coskoro tato tema rozrastie 😵 🙂 😵

hladala som ci tu uz nahodou podobna tema nie je, ak ano tak sa vopred ospravedlnujem

babara
15. okt 2009

dez, lucik, jen hezky odpocivejte doma, jestli mate moznost.

S tou pupecnikovou krvi, me prijde, ze kdyz si ji uskladnite pro vlastni potrebu, ze malokdo ji vyuzije, plati se nemaly penize, neni zaruceno, ze pomuze. A pak ji potrebuje nekdo, kdo treba nemel moznost si ji uskladnit, vidim vetsi smysl ji darovat, at uz na vyzkum nebo do banky, s tim, ze kdo daroval by mel mit prednost v pripade potreby ji narokovat.

mayocka
15. okt 2009

fakt vazne nikdy neviete kedy a ci vobec sa vam nieco prihodi ale s babarou suhlasim... v kazdom pripade je blbe ked bude niekde uskladnena ta krv pre vas a niekto iny bude umierat a vam trebars na cely zivot nebude potrebna,ta krv by mala ist do obehu a potom v pripade toho ze sa to stane vam tak by ju mali zase odniekial poslat pre vas...

inak nepozerali ste vcera modre z neba?prvy pribeh bol o porode,bolo to kraaasne a tie sestricky ake boli super,no dufam ze budeme mat vsetky take sestricky, nie nejake stare namosurene 😠 veelmi to tej maminke pomohlo a bolo to vidiet ako ju chvalili ako jej dodavali silu odvahu a islo to potom hladko 😉

lucik...
15. okt 2009

babara: asi jo 😉 budu doma 😀

may: neviděla jsem to.. To je škoda, sem se na to chtěla dívat, sem viděla kousek toho dílu posledně a řikala sem že příště to chci vidět.. A zapomněla 😀

doli1
15. okt 2009

mayocko hodně záleží na tom jakou zrovna budou mít sestřičky náladu.některé pozbuzují a jiný mají blbé keci.třeba mě nešlo kojit a furt jsem někoho hledala aby mi pomáhali přisát.jednou jsem měla poprvé koupat ale sestřička stále neměla čas a potom přišla když jsem měla návštěvy ani pro mě nedala poslat a vzkázala mi že si mám vykoupat sama když to tak umím(pěkně jsem to obrečela)jiný den zas boj s kojením nikdo neměl čas a ta stejná sestřička přišla v klidu mi říká nebojte jak se spustí mlíko on se začne přisávat ted ho přiložíme třeba se přicucne.měla pravdu jak se spustilo mlíko všechno šlo.fakt záleží na člověku.snad budou všichni na nás hodní a budou mít fajn náladu.

doli1
15. okt 2009

nebude se dnes rodit v ordinaci v růžové zahradě?

hepinka
15. okt 2009

ahojte baby, ja vas tiez s radostou citam, dufam,ze budeme vsetky v poriadku. Ja som tiez stale mrtva strachom, ale naposledy bolo vsetko OK (okrem okričania sestričkou co som spominala 😀 ). Ja za vami vsetkymi asi zjavne zaostavam, lebo vy ste uz dalej - ja som len v 7tyzdni a na vaginalnom ultrazvuku som bola 2 x, zajtra ma caka krv a potom 30.10. zase ultrazvuk uz sa nemozem dockat. Chcem sa opytat kedy vam tym "inym ultrazvukom" pocuvali srdiečko? ja mam zatial len jedine foto len takej malej bodky a nic tam v podstate nevidno 🙂
Dezyre ja som bola prechladena minuly tyzden a liecila som sa len cajikmi a 3 dni som lezala - ty si mala aj teplotku ked ta vypisali? dufam,ze to nas to nachladenie nejako nemoze ovplyvnit. Pekny den zelam vsetkym - ale ked pozeram vonku pekne to veru nevyzera - v Bratislave uz prsi i snezi zaroven 😒

nikkka
15. okt 2009

hepinka, ja som uplne pozadu..bola som iba raz u lekara, kde mi potvrdil ze som tehotna...a to je vsetko..az na buduci tyzden idem na prve oficialne vysetrenie..
aj to som prvy krat dlhsie cakala v cakarni ako trvalo cele vysetrenie..

mayocka
15. okt 2009

doli: ☹ to mi je luto,viem ako to tam bezi a ako sa spravaju na vsetkych oddeleniach,najde sa vsade jedna protiva minimalne 😠 najmä ked je to prvorodicka a pomaly nevies co s malinkym a ako aby si mu trebars neublizila...to ta mohli rovno domov poslat ked ti ani pomoct nechceli...je to smutne ale je to tak 😢

lucik: prisla si o vela bolo to kraaasne,a vobec nie take drsne ako to ukazuju na portaloch alebo tak...ale zalezi vela od sestriciek pravdaze...

doli1
15. okt 2009

přesně vždy se najde jedna protiva.já si určitě zaplatim nadstandart to mají pak úplně jiný chování jak sestřičky tak i dr.bude to trochu stát ale našetřim si na to

ivanka612
15. okt 2009

Ahojte babulky tak ja som uz doma z nemocnice,vsetko dopadlo dobre a lekar mi povedal,ze hned ako nabehnem na cyklus tak moze zacat znova a ze by to malo ist hned,tak mi drzte palceky.....

mayocka
15. okt 2009

jeeejo Ivy tak mozno uz budes aj julovka 😉

cincolina
15. okt 2009

Holky májovky z Brna, prosím poraďte - je lepší jít na NT na Veveří nebo nemáte některá zkušenosti s ordinacemi na Orlí (tam to dělá MUDr. Janča). A kolik to na té Veveří stojí? Na Orlí 1450,-. díky moc 🙂

bramburka
15. okt 2009

čau holky, dnes jdu na kontrolu...

bramburka
15. okt 2009

Ivanka? Co se stalo? ach to je mi lito...drzim pesti, dej mi pls vedet, jak to jde!

bramburka
15. okt 2009

ja taky jdu do nadstandart asi...v Krči a nebo Podolí zkusím, dza mě vubec refistrujou, na termín jich berou jen 12...

doli1
15. okt 2009

cimcolina já jdu na veveří taky za 1450,- vůbec nevim že je možnost jít na orlí
ivanka určitě se za chvíli povede a budeš od nás jen kousek

zuzub
15. okt 2009

ahojte, chcem sa spýtať čo ste alebo ste boli nachladené čo ste si dávali? mne je dnes tiež nejak divne sa bojím, že by som neochorela 😖

cincolina
15. okt 2009

doli, já totiž k dr. Jančovi chodím normálně, tak mi to hnedka nabídl i u nich. Tak to asi půjdu tam, to bude nastejno...

doli1
15. okt 2009

cincolina tak to běš tam to budeš mít lepší.

doli1
15. okt 2009

holky zrovna říkám tátovi že to strašně utíká.příští týden jdu na 4 měsíc a v listopadu bude půlka za nama.to je děsný ale jsem moc ráda.

mayocka
15. okt 2009

ja som stastna ze sa uz od dnes mozem pysit stvrtym mesiacikom 😉 je to super pocit ajked mam zaludok stale ako na vode 😨 a to som sa chcela dostat do 12.tyzdna aby to prestalo no a predsa...neprestalo 😅

doli1
15. okt 2009

kámoška je ve 20tt a stále zvrací.doufám že vás to všechny brzo přejde.jdu si lehnout dokud neni dítě doma.

hepinka
15. okt 2009

Ivka, aj ja ti z celeho srdca drzim palce nech si coskoro fit a nech sa to uspesne podari 🙂
Zuzub - ja som bola v 6tyzdni ked som bola nachladena a v lekarni mi neodporucali v podstate nic - kupila som si len solny roztok do nosa (vraj ziadne kvapky nie su v zaciatocnom stadiu vhodne), pila som detsky prieduskovy cajik s medom a citronom (heeektolitre 😉 ) no a podstivo som lezala 3 dni, lebo som sa vazne bala, aby z toho nebola choroba. V robote pila som cistu vodu s vytlacenym citronom. Tak sa liec a opatrujte sa vsetky! tisko vam uz zavidim co mate za sebou 3 uspesne mesiace aaach nam to este chvilku potrvva..pocitam tyzdne len nejak mi to ubieha pomaly.. zatial len 7😀

zuzub
15. okt 2009

ja som si tiež kúpila sprej do nosa s morskou soľou, pijem roibos s medom, ale inak fakt nechápem kde som sa nachladila ked som doma PN a skoro nikde nechodím ☹

dezyre
15. okt 2009

Zuzub: tak mě doktor doporučil nasivin do nosu, Hedelix na kašel a paralen na bolesti hlavy a tak.. neřekl kolik, ale vím,že kámoška ho brala po půlkách, tak jsem si jen ráno šlehla půlku no a pospávám a hodně piju.. vodu, vincentku a čaj ;) a je to lepší.. možná zabralo i to, že jsem doma a ne v práci ;).. a hlavně v teploučku.. manža mi tu topí (máme kotel na dřevo) že tu bude za chvíli sauna 😀 😀 😀 Je zlatej..

dezyre
15. okt 2009

Hepi neboj.. já byla na ultrazvuku jen jednou u doktora svýho, a to bylo hooodně na začátku a potom mi dělali ultrazvuk na pohotovosti kvůli špinění... a taky mám jen jednu fotečku... a už se těším až dostanu druhou na tom screeningu 😝

andelka
15. okt 2009

Holky, víte o tom, že těhu měsíce se počítají jinak než normální? Druhý by měl končit až 8tt+6 a třetí 13tt+2 a čtvrtý 17tt+5. Já jsem se ták těšila, jak se pěkně blížím ke konci 3 měsíce a houby z toho 😅

Včera jsem skoro celý den lítala, dopoledne u doktora, odpoledne na pojišťovně, do obchodu, na poštu...a dneska si lebedím doma v posteli, piju čaj (zdálo se mi, že jsem ráno nějak smrkala) a čtu věci do školy. Venku je sice líp než včera, ale pořád není o co stát. 😒

zuzub
15. okt 2009

všetky sme nejaké nachladené ☹ ja som sa dnes pýtala sestričky u dokuho a mi hovorila, že v tehu sa nič z liekov okrem paralenu nemôže, ani na kloktanie len slaná voda ani žiadne sirupy ani pastilky na hrdlo, proste nič a aj v lekárni mi to povedali 😒

mayocka
15. okt 2009

andelka: ano vedela som to ale nevedela som ako presne tak to pocitam tak ako to je normal v lunarnom kalendari 😉 ajtak to kazdy tak chape...vsak inak by sme boli tehotne lunarnych az 10mesiacov keby sa to tak nepocitalo 😅 co aj sme 😅

aj na mna nieco ide boli ma hlava toci sa mi svet a je mi blbo... ☹ ☹ ☹

dezyre
15. okt 2009

No mě tady ty přípravky přímo napsal doktor.. ono jde o to, že v těch přípravkách do nosu a na kašel je obsažen alkohol ;).. taky mě v lékárně říkal, že můžu jen vincentku a solnej roztok ;).. ale tak lepší teď malý zlo.. než potom antibiotika ;).. což u mě tak většinou končí.. bývám na nich jedenkrát na podzim a pak na jaře ;)

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre