Máj 2010. Kto vtedy čaká bábo?

michalag
24. aug 2009

Ahojte 🙂 ,
je tu uz niektorá ktorá vie že čaká bábo v máji 2010? Dufam ze sa coskoro tato tema rozrastie 😵 🙂 😵

hladala som ci tu uz nahodou podobna tema nie je, ak ano tak sa vopred ospravedlnujem

nara
7. apr 2010

Ahoj holky, všechny vás zdravím!!!

Velká gratulace k miminkům!!!!!!!

Já jsem si myslela ze soboty na neděli, že taky pojedem. Měla jsem regulérní bolestivý kontrakce a to jsem si myslela, že jsem už zapomněla, jak vypadají. Ale vzpomněla jsem si teda hodně rychle 😀

Ale dneska jsem byl u dr. a všechno je ok, tak ještě za 14 dní a pak do porodky do ambulance.

Aspoň jsem díky tomu víkendu dneska sbalila tašku do porodnice, teda spíš tašky 🙂 a napsala manžovi instrukce na A4 ohledně domácnosti a Františka 😀 Ten ze mě bude mít radost 😉

matpaj
7. apr 2010

aha pepibubu, takze ti poslickovia mozu byt aj dve hodiny......myslela som ze su to take chvilkove bolesti.....tak ja mam potom riadnych poslov kazdy den..............v prvom tehu som to nemala......

nara
7. apr 2010

Taky jsem v prvním těhu poslíčky neměla, to větší šok jsem teď zažila. Já neměla v životě ani bolestivou menstruaci.

bramburka
7. apr 2010

Nara ja taky mela poslicky a taky jsem je u Xendy nemela

jinak navod a instrukce jsem napsala taky

a tu tasku nemam, ale napsala jsem si na papir co do ní 😀

pepibubu
7. apr 2010

brambu, nepamatuju si odkud jsi, kdybys to měla kousek v Praze na POlikliniku Prosek, tak ti s klidem doporučím tu naší

nikkka
7. apr 2010

tak ja vobec nemam ani vyprane vecicky, este mi chybaju nakupit veci do porodnice a tasku to teda vobec nemam zbalenu...asi tak za dva tyzdne sa do toho pustim..

nara
7. apr 2010

Bram, máme stejný postup 😀
Babička si dneska na celý den vzala Františka, aby si na sebe zvykli, tak jsem měla čas 😉
A musím říct, že oproti minule v ní skoro nic nemám. Udělala jsem k tomu igilitku, kterou mi manža přiveze druhý den.

zdenkapo
7. apr 2010

Zuzu
taky doufám,že jsem na řadě,ale v takovémto případě asi pořadí neexistuje....

Dezyre
já se nahlásila už asi před 2 měsíci-tentokrát jen po telefonu,ale při TOmáškovi jsem tam musela osobně a vysvětlovala mi,co pořídit na mimčo,co můžu jíst při kojení a tak.... a chtějí to i při porodopisu u nás v 32tt.....zase jak kde....

Adus
taky prosím ty instrukce,sice jsem teda kojila,ale třeba objevím něco nového 😉

blanka.k
7. apr 2010

Adus - díky, mě zaujalo to o slunění nahoře bez, hned bych šla , dokonce jsem seděla dnes na sluníčku v pyžamu, pod tím nahoře bez, ze žádného okna sousedů na mě není vidět, tak sjem měla torchu chuť se vyslíct, ale pak vyšel na balkon vedle soused,.... na blakon jsemzapomněla, že odtam mě má jak na dlani...by hcudák přepadl přes zábradlí mě uvidět, jak mi hezky prsa leží na tom vyvalenýám pupku 😀

aaadus
7. apr 2010

zdeni máš to tam

aaadus
7. apr 2010

blanka u nás teda vysvitlo slunko až teď a je docela zima, to na slunění moc není. Ale jen co to půjde hned to vyzkouším 😀 Jen si teda musím přes balkon hodit deku ať mě nevidí sousedi

aaadus
7. apr 2010

Nejlepší bylo, jak nám PA popisovala, že její syn při kojení strašně mlaská, hýká a vydává všemožné zvuky a že se kvůli tomu její muž odstěhoval z ložnice, protože ho to budilo 😀

zdenkapo
7. apr 2010

Adus
děkuji,zajímavé počtení k připomenutí 😉 a je fakt,že nám pomáhalo,když Tomášek přestával pít-byl unavený,když měl novo.žloutenku ,tak přitlačit malým tlakem chvilkovým mimi k sobě za ramínko,zádíčka nebo zadeček..... a s tím mlaskáním je to pravda no,taky uvidíme,jak pořešíme rodinné spaní....

blanka.k
7. apr 2010

Tak chlapovi vedle na stůl nachystat jidtrnici, když se vzbudí, ať si taky zakousne a zamlaská 😀 😀

zdenkapo
7. apr 2010

Blani
😀

Adus
akorát jsem dočetla a mám teda jednu připomínku- k přípravě umělého mléka na cestách- to je blbost- na to jsem se tenkrát ptala svojí dětské dr. a i na dětském v nemocnici,když jsem tam ležela,aby mohl být TOmášek se mnou a prý se nesmí dělat mléko předem,musí se chystat vždy čerstvé- takže je lepší vzít sebou do čisté termosky horkou vodu a mléko zvlášť a připravit,nebo studenou vodu v lednici do auta a ohřát v autě buď speciálním ohřívačem do zapalovače nebo stačí ten nahřívací hrnek do zapalovače a dát do toho vodu a ohřát to ve vodní lázni,pak teprve přidat sušené mléko....

aaadus
7. apr 2010

zdeni já to nevymýšlela, takže nemůžu posoudit, který názor je správný

greeri
7. apr 2010

ahojteee 😉
bibi gratulovačka k alexovi veliká, nech ste zdraví a užívate si jeden druhého a tiež tretieho - tatina 😀
a už máme teda troch chalanov, tak by tam pasovala do tej tabuličky aj Anička a Eliška 😵 😅
Doli, tak nech to zajtra dopadne všetko čo najlepšie a Zdeni Tebe tiež držím palčeky, hlavne nech si tak najviac v pohode, ako sa len dá 😅

greeri
7. apr 2010

adus poslala som Ti do IP môj mail, prosím pošli mi tie inštrukcie kojace, ďakujem 😉 😵

andelka
7. apr 2010

Adus: Děkuji za meil 🙂

Holky teda jestli jsou poslíčky fakt jak silné MS bolesti, tak je chci co nejpozději nebo vůbec - když si na tu dobu vzpomenu 😝

aaadus
7. apr 2010

greeri máš to tam
andelka není zač

zdenkapo
7. apr 2010

Adus
no to já vim,jen na to upozorňuju a dokonce na mlékách je psáno,že se mají připravovat čerstvá a ihned spotřebovat,tak aby nebylo mimískům špatně 😉

Greeri
děkuji... snad brzo taky zaplníme s Aničkou tabulku 🙂

Andelka
no většinou jsou,ale každá mamina to vnímá jinak... a já třeba při TOmáškovi jsem neměla poslíčky vůbec- možná to ale taky bylo tím hořčíkem.... a teď je někdy mívám....

andelka
7. apr 2010

zdenka: No, uvidím co a jak bude. Ale radši bych, kdyby mě moc netrápily, ještě toho musím moc stihnout.

jo a chtěla bych se zeptat - můžu vzít do porodky do tašky plínek na mimčo třeba jen 20 a ne celý balík? Že bych to rozdělila a vzala jen na první 1-2 dny, další by manžel přinesl potom. Nemusí být originál balené, co?
A co vlhčené ubrousky? Máte tip na nějaké dobré levnější? co třeba z DM nebo Rossmana? Já mám zatím jen 2x od Hippu a to jsou velké krabičky, tak to nepotáhnu, ne?
A jaké berete přezutí do porodky? Prý mají být nějaké omyvatelné, jakože i do sprchy. Ale to já nevedu, mám jen ty klasické semišky s korkovou podrážkou.

zamilovana
7. apr 2010

ahojte,beriete niektorá magnezium b6? myslíte že môže uškodiť ked si dám dve naraz? Strašne mi tvrdne brucho :(

vladkaz1
7. apr 2010

Ahojte tak srdecne gratulujeme BIBI 😵 😵 😵 😵
Zdenka sa neozvala?
Ja som sa rano smikla ,kazdych 5 -6 minut som mala asi pred pol hodkou bolesti ,dufam ze to nevesti nic zle ... som nejaka unavena a taka divna ...no my mame este fakt cas dufam ze sa sa nic nestalo jak som padla ,ale nepadla som na brusko ☹

aaadus
7. apr 2010

andelka já mám plínky vybalené, beru jich 20 a zbytek bude nosit postupně manžel. Kdybych měla brát celý balík tak tam jedu nabalená jak na dovolenou. Ubrousky beru Nivea celý pakl a levné nevím. Omyvatelné boty nosím běžně doma, ale do porodky jsem si koupila levnější. Levné gumové boty mají v Ikea, Möbelixu a dneska jsem je zahlídla v centru v Pantalonu. Já si beru ty gumové jenom k porodu, potom na pokoj si beru klasické korkáče a do sprchy zvlášť žabky.

m.c.
7. apr 2010

andelka, já do porodky beru určitě jenom část balíku plín, ubrousky beru teda celej velkej balík,malej se mi kvůli tomu kupovat nechce. papuče mám takový že by se neměly moc namáčet,mají gumoou podrážku, ale ne gumový pásky, takže sprchovat se v nich nebudu.

aaadus
7. apr 2010

vladka kuk výše, zdenka je tu 😉
zamilovaná já mg neberu už dávno, ale myslím, že ti to neuškodí. A tvrdnutí břicha je teď už normální 😉

greeri
7. apr 2010

adus ďakujem 😵 idem študovať 😉
zamilovana, neberiem, neporadím ☹
andelka, no asi by to do tej sprchy chcelo nejaké celogumové prezutie, bosá neviem, neviem, či by to bolo dobré a v semiškách do vody asi nie 😀 a tie plienky tiež chcem zobrať iba časť a časť potom nech donesie manželík, treba minimalizovať pôrodnú tašku 😅 ale to by mali poradiť asi užmaminky, či sa to dá takto 😉
a ja poslíčkov tiež nemám a dúfam, že si všetko odbolím naraz nakonci 😀

zamilovana
7. apr 2010

ja viem, ale bolo to dosť silné oproti normálu, tak som si zobrala dve, to je aj odporučná dávka na den, ale myslíš že nevadí že naraz? ☹

simi.w
7. apr 2010

andelka, plínky nemusíš mít originálně balené, klidně si to udělej podle sebe, ubrousky levnější jsou dobré z DM, ty mám vyzkoušené a i hodně jiných holek je s nima spokojeno, bílé jsou sensitiv, myslím bez vůně a zelené ty voní, přezutí do porodky jsem měla klasické korkáče a do sprchy jsem si brala žabky, teď to udělám taky tak 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre