Máj 2010. Kto vtedy čaká bábo?

michalag
24. aug 2009

Ahojte 🙂 ,
je tu uz niektorá ktorá vie že čaká bábo v máji 2010? Dufam ze sa coskoro tato tema rozrastie 😵 🙂 😵

hladala som ci tu uz nahodou podobna tema nie je, ak ano tak sa vopred ospravedlnujem

mishutka
3. dec 2009

Holky, ty které byly na genet. ti poví co a jak.
Já si myslím, že ti to vysvětlí na te gen. co a jak a proč 😉 A pak už to máš asi nejjistější, že to mimi bude zdravé 😀

aaadus
3. dec 2009

mishu já jsem neuvažovala ani minuta že bych na NT nešla, mě tam dr doslova nahnala i když je to placené. a taky ti o tom ten dr musí říct že tu je taková možnost. a dovedeš si představit že jsou takto zodopověné nějaké 15-ti leté matky našich přizpůsobivých občanů?

mishutka
3. dec 2009

aaadus. 😀
Mě to povídej u rodičů bydlí romska rodila jejich asi 5 děcek a všichni vypadají úplně stejně a stejně i šilhají 😀
Já nevím jestli to dělají mezi sebou nebo, co?? 😅

Víte, co nechápu proč lidi kteří už mají dvě zdravé děti a zjevně je mají problém uživit jdou na umělé oplodnění 😕

xxx.klarka
3. dec 2009

Já jsem o možnosti NT ani nevěděla, takže jsem nemohla jít. Omje dr mi o tom nic neřekla, říkala normálně že mi v 10tt vzala odběr na vrozené vady a že na druhý půjdu na přelomu 16 a 17tt. A že se to nějak porovnává. Tak nevím.

Holky, jsem nahmatala v puse prořízlej moudrák. Myslela jsem, že tam něco mám, ale když jsem tam šáhla tak tam je normálně zub. Ani jsem necítila že s eklube nebo něco, ale jak tam na to šmátrám, tak mi přijde, že mi leze mimo ty ostatní. Tak snad se to srovná a nebudu muset jít na trhání. ☹

aaadus
3. dec 2009

mishu ty někoho takového znáš?
s manželem na téme že některé páry by děti neměly mít děti vůbec vedeme diskuze celkem často, ale tomu člověk a ani zákon nedokáže zabránit, v některých případech bohužel. úplně mi trhá srdce když na vánoce ukazují záběry z kojeneckých a dětských domovů, bych si je hned všechny vzala domů drobečky

lucik...
3. dec 2009

klari pokud ho budeš mít trošku mimo a nebude ti překážet tak nemusíš na trhání 😉

ciknori
3. dec 2009

Ahojte 🙂
Lucik, kam až sahají moje vědomosti, Dawn, Turner, Klienefert jsou chromosomální vady, že je některý chromozom ztrojený nebo jinak poškozený, tudíž vznikají úplně na začátku. Edwarse neznám, ale tipuji, že to bude stejné.
Takže hlavně buď té dobré mysli přece 😉

aaadus
3. dec 2009

klarka já mám moudrák taky trošku na křivo a zubař nechal jen na mě, jestli ho tam chci nebo vytrhnout 😉

lucik...
3. dec 2009

jo jo děkuju holky, ste mě uklidnili už to neřeším 😉

ajina
3. dec 2009

holky taky se utěšuju že když to bylo ve 12tt vše ok, tak mě ta amniocetéza dopadne dobře. Na zlé jsem sice připravená a první 3 dny jsem myslela na nejhorší, ale po odběru plodovky se to ve mě otočilo a nepřipouštím si že by to mělo být jiné než v pořádku. Jak se říká : nestahuj kalhoty, když brod je ještě daleko !

nikkka
3. dec 2009

ja nie som socialne slabsia a na NT som nebola, nejake platene merania mi doktor ponukal, ale odmietla som..na co sa zbytocne stresovat...

doli1
3. dec 2009

ahojky dnes se mi nechce nic delat jsem desne unavená 😖
víte co nechápu já.známá má jedno dítě jdem do obchodu tam děsně počítá peníze jestli koupit dvě nebo tři přesnídávky pak koupí teda dvě a po debatě kam by jsme šli na prochajdu tak navrhne na pivo.to nechápu raději bych koupila další přesnídávky než aby mi zbylo na pivo.takové matky zaškrtit

doli1
3. dec 2009

já vám řeknu i opačný případ kámoška byla na NT i na triplech a vše v pohodě malí v kolem 30tt umřel po pitvě znich vylezlo že měl asi dow. že měla dost hraničný testy ale nikdo stoho nic nedělal protože je mladá.prostě věda se může mílit a může to byt tak nebo tak.potom jsou tu ještě procenta kdy se něco poto.... u porodu.takže moc bych se tim nestresovala.vše bych brala tak však ono to nějak bude a změnit to stejně nepujde.

mishutka
3. dec 2009

aaadus:dokonce dva případy mají kluky a po umělém zase dvojčata kluků 😢

Já nechápu ty lidi!!!
My s manželem počítáme, vedeme diskuze co jak.Abychom se celá rodina měli dobře a ty lidi to nežeší 😅

Já už uvažuju, že si nechám porodné na očkováni pro prcka vono to prý není taky žádna levná záležitost!???

xxx.klarka
3. dec 2009

aaadus: třeba u nás vedle v bytovce bydlí taková rodina - žena má 4 děcka, malá holka asi 7 letá - furt v léčebně, protože je furt nemocná, pak asi 11 letá - omlouvám se že to tak musím říct ale je to debil, pak má jedno postižené to má v ústavu a ještě má 15 letou dceru, která má 31.prosince termín porodu. Matka každý den sedí na lavičce a chlastá a hulí, děti mají k obědu většinou špagety s magim ale hlavně že matka má co hulit a chlastat. Když to vidím, tak mi je blbě. ☹ Práce jim nic neříká, berou jen sociální dávky a žijou si jak to jde. tahle odrodí, do 2 let bude další dítě určitě čekat a pak přijde ta mladší s pupkem, ani bych se nedivila.

lucik... : okii, díky, moc o tom nevím. Divila jsem se, protože jsem ho ani necítila. Což mi přišlo divné.

mishutka
3. dec 2009

doli: to tu ani nepiš 😀

aaadus
3. dec 2009

mishu ale za všechny očkování se neplatí ne? jenom co jsou na ně ty reklamy, ale nevím jak se jmenují. někde tady o tom je i nějaká diskuze. já bych si asi připlatila jen za tu hexavakcínu ať prcka a ani sebe netrápím tolika očkováním. to asi u toho očkování budu brečet s ním

ajina
3. dec 2009

k tomu tvrdnutí bříška : já to mám tak, že bříško mě zatvrdne to úplného "kamene". Z dělohy se najednou udělá taková hroudička , když ležím na zádech tak se obrýsuje děloha i s miminkem takže to často je taková šišulka. 😅 Někdy to skoro necítím , jen vidím a jindy je to hodně bolestivé až do mírné křeče. Mě bříško tvrdlo i při prvním těhu, takže teď jsem to poznala hodně brzo. Nesmí se to dít moc často, do 10-15 zatvrdnutí je to přirozená práce dělohy a někdy se to uvádí jako dráždivá děloha.

mishutka
3. dec 2009

aaadus: asi jo. Já jenom, že je chci investovat do něčeho užitečného 😉
U nás kluci v práci si koupili za porodné! nové mobili nebo splatili dluhy 😠 To je maras!!!!!! 😝

lucik...
3. dec 2009

doli i to se může stát, samozřejmě 😔

doli1
3. dec 2009

mě tvrdlo břicho zatim dvakrát a je to přesně jak popisuje ajina najednou vznikne kámen prostě strašně tvrdé břicho mě to přišlo jen nepřijemné a to hodně ale nebolelo to.docela to trvalo dlouho než to povolilo.trochu se toho obavám protože mám pocit že to je holka a u nás v rodině je problém udržet holku.6 měsíci se začnem otevírat a 6 měsíc je za chvíli bojim bojim.

ciknori
3. dec 2009

Jejda, stát s nemůže úplně cokoliv, ale kdyby člověk pořád přemýšlel coby kdyby, asi by se rychle zcvoknul. Těhotenství i porod je složitý proces, stát se může všelico, nebo se děti narodí zdravé, pak se něco vyvrbí nebo začnou fetovat, hrát... toho mám kolem sebe taky dost, nevím, cokoliv.
Ale taky může přijít spoustu příjemných překvapení 🙂 Takže to co můžeme ovlivnit ovlivníme a co ne, tím je zbytečné se dopředu trápit. Neprospívá to ani nám ani mimískům. Takže bychom si zas mohli chvíli psát nějaké hezké věci, ne? 😅

michalag
autor
3. dec 2009

dnes vas trosku zanedbavam, ale uz robim poriadok linka, kupelka, okna ... aby som potom nemusela pred Vianocami, to sa chcem venovat len peceniu a baleniu darcekov 🙂

doli uz mate nieco pre Šimiho? hladam este nejake inspiracie, aj ked my uz mame pre Samiho kupene co sme chceli, ale ak by ma este nieco zaujalo, tak ....

A kupujete nieco aj svojim malickym chrustikom v brusku?

kapka
3. dec 2009

Holky máte některá Českou průmyslovou zdravotní pojišťovnu? Jestli ano,tak máte nárok vyčerpat 4500 Kč na potřeby v těhotenství.....J8 jim tam odnesu i doklad z NT i z kurzu pro těhotné,hradí vitamíny...atd..

mishutka
3. dec 2009

michalag:jak to myslíš??

doli1
3. dec 2009

michalag koupili jsme mu puzzle s krtečkem,povlečení cars a k tomu pyžamo,ještě bych chtěla koupit chytré pero-to mají na netu a pak nějaký auto chce jeřába.jinak nevim

aaadus
3. dec 2009

michalag já tomu našemu prckovi kupuju něco v jednom kuse i když nejsou vánoce 😀 ale asi mu koupím jeho první hračku, žádno ještě nemá

xxx.klarka
3. dec 2009

zasejc cítím takový jako tlaky do podbřišku, když si lehnu na záda ...

lucik...
3. dec 2009

my koupili první hračku včera 😉 a dvě flašky - jednu skleněnou od NUK a jednu umělou od AVENTU 😀

mishutka
3. dec 2009

JInač má už plyšáka z Ikea a ještě se chystáme májí tam velkého slona 😉
Co se týče hraček tak manžel má spoustu autíček Ferrari ze Schellky 😀
A autodráhu jsem dostala na druhé Vánoce od manžela 😅
Já to nechci moc přehánět pak to leží ladem a práši se na to 😉
Těším se až budem kupovat třeba Merkur nebo něco s čím si vyhraju i já 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre