Máj 2010. Kto vtedy čaká bábo?

michalag
24. aug 2009

Ahojte 🙂 ,
je tu uz niektorá ktorá vie že čaká bábo v máji 2010? Dufam ze sa coskoro tato tema rozrastie 😵 🙂 😵

hladala som ci tu uz nahodou podobna tema nie je, ak ano tak sa vopred ospravedlnujem

blanka.k
8. jan 2010

Adus - mám stejné vyhlídky, hezky 2 děti po sobě (kéž by to šlo nějak naplánovat to plození,že?) a pak hurá zas do práce,ale zatím nějak nepřemýšlím kam, ono sice někde děláš, ale za X let to tam může být úplně jiný, atd. 😉 Moje mamka jde do taky do důchodu až tak za 15 let nejdřív a bydlí úplně jidne a že bychm tam jezdili nějak často se říct nedá, já má radši klid doma 😅 A jak dlouho po sobě je chceš? Já mám zatím v plánu se pokoušet tak po roce a půl až dvou etech, ale uvidím, jak to budu zvládat a jak to bude zdravotně, atd.
Lucik - to nevím, já to nějak nezjišťovala, uvidím, až mi dojde 😅

doli1
8. jan 2010

mamka jde do důchodu už za tři roky a tatka už je dávno.mám staré rodiče(čekali na mě deset let)tak když by bylo nejhůř tak ten poslední 4 rok můžu prcka dat na hlídání.což jsem ráda.u nás (kde jsem bydlela)je velká školka tak kdyby tam měla chodit třeba jen na dopoledne a pak ju mamka nebo děda vyzvednout tak by to bylo fajn.jen to dojíždění by bylo na prd

xxx.klarka
8. jan 2010

mishu, my bydlení máme,sice zatím malé ale máme, teď se budeme stěhovat do většího. přítel práci taky má, a jako aby jsem čekala třeba 6 let než se budeme snažit mimčo, ani náhodou. A navíc nechci aby přítel měl první mimčo svoje třeba ve 40!!

antynka1
8. jan 2010

Pro Blanku - jsem si na tebe včera vzpoměla - manža si hrál s mým telefonem a že mě s ním bude fotit - bohužel jsem netušila, že ten telefon má blesk - tak jsem se do toho křenila z pár centimetrů a smála se mu, že stejně neví, jak to vyfotit no a v tom blik 🙂 Bílý obdelníček jsem viděla ještě docela dlouho. No a manža nelenil, strašně se divil, že to přece v pološeru nemůže tolik oslnit, tak si to namířil proti ksichtu a blik! No a co myslíš? Viděly jsme obdelníčky oba 😀 Naštěstí to nebylo tak hrozný, protože to byl jen telefon 😀

xxx.klarka
8. jan 2010

doli, moje máma půjde do důchodu bůhví kdy, je jí 38let. Ale tchýně chce jít za rok dva do důchodu, je úplně zrachaná z té práce co dělá. Tak pak by mohla také hlídat ona, bydlí přes ulici což je super.

mishutka
8. jan 2010

Klarka: 😀 Ty z 19 skáčeš hned do 30??

aaadus
8. jan 2010

no já už se na téma práce raději nebudu vyjadřovat, mám na to trošku jiný názor když jsem z oboru
houbik no už jsem se o tebe bála kde se touláš 🙂

doli1
8. jan 2010

mishu v dnešní době čekat na dobrou práci,vyřešit bydlení a pak dítě.to by se někdo načakal.

xxx.klarka
8. jan 2010

misha, ne, napsala jsem třeba 6 let, jako kdo ví jak dlouho bych hledala práci, když tady nenajdeš práci ani jako prodavačka nic ....

andelka
8. jan 2010

Já to mám jako klaarka: školu jsem končila zrovna v úžasném období krize, druhou školu jsem ještě neměla dodělanou, tudy cesta taky nevedla. Uklízečku a pod. jsem dělat nechtěla (stejně by mě nevzali na odobné místa, byla bych překvalifikovaná), na takové místo bych se stejně po MD nechtěla vrátit. A roku utíkaly mně i manželovi a opravdu čekat do 30, než dokončím školu, najdu práci, udělám si praxi apod. se mi opravdu nechtělo. vidím v rodině jak to dopadá, když se čeká.

aaadus
8. jan 2010

blanka já bych chtěla aby mezi dětmi byl 2-3 roky rozdíl, ty 2 roky mi ale příjde ideální. ono přece jenom to menší dítko to mimčo nevnímá jako soka a potom si snad budou i líp rozumět

blanka.k
8. jan 2010

Antyn - 😀 😀 😀 😀 😀 😀 tak snad se nenaštveš, když napíšu, že mi to zvledlo náladu a hned je mi líp, jsem se nasmála 😀 😀 😀 No jo, bílý obdélníček, to je sviňa 😀
já se přiznám, že jsem taky chtěla mít děti do 25 😅 , ale pak byla vš, hledání práce, stěhování, další hledání, praxe, a příští rok sice 30, ale nelituju toho, stjeně jako že jsem se s mužem brali až po X letech, atd.... prostě máme všechno rádi pod kontrolou, vím, že dítě si teď můžeme v klidu dovolit, já mám praxi, můžu dělat z domu, zdravotně se toho taky plno vyřešilo, máme kde bydlet s rodinou, máme zajišyěné, kdyby se m. něco stalo, atd. ale každý to má jinak, my prostě radši počkat a být v klidu. 😉

houbik
8. jan 2010

aaadus, no jo, kdyz ja jsem na netu jen v praci a to musim taky nekdy pracovat 😀 a nez se nadeju, tak mam docitat 50 stran, to je des ☹ az budu mit net doma a budu na materske, tak snad budu psat stejne jak vy, ted spis procitam a sbiram tipy 🙂
jinak se tu ukazu az v pondeli, dnes ma manzel oslavu 30tin, tak snad to do rana vydrzim, pac mu delam taxika 🙂

blanka.k
8. jan 2010

Adus - jojo, taky to tak vidím, tak snad se zadaří. Ideálně druhýho kluka a byla bych happy 😀 Hlvaně ne jak kamrádka, rok jim to nešlo, pak otěhotněla, tak poporodu ani nebrala HA, že zas to bude trvat a ejhle, hned po šestinedělí otehotněla podruhé... 😅 zas to radši ty 3 roky odstup než rok 😅

lucik...
8. jan 2010

houbik no je to tam takový zastrčený... Ale snad tam jsou cedule, my jezdíme z druhé strany, ne od Prahy a tam cedule je. Jak do dvou let věku dítěte? Do dvou, tří nebo čtyř ne.. Můžeš si vybrat. A pořád je rodičák menší než PN takže se to myslim nevyplatí

mishutka
8. jan 2010

aadus:jaký?? 😀
doli:stačí chtít a tak nějak vše řešit po pořádku 😉 Kdybych neměla vlastní byt a odpracováno tak by dítě nebylo!
S tím jsme s manželem za jedno, my po nikom nic nechcem tak se musíme starat.
A ne brečet na ... 😅

Každý si naflaka děti protože před léty to bylo výhodnější ale nevidí do budoucna, že ze dne na den o vše může přijít.
Kámoška chtěla dítě protože byla dobrá mateřská a porodné 16 tis. a než otěh. tak se všechno zadrbalo 😅

doli1
8. jan 2010

my se snažili o mimčo od řijna a pořád nic a v červenci mi končila mateřská a v srpnu jsem už viděla že jsem těhu kdyby to bylo měsíc dřív nic bych nemusela řešit 😢 😢 😢 holky plány jsou krásný my měli šimona hned a to druhý po 10 měsících.pokud chcete aby to navazovalo přemýšlejte dopředu jak a kdy to naplánovat.
jinak bych řekla že dítě mezi 2a3rokem reaguje na sourozence hůř než jednoletý či 4letý.beru to podle zkušeností kamarádek

xxx.klarka
8. jan 2010

Já se za svůj názor nestydím a jsem ráda, že čekáme miminko. Pro mě je rodina a zdravý důležitější než luxus a praxe, myslím že na praxi pak budu mít do konce života času až až. Jsem ze 4 dětí a nikdy jsme neměli žádný přepich a přítel taky ne, tak nám stačí to co máme. Myslím že jsme na tom dobře a nic nám nechybí. Holt pro každýho je důležitější něco jiného. Já si neztěžuju že nic nedostávám od pracáku, holt někdo má a někdo nemá. Jediné co jsem napsala na otázku co dostávám, že dostávám hovno a to je pravda. To mi jako stížnost nepřijde.

A dost řešit to už nechci🙂 Každý má svůj názor a je to každého věc.

blanka.k
8. jan 2010

Jeden rok rozdíl bych nechtěla... nám se zadařilo už po roce, já myslela, že to bude trvat min. dbva roky, tak nevím, jak s tím druhým, no uvidíme, teď něco plánovat nemá smysl... 😅 ale sny jsou to hezké 😀 😀 😀 😀

blanka.k
8. jan 2010

Doli - sousedce to vyšlo, že jí v červenci končila MD a týden nato nastoupila na PN s druhým těhu, prý jí to vyšlo snad na den, jinak by taky byla na tom jak ty 😉 fakt je škoda, že si to člověk holt nenaplánuje 😅 no co holt naděláme, hlavně abychom byli zdraví, práce nějak bude 😅 (doufám 😀 )

blanka.k
8. jan 2010

jo a heč, na terase jsem dnešním měřením nameřila 18cm směhu 😀 Chtěla jsem na ni vypustit fretky co budou dělat, ale asi by do sněhu zahučely a musela bych je vyhrabávat 😀 😀 😀

doli1
8. jan 2010

mishu já se do blbé situace dostala nechtěně prostě se stalo a v květnu bude líp.máme dům,máme dítě a bude druhý,přes mateřskou dodělávám škole protože nic nechci nechat náhodě co bych dělala pak.muj obor moc lidí nemá takže se o práci moc nebojim.
jen jsem chtěla říct že prostě někdo by musel čekat hodně dlouho než by něco měl.

bibi13
8. jan 2010

doli, určite ma to bude mrzieť, že nie som doma.. ale kedže máme splátky a šeky v hodnote 1000eur, tak nič iné mi nezostava.. a svoju prácu mám rada a nerada by som o nu prišla..

houbik
8. jan 2010

lucik: no ja to jako myslela, ze ja si to beru na dva roky, samo, ze si muzes vybrat na kolik chces, ale ze je to vzdy do dvou let, do 3 let veku ditete a tak a kdyz nastoupis tech 6 tydnu pred, tak vlastne beres o dva tydny vic normalniho platu, ale zas o dva tydny min te rodicovske pak....jestli me chapes, neumim to moc vysvetlit 🙂
jinak koukam, ze sme obe chteli casulaplay a nakonec budeme mit slaloma🙂) mne se ta kolekce pro rok 2010 moc nelibi, pripada mi to jak nejaky obrneny tank🙂) takze pujdem do 2009 asi do amazonu, jakou barvu chcete vy? jinak jsem koukala vcera na net a v tom malviku je to asi nejvyhodnejsi, maji k tomu nejvic darecku 😉

mishutka
8. jan 2010

Není to luxusu, ale o zázemí!!!!
A jestli je někdo z rozvedené rodiny tak třeba ví o hádka především kvůli penězům, je to blbost(peníze)ale dělají mezi lidma největší dusno ☹

Dnesní době se děcka šikanujou už v první třídě, třeba jenom kvůli oblečení!!!!!

aaadus
8. jan 2010

mishu raději mlčím, protože toto téme mi vždy zvedne tlak 😀
blanka to si neumím představit otěhotnět hned po šestinedělí. by mě kleplo a vůbec bych neužila ani mimi ani těhu

andelka
8. jan 2010

klarka: Já taky nedostávám nic a též bych si mohla stěžovat, že když byla před pár lety kamarádka na pracáku 2 roky po škole, tak se měla líp, protože dostávala podporu a ještě slevu na MHD. My jsme tomu nechali vzhledem k věku a k touze po rodině volný průběh. Hledala jsem práci a přitom jsme se snažili, miminko prostě přišlo dřív než práce. A jsme rádi. Nebudeme na tom úplně extra dobře, ale blbě taky ne. Tím, že kolem sebe vidím, jak to může taky dopadnout, to čekání na vhodnou dobu, tak toho nelituju ani v nejmenším. Po rodičáku na tom budu skoro stejně jako po škole. Ono je celkem jedno, jestli vás nechtějí proto, že jste ještě mladá a určitě budete chtít děti, nebo prot, že už děti máte. U mě bude rozdíl akorát v tom, že po rodičáku budu mít širší vzdělání.

Já bych chtěla druhé tak za 2,5 - 3,5 roku po porvním. Ale jsou to jen plány, kdoví jak to bude 😅

nikkka
8. jan 2010

bibi presne tak isto som na tom aj ja..teda my...este mame na par rokov splatky..potom ked bude druhe uz splatky nebudu a to uz mozem zostat doma dlhsie...

blanka.k
8. jan 2010

Andel - je fakt, že i když nemáš děti, tak jsi mladá, takže to je pro ně stejné jako kdybys byla těhu.... 😉 ale vždy se najde jiný důvod proč tě nevzít... 😀 proot taky chci mít děti hned po sobě, kdybych pak hledal práci, tak ať to není, že po 3 letech budu hledat, pak nastoupím budu za pár měsíců těhu, a po dalšách 3 letech znovu...a taky mi tu nevezmou dítě ve 3 letech do školek, co jsou v okolí 😅
Adus - no překvapilo je to, hlavně mi psala, že už v 6 měsíci měla problémy, měla ležet v klidu, aby neporodila a prý to nejde, že malý už začíná lozit okolo... tak to je naprd no, když máš problémy v těhu a do toho půlroční dítě 😅

mishutka
8. jan 2010

aadus:já taky ne, když vidím naše tmavé spoluobčany jak tlačí novoroz. a zase s pupkem tak se mi otvírá kudla v kapse 😀
Já teď co jsem těhu a doma zjisťuju, že jsem asi rasistka 😅 Možná je to tím, že mi před tím byli nějaké dávky atd. úplně ukradené 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre