Máj 2010. Kto vtedy čaká bábo?

michalag
24. aug 2009

Ahojte 🙂 ,
je tu uz niektorá ktorá vie že čaká bábo v máji 2010? Dufam ze sa coskoro tato tema rozrastie 😵 🙂 😵

hladala som ci tu uz nahodou podobna tema nie je, ak ano tak sa vopred ospravedlnujem

antynka1
12. feb 2010

Luciik - je to na slovenské verzi konika - diskuze Jún 2010

luciik
12. feb 2010

jj, už jsem koukla, hrůza, nedokážu si to představit 😢 😢 😢

andelka
12. feb 2010

Ach jo, a já jsem měla včera takovou radost, že to malá zvládá 😔 To je hrůza 😢

antynka1
12. feb 2010

Holky, pojďme se raději bavit o něčem jiném, jinak na to budu pořád myslet......

aaadus
12. feb 2010

antyn tak že by o jídle? 😀

zdenkapo
12. feb 2010

Matpaj
no právě ty jednorázové jsou na jedno použití a vyhodí se ale jsou značně levné a ty prací stojí přes 200Kč, je lepší síťové,ale taky asi dnes koupim ty Canpol Babies v DM drogerii,když tam jedem,aŤ můžu už zbalit tašku do porodky...

Skretik
tak já už moc v klidu teda nejsem už budu balit tašku....

nikkka
12. feb 2010

zrovna tu nie je nikto zo slovenska, myslite ze tie sietovane nohavicky maju v DM aj u nas?

antynka1
12. feb 2010

Nevíte někdo, kde mají dobrý výběr postýlek? A nějlépe s osobním odběrem v Praze a okolí? Pořád nějak nemohu natrefit na tu správnou psotýlku - chci aby měla stahovací bok, byla polohovatelná, měla vyndávací příčky a ještě byla hezká - takové ty obyčejné, které mi přijdou strašně křehké - ty se mi nelíbí ☹ Nemáte některá nějaký tip?

aaadus
12. feb 2010

síťované kalhotky 5ks za 129,- mi nepřijde moc
http://www.pharmacyplus.cz/shop.php?action=show...

antynka1
12. feb 2010

Líbí se mi třeba tato, ale nesedí mi baraveně (nehodí se mi) a nemá stahovací bok - tak něco v tomto stylu - klidně i v barvě dub/buk 🙂
http://www.sambaby.com/79-detske-postylky-12060...

antynka1
12. feb 2010

Adus - ale to jsou kalhotky na fixaci plen 🙂

aaadus
12. feb 2010

antyn jedině hledat hledat hledat. A ty šprušle vytahovací chceš proč? Pokud jde stahovat bok tak to není ani tolik potřeba

nikkka
12. feb 2010

ja nemam nic tusim nachystane..mala by som sa konecne rozhybat a zacat nakupovat...mam nejake vecicky, ale musim urobit inventuru doma..stale to odkladam..

aaadus
12. feb 2010

antyn a tak aj vložka by tam šla dát ne? 😅 Kukni na Malvíka, tam mají postýlek hodně

antynka1
12. feb 2010

Adus, aby prďolka mohla vylézt až bude větší a nehrála si na akrobatku a nepřelézala to 🙂

antynka1
12. feb 2010

Adus, díky za tip, mají jich tam opravdu hodně 🙂

jemrykka
12. feb 2010

ahojte, konečne mám po dnešnom oGTT, cukor mám v poriadku, sa ma dokotor zo srandy spýtal, či nedržím dietu že som mala taký nízky cukor. Akurát mi ešte predpísal železo, lebo mám také hraničné výsledky, ale že sa to bude zhoršovať tak mi radšej predpísal...
Idem si prečítať aj ja čo sa deje, ale asi podla vašich reakcií viem 😔 je mi to hrozne lúto:(((((

greeri
12. feb 2010

ahojte 🙂
v SR je to tak, že ak Vám po MD dovolneka z práce nepokryje celý mesiac, tak máte nárok aj na príspevok v RD aj na dovolenku; už som tu o tom písala asi dva razy 😀
sieťované gate sa dajú u nás kúpiť v zdravotníckych potrebách, že je to univerzálna veľkosť, a netusím koľko stoja 😵
jednorázové od canapolbabies som kúpila v lekárni, 5 za cenu neviem ☹ ale nebolo to nič hrozné

m.c.
12. feb 2010

Adus, to by mohly být ony. Jo a já sem si je minule nastřihla na bocích abych je přetáhla přes stehna, ale už si nepamatuju jakou jsem kupovala velikost... Vyfotím je a hodím je do alba ať víte jak ty síťovaný pratelný vypadají.

vladkaz1
12. feb 2010

cafte len vas ozdravim ,nejako nestiham stale nieco robim ,uz som zacala aj pomalicky priberat citim to na sebe 🙂 tak pekny dnik

aaadus
12. feb 2010

A jak jsou ty popordní vložky, ty se používají jenom když to hodně teče a pak můžu používat třeba Always? Já jsem vložky nepoužívala ani nepamatuju, teda kromě slipovek

m.c.
12. feb 2010

to jsou ty pratelný síťiovaný kalhotky: https://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImage... Já jsem je kupovala ve zdravotních potřebách v lékárně, myslím že je prodávali po kusech

nikkka
12. feb 2010

greeri a nevies nahodou ako je to potom s tym vyssim prispevkom? ci mam na neho narok ked si vycerpam dovolenku medzi MD a RD? lebo uz tu padli take nazory, ze ak sa to tak spravi potom budem dostavat len tych 160€ a nie 250€..

skretik
12. feb 2010

Zdeni a mas nejaky duvod proc uz nejsi v klidu? snad jeste aspon mesic vydrzite v celku,ne?! Ja asi zacnu byt tedy mirne nervozni od toho 30tt, ale vzhledem k tomu, ze bych rada porodila tak o tyden az 2 driv, tak si myslim, ze nas mimisek bude jineho nazoru, zatim nam tedy ani jednou nevysel vstric 😀 (20tt UTZ-pohlavi-schovaval co to slo, UTZ 4D mel v brisku party, takze ze 4D toho moc nebylo...), proste je po tatikovi a dela zrovna to na co ma naladu, takze si myslim, ze ven z pohodlicka rozhodne pospichat nebude 😀

zzuzullka
12. feb 2010

ahojte babulky 🙂

tiež sa chystám, že si pomaly spíšem zoznam čo treba z lekárne , nech to mám pripravené, veď doma sa to nepokazí a aby nemusel potom stresovať manžel keby niečo

driclor, používala som ho keď som mala problémy s potením. som sa potila aj keď som sa triasla zimou-bolo to strašné, a ten driclom mi fakt pomohol. ale je pravda, že sa musí používať veľmi opatrne a presne podľa návodu, lebo keď som si toho dala trochu viacej tak som sa musela ísť v noci umývať ako to strašne svrbelo. ale pomohol mi a už s potením nemám problém a stačí mi používať normálny antiperspirant 🙂

Bianca, to je mi strašne ľúto, ešte pred dvomi dňami som si čítala ako sa jej krásne darí a priberá a že lekári jej dávajú veľkú nádej že to zvládne, a teraz toto... 😢 chúďa mamina, to musí byť strašné na psychiku ☹

nikkka
12. feb 2010

a nechystate si objednat z nejakej inernetovej lekarne potrebne veci? nechce sa mi ist do lekarne a stravit tam aj hodinu...

zzuzullka
12. feb 2010

nikka, ja si chcem najskôr pozisťovať ako to vyjde cenovo v lekárni, ktorá je tu u nás a porovnám s nejakou lekárňou z nete a potom uvidím odkiaľ zoberiem. lebo to bude asi hodne vecí potreba

hasmenka
12. feb 2010

ahojte vospolok ja tiež čakám naše druhé bábo v máji a to 11.mája dokonca na naše výročie svadby 🙂

vladkaz1
12. feb 2010

Driclor sa nesie v tehu nie?
Aj aj som ho uzivala ,ked som sa potila inak je to sama chcemia no hnus ,ale pomahal mi veru
Nohavicky budem kupovat v tescu v lekarni aj poporodne vlozky ,tam maju najlepsie ceny mam pocit .
A ja fakt netusim co mi este chyba ,len kocik a tieto somariny do porodnice ,uz mam aj cumlik avent vcera som kupila akoze dost darhe cumel 5 eur .. 😝

greeri
12. feb 2010

nikka: výška príspevku nezávisí od toho kedy si vyčerpáš dovolenku; to závisí od toho, či si si 270 dní pred pôrodom platila nemocenské poistenie; a keďže si zamestnaná, tak si určite platila; tu je o tom článok, kedy máš nárok na aký príspevok, teda v akej výške: http://blog.etrend.sk/mihalblog/2009/12/05/rodi... a píše sa tam, že nemôžeš mať príjem zo závislej činnosti, čo by si mala keby si mala celý mesiac preplatený dovolenku z práce; potom by ti išiel príspevok na RD až po tom preplatenom mesiaci; ale nemá byť prečo znížený; o tom sa tam zase píše v diskusii k tomu článku; je tam toho dosť popísané, ak chceš prelúskaj, ja som lúskala, ale aspoň som získala prehľad 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre