Máj 2010. Kto vtedy čaká bábo?

michalag
24. aug 2009

Ahojte 🙂 ,
je tu uz niektorá ktorá vie že čaká bábo v máji 2010? Dufam ze sa coskoro tato tema rozrastie 😵 🙂 😵

hladala som ci tu uz nahodou podobna tema nie je, ak ano tak sa vopred ospravedlnujem

nikkka
12. feb 2010

tiez som pocula, ze ked je dieta nedonosene tak monitor ano..
a podla kamaratiek viem, ze aj ked mali monitor, tak ci tak nemohli spat a stale davali pozor ci je babatko v poriadku..

pepibubu
12. feb 2010

mně všichni říkali (a byla to pravda) abych nenakupovala 56 velikost, že z toho špunt hrozně rychle vyroste, ať začnu 62 a to se vyplatilo. Já až někde do 4 měsíců Pepču držela hlavně v dupačkách, přišlo mi šikovnější že ho nikde netlačí žádné gumičky, ale znám maminky co od novorozence děcko strojí do punčošek a tepláčků... takže... 🙂

nikkka
12. feb 2010

matpaj tu je zoznam co mam zase aj ja s oblecenim:

1. Veci pre dieťatko

3-4 ks. Dupačiek z oboch veľkostí 56/62
3-4ks. Body s dlhým rukávom z oboch veľkostí 56/62 (existujú celorozopínacie, sú oveľa lepšie na obliekanie takého mrňouvsa čo ešte nedrží hlavičku, neskôr na tom nezáleží
2 ks. Body s krátkym rukávom z oboch veľkostí 56/62
2 ks. Bavlnená čiapočka new born
rukavicky
ponozticky
topanocky
1 ks. Svetrík (cvernový, bavlnený, ...podľa vkusu a výberu v.62
3 ks. pyžamko na spinkanie (je to taký overal, nohy + ruky spolu v. 62
1 ks. Overal (fleeceový, sametový...proste teplejší na von
2 ks. Poštolky číslo 1 (so zapínaním na suchý zips, sú lepšie a praktickejšie)
2 ks. Bavlnené osušky
vanicka + lezadlo do vane
noznicky na strihanie nechtov
2 ks. Bavlnené podbradníčky (sú aj so zapínaním na cvoky, praktickejšie než šnúrky
postielka + kvalitny matrac
2 ks. Plachta (froté alebo bavlna, lepšia je napínacia na gumičku
1 ks. Posteľné prádlo (vankúšik + paplónik +“hniezdo“+...baldachýn, ak ho samozrejme mamička chce a chce sa jej ho prať. Paplón a vankúšik využiješ až neskôr, ale môžeš si ho kúpiť vo farbe ostatných vecí. K baldachýnu budeš potrebovať aj taký stojan na čo to zavesíš. V obchode ti poradia
baby monitor, strazca dychu
walky talky vysielacky
Lieh na ošetrenie pupka
1 ks. Dudlík (ak ho dieťatku chceš dávať, pravdaže. Potom odporúčam zobrať si ho hneď do pôrodnice
Jednorázové alebo ekologické plienky (akú značku chceš ty. new born, budete potrebovať cca 4 balenia)
20 ks latkove bavlnene plienky + 2ks velke latkove pleny na osusenie po kupani
Kefka na vlasy (zvyčajne sa predáva kefka + hrebienok
Vatové tyčinky (čistí sa len vonkajší zvukovod alebo noštek, nikdy nie vnútorný
Olejček (najlepšie olivový olej z lekárne)
Gázové štvorčeky
Masť na riťku (rybia masť, sudocreme, pytyol alebo vyrábajú to myslím aj značky ako nivea a bubchen
Šampón, sprchovací gél , popr. Penu do kúpeľa a telový krém si kúp ak chceš (my doteraz používame len raz za týždeň šampón na vlasy, iné nič. No môže byť, že Vaše dieťatko bude mať suchšiu pokožku, myslím, že potom sa zariadiš
Mydlo detské (len na riťku
Krem na opalovanie pre babatka vysoky faktor
Vlhčené obrúsky (na čistenie riťky
Teplomer digitalny
Iné doplnky
Teplomer do vody
Flašky, ohrievač na flaše, dudlíky na flaše, kefku na čistenie, sterilizátor na flaše, termoobal na flašku (to všetko len prípade, že nebudeš kojiť)
Odsávačka (dopredu si pozri, akú by si chcela a ak budeš mať v nemocnici potiaže, tak potom popros manžela, nech ti ju kúpi a donesie. Môže sa totiž stať, že ju vôbec nebudeš potrebovať) Len pre info, ja som si odsávala mlieko, ak bolo treba, rukou a pomáhala horúcou vodou.
Zásobníky na odsaté / odstriekané mlieko
noznicky na strihanie nechtov
Zavinovačka (aj dve)
Perinka + vankúšik do perinky
Prebaľovací pult
Obal na dudlík
Malá lyžička plastová (na podávanie liekov a vitamínov
Kočík a autosedačku asi nemusím písať ?! + pršiplášť a sieťka proti hmyzu + taška na kočík (neoceniteľný spoločník) alebo babyvak – babyšatka (super vec
3 ks. Deky (jedna do kočíka a tak...zistíš, že diek nikdy nie je dosť.
Do kočíka podložku pod bátätko (ja som dala obyčajnú detskú obliečku, ktorú som tam naskladala. Môžete samozrejme niečo ušiť, alebo kúpiť, ak také niečo predávajú
prebalovacia podlozka
Hračky pre new born (len pre inšpiráciu pre ocka alebo starých rodičov)
Kolotoč nad posteľ
Hrazdička (lepšia je pevná, dá sa využiť dlhšie obdobie, nie bavlnená – aj keď imidž je v tomto prípade silným lákadlom
Hryzátko (najlepšie čo najľahšie, aby sa lepšie chytalo do ručičky – aj tu je imidž nanič
Gumená knižka

2.Veci do pôrodnice:

Hygienické potreby klasika

1 ks. Kalciová masť na popraskané bradavky alebo iná masť na bradavky (nemusíš kupovať hneď, stačí doniesť do pôrodnice, keď budeš potrebovať. Myslím, že existuje aj taká, ktorú si pred kojením nemusíš umývať

1 balík Tampóny jednorázové do podprsenky (hocijaký druh, len nech sú buničinové, keď je jedna strana igelit, tak nebudú také priedušné- JOHNSON´S® Baby prsné vložky - jediné s lepiacim prúžkom

3 balíky Hygienické vložky (obyčajné buničinové!, najlepšie bez tej lepiacej časti – dajú sa kúpiť v lekárni

3 ks. Sieťkované gaťky po operácii (v lekárni budú vedieť. Existujú jednorázové alebo prateľné. Počet som uviedla pri prateľných. V pohode prepeprieš na izbe a za pol hodiny sú suché. Po pôrode ti doktor zakáže nosiť gaťky resp. to veľmi neradi vidia a ty musíš mať vložku. Tieto gaťky sú odsúhlasené aj pôrodníkmi a rana po zašívaní ti nezačne mokvať. Fakt veľmi dobrá vec!

2 prebaľovacie podložky po operácii pod teba(len ak chceš, zo začiatku totiž často zašpiníš plachtu a takto nemusíš otravovať stále sestričky, aby ti prezliekli posteľné prádlo

1 ks. Repíková tinktúra (to len pre lepšie hojenie rany, samozrejme to je na tebe

Oblečko pre teba:

3 ks. Nočná košela (je lepšia ako pyžamo, teda ak sa nechceš každe ráno na vizite vyzliekať...no nechám to na teba, vpredu rozopínacia, aby si mohla v pohode kojiť

Ponožky

Žapky (tak volám šľapky do sprchy. Tie si zober bezpodmienečne

Župan

Podprsenka na kojenie

Veci pre dieťatko

Čiapočka (keď ideš bábätko ukázať, je tam strašný prievan

Rukavicky

Dudlík (ak chceš, ako som písala

1 balík vlhčené obrúsky

Hračka (to len tak pre efekt, my sme mali mini macka)

Oblečenie pre dieťatko a ostatné veci ti dajú

Keď budete z pôrodnice odchádzať tak ti manžel prinesie veci pre dieťatko. Pre pokoj v rodine vrelo odporúčam nachystať si kôpku dopredu aj s návodom pre ocina. Oni totiž nevedia ani čo je to body a už vôbec nie kde to je.

Doklady:

Občiansky preukaz

Zdravotnú kartičku

Tehotenskú knižku

greeri
12. feb 2010

a nie som zaslúžilá matka (zatiaľ 😀 😀 ) ale urobila som priemer základného oblečka pre bábo z asi 10 zoznamov, čo som našla na webe (veľkosť 56-62):
body, košieľka - 5 ks
bavlnené kabátiky - 5 ks
dupačky - 5 ks
ortopedické nohavičky č. 1 - 2 ks
ponožky - 3 páry
čiapočky - 2 ks
pyžamká - 2 ks
overaly - 2 ks
svetrík - 2 ks
rukavičky - 2 páry
poldupačkové nohavice - 2 ks
teplejšia kombinéza - 1 ks
pletené topánočky - 2 páry
podbradníky - 4 ks
toť len priemer z webu, žiadne životné skúsenosti 😅 😀

antynka1
12. feb 2010

Teď mluví o braní vitamínů a velikosti mimi - prý to souvisí s BMI a v některých případech mohou způsbovat zvětšení mimi... ALe nějak jsem nepostřehla jestli to platí u těch co mají BMI velké nebo nízké.....

matpaj
12. feb 2010

no greeri.........tak na tie nohavicky sa uz nedavaju normalne bavlnene?....proste iba sietky do nich vlozka.....?

nikkka
12. feb 2010

ja som kupila body 56 v H&M a su ovela vacsie ako s tesca...kto sa ma v tych velkostiach vyznat...

nikkka
12. feb 2010

matpaj ano iba sietkove a nic viac...vraj doktori neradi vidia klasicke nohavicky po porode...

mishutka
12. feb 2010

já mám pár věcí 56 ať nechodí po narození jak vagabund ve velkých věcech 😕 A pak už 62 a 68 vesměs bodyčka na léto a něco na okrasu 😉

greeri
12. feb 2010

no anty zjavne sa to s ničím nemá preháňať ani s vitamínami v tehu 😅
a matpaj, tak, tak, iba sieťkové, zaslúžilé maminy vraveli, že sú super 😉

zzuzullka
12. feb 2010

sieťované nohavičky- ja keď som bola v nemocnici po missed ab. a robili mi kyretáž aj keď mi predtým brali cystu z vaječníku, tak mi nedovolili nosiť v nemocnini nohavičky, len samotnú vložku a je pravda, že tá sa mi stále posúvala a nemohla som tak pohodlne ležať ani chodiť ani nič, takže si myslím že tie sieťované nohavičky sú fakt praktické. keby som o nich vedela, tak by som si ich zobrala aj po tom missed ab. do nemocnice... a doma by asi bolo najlepšie chodiť na holo aby sa všetko dobre vetralo 😀 😀 😀 len kto by potom všetko utieral od tej krvi 😕

matpaj
12. feb 2010

aj ja mam uplne malinko c. 56....iba do porodnice a nieco navyse, inak kupujem 62. a vacsie ani nie, vsak si kupim potom co budem potrebovat a hlavne uz budem vediet ci pre dievca alebo chlapca......

matpaj
12. feb 2010

no dobre babky, kupujem sietky 😀

zzuzullka
12. feb 2010

ja mám z 56 tušim len 2 dupačky a inak mám buď 62 alebo 0-3 mesiace, záleží od výrobcu ako čísluje

nikkka
12. feb 2010

ja som minuly tyzden spravila nakup v tescu za 100€ brala som vsetko do radu 🙂 musim si urobit inventuru...
moj manzel mi stale tvrdi ze mame tolko toho ze babo bude kazdych 10mminut oblecene v inom..ale mne sa to teda nezda..
lenze chlapi tomu nechapu..

lucik...
12. feb 2010

holky co je tohle "ochrana proti dazdu nezbytnost " ???

nikkka
12. feb 2010

ked prsi, tak asi nejaky "igelit" na kocik..

lucik...
12. feb 2010

jo pláštěnka 😀 😀

nikkka
12. feb 2010

ano 🙂

lucik...
12. feb 2010

já nerozuměla tomu slavu "proti dazdu" 😀 tu máme ke kočárku naštěstí 😀 😀 😀

Mám hotový kvásek tak ještě vyluxuji a jdu zadělávat 😀

bibi13
12. feb 2010

ahojte..

fu, tak teraz neviem.. mne segry teraz hovorili, že lekari nechcu vidieť žiadne nohavičky.. ani sieťkované.. že čisto len vložka a preto sa kupuju také velke, aby ti niekde nepadli cestou a aby dosť absorbovali.. a tak či tak musíš každu chvílku meniť..🙂.. a preto su potrebne aj tie jednorazové podložky, aby si všetko nezasrala od krvi.. tak teraz akooo??

inak, odsavačku na sopliky môžem normálne vyvariť?

nikkka
12. feb 2010

bibi asi ked je vizita tak bez nohaviciek a ked odide lekar tak si ich nasadime.. 🙂

terkajesterka
12. feb 2010

ahoj holky 😀

k těm velikostem: my jsme začínali rozvnou na 62 bo nám menší nebyly 😀 a teď taky nebudu pořizovat menší, i tak nám spousta oblečků zbyla a ještě jsme něco dalšího zdědili 😀

terkajesterka
12. feb 2010

jo a síťkované kalhotky jsem nosila doma i celý šestinedělí, aby všechno co nejvíc větralo..... no, nebylo to zrovna sexy, ale...... 😀

zzuzullka
12. feb 2010

nikka, myslím že je to tak ako si napísala, lebo pri vizite si aj vložku budeme musiť dať bokom aby sa mohli pokochať pohľadom 😀 a po vizite nasadíme tie nohavičky 🙂

nikkka
12. feb 2010

tusim mi to svagrina hovorila, ze na vizite nemohli mat nohavicky a tusim este aj tu vlozku si doktor prezeral..

nikkka
12. feb 2010

ja teraz nad tym premyslam, manzel ma skoro 2 metre, tak mi asi krpca nebudeme mat, asi mi je zbytocna ta velkost 56..no ale uz mam co to nakupene z nej..

terkajesterka
12. feb 2010

mně tedy na vizitě nikdo takhle detailně nekontroloval, jen mi prohmátli břicho 😕

zzuzullka
12. feb 2010

nikka, mi tiež určite nebudeme mať malé bábo keďže manžel má cca 185cm a pri narodení mal viac ako 4kg tušim a ja mám 178cm a pri narodení som mala cca 2,5kg čo je na to že som z dvojičiek tiež dosť, tak dúfam že nebudem rodiť nejakého obríka ktorý ma roztrhne až po zadok 😕

xxx.klarka
12. feb 2010

i mě kamarádka říkala, že vždy při vizitě tady u nás v nemocnici koukají na vložky.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre