Máj 2010. Kto vtedy čaká bábo?

michalag
24. aug 2009

Ahojte 🙂 ,
je tu uz niektorá ktorá vie že čaká bábo v máji 2010? Dufam ze sa coskoro tato tema rozrastie 😵 🙂 😵

hladala som ci tu uz nahodou podobna tema nie je, ak ano tak sa vopred ospravedlnujem

blanka.k
24. feb 2010

Andel - no přesně, já teda si taky říkala, je 30st. nad nulou, a já snad někde chytla nějaký zánět močáku... V práci se mi zas kluci smáli, že jsem na obědě nadávala na kuřáky víc než obvykle. Po obědě mě rozbrečel mail, co mi došel, a večer jsem si v hospodě místo nakládanýho hermelínu a cca 3-4 točených Kofol dala poprvé 1 Kofolu a těstoviny a šla domů, že mi je divně. 😅 A hrozně mě štvala riflová sukně, že mě divně tlačí do břicha. 😅 A bylo jasno. 😀 Jak říkáš, mě to přijde kdysi dáááávno. Už jen 10 týdnů, no , mě by stačilo tak 7,8 týdnů 😅

zdenkapo
24. feb 2010

Blani,
no já za 10 týdnů už snad budui s Aničkou v klidu domova 🙂

a těhu u mě taky dalo známky brzo tentokrát... byli jsme s manžou u kamaráda a dala jsem si jednu sklenku Sangrie a byla jsem jak když mám v sobě flašku slivovice 😀 tak to jsem začla tušit a taky už 5 dní před MS byl testík pozitivní,narozdíl kdy při Tomáškovi jsem furt neg a až 14 po vynechání MS byl pozitiv

matpaj
24. feb 2010

ahojteee........ 🙂 ja zasa tak neskoro......

dnes som bola na GTT, fuuuuuuuuj...... 😝 ale som stastna ze to mam za sebou.to je normalne tyranie tehotnych zien....prisla som do nem o 6.45 a sestricka ma zobrala o8.15.....vybavena som bola asi o 11.hod a to som uz odpadavala od hladu a smadu....

no, vysledky budu v pondelok, tak nech to tfi, tfi.....dobre dopadne.....
inak po vsetkom som sa taaaak nadlavila, ze mam brucho raz tak velke...... 🙂

lucik...
24. feb 2010

Huraaa, tak máme za dnešek další dvě (poslední 😀 ) medaile 😀 Bronz a zlatooooooo 😵 😵 😵

matpaj držím palečky aby výsledky byli OK 😉 Já jdu zítra na kontrolu 😵

michalag
autor
25. feb 2010

Dobre ranko 🙂

matpaj, drzim palceky aby boli vysledky v poriadku a mohla stale papat lentilky 😝 😀

vladkaz1
25. feb 2010

Dobre ranecko dievcata 🙂
za chvilku vyrazam s malu prec k nasim tak vas len pozravim .
Co idete k dokimu nech dobre dopadnete 😵
ja ani neviem ktory TT som idem mrknut ,ja som to uz nejako prestala sledovat 😅

michalag
autor
25. feb 2010

Ludia ja neverim Slovensko postupuje 🙂 🙂 🙂 😵

lolita.9991
25. feb 2010

to boli nevricky cooo

michalag
autor
25. feb 2010

lolita tak to ti poviem, mne sa najviac pacili zapasy s Rusmi a so Svedmi, toto je hokej 🙂

nikkka
25. feb 2010

dobre ranko..
tak dalsi stresujuci zapas za nami 🙂

strasnu noc mam za sebou, neviem ci som nieco zjedla alebo co, ale take strasne krce v zaludku som mala celu noc, nemohla som spat...aj teraz sa citim tak na nic...snad mi to prejde...nechcela by som nejaku zaludocnu chripku..

lolita.9991
25. feb 2010

sak to bol teda ozaj,ale tu poslednu minutu,to uz som len odratavala s hodinami, 😀

chuda moj kocur nechapal

tak nahadou neviete skym hrame teraz a kedy?

vladkaz1
25. feb 2010

Vazne sme postupili???????
No teeeda jaka radost ,musim pozriet program kde si to spatne pustim ... 😵 😵 😵 😵
Cakam kym mi dopere pracka a ficim prec nejako sa neviem odlepit od pc

lolita.9991
25. feb 2010

03:30 vnoci hrame s kanadou ,boze to dostaneme na frak 😒

vladkaz1
25. feb 2010

hmm neviem uvidime ,ked mame take stastie mozno sa zadari ...
a cesi co?

lolita.9991
25. feb 2010

cesi ani neviem ako s aim dari,ja sledujem iba nasich,sem tam vystihnem aj iny zapas,ale inak nekukam pravidelne tkaze netusim

michalag
autor
25. feb 2010

Cesi prehrali a Rusi tiez 😅

michalag
autor
25. feb 2010

ja ked nie nasim, tak som drzala Rusom, ale Rusi vypadli a nasi postupuju zatial dalej 🙂 😵

adelka89
25. feb 2010

ahoj holky 🙂
dneska jsem se na ten hokej ani nedivala, meli jsme docela krusnou noc (brutalni posly) takze se nam rano nechtelo vstavat a po pravde toho ani nelituju

lolita.9991
25. feb 2010

Konečné poradie na 5. až 12. mieste: 5. Švédsko, 6. Rusko, 7. Česko, 8. Švajčiarsko, 9. Bielorusko, 10. Nórsko, 11. Nemecko, 12. Lotyšsko

xxx.klarka
25. feb 2010

čauky baby🙂,

u mě noc stála za prd, furt jsem se budila, nemohla jsem spát a ještě mě rozčilovala ta malá vetřelkyně😀

ráno mi musel david donest i piti do postele, protoze jakmile bych vstala tak by byla zase vzhuru, tak jsem se ani nehla a byla rada ze spinka😀 drahý z toho měl hrozný výtlem. 😠

Teď jsem byla na ÚP a koupit nějáké dobrutky.🙂 Tak si dávám do nosu.

michalag
autor
25. feb 2010

tak tato noc bola asi prekliata, ja som sa tiez v kuse budila a maly tiez, samozrejme ked som si isla opat lahnut tak sa mala zobudila a zacala bojovat.... 😅

adelka89
25. feb 2010

holky asi nejaky blby tlak 🙂
manzel se svagrem vcera stehovali v pokoji skrin a postylku, tak uz to tu mame pro maleho pripravene a konecne mam postylku u sebe uz aby tam byl i ten nas uzlicek 🙂
dneska jdu dokoupit obleceni pro maleho zjistila jsem, ze mame strasne malinko tech malickych vecicek, tak to musim napravit. Kolik mate dupacek a kabatku?

zzuzullka
25. feb 2010

ahojte 🙂

tak naši postúpili...som myslela, že pôjdu uričte domov 😅 ... no len tak ďalej 🙂

ja mávam posledné noci úplne nekľudný spánok, stále sa len budím a pretáčam na posteli...neviem prečo,pritom ma ani nič akože nebolí a aj malý je v kľude

blanka.k
25. feb 2010

Ahoj,
Adel - souhlas, v Brně je asi stupeň pro kardiaky nééé 3, ale minim.10, já to mám k mudr. skoro 20 zast. s přestupem a fakt jsem v šalině kolabovala, u mudr. mi bylo zle, tak pak jsem musela zbudit toho mého spáče (ještě, že vstává do práce tak pozdě), ať nastartuje a jede pro mě 😝
Jinak jsem se vrátila od mudr., malej má v 29+3tt 1660g! není to trochu moc? A strašila mě zkráceným čípkem, pak dělala UZ čípku aprý je tak jen na pohmat, že je ok, ale že nad tím (nevím,jak se tomu říká), že to už je trochu pootevřené. Takže zas důvod ležel a prd dělat A malej je koncem pánevním, a moc se nehýbal, takže mu nemohla zkontrolovat ledviny, měl rozšířený pánvičky, tam mám žádanku do Prenetalu, kde mi to tenkrát diagnostikovali. Na další kontrolu jdu až 22.3., a to je zároveň den nástupu na MD (34+Ott dle MS) A taky se jí nelíbilo, že je malej KP, al eprý zas pro to otevírání lepší než hlavou dolů, tak jsem říkala, že se otočil v šalině, že dny předtím byl na ležato, ale ráno jsem cítila jak se tam hrozně otáčí a pak najednou lehká kopání do močáku a tlak pod žebry hlavičkou 😀 A opět nám potvrdila kluka, tak hurá.
Hokej jsem předpokládala, že projedeme, to mě nějak netankuje, máme co jsem si zasloužili, ale Sáblíková, to vám byl výkon, malej ani nedutal, jak jsem byla stažená a pak v cíli začal kopat, jak kdyby to cítil, jak se mi ulevilo 😀

blanka.k
25. feb 2010

Mě se mudr. ptala, jestli malej moc nezlobí a v noci mě nebudí, tak jsem říkala, že mě ještě nikdy neprobudil, že o něm skoro nevím, že až mi to přijde nenormální, že ho cítím jen třeba 5x za den a to 1,2x trošku kopne a klid. 😅 Mě budí akorát močák 😅
Kolik vám vážili prcci v tom 30tt? Já jak koukám na ty tabulky vel.dítěte, tak se děsím, co z něj vyroste 😅

aaadus
25. feb 2010

Pěkné poledne,
já musím zaťukat, že spím dobře, budím se jenom 1-2x za noc na čůrání a zase hned usnu a i malý spinká a to i ráno a nebudí mě 😅 Kéž by tomu tak bylo i po porodu, ale to si asi můžu nechat zdát že 😀

Včera jsme byli s manželem na první lekci předporodního kurzu a bylo to super. Tady je pár rad, které se třeba některé budou hodit:
těhotenská čajová směs - kontryhel (upravuje hladinu hormonů), kopřiva + přeslička (zvyšeuje příjem železa, podporuje funkci ledvin), maliníkové listí (uvolňuje pánevní dno, podporuje činnost střev), řebříček (čistí krev)
samotné maliníkové listí - od 34tt pít 1 šálek denně, od 36tt 2 šálky denně, kolem termínu porodu si můžete uvařit i celou konvici a popíjet během dne
lněné semínko - od 34tt sníst denně 1 lžíci - nechá dítě vyklouznout
pro ty, co mají těhu cukrovku - pít kopřivový čaj
křečové žíly - pravidelně cvičeit, zvedat nohy nahoru, propínat špičku a patu, gel s kaštanovníkem
bolest vazů držících dělohu - vede k bolesti v kříži a tříslech - esenc. oleje levandule, heřmánek, neroli
hemeroidy - dubová kůra, kaštanový gel
zánět močového měchýře - častá výměna bavlněného prádla, hedvábné prádlo - hedbáví je bílkovina živočišného původu, ničí bakteriec, čaj - medvědice, heřmánek, celík zlatobýl. Esenc. oleje - levandule, cedr, brrgamot sedací lázeň, brusinky, Uroval
tvrdnutí břicha - směs na masáž s levandulí a heřmánkem
otoky - pojídání citrusů, nohy nahoru, zvolnit tempo, kopřivový čaj, tonikum na nohy od Weledy - Hauttnonikum
zácpa - švestky, vlákniny Psyllium, pravidelný pohyb, mátový čaj, heřmánek
plynatost - pohyb, mátový čaj, Espumisan

příprava prsou na kojení - umývat pravidelně studenou vodou, utírat hrubým ručníkem, uchopte bradavky mezi palec a ukazováček a válejte mezi prsty, masírujte prsy olejem
masáž hráze - kdo budete mít zájem pošlu do IP, je to moc dlouhé tak ať nepíšu zbytečně

co do porodnice - mimo jiné co jsme tu probírali: gel na hojení hráze nebo Traumeel (homeopatická mast), olej na podporu laktace, olej na zavinování dělohy, jídlo k porodu - pití, čokoláda, hroznový cukr, banán. Pokud chcete - můžete si vzít si termosku na teplý čaj - u kojení je žízeň

matpaj
25. feb 2010

ahojte..... 🙂
vidim, ze zijete hokejom, mna ani ten nebavi....baby nie je vam blbo?nie je nejaky divny tlak?ja som rano nemohla vstat z postele, strasne sa mi tocila hlava a nenormalne mi bije rychlo srdce....chcela som ist dnes do prace ale ostala som radsej doma.....nevladzem nic.... ☹

blanka, maly je riadny bambulko, na to ze ty si nizka, to bude asi riadne babo..... 🙂

ja som objednala obliecky do postielky a nejake oblecko....musim vsak zbehnut do banky zaplatit.....a nechce sa mi do mesta....... 😒

matpaj
25. feb 2010

no aaadus super rady....... 🙂

zdenkapo
25. feb 2010

Ahojte

Blani
nemyslim,že na kluka by to bylo moc, Anička vážila teď v 32tt odhadem 1800g,ale to jsou jen váhovéodhady,na to se nesmíme spoléhat,teď už se to nedá určit přesně, kolem porodu až +- 1kg,takže tak 😉

aaadus
25. feb 2010

blanka super, že je všechno v pořádku, myslím, že malý tak akorát váhu. Já jdu na poradnu až v pondělí, takže jsem taky zvědavá jakého už máme macíka, počítám tak +-1800g. A že je malý KP se ještě může změnit, miminko se otáčí až do porodu. Zrovna včera jsme to probírali na předporodním kurzu a říkala nám PA i neinvazivní metody jak mimi "donutit" se přetočit - svícení baterkou na podbřišek - mimi je zvídavé a bude se chtít podívat, co to tam svítí. Nebo si dát na podbřišek sluchátko z MP3 a pustít mu nějakou pěknou hudbu. Pokud víš, jak je malý otočený (jakože víš), tak hladit bříško po směru hodinových ručiček. A teď ta největší perla, ale PA to zkoušela sama na sobě a pomohlo to (má 5-ti měsíčního chlapečka) - žehlící prkno opřít jakoby ses po něm chtěla klouzat a lehnout si na něj vzhůru nohama - za pomocí manžela, ne sama!!! a vydržet tak 5-10 minut. No a pokud se mimi neotočí má k tomu důvodu a není hloupé, aby si ublížilo - krátká pupečení šňůra nebo má hlavičku přitisklou na placentě - placenta jakoby šumí a mimi takový zvuk dělá dobře tak proč by se od něj mělo otáčet někam jinam že 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre