Máj 2010. Kto vtedy čaká bábo?

michalag
24. aug 2009

Ahojte 🙂 ,
je tu uz niektorá ktorá vie že čaká bábo v máji 2010? Dufam ze sa coskoro tato tema rozrastie 😵 🙂 😵

hladala som ci tu uz nahodou podobna tema nie je, ak ano tak sa vopred ospravedlnujem

antynka1
26. feb 2010

Adus díky 🙂
Myslíte, že může Dr. poznat polohu mimča jinak než UTZ? A taky jak se kotnroluje v jakém stavu je placenta? Také jenom díky UTZ?

doli1
26. feb 2010

krásné ránko
polohu asi poznají po hmatu.vim že jak jsem chodila na ozvy a dítě spalo tak vždy prohmatala v jaké je poloze zatřásla aby se vzbudil takže polohu poznají ale placentu asi nee jen ultrazvukem.

matpaj
26. feb 2010

caute..... 🙂

anty a aaadus ja vam zavidim, ja mam zasa nejaky obzer den, stale som hladna......a priberam stale...... 😒
uz rano ma vitala kolegina a prve co sa spytala, ze kolko som pribrala, vraj som gulatucka..... 😖

dnes som konecne v praci.....ale uz robim iba 8dni.... 😀

nikkka
26. feb 2010

ahojte..tak som vas docitala...

mne moja sefka tiez po vikende povedala, ze som pribrala...to ma asi teraz caka po kazdom vikende.. 🙂

jeej matpaj zavidim ti ze uz len 8dni...ja este cely marec a mozno aj kusok z aprila..

nikkka
26. feb 2010

v pondelok idem na poradnu, uz sa zase zacinam bat..neviem preco, ved citim sa v pohode aj maleho/malu citim stale..a zase mi tam stupne tlak..

aaadus
26. feb 2010

antyn polohu mimča určí i pohmatem, ale placentu jen podle utz
matpaj to je asi náhoda, že jsem nic nepřibrala. Ale je fakt, že jsem se začala více hlídat a večer když mě chytne žravá, dám si banán, ananas nebo jogurt

andelka
26. feb 2010

babara: já bříško vidím, jen na té fotce - zatáhlé - ho nemůžu nějak najít 😀 Já ho teda zatáhnout neumím 😕 Zato vystrčit mi jde, to vypadám jak těsně před porodem 😀 Ale stejně jsem hubeňourka 🙂

matpaj: Mně se taky lidi ptají (hlavně bezdětné kamarádky 😀 ) kolik jsem přibrala a když řeknu že 3 kila, tak mi řeknou "A nemělo by to být víc? Já myslela, že se přibírá tak 15 kilo" Si pak připadám, jakože malému nedám ani najezt a že ho zanedbávám 😒

andelka
26. feb 2010

oprava:
babara: Ale stejně JSI hubeňourka. Bo já teda určitě ne 😀 Moc ti to s bříškem sluší, fakt 🙂

aaadus
26. feb 2010

nikka taky jdu v pondělí a konečně se dozvím kdy budu nastupovat na MD

Ještě něco o bradavkách - PA na kurzu říkala, že by vám gynekolog měl prohlídnout bradavky a říct vám, jestli bude či nebude kojení problém. Pokud se k tomu nebude mít, máte se ho taktně zeptat. Protože se stává, že bradavky neprohlídne a porodce vám sestra řekne, že máte bradavky naprd a na kojení můžete zapomenout. Já se na to v poradne hned v pondělí zeptám, jinak si je nechám zkontrolavat na předporod. kurzu a kdyby to vypadalo bledě, hned si tam koupím formovače bradavek. Ty sice vypadají vcelku směšně, ale bradavky pak pěkně poskočí

xxx.klarka
26. feb 2010

dobré ráno,

dnešní noc docela šla. Celou noc se mi zdálo o bytě a když drahý odešel do práce tak se mi zdálo o Natálce. 🙂

Babar, ty jsi hubenoučká🙂 Závidím. A kde toho vašeho prcka schováváš? 🙂 Takový malý bříško. 🙂

Všem co jdou k dr. držím palce.

nikkka
26. feb 2010

mam taku dilemu - neviem ci ma bude doktor pozerat aj zospodu, ak ano tak nemam ziadnu suknu ktoru by som obliekla...minule ma tak pozeral a ja som si nic nezobrala, mala som take dle tricko vyzeralo to ako saty, ale kedze som si to musela vyhrnut az nad brucho tak som tam na tej koze lezala cela vyzlecena..tak teraz neviem co si mam zobrat...to je taka blba dilema,ale uz nad tym dlho rozmyslam...vyskusam ten tehotensky pas, mozno to bude sluzit ako minisukna

aaadus
26. feb 2010

nikka u mojí dr to probíhá tak, že má utz zvlášť, tam si lehnu bez kalhot i kalhotek a vyhrnu tričku. Tam mi i zkontroluje čípek a když musím přeběhnout na křeslo, má tam takové erární zavinovací sukně. A neboj, oni jsou dr zvyklí že tam před nima ženské leží skoro nahaté, u porodu si budeš košili vyhrnovat v jednom kuse a myslím, že ti bude úplně fuk, že tam ležíš skoro nahatá 😅

nikkka
26. feb 2010

ja viem ze su na to zvyknuti, ale mne je to take blbeeee...nieco vymyslim..

xxx.klarka
26. feb 2010

Já teda vůbec sukni neberu, moje dr. si mě vezme do ordinace a první si povídáme jestli jsou nějáké problémy a tak, pak se vsklíknu u takové planky a vlezu na kozu, ona má UTZ u toho, takže zkontroluje čípek a pak dělá hnedka UTZ. Pak se normálně tam obléknu a je.

blanka.k
26. feb 2010

Adus - no to je fakt, já vím, že se tu psalo o velikosti, což mám obavu u mě, nejsou z nejmenších, tak je na mudr. příště vystrčím 😀 Díky za připomenutí.
Dnes ráno mi volal PPL (6:40!!!!), že dojede, tak budu mít doma cestovní postýlku a další věci hurá. 😉

doli1
26. feb 2010

musim říct že já jdu před dr taky jen tak a moc mi to příjemné neni 😒 v porodnice máš na sobě andílka a toho ti vyslíknou až ti mají položit dítě na hrudník jinak jsi oblečená.

nikkka
26. feb 2010

ozaj ako je to po porode, davaju hned babatko mame? lebo mne imunolog poradil, ze mam si pytat babatko hned aby mi ho prilozili, ze tak sa buduje jeho imunita..

nikkka
26. feb 2010

pomoooc ja som dostala neskutocnu chut na slaninu s cibulou..to je stranse, to ani neviem ci doma mame..neviem ci vydrzim do vecera..

aaadus
26. feb 2010

blanka no já právě mám bradavky vcelku malé tak mám trošku obavy a chci to podchytit za včasu, ať pak v porodnici neřvu, že mi nejde kojit 😅 protože jedna slza v šestinedělí = 1 litr ztraceného mléka
nikka no když je všechno ok, hned jak prcek vyklouzne dají ti ho na břicho, pak ho odnesou umýt, změřit, zvážit a nevím co ještě, ty mezitím porodíš placentu a do půl hodiny by ti měli malé přinést na první přisátí

doli1
26. feb 2010

nevim jak hned po porodě to je na porodnici většinou přikládají ale pak dítě celé otřou tak moc toho mít nebude.potom se mají děti pokládat na nahou kůži aby chytalo bakterie co ma na sobě máme říká se tomu klokánkování a hlavně to dělají u nedonošenců.

doli1
26. feb 2010

adus tak věř že stratíš hodně mlíka 😀 mě přijde že v porodnici brečela snad každá mamka moc to nejde ovlivnit.mě zas přijde že mám bradavky docela velké ale dvorce ani ne.včera jsem chvíli tvarovala ze začátku to bolelo a pak to už šlo.

aaadus
26. feb 2010

doli to mi je jasné, že si v porodce pobrečím, ale snad jenom štěstím 😅 A bradavky taky šudlám každý den ráno i večer a si to i vcelku pomáhá. Ale moc příjemné to teda není 😝

andelka
26. feb 2010

nikka: U nás to chodí tak, že vejdu do ordinace, dám průkazku, pokecáme s doktorem co a jak, pak jdu do kabinky, vysleču kalhoty a gaťky a přeběhnu ke křeslu. Dělá mi vnitřní vyšetření a většinou pak rovnou i UTZ, to si akorát musím víc vyhrnout tričko. Beru si takové delší. V sukni jsem nebyla nikdy. Připadalo by mi to, jakože si myslím, že je to nějaký úchyl. 😀 a taky by se mi v ní na kozu blbě lezlo.

medan29
26. feb 2010

Tak mám depku ach jo, ten kočár co jsem tak chtěla je vyprodaný a už nebude ach jo, manža má štěstí že dorazí až večer to mě ten vztek možná přejde, než on se vždy rozhoupe ☹

aaadus
26. feb 2010

medan zajeďte na slezskou a kup první kočár co ti padne do oka 😉

andelka
26. feb 2010

medan: A který jsi chtěla? to je mi líto. 😒 My jsme ještě ani neobjednávali - stejně bychom ho neměli kam dát, necháváme to na začátek dubna.
Já si moc bradavky nešudlám teda, jen při mazání. Bo mi stačí se jich dotknout a není možné, aby si jich mimčo nevšimlo 😀

adus: Krásné pupendo 😵

medan29
26. feb 2010

aaadus:já jsem zrovna chtěla jen tenhle a byl za super cenu, manžel mi dal totiž limit sice jsem ho překročila ale co že ale pochybuji že mi dovolí si ho koupit na slezské kde ho sice mají taky ale je tam o 6.000,-drahší
Ale zítra tam zajedeme mrknout

bara.c
26. feb 2010

Ahoj holky, tak se po delší době zase hlásíme. Tady to jede na 200%, nestíhám dočítat. Už balíte do porodky, nebo ještě klídek a co praní věcí na mimi??? 😉

Blani ty taky řešíš pálení žáhy.... já zkoušela kostky ledu, zázvorová lízátka a mléko. Je to celkem fajn, ale na chvíli. Většinou mě to přepadne odpoledne nebo večer. Máš nějaký tip na zaručenou účinnost.... 😉

aaadus krásné bříško. 🙂 😀
xxxklarko jak se máte? Všechno Ok.???

xxx.klarka
26. feb 2010

bara, ahojky, všechno ok. 🙂 Mám se fajn, střídají se mi dobré a zlé noci ... tak se to dá. 🙂 Dneska se chystám péct dort pro neteř, zítra má 7 narozeniny. 🙂 Tak se budu malinko nervovat, tak snad to beruška nebude moc pocitovat. 😅 Jakpak se máš Ty? 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre