Máj 2010. Kto vtedy čaká bábo?

michalag
24. aug 2009

Ahojte 🙂 ,
je tu uz niektorá ktorá vie že čaká bábo v máji 2010? Dufam ze sa coskoro tato tema rozrastie 😵 🙂 😵

hladala som ci tu uz nahodou podobna tema nie je, ak ano tak sa vopred ospravedlnujem

nikkka
9. mar 2010

urcite sa to vyplaca poslat od vas na slovensko..uz som tak objednaval dupacky, mate to ovela lacnejsie ako u nas..

aaadus
9. mar 2010

ta letní kolekce je úžasná 😵 Asi neodolám a objednám tam tu vel. 62 co mi chybí

xxx.klarka
9. mar 2010

holky a to co za značku? to ani neznám 🙂 mají nějáké speci e-shop nebo jak? 🙂

mishah
9. mar 2010

zdeni:přesně tak...musli jsme koupit novou bundu na jaro, boty, z tepláčků už taky odrůstá...
Asi je v tomhle větší výhoda mít dva kluky 😉,kolikrát si říkám, jestli budeme mít holčičku, tak toho asi polovinu nevyužiju...
A jinak jsem koukala tady v Chiccu na černém mostě minulý týden na oblečky a byla jsem překvapená, jaký mají výběr a i ceny docela šly, hodně bylo i ve slevě..hned bych si vybrala 😎

mishah
9. mar 2010

Ten odkaz na Autex mi nefunguje,ale mám doma taky jedno bodýčko a dupky a bylo to docela kvalitní,opravdu to vypadá pořád dobře..Zato např. body zn. Marcinkowski- a to stálo kolem 140,-Kč,po dvou praních vytáhlé,to jsem teda koukala...
Já jsem přikupola nějaká zavinovací bodýčka, ty se mi opravdu moc osvědčily 😉 V HMku jsem viděla novou kolekci s těmi nápisy I love Daddy/Mummy a fakt pěkné, kdybych neměla mega zásoby, určitě bych je koupila 😀

mishah
9. mar 2010

Holky, jdu vařit oběd, nějak se mi dneska nic nechce...

xxx.klarka
9. mar 2010

mishah, závidím, já si nemůžu uvařit nic. Vypli nám plyn a nevíme proč. 😀 Nejde celé bytovce. 😀 😔

aaadus
9. mar 2010

I u nás v Chiccu měli hodně oblečení ve slevě, koupila jsem tam jeden overálek. V HM se mi teď nic moc nelíbilo a v CaA už vůbec ne.

zdenkapo
9. mar 2010

no tak uvidíme,když nevyberu v tom Chiccu nebo Puntanele,tak objednám o víkendu ten Autex- jejich e-schop je www.naseslunicko.cz

Klarko
je to český výrobce Autex a je to kvlitní oblečení a obvlášť pro tebe,když určo budeš mít další mimi, po TOmáškovi mám vše jako nové...

Mishah
jj,vše potřebuje koupit větší,teplákovku jsme už taky koupili a samozřejmě budem kupovat i jarní boty,ale ty ještě nemají- kupujeme v Děčíně v jednom dětském obchůdku a tam mají ty zdravotní se žirafou, má od nich i zimní... už jsme měli V-obuv,Fare,Béďa obuv a nevim co ještě- a zkoušeli jsme i Baťu a tak a to mi nevyhovuje- nejsou to zdravotní boty

mishah
9. mar 2010

Tak jsem konečně koukla na ten eshop sluníčko a mají fakt obrovský výběr.-))
Jo a supr je, že třeba to bodýčko co máme doma, má ohrnovací rukávky(aby se mimi nepoškrábalo ), to jsem u jiných bodýnek neviděla,spíš jen u overálků.
klarko: to je na nic, já dneska dělám jen těstoviny...

zdenkapo
9. mar 2010

Mishah
taky mám jedno takové jak píšeš a navíc je rozepínací vpředu...

mishah
9. mar 2010

zdeni:přesně, mně botky od Nati taky moc dobré pro dětskou nožku nepřišly...přijdou mi moc nízké,kolikrát ani nejsou z kůže..Na podzim jsme měli DPK-ty byly supr a teď jsme koupili Pegres -akorát,že jsme v nich chodili jen necelý týden, jak se oteplilo a ted je zas zpátky v zimních...Taky kupujem ve speciálce, nechávám malému i přeměřovat nožičku tím jejich měřidlem... 😉

yanika
9. mar 2010

Tak som si pozrela ten autex a len tak zabludila na ine ceske stranky a som v soku, lehatko chicco v CR stoji o 30-40€ menej 😲 😲 😲
aaadus: ak neva, chcela by som sa opytat za kolko si ho kupovala Ty?

Inak chcem odporucit casopis, ja nie som dobra vo vymyslani jedla, ale vas cesky Apetit je uplne uzasny, kazdy jeden recept, ktory som spravila bol rychly a vyborny 😉 Aj teraz tlacim bravcove nahrasku odtial, mnamka

zdenkapo
9. mar 2010

Mishah
no Baťa ani nemá certifikát pro dětské botky,koupili jsme tam loni Tomáškovi sandálky a stačilo mi to... Teď na zimu má Béďa obuv,loni měl Fare,tak chci zase jedině kvalitní celoročky... vždycky mu je dávám vyzkoušet jak mu sedí... je fakt,že nejsou nějak super moderní,ale kvalita je pro nás důležitější... a pro holčičky jsem koukala mají docela pěkné botky...

nikkka
9. mar 2010

yanika maju to nasi susedia lacnejsie...ja som len tak dupacky porovnavala..u nas stali 7€ a tam 3 - 4€..tak som radsej z ciech objednavala..a postovne ma vyslo tak isto ako u nas..

mishah
9. mar 2010

Zdeni:jj,právě, že ten bata se mi líbil vzhledově,ale jinak kvalita a celkově vhodnost pro malé děti fakt nic moc 😖 Takže taky kupujem jen ty certifikované botky 🙂 a máš pravdu, na holčičky měly moc pěkné 🙂

luciik
9. mar 2010

Ahoj holky, tak jsem zpět z poradny. Máme 1450 g a jsme koncem pánevním 😒 Prý se ještě může otočit, ale u mě malá šance, protože mám vrozenou vadu dělohy a mám ji menší, takže se asi neotočí.
Ale co mě zarazilo víc, že KP není indikací k císaři, že se takto nechává rodit přirozeně. Což mě dost vyděsilo a absolutně s tím nesouhlasím.
Holky, nevíte jestli mám možnast vybrat si způsov porodu? I kdybych si za to měla zaplatit. Nechci riskovat život malého.

xxx.klarka
9. mar 2010

Nevím zda koupit na ty předlohy ty barvička jak radila doli http://www.adams.cz/484|.k.0N115.barvy_remakol.... nebo mám zkusit přímo ty od té paní co prodává ty předlohy http://www.artsablony.sk/obchod/doplnky-k-predl... . Tot můj problém 🙂

Jinak zítra budu objednávat ten baby vak jak radila Zdenka, tak jsem na něj zvědavá. 🙂

zdenkapo
9. mar 2010

Mishah
no na oblečení se dá ušetřit,když někdo chce,ale na botech ne,nohy nás celý život nosí a od nic se odvíjí i páteř atd. takže jedině zdravotní...

Luciik
to je tedy nepříjemné,ale pokud se ti do toho 34tt neotočí,tak podle mě teda vůbec nezáleží na tvojí gyndr.,ale jen na porodnici,kde budeš rodit,jak se tam domluvíš... je fakt,že toho bych se taky bála,nejdřív se rodá zadeček,pak nožičky a zádíčka a nakonec ramínka a hlavička,ale dítě má furt kyslík od tebe přes pupeční šňůru... pokud ale budeš chtít císaře,tak se zkus v té porodce domluvit,aby ti to provedli třeba ještě před termínem plánovaně

xxx.klarka
9. mar 2010

luciik, tý jo, tak to my jsme nějáký veliký 🙂 Včera mi řekla odhad 1700g. Jinak jsme taky hlavičkou nahoru. Též mi říkala že je možno dítě porodit přirozeně. Že se uvidí zda se malá otočí nebo ne. Tak jsem na to docela zvědavá. Budu doufat, že se mi otočí a budu moc rodit přirozeně.

luciik
9. mar 2010

Zdeni, uvidím, jak dopadnu na dalším uzt, ten mám 30.3. Pokud nebude otočený a dr. nepřístupný, tak si to půjdu domluvit. Jsem z toho taková rozčarovaná. Nikdy by mě nenapadlo, že se takto rodí spontánně.
Navíc teď jsem četla, že stejně většina případů končí císařem. Tak to radši císaře hned, než až později za dramatických situací.

nikkka
9. mar 2010

my sme tiez KP a dufam, ze sa krpec otoci...

mishah
9. mar 2010

luciku: myslím,že to záleží porodnice od porodnice..já měla malého dlouho KP, byla jsem rozhodnutá jít na CS(vzhledem k rizikům u porodu KP, které jsou navíc u chlapečků vyšší než u děvčátek) a i dr mi to doporučoval...pokud vím,tahle praxe je ve většině porodnic.Kde plánuješ rodit?

luciik
9. mar 2010

Klari, je nějaký maličký, ale prý přesně odpovídá termínu dle PM 🙂 Bobínek můj maličky. Už aspoň vím, že mi po tom močáku opravdu šlape 😀
Holky, snad se ti naší drobci umoudří a otočí se, musíme věřit, aby jsme mohly v klidu vyčkávat času porodu 🙂

mishah
9. mar 2010

a taky si myslím,že je lépe mít císař naplánovaný, než pak nahonem...

luciik
9. mar 2010

Mishah, plánuju rodit v fakultní nemocnici v Ostravě.
Nevím, proč ten můj dr. se tomu tak brání.

aaadus
9. mar 2010

yanika já jsem kupovala to lehátko Chicco Relax and Play na MMB za 1770,- i s poštovným
luciik třeba se ještě otočí. Ale někde jsem četla, že chlapečky nenechávají, aby se narodili KP kvůli pinďourovi a kulkám. Jedině, že máš velkou pánev a zvládla by si to.

luciik
9. mar 2010

Mishah, s tím souhlasím. A ty jsi rodila císařem? Nebo se mylý otočil?

xxx.klarka
9. mar 2010

luciik, i já jsem se furt divila, že malou cítím tak dole a už vím ten důvod 🙂

zdenkapo
9. mar 2010

no ono je to ještě trochi jinak- mi měli taky komlpikovaná nepostupující porod- 12h stahy po 5 minutách a otevřená jsem byla je na na 8cm a žádné pocity na tlačení,jenže mne mladá dr. nechala příliš dlouho a když přišel zkušený lékař,tak mě chtěl hned udělat císaře,jenže ,když mě vyšetřil,konstatoval,že už to nelze,ptotože malý už dorotoval až dolů,takže jsem musela tlačit sama vlastnách sila nakonec po několika takovýchto hodinách nám pomohl porodnickými kleštěmi,ale naštěstí to dobře dopadlo a jsem oba v pořádku....
z toho plyne- fakt radši císaře co nejdřív,než si zažít to co já,to bych si už nepřála nikdy zažít...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre