Máj 2010. Kto vtedy čaká bábo?

michalag
24. aug 2009

Ahojte 🙂 ,
je tu uz niektorá ktorá vie že čaká bábo v máji 2010? Dufam ze sa coskoro tato tema rozrastie 😵 🙂 😵

hladala som ci tu uz nahodou podobna tema nie je, ak ano tak sa vopred ospravedlnujem

simi.w
24. mar 2010

kely, taky myslím, že na župan bude horko, ale zase tam chodit jen tak v košili, asi se raději zahalím co nejvíce 😀
beru taky vlastní, když tak zůstane v tašce, ale pro klid, beru sebou

aaadus
24. mar 2010

arcik jj, všimla jsem si.
Pro dnešek se loučím. Páááááááááááá

simi.w
24. mar 2010

arci, taky jsem si všimla těch zamčených témat......................
jak včera psala zdenka, že ikonku fotky vymazala, aby ji někdo nepoznal a nešmíroval, tak to má pravdu, protože mne už šmírují, ale co, nepíšu tady nic zakazáného, tak ať si počtou 😀

simi.w
24. mar 2010

🙂 adus pa a užij si ten krásný den

kely
24. mar 2010

Holky taky se loučím vyrážíme s malou k babičce... ahojky

simi.w
24. mar 2010

kely, budeš mít nárok na dovolenou ? 😕

arcik
24. mar 2010

Simi já nevim no,aby už ani člověk nemohl normálně pokecat je teda pěkně na chuja,já jsem si kvůli tomu musela měnit komplen nick a to všechno protože mě tady šmírovala sousedka z baráku a všechno vynášela ven...takže všichnoi okolo věděli že jsem těhotná dřív než jsem to stihla říct já sama.... 😔

arcik
24. mar 2010

aadus krásný sluníčkový den ti přejeme 🙂 😉

arcik
24. mar 2010

holky ještě k županu,já rodila v srnu ve 40 vedrech a župan se mi hodil jak nikdy měla jsem zimnici jako prase a teploty takže župan byl k nezaplacení

adelka89
24. mar 2010

arcik 🙂 akorat ho peru 🙂
dneska si budu balit tasku do porodnice 🙂

simi.w
24. mar 2010

arci a teď o tobě ta sousedka neví ? to je děs, takové drbny, aspoň kdyby si to nechala pro sebe
a dobrý poznatek k tomu županu, nikdy nevíme, kdy se bude hodit

arcik
24. mar 2010

simi to nevim jestli něco ví o tomhle novim nicku ale snad neee

Adel taky bych měla začít chystat tašku ale se mi nechceeeee 😖

yanika
24. mar 2010

Dobre ranko, noc tiez nic-moc... zobudili poslickovia, takze som musela teraz dospavat 😉
Nocne kosele aj zupan si urcite beriem vlastne..
Vcera drahy konecne doviezol vstavanu skrinu, takze v sobotu sa to bude montovat, uz sa tesim, lebo mame vsade skladisko po kutoch, konecne bude poriadok🙂
A vitam nove tvare, bliziacim terminom sa rozrastame 😅 tak vsetkym pekny dnik prajem...

m.c.
24. mar 2010

u nás mám přijít porodopis sepsat nejdřív měsíc před porodem, tak ho vypíšu až půjdu na první kontrolu do nemocnice. A mají erární košile, můžu je měnit kolikrát za den chci, takže já si svoje košile neberu. Župan jo, ale u Peťuli jsem ho nevyužila, v porodnici je dost teplo, ale pro jistotu si ho nabalím.

simi.w
24. mar 2010

arci, ale může tě poznat podle fotky, ne ?

arcik
24. mar 2010

simi no jistěže může ale víš jak u nedávám do alba nic podstatnýho a sem se taky nijak extra nerozepisuju pro jistotu....a propo co mohla posr.t už posr.la 😒

zdenkapo
24. mar 2010

Doli
no,v příbaláku píšou,že 3x1tbl.je bráno jako preventivní,tak pak co je lepší no,když jí to teď prospívá,těžko říct,poradim se v té porodnici u primářky v úterý...

Arcik
děkuji,no ale doufám,že tak za dva týdny porodim....
jo a porodopis jsem sepisovala v porodnici už v 32tt,záleží na konkrétní porodnici...

Adus
no to je těžká rada, ono stejnak než se srovná po operaci,tak určité potraviny jí nemusejí dělat dobře stejně jako když žlučník měla,tj. tučné,nadýmavé,semínka,slupky,kořeněné,to je u každého jiné... a na jídlo je vhodné třeba bílé maso,ryby, prostě netučné,lehké..... teď už by jí třeba šlupky vadit neměli a vim,že jsem jedla dost meruňky kvůli obsahu draslíku,tak to ale asi teď neseženeš a nebo jestli jí ryby,tak pěknou rybu...... nebo třeba nějaký přírodní meruňkový džus.....
nebo co jsi měla v plánu koupit?

zdenkapo
24. mar 2010

Košile a župan
tak u nás v porodce taky dávají třeba košile,ale vim,že o víkendu neperou a mají nedostatek,tak se může stát,že jim dojdou a taky se může stát,že budu rodit jinde a tam nevim,jaké mají pravidla....

Porodopis a doklady
holky,tak na to bacha- ikdyž třeba máte sepsaný porodopis nebo provedenou registraci,tak stejnak byste měli v porodní tašce mít veškeré doklady- oddací list,těhu průkazku,kartičku pojišťovny.....a dokonce někde chtějí i kopii OP manžela
může se lehce stát,že budete rodit jinde a tam po vás ty doklady budou chtít.....

kajamatus
24. mar 2010

Ahojky GRATULUJEME K 1. BABU Z MAJOVIEK, vela zdraviiiiiiiiiiiiiiiiiiiicka a mamicke moc mliecka.

Zupan a kosele vyfasujem v nemocnici, ale pre istotu ak by sme si tam pobudli balim aj kojacu koselu.
nase spanie zaspime za 5 min. a v noci 2x WC, obcas spime v pohode ale castejsie v noci 2 hodky nemozeme zaspat, no a rano ked sa dobre spinka pride ranajsi budicek Matulko a je po spanku.

Zajtra idem na poradnu tak napiseme aj nastup na MD a v piatok hematologia a zubar.

sonita
24. mar 2010

kely-ja si beriem svoj župan aj ked ho náhodou nebudem používať na izbe tak ked budem mať návštevu tak určite budem mať na sebe. arcik- vôbec som necvičila nič také som nerobila a otočil sa.Hovorila som mu nech sa otočí a asi zabralo hihihi 😉

sonita
24. mar 2010

ja zo spánkom vôbec nemám problémy skôr by som prespala aj celý den a na wc večer chodím raz.

nikkka
24. mar 2010

u nas v TT tiez davaju kosele aj zupan aj oblecenie pra babatko, takze urcite prve dni budem pouzivat ich veci - nebudem si nicit svoje a pre istotu si zoberiem jednu koselu (musim si ju kupit najskor)...

adelka89
24. mar 2010

k tomu magnezku, cetla jsem na hodne diskusich, ze magnezium v tabletach je neucinne, jen infuze maji ten ucinek jakeho chteji doktori dosahnout uzivanim tabletek. Proste casto je to jen placebo. Taky nema cenu ho brat bez kalcia,ale to asi vite.
Taky jsem se nekde docetla ze deloha je potom takova "uspana" a porod trva dele, popr. nastane pozdeji, ale tim nechci rict, ze by horčík způsoboval prenaseni, jen proste tu delohu tak utlumi, ze potom jsou i ty stahy mirnejsi...
Kazdopadne mne ty tabletky moc nepomahaly, magnosolv docela jo,tak kdyz mam problemy sahnu radej po nem.

kdybyste chtely tady je docela zajimavy clanek : http://sedmikraska.bloguje.cz/561763-magnezium-...

adelka89
24. mar 2010

nikka tady taky davaji kosile i obleceni pro miminko, ale zupany ne, takze ten si beru svuj, vezmu si i nejakou starsi kosili kdyby se mi v tech porodnickych spatne spalo.

sonita
24. mar 2010

m.c-vôbec som necvičila nič také som nerobila a otočil sa.Hovorila som mu nech sa otočí a asi zabralo hihihi 😉 arcik -pomýlila som si mená to bolo pre m.c

adelka89
24. mar 2010

soni. gratuluju k pretoceni Štěpánka 🙂 to urcite potesi, co ? a hlavne uklidni 🙂

zdenkapo
24. mar 2010

Adelka
no jak jsem psala u toho MG nejde jen o stahy a tak ale má funkci i pro placentu a zásobu miminka živinama a kyslíkem,tak proto to mám brát,ale uvidim v to úterý.....

košile a župan já teda beru svoje a taky to doporučuju,nemůžete spoléhat na to,že víte jak je to v porodce,kde chcete rodit,protože právě můžete skončit úplně jinde.... to samé s těma dokladama....

nikkka
24. mar 2010

tak v mojom pripade je len jedna mozna porodnica kde budem rodit, takze toho sa neobavam, my nie sme velke mesto...

ja vobec netusim ako je ten moj drobec otoceny...ja ho snad citim vsade...

sonita
24. mar 2010

adelka89 -dakujem a áno hned je človek kludnejší a už sa preto neznervóznuje. 🙂 Hu som rada že mám zubára za mnou a všetko je v poriadku a až o rok idem 😝

tiffani05
24. mar 2010

ahojte baby aj dnej je krasni den coo???velmi sa tesim ked je uz takto pekne lebo viem ze sa mi uz blizi babo velmi som rada... 🙂 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre