Máj 2010. Kto vtedy čaká bábo?

michalag
24. aug 2009

Ahojte 🙂 ,
je tu uz niektorá ktorá vie že čaká bábo v máji 2010? Dufam ze sa coskoro tato tema rozrastie 😵 🙂 😵

hladala som ci tu uz nahodou podobna tema nie je, ak ano tak sa vopred ospravedlnujem

aaadus
20. nov 2009

klarka mě se taky blbě shánějí rifle, ale prostě jsem to riskla a vyšlo. už podle obrázku bylo vidět že ty nohavice jsou dost široké. jen jsou mi dlouhé, ale to všechny kalhoty, protože jsem malá

houbik
20. nov 2009

lucik: to mas dobry, ze to mas takhle u nosu ty hostivice, my to mame skoro pres celou prahu 😒
jinak s tou praseci chripkou si taky myslim, ze je to trochu nafoukly, na druhou stranu se docela bojim, protoze kazdodenni jezdeni precpanym metrem do prace asi neni uplne idealni 😒 jenze autem to zase zabere vic casu a o penezich ani nemluvim 😠
co se tyka tehu obleceni, tak zatim vystacim se svym, ale kalhoty uz me tedy pekne tlaci a z podprsenek mi vse leze 🙂

lucik...
20. nov 2009

houbi s tim oblečením jsme na tom podobně 😀 😀

aaadus
20. nov 2009

o podprsenkách mi ani nemluvte. před 1,5 měsícem jsem si kupovala jakože jednu akorát a jednu o trochu větší do zásoby a obě už jsou malé 😀

xxx.klarka
20. nov 2009

aaadus: tak to jsi měla štěstí :o))s podprsenkou jsem na tom stejně, mám tady jednu G co jsem koupila na horší časy, je kojenecká, tak jí asi začnu nosit, protože je furt naháním mimo 😀

houbik
20. nov 2009

lucik: nechce se mi prave do toho moc investovat na tech par mesicu, ale aspon ty kalhoty asi budu muset o vikendu poridit, at malyho neumackam 🙂 navic chodim jako socka porad v jednech dzinach, ktery mi sou nejpohodlnejsi 😀 asi kouknu do HM, snad tam neco bude...

blanka.k
20. nov 2009

Ahoj holky,
nemáte někdo doma nějaký pás co se dává na pás v autě, protože prý i když se připásáte správně, tj. horní mezi prsa a dolní pás pod pupek, tak při nárazu to pod pupkem neudrží. Teď jsem v časopise viděla nějaké ty "crash" testy na figurínách, a prý se prodává něco co se na ten pás přine a drží to na těhu bříšku jak má 😉
A máte někdo zkušenost s kočárkem a autosedačkou Maxi-cosi? Manžel se teď pustil do studia jak vybavit auto co nejbezpěčněji pro těhule a pak dítko a prý na sedačky "Maxy kozy" (tak je přejmenonal, ani nevím,jak se to správně čte,s lyšela jsem to poprvé) jsou dobré recenze. 😀 A ceny kolem 3000,- 😉

houbik
20. nov 2009

Ahoj Blani, ja to doma, resp. v aute mam, stoji to ale 990 Kc...mrkni: http://www.eshopbaby.cz/katalog/belt-bezpecnost...
a co se tyka Maxi Cosi, tak take jsem cetla, ze jsou nejbezpecnejsi...mam pristup na ty testy, ktere se provadi a tam je to takto hodnoceno, takze ja chci urcite ji...myslim, ze mam doma i prilohu z novin, kde to bylo hodnoceno, kdyztak najdu a po vikendu naskenuju...

lucik...
20. nov 2009

ten pás je dobrý, ale že by se mi za něj chtělo dávat tisic korunu 😢

blanka.k
20. nov 2009

Houbik - super díky. Já totiž mám půjčeno několik ročníků těch časáků a samo jsem si to nezaložila a zapomněla jak se tomu správně říká 😀 Tam psali cca 1000,-. A prý na mimibazaru, atd. se dají sehnat za ploviční ceny. Ale já si asi radši koupím nový, počítám, že děti budu mít 2 a pak prodám dál 😅 Já mám docela strach jezdit autem 😅 Nebojím se manžela jako řidiče, ale ostatních 😅 Jsem zažila nehodu na kole + auta, a nějak se toho nemůžu zbavit 😔 manža už objednal v servisu, aby nám v autě udělali nějaký to vypínátko airbagů a ještě chtěl nějaký ten isofix na sedačku, ale to prý se musí dělat přímo ve výrobě, a my jsme si vybrali auto přímo na prodejně, tak to nešlo ,ale prý je to super věc na rychlopřidělávání autosedačky. 😉

houbik
20. nov 2009

ja to dala, ale abych pravdu rekla, pouzivam ho tak v 50% pripadu...mam ho totiz nainstalovany na miste spolujezdce a kdyz ridim, tak si ho neprehazuju, stejne tak, kdyz ridim firemni auta, tak ho s sebou samozrejme nemam...ale tak na ty delsi cesty je to takovy bezpecnejsi pocit🙂

blanka.k
20. nov 2009

já se budu snažit sedět jen na tom místě spolujezdce... přece se nebudu nervovat za volantem 😀 A taky škoda hned odřít nový auto, ale až porodím, tak si zaplatím nějaké kondiční jízdy po centru, a napřed to půjdu trénovat s mužem tady za barák na pole 😀 😀 😀 😀 Chudák manžel...a chudák instruktor...chudák auto....teda chudák pojišťovna 😀 😀 😀 a chudáci řidiči, co mě potkají, musím si celý auto oblepit nápisy: žena za volantem, dítě v autě, začátečník... 😀 😀 😀

jalinka
20. nov 2009

zzuzullka: ahojky....ani ja este vobec neriesim nakupovanie...mame cas. ako sa inak mate?

houbik
20. nov 2009

blanka: tak to ja mam z prahy slusny trenink 😀 navic mam octavku combi, takze uz jsem i naucena jezdit s takovou kravou🙂 jinak ja na ten pas koukala a nikde jsem ho levnejsi nesehnala, ani onoseny se nikde nenabizel ,ale myslim, ze se to neztrati a jak rikas, da se to pak prodat...jinak ten isofix je super, to urcite chci taky ,ale necham si to pridelat az nekdy v dubnu, pac na konci unora jedem jeste do alp a povezem lidi, tak at na tom nesedi 😀 rikaji, ze je to to nejbezpecnejsi, co jde, to poutani pasem neni tak napevno, navic je to docela opruz to porad pasat, pokud clovek hodne jezdi...

bramburka
20. nov 2009

my mame maxi cosi, protoze se daji i nasadit na nas kocarek...takze doporucuju, těhu pás nemám, myslím, že je to spíš pro ty, co jezdí každý den v autě, já se modlila prostě abychom nenabourali no...ale pro klid bych asi poridila da se snadno prodat na MMB

houbik, nejsi odněkud z jižnáku? že cituješ vždycky mě blízké krámy

😉

bramburka
20. nov 2009

Isofix je asi dobrej, ale je to vopruz, u tý druhý sedačky od 9kg myslim, že to je hrozně těžký vyndat tu sedačku, ne?

Ale jinak zapásovávání mimina do tý 1. sedačky je děs běs, než jsem se to naučila jezdila pár měsíců blbě ☹

blanka.k
20. nov 2009

Houbik - a do Octavky ten isofix jde naistalovat "dodatečně" ? My teda měli Oktávku mězi "top 4" při výběru, ale nakonec máme Ford, a tam nám v Brně i v Praze řekli, že Isofix je součást sedadla a musí se to dělat v továrně 😅

bramburka
20. nov 2009

no na isofix musi byt auto jojo, ale i normalni je dobrá, navíc na isofix pocitejte drazsi cenu

blanka.k
20. nov 2009

Takže isofix na sedačku pro mimča ok a pak už to jde hůř jo? Já právě netuším, muž furt něco takovýho zkoumá na nějakých neměckých stránkách, kde jsou různé crash testy atd., já jen vím, že auto má 4 kola, motor a volant... 😀 já už si snad ani nepamatuju ty pedály, který je který 😅

bramburka
20. nov 2009

ja taky nechci kecat s isofixem nemam zkusenost

pepibubu
20. nov 2009

Holky, do mě vandrovaly matinka (čtenářka blesku) a tetinka z USA že se MUSÍM nechat očkovat, že je to nebezpečný a hazard a bla bla bla. Tak jsem zavolala své praktické doktorce, která mi řekla, že pokud se budu chovat rozumně - tzn. omezím cestování MHD a budu se vyhýbat místům se zvýšenou koncentrací lidí - kino, divadlo, nákup. centra- tak očkování nevidí jako nutnost, přece jen to je cizorodá látka na základě proteinů a v těhu čím méně takových zásahů do organismu, tím líp. Tak jsem to napsala jak tetince, tak matince, a té jsem ještě doporučila aby ten blesk tak nežrala 😀

blanka.k
20. nov 2009

Pepi - no mě se dnes na to ptala babička, ta je očkovaná proti klas. chřipce, takjsem jí říkala, že v knize o těhu očkování nedoporučují (doporučují ho před otěhotněním), tak se taky chci ještě zeptata mé gyn., ale já jsem spíš taky proti. I když... když mi nebylo tento týden dobře, tak jsem trochu obavy měla, že co když se to zhorší, budou horečky, atd. 😅

aaadus
20. nov 2009

jste mi teď s těma sedačkama zamotaly hlavu a připadám si jako blbka 😅 když teda koupím kočár 3-kombinaci tak pro větší bezpečnost nemám používat to vajíčko co je od toho kočárku a raději si koupit tu maxi cosi?

pepibubu
20. nov 2009

já teda jako netěhotná se očkuju proti chřipce slivovicí 😀

blanka.k
20. nov 2009

Adus - ten Maxi Cosi taky dělá vajíčka co se dají dát pak klasicky na kočárek 😉 Jen muž četl, že mají hodně dobré hodnocení bezpečnosti, tak jsem se o to chtěla podělit 😅

aaadus
20. nov 2009

poraďte mi jaká je dobrá kniha o těhu. je tu na to sice téma, ale když každé mamině se líbí jiná a v knihkupectví jich mají tolik 😕

aaadus
20. nov 2009

blanka ale to asi nebude pasovat na každý kočárek nebo jo?

pepibubu
20. nov 2009

aadus, já mám od Magdaleny Mikulandové těhotenství a šestinedělí v otázkách a odpovědích, a pak klasické "těhotenství, porod a šestinedělí" - taková oranžová a vínová kniha. Chtěla jsem aby to byla česká autorka, vycházející z českých poměrů, a ne nějaká trhlá američanka kterou přeložili

blanka.k
20. nov 2009

pepi - to je dobrá "meducína", tu mám také odzkoušenou a doporučuju. Akorát s práškama a te´d v těhu si holt člověk musí najít alternativní zdroje 😀 I když před 14 dny mi táta zase litřík dovezl, max. k tomu můžu čuchat 😀 😀 😀
Aaadus - mě kamarádka (co je lékařka) do poručila tuto a jsemmax. spokojená, je psána českými autory, jsou tam fotky z českých porodnic, takže se nemusím bát, že by to nedopovídalo tomu,co nás čeká v místních porodnicích, je to do 3 let věku dítěte (takže těhu, porod, kojení, jak nosti dítě, přebaloavat, nemoci dětí, ....)
http://www.kosmas.cz/detail.asp?cislo=132798 😉

blanka.k
20. nov 2009

Adus . jjá si myslím, že to pasovat nebude 😅 ale nevím, ještě jsem to moc nezkoumala 😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre