Máj 2010. Kto vtedy čaká bábo?

michalag
24. aug 2009

Ahojte 🙂 ,
je tu uz niektorá ktorá vie že čaká bábo v máji 2010? Dufam ze sa coskoro tato tema rozrastie 😵 🙂 😵

hladala som ci tu uz nahodou podobna tema nie je, ak ano tak sa vopred ospravedlnujem

aktaka
12. okt 2009

ahoj Adi, vídej k nám 🙂

hepinka
12. okt 2009

ahojte, dakujem za mile privitanie🙂 no to s tou fotkou som nevedela🙂 ja sa tu este musim trosku oťukať - sa tu citim ako take trdielko 😀 Budem sa tu snazit nakuknut pravidelne a snad to bude ok🙂 pekny zbytok dna!

blanka.k
12. okt 2009

Hepinka - neboj, až tu budeš 3. rokem jako já, tak to bude ok 😀 Krásný den (v rámci možností, aspoň teda v Brně je fakt hnusně 😝 )

doli1
12. okt 2009

ahojky už vim co mi je proč mi neni tak dobře.muj tlak dosahuje jen 90/50 asi si dám kávičku aby mi bylo líp

michalag
autor
12. okt 2009

hepinka, vitaj medzi nami 🙂

michalag
autor
12. okt 2009

hepinka a kedy ti vychadza TP?

doli, tak to mas dost nizky, tak snad ti kava aspon trosku pomoze

blanka, aj tu je otrasne pocko 😠 a v najblizsich dnoch ani inak nehlasia 😒 ☹

aktaka
12. okt 2009

Doli, to už by chtělo panáka, taková hodnota 😀

michalag
autor
12. okt 2009

baby a nebudeme davat do spolocneho albumu aj foto brusiek ako nam rastu .......??? to je ale len taky napad

doli1
12. okt 2009

už popijim tu kávičku.doufám že to nic neznamená a nějak to neovlivnuje prcka to bych byla nerada.tchýně mi vzkazuje že se mám víc hejbat baba jedna 😒

doli1
12. okt 2009

holky 109/67 to už je lepší po jedné kávičce a hned mi je líp

blanka.k
12. okt 2009

O kávě jsem četla, že je sice na výšení tlaku super, aůe e je to jen krátkodobé, že pak ten tlak klesne ještě víc než byl předtím... tak bacha na to. Že právě proto si třeba lidi v práci do sebe lijou jedno kafe za druhým, pak že to působí pořád na zvýšení 😅

ivanka612
12. okt 2009

miska aj mna uz mozes dat prec z tabulky,srdiecko nebolo v stredu idem na zakrok.

zuzub
12. okt 2009

ivka, veľmi mi je to ľúto 😢 viem aké je to ťažké... 😔 držkaj sa!

babara
12. okt 2009

Ale ne, ivanka, uplne jsi me vydesila, kez by to byl hloupej vtip.
Moc me to mrzi, drz se! 😔

hepinka
12. okt 2009

Miska, aj tebe dakujem za privitanie! 🙂 "tabulkovo" mi vychadza termin porodu cca 28.5.2010, ja len dufam,ze budeme v poriadku, lebo mam trolinku problemy (cystu na vajecniku) a doteraz som bola mrtva strachom ci budeme rast a vyvijat sa ako mame. Doktor ma minule trosku upokojil tak sa snazim nestresovat, aj ked..v praci sa mi to velmi nedari ☹ Ja kavu zatial nepijem (len bezkofeinovu), ale tlak mam tiez sakra nizky. Aďka

PS: Ivka, drz sa, aj mne je to velmi luto ☹

michalag
autor
12. okt 2009

ivanka nemam co povedat 😢 😢 😢 😢 😢 ,
baby normalne zacinam mat zo zajtrajska strach 🤐

babara
12. okt 2009

A takhle smutne jsme se dostali na 100. stranku ☹

babara
12. okt 2009

Teda sorry, jeste ne, ale uz se blizime 🙂

doli1
12. okt 2009

ivčo tak to je mi líto. říkala jsem si že určitě některou znás to potká.stává se to docela často ale u nás už by to mohlo skončit.
taky mám s každé návštěvy strach.já bych řekla že 9tt je trochu rizikoví kdy přestavají pracovat vaječníky a jejich funkci přebírá placenta a ta to holt někdy nezvládne.je mi stoho smutno za poslední dny už druhá.
pocitovala jsi nějaké příznaky že něco neni v poho?stráceli se těhu příznaky nebo vše v pohodě?

dezyre
12. okt 2009

Ahoj holky.. tak se vám hlásím po dni a půl 😉
Moc vítám nové "přírustky" do májovek...
Ale přece jen jedna hrozná zpráva tu přibyla 😢 Ivi... holka drž se... moc mě to mrzí a přeju hodně hodně moc štěstíčka 😉

Jinak vám povím, že dnes to byla v práci katastrofa, byla jsem tam od půl sedmé do šesti odpoledne.. skoro ani přestávku jsem neměla .. fakt strašně moc práce.. přišla jsem tam po dvoudenní dovolené... ale teda spisů, spisů a spisů.. a práce pořád narůstá 😉 Mám pocit, že moje soudkyně a její vyšší soudní mají strach, že ze dne na den odejdu a zasobí mě, abych udělala ještě co nejvíc práce ☹
A dneska.. jak jsem měla i celý den strach.. strašně mě od rána tlačilo břicho.. při sezení.. nakonec to byly asi zaražený prdy .. nebo ucpaný střeva bo já nevím.. ale každopádně se to rozhýbalo.. stalo se vám to některé? .. Že vás moc tlačilo dole břicho.. nebo i píchalo.. a pak jste šly na záchod.. nebo se prošli po venku a přestalo to?...
Holky.. vy mě tak strašně děsíte tím MA ☹ .... chtěla jsem se zeptat.. asi je to strašně netaktní, ale nemůžu si pomoct.. holky, které jste si tuto strašnou zkušenost prožili.. bylo něco jinak s vaším tělem? .. třeba splasklo bříško.. nebo bolesti a tak? Já se toho tak strašně bojím.. Na kontrolu jdu ve čtvrtek.. asi toho nedožiju v psychickém zdraví 🙂

A co říkáte na to, že už nám pomale má sněžit? 😝

zuzub
12. okt 2009

dezyre jediným príznakom MA môže byť to, že ti zmiznú tehu príznaky, ale to nie je vždy na 100% aj som mala pri MA aj hnedý výtok...
ja sama mám už teraz také nervy z kontroly idem v stredu, ale až na obed.... nech už je aspon streda

dezyre
12. okt 2009

Zuzub a co to přesně znamená? To tomu miminku přestane bít srdíčko? Nebo jen neroste? .. a co ti řekne doktor?

hepinka
12. okt 2009

No tak sme sa vystrasili 😲 no ale ja mam stale strach, no asi by sme nemali takto rozmyslat a musime dufat, ze budeme v poriadku. Mna tiez pobolieva v podbrusku, ale lekar mi povedal, ze som OK - mna "tlaci" moja cysta a s tym spojene mensie komplikacie. pekny vecer a dobru noc vsetkym! Aďka

zuzub
12. okt 2009

v určitom tt prestane biť srdiečko a mimi sa prestane vyvíjať ☹ ja som mala obidva MA okolo 7-8 tt ale prišlo sa na to až v 11tt ked somzačala špiniť.
po druhom MA mi zistili ne hematologii leidenskú mutáciu, čo môže podľa doki spôsobovať aj MA môže ale nemusí príčina môže byť aj inde...ide o to, že pri tejto diagnóze je zvýšené riziko tvorenia trombóz, ktoré sa môžu tvoriť počas tehu, jednoducho povedané akoby upchajú prívod živín pre mimi do placenty a bábo preto odumrie

gabap
12. okt 2009

ahoj 🙂
ivko je mi to lito 😢
porad spinim tak mam strach,asi zitra skocim k dr.at se na me koukne ☹

dezyre
12. okt 2009

Nj.. pravda holky... jsme načali smutné téma... ale určitě každá z nás na to občas myslí a tím víc před každou kontrolou 😉
Ale budeme myslet pozitivně...
Gabi .. k doktorovi si určitě skoč.. budeš mít jistotu... budu ti držet všechny pěstičky co mám... doufám, že všechny čtyři 😉

dezyre
13. okt 2009

Dobré ráno májovky 😉
Dnes jsem kupodivu vzůru už od půl třetí a docela čilá 😀 Tak snad na šestou se zvládnu vypravit do práce 😉
Přeju krásnej den ...

zuzub
13. okt 2009

dobré ránko, ja už od 4hod nemôžem spať, u nás je teda riadny vetrisko a strašná zima 😝

simlenka
13. okt 2009

😀 Ahoj dez,teda ty bys mohla delat ponocnyho! ale ja taky dost casto v noci cumim do tmy!

pepibubu
13. okt 2009

Ahoj holky, malej vstával ve 4.45, ale teď usnul, tak to jdu využít taky 🙂 snad dá aspoň do 8.30 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre