Máj 2010. Kto vtedy čaká bábo?

michalag
24. aug 2009

Ahojte 🙂 ,
je tu uz niektorá ktorá vie že čaká bábo v máji 2010? Dufam ze sa coskoro tato tema rozrastie 😵 🙂 😵

hladala som ci tu uz nahodou podobna tema nie je, ak ano tak sa vopred ospravedlnujem

aaadus
23. jan 2010

jo ponožky si určitě vezmu, já mám ledové nohy i v těch největších vedrech 😅 tak k porodu si vezmu obyč žabky ať v nich můžu chodit do sprchy. i když ono to asi ve skutečnosti bude úplně jinak než si to představuju 😅

perlik a v čem potřebuješ poradit?

misicka85
23. jan 2010

AAADUŠ - v lékárně řekni že chceš porodnické kalhotky síťované,oni už budou vědět. jsou lepší, já měla jednorázové z DM a stály za prd, ty síťované jsou super a navíc je můžeš přeprat 😉

misicka85
23. jan 2010

já jsem prala nám i prckovi ve stejném prášku, používala jsem Persil senzitive gel 😉

vladkaz1
23. jan 2010

no tak ja myslim asi tie misicka 🙂 ,lebo som si ich preprala za chvilku boli suche a cistucke a dobre drzali vlozku

aaadus
23. jan 2010

nepatrné pohyby jsem začala cítit od 16tt, kopanečky od 18tt, na prvorodičku brzo. teď se mi břicho vlní a už poznám jak je prcek natočený a jak se točí, i hlavičku jsem nahmatala jak se přetáčel. každá jsme jiná a taky záleží kde máš placentu, jak je prcek natočený

peprlik
23. jan 2010

jj to jsem potrebovala vedet, ja jsem dnes 20+5 a obcas citim takove bublani,tukani jen ale vleze nebo vsede, kdyz lezim a prilozim ruce na brisko tak to sem tam taky zblunkne a ja nevim zda to jsou pohyby ci ne...do vcerajska jsem to mela celkem casto, vsera nic a dnes jen trosku...bricho se mi taky bouli protoze jsem hodne hubena, tak co myslite??

aaadus
23. jan 2010

misicka jo, ty síťované mi doporučily všechny kamarádky co rodily. ale prý je lepší si koupit větší než máš svojí velikost, mají prý úzký výkroj na stehna. doufám, že se za mnou vytvoří fronta v lékárně než to všechno pokoupím 😅

misicka85
23. jan 2010

J8 myslím že to už pohyby budou 🙂 Ze začátku je nemusíš cítit pravidelně....

VLADKA - myslím že máme na mysli obě ty stejné 😉

misicka85
23. jan 2010

AAADUŠ - já když jsem nakupovala v lékárně při prvním těhu tak jse napsala seznam co chci, lékárnici to hodila na pult, ona si zavolala ještě jednu na pomoc a za 10min jsem šla se 2 taškama domů 😀 😀

Mi už chybí z lékárny koupit jenom ty porodnické vložky a Bepanthen mast na bradavky,tak to zvládnu rychle 😀

aaadus
23. jan 2010

misicka bez seznamu do lékárny jít nemůžu, bych polovinu věcí nekoupila. ale zase tolik toho kupovat nebudu, i když jenom vložky bude 1 taška že 😅 a ty poporodní vložky jsou asi takové tlusté jako bývaly vložky kdysi že

misicka85
23. jan 2010

Jj, takové hrubé. Určitě si kup min. 3 balení,já brala do porodky 2 a musela jsme volat mamce ať mi ještě 1 další přiveze... 😝

vladkaz1
23. jan 2010

No mne kupil muz s kridielkami a tam mi vynadala sestricka dali mi oni 😀

aaadus
23. jan 2010

3 balení kupovat určitě budu, ony myslím nestojí moc že
vladka aspoň si to mohla na koho svést 😀

misicka85
23. jan 2010

myslím že ten balík kolem 30Kč, a je tam tuším 25ks nebo tak nějak.

vladkaz1
23. jan 2010

ano mohla a 😀
idem sa kupat s malu a napapkat

pralinka25
23. jan 2010

ahojte.
Vladi poslala som ti mail 🙂

medan29
23. jan 2010

Co je třeba mít vše sebou do porodnice?nějak v tom tápu

misicka85
23. jan 2010

MEDAN - záleží na porodnici co vše ti tam dají a co ne! ve většině ale dostaneš akorát oblečení pro mimčo a akosmetiku, případně tobě dají erární košili. Můžu ti napsat seznam co si beru já jestli chceš, aspoň pro představu 😉

aaadus
23. jan 2010

medan záleží kde budeš rodit. zkus se podívat na webovky porodnice kde chceš rodit, někdy tam mívají seznam co si sebou vzít. v ostravě ve fakultce musíš mít i plínky

xxx.klarka
23. jan 2010

No holky, pěču 3 plech listových šneků se sýrem a šunkou. 😀 Zítra budu slavit narozeniny, tak to peču dneska, aby jsem toho neměla zítra tolik. Ale už budu ráda až se to dopeče, jelikož mě chytli záda a bolí mě v kříži jako čert 😠

Jinak jsem dneska přebírala věci a přišla jsem na to, že toho zase nemám tolik co jsem myslela 😀 ... takže až to vyperu, vyžehlím a rozdělím podle velikosti, tak budu musez sject kolik čeho mám a kdyžtak něco přikoupit. 🙂

aaadus
23. jan 2010

misicka a nechceš hodit ten seznam tady? já ho sice mám z porodnice, ale třeba tam bude něco navíc

medan29
23. jan 2010

misicka85:to bych byla ráda, já jen vím že tam kde budu rodit Já tak není dovolen ani vlastní župan ani pyžu

medan29
23. jan 2010

xxx.klarka:listové šneky bych si taky dala 😀

misicka85
23. jan 2010

DOKLADY:
těhotenská průkazka
občanka
průkaz pojišťovny
oddací list (stačí kopie)
u nesezdaných - rodný list a dohoda o příjmení miminka (dají na matrice)

MAMINKA OBLEČENÍ:
3 noční košile
ponožky
přezůvky
župan
kalhotky (ty síťované)
2 kojící podprsenky
2 ručníky

MAMINKA KOSMETIKA:
porodnické vložky 3 balení
papírové kuchyňské utěrky - na utírání spodku po sprše,je to lepší,aspoň nemusíš furt prát ručníky od krve 😉
zubní kartáček+pasta
šampon,mýdlo,sprchový gel,krém, deodorant,hřeben
toaletní papír
papírové kapesníčky
vložky do podprsenky
bepanthen mast na bradavky

MAMINKA OSTATNÍ:
nabíječka na mobil
foťák+náhradní baterky
tužka+papír na poznámky
kniha na čtení
tašku na špinavé prádlo
k porodu - neperlivá voda, hroznový cukr

MIMINKO:
plenky
vlhčené ubrousky
kdo chce může i kosmetiku a oblečení

můžeš si to rozdělit třeba do dvou tašek, do jedné dáš věci vyloženě k porodu a do druhé dáš to ostatní co použiješ až na oddělení šestinedělí a pokud bude s tebou manžel(přítel) u porodu tak to pak donese z auta. Já beru k porodu vše najednou protože manža u porodu nebude 😉

xxx.klarka
23. jan 2010

medan, já je úplně miluju, budu se muset hlídat aby zbylo něco na zítra😀

medan29
23. jan 2010

misicka85:děkuji 🙂

medan29
23. jan 2010

xxx.klarka:ani nemluv 😀

aaadus
23. jan 2010

misicka díky, už kopíruju a ukládám. může se hned po porodu používat intimní mycí gel nebo je lepší pár dnů, týdnů počkat?
medan jako že budeš furt v eráru? ty eráry jsou z takového hrubého plátna že v tom padneš vedrem. teda aspoň já jsem se v tom šíleně potila

aaadus
23. jan 2010

nevím jestli víte, že si můžete nechat těhotenskou průkazku. pokud si ji budete chtít nechat, musíte si ji nechat okopírovat a notářsky ověřit (stojí to pár korun), v porodnici jim dáte tu ověřenou kopii a vy si necháte originál

medan29
23. jan 2010

aaadus:no taky jsme byla v šoku že nemůžu mít své oblečení ale bohužel, kdyby to šlo tak rodím jinde ale bohužel, budu muset v Karviné

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre