Máj 2010. Kto vtedy čaká bábo?

michalag
24. aug 2009

Ahojte 🙂 ,
je tu uz niektorá ktorá vie že čaká bábo v máji 2010? Dufam ze sa coskoro tato tema rozrastie 😵 🙂 😵

hladala som ci tu uz nahodou podobna tema nie je, ak ano tak sa vopred ospravedlnujem

shaarka
15. aug 2010

@lillytka
moj veduci spi pravidelne akurat v noci - od tej osmej do 2-3-4 rana, potom kojim a potom spinka este 2-3 hodky, ale budicek je 6,30-7 hod 😀
snazila som sa ho davat spat neskor, nech vydrzi dlhsie, ale on sam sa uklada na nocny spanok, takze mi zaspi tvrdo a uz s nim nepohnem 😀 aj ked sme napriklad vonku a spi v kociari.

cez den je len jedna pravidelnost - po zobudeni o tej siestej zaspi okolo osmej na pol hodinky.
inak cez den spi ako chce, vacsinou sa snazim ho uspat, alebo stlmit po nejakych 1,5 - 2 hodinach hrania. lebo potom zvykne byt uz taky unaveny, ze je az zly 😀

jojina11
15. aug 2010

@shaarka hej aj mne sa to tak zdá, že je to asi ten špurt, mliečko sa mi zvýšilo aj keď kojím z oboch , lebo z jedného jej nestačí. Teraz však riešim problém sooru, som si všimla, že má na hornom ďasienku biele vyrážky, tak to ma teraz trápi

shaarka
15. aug 2010

a chcela som este dodat, ze vacsinou (ak nie je v hojdacke alebo v kociku) spi len po 30 minut asi kazde dve hodky 😀 nic moc... ale nevadi, uz som si zvykla 🙂

shaarka
15. aug 2010

joji, a trapi sa kvoli sooru? nechce papat? lebo ak je vsetko ok, tak neries.

ja som si vsimla taky biely povlak v puse, uz davno, ale je stale rovnaky a hladky, tak to bude asi len sfarbenie ustnej dutiny. a problemy nema ziadne, aspon mne sa tak zda.

mozno ked si das po kojeni na bradavku canesten, tak to pomoze... a este sa zvykne vytierat pusa genciankou a este cimsi, ale teraz si neviem spomenut 😅

tinus
15. aug 2010

jojina malá ma asi afty alebo ako tomu hovoria žabka aj nás to trápy stále ako nám starké radia vytierame to modrou vodičkou ale nepomáha kúpila som aj nejaké kvapky na potieranie ale ani to nepomáha tak dúfam že to prejde samo

shaarka
15. aug 2010

ahaa, este soda bikarbona ze vraj pomaha.
tinus, a ty si natieras bradavky canestenom?

jojina11
16. aug 2010

dievčatá dík za radu, so sodou bikarbonou som začala včera tak som zvedavá čo to spraví, Canesten si musím kúpiť, doma nemám, a asi aj musím zmeniť trošku stravu, v posledný týždeň som asi pojedla viacx sladkého ako sa môže, takže som jej asi aj ja pridala svoj diel, dudlík musím asi vyvariť v sode bik. aj ked akurát v stredu som ten starý vyhodila a dala jej nový,
malá neplačká neviem, či ju to bolí, má na tom ďasienku vyrážky biele ohrabičené, okolie je červené , ale zotrieť sa to nedá, nie je to len nejaký povlak, veď uvidím 🙂

tinus
16. aug 2010

Dievčatá a ako podávate tú soda bicarbónu rozmiešate z vodou, a canesten mám doma myslite že mu môžem natrieť aj ústa aj bradavky?

janefonda
16. aug 2010

@tinus ahoj, ak mozem poradit z vlastnej skusenosti.Nam pomohol canesten, natierala som bradavky vzdy po kojeni a nezmyvala ho. Cize pri kazdom papani ho vlastne olizala z bradaviek. Problem nam ustupil do 5 dni. Povlak pekne zmyzol a mne sa aj bradavky vyhojili nakolko boli z toho zapalene. a pusu som malej asi tri krat vytrela tou sodou. Sodu bikarbonu som zmiesala v deci vody jednu lyzicku. Vodu som najskor prevarila 😉 A potom gazu namocit a vytriet pusinu 🙂

tinus
16. aug 2010

Janefonda ďakujem za radu hned to idem vyskúšať

pipussa
16. aug 2010

@shaarka
shaarka,
kolko vazi tvoj maly ?
kolko mal , ked mal 3 mesiace,,,
zacina ma chytat panika, ze je tucko... akoze, dnes som sa ja postavila na vahu s nim a potom bez neho a skoro mi oci vypadli... akoze 7,1kg..................
ty brdo, v 3mesiacoch.....

shaarka
16. aug 2010

@pipussa
neviem, kolko mal pred dvoma tyzdnami, ale dnes mal 7140g v suchej plienke 🙂
aj mna to prekvapuje 😀 pri narodeni mal 3580g.
a ten tvoj je tiez fajnyyyyy 😀 😀 😀 skus to este raz, mozno mate blbu vahu 😉 alebo si zle odcitala 😎 😝 ja vazim na klasickej detskej, kamoska mi pozicala uz davno.
a vahou sa netrap - viac je omnoho lepsie ako menej,a ziadne tabulky nie su dobre. babatko pribera kolko chce a niekedy viec, niekedy zas pomenej. takze sa kludne moze stat, ze o mesiac ti bude na vahe takmer stagnovat.
mna viac trapi jeho dlzka, na poslednej poradni 23.7. mal len 60 cm (narastol 10 od porodu).
a som zabudla - kojis, ci krmis?

ale dobre sa nosi, co? mne uz ruky odpadavaju, mam presilenu lavu, zapestie ma boli a o chrbte ani nehovorim... 😀 😀

pipussa
16. aug 2010

@shaarka
ja uz len odsavam , okolo 200ml za den, 3x denne odsavam... Dufam, ze ma tu nezabiju ostatne zeny,,,
uz to tak neriesim... lebo by som sa zblaznila

a chrbat, boliiiiii hlavne medzi lopatkami... a pichaju ma trapezy
no, nic moc
uz som si objednala manducu... tak snad pomoze
momentalne ma krpec nejake zaludocne - bruskove problemy... velmi place, nevie sa vykakat, a pritom ma riedku stolicu... papa bebu ha 1.
pripada mi, akoby mu teraz zacala kolika... ale je to divne
ale mozno ma teraz trochu hnacku po mne... lebo ja som mala... a on ma teraz 2 dni po mne...
mozno to je z mojho mlieka...
alebo mu zacina vadit UM

shaarka
16. aug 2010

tak to ma mrzi... ☹
ale hlavne aby ste boli spokojni 😉

ja kakanie neriesim, kedze plne kojim, tak sa len cudujem, ked nekaka aj 4 dni a potom z neho vyjde cosi zelenohnede a smradlave 😀 😀 😀 ale neplace a ani sa nepuci, tak to nechavam tak, nech si kaka ako chce.
akurat reve ked musi lezat LEBO ESTE NEVIE CHODIT 😎 😀 😝 toto je nas najvacsi problem... 🙄 😀

aj by som ti poradila, ale netusim co - pretoze neviem, ako to robis. ci odsate mliecko davas naraz s bebou, alebo jedno krmenie to, druhe to. a ako vies, kolko mu mas dat papat? ja absolutne netusim, kolko mi maly vypije, lebo ho nevazim. kojim kazde dve hodky cez den (ty asi krmis menej, ze?) a v noci o 20hod, a potom o cca 03 a 05hod.

idem este vyvesat pradlo a dobru nocku 🙂

pipussa
16. aug 2010

@shaarka
ja krmim 6x denne
1-2x vyjde moje mlieko, a nemiesam ho s UM, vzdy nasetrim a dam mu plnu davku... nemiesam
vydrzi velmi pekne... cez den kazde 3hod , vecer naposledy o 20h, a potom az o 4.45... a potom fici kazde 3 hodiny
ta vaha ma desi.... 7kg
segra mi hovori, nech to neriesim... ale bojim sa, ze to bude rast tak rapidne stale
Maly je dost dlhy... je bucko, ale nie nejak tlsty...
ale aj tak...
bru noc shaarka

lillytka
17. aug 2010

@pipussa s tou vahou nestresuj 🙂 nasa dcerka ma 6690g - vazili sme sa vcera v poradni a tiez je to nad hodnoty, ktore uvadzaju tabulky. no co, je z nej maly pucko... ale ona to vybeha, ked zacne chodit. nenehame predsa nase deticky hladne, ked si pytaju papat 🙂 (btw lilly mala pri narodeni 2570g...takze vies si predstavit to priberanie 😀 )

shaarka
17. aug 2010

@pipussa
podla vahy par mesacneho babatka nemozes v ziadnom pripade predpokladat, aky bude neskor (ci tucny, alebo normalny). to je skor o genetike, neskor o mnozstve pohybu a o obmedzeni sladkosti ci sladkych vod.

jojina11
17. aug 2010

@tinus pekný deň prajem, Vladke som dnes tú aftu vytieraním strhla, uvidím aké to bude mať po dnešku, ja neviem, mám to robiť po každom kojení, alebo stačí trikrát denne, ty to robíš koľkokrát?

jojina11
17. aug 2010

@lillytka páni, malá ti riadne priberá, kojíš alebo ste na UM?

lillytka
17. aug 2010

@jojina11 mala je cisto kojena...proste je chuti 🙂

jojina11
17. aug 2010

@lillytka tak to ti teda gratulujem, že ti tak pekne priberá, mne len tak pomaličky, ale veď to nevadí, hlavne, že je spokojná

lillytka
17. aug 2010

@jojina11 presne tak, neni dolezite, ci pribera babo vela alebo malo, je dolezite, ze je spokojne a zdrave 🙂

jojina11
18. aug 2010

@lillytka no hádam sa nám podarí prekročiť aj tú 5kg hranicu, zatiaľ ešte nie, afta nám pomaly mizne, ale v noci bola nespokojná furt sa mrvila a mrnkala, o druhej sa zobudila, tak sme krmili a potom o piatej sa prehadzovala ale tak normálne vstávala o pol siedmej

luuuu
19. aug 2010

@pipussa uuuuuplny klud, moj bol dnes vazeny na poradni a ma 7200 a doktorka ho vychvalila a to mame tusim 2 tyzdnovy rozdiel oproti Vam? 😅 Vybehaju neskor 😎

maja_25
19. aug 2010

– ahojte sa idem vyrozpravat trosku.Jurko mi ochorel a preto som sa s Tomaskom vybrala ku starkej aby od neho neochorel (vracal a prehanalo ho) ale keby som bola vedela co sa stane nejdem ani na krok .po ceste mi pod auto vbehla mala srnka bola to sekunda nestihla som ani zareagovat strasne som sa zlakla nastastie sa nam nic nestalo ale oprava auta bude stat zbytocne peniaze.vecer som z toho bola v takom strese ze som si to ani poriadne neuvedomovala co sa stalo ale ked som rano kojila maleho tak to na mna vsetko dolahlo a tak strasne som sa rozplakala ze co vsetko sa mohlo stat.najhorsie bolo ze muza mam v cechach a nemala som sa na koho obratit a vykecat sa svokru som nechcela otravovat.tak sa vyzalujem aspon tunak vam ak vam to nevadí.este stale mi je z toho do placu....

jojina11
19. aug 2010

@maja_25 chvalabohu, že sa nič horšie nestalo, plechy sa spravia, no to sa stáva, že niekedy sa zver zblázni a vletí pod kolesá.To poznám, pretože my bývame v takom prostredí, kde je to bežné a tiež musíme dávať veľký pozor, keď ideme autom,
ten stres zo seba musíš nejako dostať, tak je dobre , že to ide plačon von, chce to čas a prejde to. Neboj

maja_25
19. aug 2010

@jojina11 ja viem ze to prejde len mam teraz stale take myslienky ze co keby .....strasne uz aby bol muz doma aby som sa mohla tak poriadne vyzalovat.a to sme dneska prisli domov a uz ma mamina stihla dva krat tak nastvat ze strach.co by som dala za to byvat sama a mat svoj klud.

jojina11
20. aug 2010

@maja_25 to poznám, bývať sama je na nezaplatenie

jojina11
20. aug 2010

@maja_25 ked sa narodila malá, strašne som sa bála.že mi vypadne z rúk, trvalo to asi mesiac, bolo to strašné

maja_25
20. aug 2010

@jojina11 tak my sa snazime riesit samostatne byvanie len to nejde tak rýchlo a to som si myslela ze tu budeme byvat ale neda sa to stale je nieco a to este keby som mala vyplacat surodencov no daakujem pekne zbytocne vyhodene peniaze ako ja sa zadlzim aby si niekto mohol uzivat to urcite nie

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre