Máj 2010. Kto vtedy čaká bábo?

michalag
24. aug 2009

Ahojte 🙂 ,
je tu uz niektorá ktorá vie že čaká bábo v máji 2010? Dufam ze sa coskoro tato tema rozrastie 😵 🙂 😵

hladala som ci tu uz nahodou podobna tema nie je, ak ano tak sa vopred ospravedlnujem

michalag
autor
6. máj 2010

shaarka este raz gratulujeeeem 😵 😵 😵 ..... a ako si na seba zvykate?

vladka, neposles kusok do ZV 😝 😀

michalag
autor
6. máj 2010

neviem co je dnes za den, ale mala mi od rana este poriadne nespala len podriemkavala po 5-10 minut a v kuse by bola na prsniku - moja piraň(k)a

pheva
6. máj 2010

Jej vsetkym mamickam gratulujem!!!!! My mame naprogramovany cisarsky 12.5 uz o 6dni!!! Nechce sa mi tomu ani verit.
😉

vladkaz1
6. máj 2010

Michalag ze piranka 😀
je velice rada by som sa rozdelila dojdi ... 😀 Lucka uz aj papa sa cudujem dnes grcala a nic nehcce jest a teraz kolac papa ,to jej neuskodi to je taky suchy kolacik

pipussa
6. máj 2010

kocky, ako prebieha porod, pred a po, ked je sekcia v celkovej anesteze ???

michalag
autor
6. máj 2010

pipusa s tymto ti ja neporadim

vladka, tak ´ma cakaj, uz beziiiiim 😀 .... a co je vlastne Lucke? ved uz dlhsie sa trapite s grcanim nie?

pheva jeeej tak to nech vam tych 6 dni ubehne rychlo aby ste mohli uz mat pri sebe drobceka 🙂

vladkaz1
6. máj 2010

Misi no bez bez 😀
ja neviem budeme musiet ist znova dokine ,ona aj na silu grca potvornica vygrca lieky ze nechce ze sa sama jeduje a vygrca ich ...
inak mi ani nepovedala doki ci ma anginu ani nie neviem ma ATB.
Spi idem do vane rychlo ked je cas

sonita
6. máj 2010

ahojte-grarulujem k bábätkám. 🙂 No ja zajtra idem na cisarák tak konečne to budem mať zasebou asi okolo 11hod 😀 .Aj ja by som chcela vedieť ako to potom prebieha po cisaráku.???? 😝 všetko spoločné stím.Ešte nie sme rozhodnutí pre meno ale asi to bude Kevin.

pralinka25
6. máj 2010

luciik gratulujem k matyskovi a shaarke k teovi 😵
shaari prislo to na teba nakoniec spontanne? popis trosku porod

antuanet
6. máj 2010

gratulujem novopecenym mamickam 🙂
Ten nas drobec sa vobec nechysta...dnes som bola na poslednej poradni a spravil mi hamiltonov hmat...dost neprijemna vec, snad to zaberie...drzim vsetkym palceky

marcelka123
6. máj 2010

Ahoj Antuanet, aky je to hamiltonov hmat a boli?

antuanet
6. máj 2010

Nič príjemné...ale vraj pomáha vyvolať pôrod. Pri pošvovom vyšetrení, ak je hrdlo aspoň na prst otvorené, sa lekár pokúsi prst zaviesť čo najhlbšie a následne „odlúpnuť“ vak blán od maternicovej steny. Tým potom dôjde k vyplaveniu prostaglandínov, tzv. tkanivových stimulantov, ktoré majú pozitívny vplyv na spúšťací mechanizmus pôrodu. Je to aj trochu bolestivé, ale dá sa to vydržať, hlavne nech zaberie 😉 Tak teraz mi ostáva len čakať...

pheva
6. máj 2010

ja mam na cisarsky relativne dobre spomienky.... pravdaze co je najneprijemnejsie su predoperacne pripravy....mala som rasi anesteziu takze som sa zucastnila na celej operacii

greeri
6. máj 2010

pheva a čo zahŕňajú tie predoperačné prípravy, ak sa smiem opýtať teda 😒
a shaarka a luciik gratulujem k synčekom, nech vám rastú do krásy a nech ste zdravučkí 😵 😅

zuzub
6. máj 2010

antuanet, hamiltonov hmat robil aj mne v utorok a zatiaľ stále nič akurát mi dnes odišla hlienová zátka, ale tak to väčšinou nič neznamená..... 😒

pheva
6. máj 2010

No greeri zavedenie infuziu, rasi anesteziu do chrptice a nakonies ti zavedu vyvod na moc....da sa to prezit ale vtedy som prisahatla, ze je to moje prve a posledne dieta. A vididis nie je .....dufam, ze som ta nevystrasila. Ale u teba to bude mozno lepsie a nebudes mat z toho zly pocit ako ja. Ja som mala pri zavedeni rasi anestezie mladeho medika, ktory sa to prave na mne ucil za dohladu profesora.....a chudak bol z toho poriadne vyvaleny a sparal sa mi tam 5 minut a potom to aj tak musel este raz urobit jeho profesor....
😖

zuzanek
6. máj 2010

Ahojky holky, Blanička(blanka.k) dostala vyvolávačku, protože měla vysoký tlak, je na sále už, tak ji držte palce!!! 😵

greeri
6. máj 2010

phevi ďakujem, no to fakt nič moc teda ☹ ale vidím, že ťa to neodradilo od druhého, tak hádam to nebude šok na celý život 😎
a blanke držím paľuchy, škoda, že jej nevyšiel ten dátum včera, tuším ho chcela 😕 😅

leveretka
6. máj 2010

ahojte,

shaarka a ako dlho trval pôrod? aj ti ho vyvolávali alebo spontánne to prišlo?

bondy1
7. máj 2010

Ahoj Bambulky, nestihla som dat vediet - v stredu 28.4. nám odtiekla plodovka, a štvrtok ráno sme už boli s MM rodičia ":0) Malý je parádny, dalo sa to vydržať - v porodke si nás nechali trochu dlhšie kvôli novorodeneckej žltačke, ale už sme doma - držíme palčeky všetkým májovým tehulinkám 🙂 Zuzana

marcy30
7. máj 2010

bondy Gratulujem 😉

marcelka123
7. máj 2010

Bondy aj ja gratulujem... Uzite si anjelika 🙂
Takze bolesti boli znesitelne??? Aj si nieco pred porodom preventivne brala, aby si si ulahcila porod?

pralinka25
7. máj 2010

bondy gratulujem k babatku 🙂

hepinka
7. máj 2010

Bondy - super, aj ja srdecne blahozelam!

newyorkgirl
7. máj 2010

ahojte, aj my gratulujeme k novym prirastkom... tak nie som sama, co budem asi prenasat hej? 😀 ja som pri prvej mala hamiltona pocas tyzdna kazdy druhy den a nepomohli teda ani jeden 😖 teraz v anglicku som tak rada, ze sa vo mne nikto nespara cele tehotenstvo, lebo clovek toho ma aj dost... ja idem k dr. az prvy den 41tt co mi dali teda 8.5. termin na sobotu 15.5., urobia hamilton a ak neporodim do 3 dni, tak uz hospitalizacia, ale to uz vsetky z mojho terminu budete isto maminy, lebo na SK tak dlho teda necakaju co viem 😒 tak uvidim, hadam sa vyberie sam, zatial vravim, ze na mna berie ohlad, lebo dokoncujem posledny projekt z prveho rocnika VS a mamina moja prileti az buduci stvrtok, tak cakame cakame 😀

miska1981
7. máj 2010

ahojte,
gratulujem k novym miminkam a prajem vela vela zdravicka do zivota.... 🙂 🙂 🙂

ja mam termin dnes, ale nam sa nechce na svet veru.... 😉 mame okolo 3200 g a ja uz by som tak chcela rodit, ze sa mi uz o tom sniva aj cez den....mne teda ziadne babske recepty nepomohli, vyskusala som vsetko a nic, tak fakt si to tie deticky rozhodnu same kedy pridu 😅

shaarka
7. máj 2010

mame tu dalsie majovciatko, konkretne:
vavenke sa narodia sekciou Vanda s mierami 3750g a 52cm 😵 😵 😵

shaarka
7. máj 2010

pralinka, cely roman o porode je tu:
prispevky o 12:40 a 13:02

a dodatocne gratulujem dalsim mamickam 😵

vladkaz1
7. máj 2010

aj ja gratulujem 😵

miska1981
7. máj 2010

jeej gratulujem vavenke, pekna baba krasne miery ma mala Vandicka...... 🙂 🙂 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre