Máj 2010. Kto vtedy čaká bábo?

michalag
24. aug 2009

Ahojte 🙂 ,
je tu uz niektorá ktorá vie že čaká bábo v máji 2010? Dufam ze sa coskoro tato tema rozrastie 😵 🙂 😵

hladala som ci tu uz nahodou podobna tema nie je, ak ano tak sa vopred ospravedlnujem

mishah
2. feb 2010

aduš: s formovačema teda neporadím,ale kamarádka kojí docela úspěšně s kloboučkama 😉
+ještě je myslím docela dobrý čaj na kojení 🙂 užila jsem ho i v porodnici, pomáhal nám se spolu-rozkojovatelkou na pokoji překonat poporodní laktač.krizi 😉 ted jsem si koupila instantní od Hipp,ale mám vyzkoušený i leros a bio z tesca a vyhovovaly mi všechny.-)
vložek porodnických mi stačily dva balíky, kalhotek už teda nevím,ale taky jsem je používala dost krátce..vložky do podprdy mi stačily bohatě dva balíky.
jo-ještě je dobré mít doma asi nějaký nurofen, panadol-čípky, digit.teploměr do zadečku, mast na bříško Pupík a rekt.rourku-to bylo myslím tak nejdůl.do začátku...

aaadus
2. feb 2010

mishah no asi zkusím koupit ty formovače. sice teď mi připadá, že mi bradavky začínají více "trčet", ale pořád to není žádná sláva ☹ a ten instantní čaj Hipp mám, kamarádka mě zásobila vším možným 😀
a to mi v lékárně poradí jaký nurofen nebo panadol? digi teploměr mám objednaný, Pupíka teda koupím (kolik stojí?) a ještě mám ten polštářek s třešňovámi pecičkami. to snad bude stačit. jinak vím, že jsou dobré ty kapky Sab Simplex, ale to myslím nemá cenu kupovat do zásoby, když tak vyšlu manžela do pohotovstní lékárny, máme ji 10 minut cesty

mishah
2. feb 2010

já ty štětinky taky nevyužila...taky jsem jen vytírala čtvrečkama a bohatě to stačilo.Nějak to moc nešlo do toho mini-ucha strčit tu štetinku(byt anatom.tvarovanou...)
A odkdy se může pít ten maliník??

antynka1
2. feb 2010

ten maliník prý od 36 tt.

mishah
2. feb 2010

aha.tak ten kupovat předem ani nebudu 😀 to jsem nestihla ani v minulém těhu 😉

babara
2. feb 2010

aaadus, zeptej se na ty bradavky asi gyndry. Treba to je ok a nebudes potrebovat zadny formovace.

aaadus
2. feb 2010

maliník od 35tt 2 šálky denně, do 40tt se může dávka postupně zvyšovat až na 4 šálky denně

aaadus
2. feb 2010

babara to se spíš zeptám na předporod. kurzu, vede to PA a je i laktační poradkyně

xxx.klarka
2. feb 2010

mishah, jaký ten nurofen? já co koukám do lékárny, tak jsou všechny co jsem našla od 3m?

mishah
2. feb 2010

aduš: ten nurofen nebo panadol myslím od 6 kilo,ale nám dr poradila v případě horečky dát polovinu čípku,pokud je váha nižší.většinou ani není potřeba,ale z vlastní zkušenosti doporučuju to mít určitě doma.
a ten pupík přesně nevím,kolik stojí-možná někdo poradí i něco jiného,je to jakoby kafrová/mentolová mastička.určo v lékárně poradí🙂my ji měli v balíčku v porodnici(ale ten ani nemusím dostat a nebo tam mlže být i něco úplně jiného 😀 )
Ten pytlík s třešínkama mám taky v plánu-máš ho z DMka? 😉

mishah
2. feb 2010

jo a ještě odsávačka 😉 (doporučuju na vysavač) a rekt.rourku,ale to jsem myslím už psala, stála okolo 20,-

aaadus
2. feb 2010

mishah se v lékárně poptám na všechno, než to nakoupím tak ty za mnou trefí 😀 jj, ten polštářek mám z DMka. a odsávačku na vysavač už mám taky objednanou 😉

antynka1
2. feb 2010

na co je ten pytlík s třešínkama?

aaadus
2. feb 2010

antyn proti prdíkům, se to nahřeje v mikrovlnce a dá se to mimisovi na břicho

antynka1
2. feb 2010

Aha, tak to neznám. Tak to si asi taky pořídím a to mají tedy v DMku?

aaadus
2. feb 2010

jj v DMku a stojí myslím 90,- a nebo se to dá použít když rostou zuby - to se dá zase na chvíli do mrazáku

pralinka25
2. feb 2010

ahojte. Tak ja som dnes bola na poradni a doktor ma vysokoval ze mam skrateny krcok a mam ist do nemocnice.
Potom mi robil este ultrazvuk a povedal ze sice nemusim ale mam mat doma prísny kludovy rezim a nohy hore ☹ mnee subjektivne vobec nic neni tak ked mi to povedal myslela som ze tam nacisto skolabujem. krvi by sa mi nedorezal a sestricka mi ani tlak nemohla zmerat. 11.2 idem na glukozovy test ale netusim co mi k tomu hovorila.

antynka1
2. feb 2010

Pralinka- tak to mě mrzí..... A kdy jdeš na další kontrolu? Aby jsi věděla, že se to nezhoršuje.

aaadus
2. feb 2010

pralinka tak hlavně zůstaň v klidu a fakt nic nedělej. raději si poležet doma než v nemocnici, kde tě chodí pořád kontrolovat a to psychice moc nepřidá. a ty jsi na PN nebo jsi chodila do práce?

mishah
2. feb 2010

aduš: to jsem nevěděla, že tpo lze i použít na zuby??ale nevím,jestli si to mimís nechá líbit-to studené na pusu...náš Lukášek si teda se zoubkama užil a my s ním ☹ a nechtěl ani kousátka s chladícíma gelíkama a nevím co všechno...🙂
pralinko: to mě mrzí ☹ oni taky ti dr to někdy tak řeknou,že je z toho člověk úplně vedle.... ☹

mishah
2. feb 2010

jo a přžesně,jak píše aduš-lepší ležet doma,než v nemocnici....to byla nejhorší část celého mého těhu 😒 ☹ ale zas někdy to jinak nejde...mně nechtěli nechat doma ani za nic☹((((jedině mi povolili si sbalit věci ☹ 😒

aaadus
2. feb 2010

mishah no já jsem si to vydedukovala, že to je na zuby z toho, že tam píšou možnost využití za studena. na co jiného by si dávala miminu studené než na zuby? nic jiného mě nenapadá. kousátka už mám taky nakoupené, ještě se myslím prodávají i nějaké gely co se mažou přímo do pusiny a ty dásna nějak znecitliví či co

zdenkapo
2. feb 2010

maliník jsem pila jsk divá a jaký jsme měla porod ☹ takže mě to nepomohlo...

v lékárně ještě-
Baby Vac odsávačka, hadičková odsávačka na soplíky- do přebalovací taška je dobré mít stále při sobě,Nivea mýdlo,fialka,sirup na horečku,kojenecká voda- měli jsme Horský pramen-nemusí se převářet,fenyklový čaj,

hlavně ať máte do porodky v tašce pomádu na rty,která pořádně promastí a prý je dobrý hroznový cukr,tak to asi zkusim....

aaadus
2. feb 2010

já jsem ležela v nemocnici na začátku těhu a bylo to fakt hrozné. co 2 dny ultrazvuk + krev a samo že za 2 dny se toho moc nezměnilo tak jsem každou kontrolu ořvala

aaadus
2. feb 2010

zdenka tu hadičkovou odsávačku myslíš takovou tu ruční obyč? a fenyklový čaj je na prdíky že
a není lepší mít zabalenou zvlášť tašku tu, co budu potřebovat až budu na pokoji a zvlášť tu, kterou si vezmu na porodní sál a tam budu mít pití, nějaké sušenky atd?

pralinka25
2. feb 2010

na kontrolu idem za dva tyzdne 15.2 a uvidi sa. No lezim teraz hore zadkom 😝

aaadus
2. feb 2010

pralinka jen se pěkně nechej obskakovat, ono to někdy neuškodí 🙂 a fakt lež, v nemocnici se mnou holčina se zkráceným čípkem a ležela tam od 20tt až do porodu - to si nedovedu představit jak to mohla vydržet. a aby toho nebylo málo, tak měla i těhu cukrovku

antynka1
2. feb 2010

Tak pralinko hlavně odpočívej.
Teď dávají na TV Barrandov Šmouly, tak vzpomínám na dětství 🙂

zdenkapo
2. feb 2010

Adus
jj,tu ruční,nádobka a z toho dvě hadičky... fenyklový na prdíky,ale lepší je ten sáčkový- ten granulovaný má jen fenyklový výtažek a spoustu zbytečných složek,včetně sacharozy...
tu tašku beru jednu- na hekárně ji máš,ale jak jdeš na sál,tak ti jí sestry přenesou na pokoj,kde pak budeš...tak to je u nás...

furt mě bolí ty stydké kosti,tak jsem zvědavá,co mi na to gyn v pátek řekne ☹

bibi13
2. feb 2010

ahojte babule.. ako sa mávate?

jeeeej blaniii, super, že ste už doma a že je vše v poriadku..🙂

ja detské veci pozeram na mimibazare a na www.babetkovo.sk

krsnatko je inak naštastie v poriadku.. sice si poležali celý víkend v nemocke, chudatko malinké bolo 10 hod napojený na infuzke, vo svojej postielke spať nechcel, tak spal so segrou, tak sa segra vyôbec nevyspala a ešte k tomu aj postel vrzgala.. jedno strašné.. nikam nemohli ísť a ani nikto k nim.. malému brali moč, stolicu a neviem ešte čo všetko mu robili.. jediné čo má je zvyšený počet bielych krviniek.. segra to tam už nevedela vydržať a malý ani nehovorím, tak sa v nedelu vypýtala domov.. včera volala na výsledky a vraj je všetko v pohode.. ale ako som s nou volala, tak ten piatok si užila svoje.. lekarke lepilo, či malého očkovali na všetko ako mali.. nevedeli malého zobudiť, potom ju strašili, že môže mať niečo s hlavou atd.. takže na 29. 01. tak lahko nezabudne..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre