Máj 2010. Kto vtedy čaká bábo?

michalag
24. aug 2009

Ahojte 🙂 ,
je tu uz niektorá ktorá vie že čaká bábo v máji 2010? Dufam ze sa coskoro tato tema rozrastie 😵 🙂 😵

hladala som ci tu uz nahodou podobna tema nie je, ak ano tak sa vopred ospravedlnujem

blanka.k
17. feb 2010

Aha, takže to jsou jenom ty slevové kuponky, já myslele, že je to karta, kterou předkládáš při nákupu, tak to jo, tak to já se zaregistruju přes net. jdu na to, díky 😉

aaadus
17. feb 2010

blanka na to musíš mít tu nemaminkovskou kartu. Na tu sbíráš body za každý nákup a když máš určitý počet bodů tak si v drogerce vyzvedneš slevovou knížku a tam máš slevu třeba na aviváž, řasenku, prací prášek atd

blanka.k
17. feb 2010

jojo, už chápu, hurá... 😅
http://cestovani.idnes.cz/poslete-sveho-plysaka... ...užvím, kam pošlu své plyšové krtky, až budou hodní 😀

antynka1
17. feb 2010

Jinak jsem dneska koupila první plínky, měly v akci ty s vykrojeným pupíkem, tak jsem neodolala 🙂
Sonita - já jsem také pořád unavená - to už asi lepší nebude....

antynka1
17. feb 2010

Blanka - to bylo včera ve Dni D 🙂

aaadus
17. feb 2010

To bylo včera v Den D na ČT1. Mě to připadá jako úplná blbost, ale věřím, že se najde plno bláznů co do toho vrazí peníze (blanka to nebylo na tebe 😀 )

antynka1
17. feb 2010

A koukám, že Tomio, který se rohodl investovat dělá hezkou reklamu - i když mu to ze začátku přišlo jako blbost 🙂

antynka1
17. feb 2010

Adus - já o jednom vím - Mr. Bean tam toho svého méďu určitě pošle 😀

michalag
autor
17. feb 2010

soni, ja teraz byvam tiez dost unavena a myslim si ze to uz tak skoro neprejde 😅 ... ked som cakala Samka tak som to tak nepocitovala lebo som kolko krat zaspala este pred spravami (19:00) a spala som do 5:00 rano kym drahy neodisiel do prace, to som uz bola vyspata az az

blanka.k
17. feb 2010

Adus - taky jsem na to včera koukala a nevěřila, že do toho investují. Raději bych jela do Práglu sama, no ještě si počkám na takový výlet 😀
Sonita - ahoj, bych potřebovala trochu nechuti k jídlu, nebo za chvíli budu kulička 😀 Ráda na oplátku pošlu trochu mé žravosti 😀

bondy1
17. feb 2010

Ahojte, aj my sme v DM klube - zatiaľ len ako pozorovatelia - kupony sme dostali pri registracii, dnešnym oslavencom všetko najlepšie 🙂To Klarka - super bytík - vyriešiť bývanie je zložite, nech vám to rýchlo výjde k spokojnosti. to sonita - nech je skoro lepšie - super, že aj dcerka mala moznost vidiet malého 🙂 U nas su vraj problémy, surodencov na sono bezne nepustaju - aspon na Kramaroch je to tak, na morfologickom v 23 tt sme boli v Medifere - super prístup - MM bol so mnou, zážitok... Inak hlásim dobré správy - kočík je podľa predstáv - nič nechýba, poskladali sme, vyskúšali - všetko OK - trajdili sme s ním po obývačke Krásna farba, fajn materiál na dotyk - plno detailov - zatiaľ teda spokojnosť, uvidíme čo naň povie malý 🙂

antynka1
17. feb 2010

Klárko - tak super a kdy by jste mohly bydlet?

blanka.k
17. feb 2010

Kárko - super zpráva, tak ať to hlavně vyjde 😉
Bondy - když jsem čekala na 4D, tak přede mnou šli nějací na velký UZ a šel manžel, děti i tchýně 😅

Z dnšní MF Dnes o syndromu náhl.úmrtí:
Podle celosvětových statistik zemře na SIDS nejvíc dětí ve věku dvou až čtyř měsíců. Jen málokdy se syndrom objeví u dítěte mladšího než měsíc, nebo staršího než půl roku. Z neznámých důvodů jsou nejpostiženější děti v Austrálii, nejméně případů je v Asii. Syndrom náhlého úmrtí se také týká významně většího počtu chlapců než dívek.
SIDS (Sudden infant death syndrome) postihuje podle celosvětových statistik uvedených ve Velké knize o mateřství dvaašedesát dětí ze sta tisíc. V České republice zemře ročně na syndrom náhlého úmrtí třicet až čtyřicet dětí.
Ohrožené jsou zejména ty děti, jejichž matky v těhotenství kouřily, pily alkohol nebo užívaly drogy.

Problematické z hlediska SIDS jsou děti předčasně narozené, nebo ty s nízkou porodní váhou. Riziko představuje i matka mladší dvaceti let, dítě, které je po narození pravidelně vystaveno působení cigaretového dýmu, příliš vysoká teplota v místnosti, kde dítě spí, a spánek na bříšku. K většímu počtu případů SIDS dochází v zimních měsících a riziková je i nedávno prodělaná infekce horních cest dýchacích dítěte.

Jestliže se syndrom náhlého úmrtí ve vaší rodině už někdy vyskytl, musíte o tom informovat lékaře, protože i v tomto případě riziko stoupá.

Dosud provedené výzkumy přitom naznačují, že nejrizikovější z těchto faktorů je pravděpodobně spánek na bříšku. Naprostá většina dětí, které na SIDS zemřely, spala právě takto. Někteří odborníci se domnívají, že pokud dítě položíte na břicho, ve spánku si nepřirozeně tlačí na čelist, čímž se zužují jeho dýchací cesty a dýchání se stává obtížnějším.

Jiná teorie související se spaním na břiše hovoří o tom, že dítě opětovně vdechuje vzduch, který samo vydechlo. Může se to stát v kombinaci s měkkou matrací či přemírou plyšových hraček v postýlce. Dítě má zabořená ústa, vdechuje značnou část vydechovaného vzduchu, čímž poklesne v jeho těle hladina kyslíku a nebezpečně stoupne množství kysličníku uhličitého. A právě nedostatek kyslíku potom, podle některých odborníků, může vést k syndromu náhlého úmrtí.

michalag
autor
17. feb 2010

klarka a kedy by ste sa tam mohli nastahovat?

bondy a mate ten Jane Slalom co mas v albume, ci ste vybrali iny??

aaadus
17. feb 2010

Den D s manželem žerem, někteří "vynálezci" nemají chybu 😀

SIDS - říkám našim, že budeme kupovat monitor dechu tak prý na co, že my jsme taky bez toho spali. A včera mi volala mamka, že byla u známých co mají 4měsíční holčičku a strašně mi vyprávěla, že už ví jak ten monitor dechu funguje a že už jim to jednou pískala jak malá zapoměla dýchat. Ach jo, a když jim to řeknu já...

bibi13
17. feb 2010

no Zdeni, ono drobec bol o 2tt väčší aj v 20tt.. to doktor určil na zaklade kostí čo meral a priemeru hlavičky a bruška..
Blani, ano máme meno.. Bud Jakub alebo Leo.. uvidíme.

bibi13
17. feb 2010

a dakujem za gratulaciee..xi

janulka04
17. feb 2010

bibi, gratuluejm k chlapcekovi 😉

bondy1
17. feb 2010

Jakubko je krásne meno Bibi, už máme v rodine, takže sme hľadali ďalej, aj Filip sa páčil, ale k nášmu priezvisku nejde - takže Martin, Matýsek, interne svišťík, aspoň zatiaľ. To Michalag - áno - nakoniec sme zobrali farbu stylon - style line, boli sme nakuk v kamennom obchode ako vyzerá v reáli - páčil sa nám, možno trochu tmavý ale doladím doplnkami, zato lehátkom ma inšpirovala Blanka, máme červené 🙂

bondy1
17. feb 2010

monitor dychu bolo prvé, čo sme kúpili - akurát obzerám matrace do postieľky - asi nakoniec zvolíme kokos-molitan-pohanku, len dúfam, že cez to monitor bude fungovať...

bondy1
17. feb 2010

nám sa v sobotu narodil v rodine malý Maximilian - je úžasný - akosi je to všetko realnejsie - tesim sa na maj 🙂

blanka.k
17. feb 2010

Adus - jo to znám, já taky radši nic neříkám, prootže by asi bylo zbytečných 90% věcí 😝 😠
Bibi - Kubíka bych taky brala, to jsem taky navrhovala do Top10 😀
Bondy - to červené lehátko je super, co? jak ho budeš prát? Já mám strach, že ta červená pustí do té bílé, a budu mít růžové 😅 tak to asi te´d vymáchcám jen ve studené vodě 😅 Martin je krásné jméno, ale v našem případě jsme nechtěli jméno po tatínkovi 😅 Takže pak vypadl z výběru i Matej, jelikož mému M. se říká i Mates nebo Matýsek 😅 A taky mám tu maytraci, a snad to bude fungovat, ještě musím někde splašit desku pod ten monitor, aby nebyl na tom roštu

aaadus
17. feb 2010

blanka já vím, že to naši nemysleli zle, jen mě teď takové věci točí.
A nejde dát ta deska od monitoru přímo na rošt? Když tam bude deska a na tom matrace tak ta matrace nebude dýchat

blanka.k
17. feb 2010

Následující tipy působí jako prevence syndromu náhlého úmrtí:

- Pořiďte dítěti přiměřeně tvrdou matraci (raději tvrdší než měkčí), nikdy nepoužívejte polštář, neobkládejte ho plyšovými hračkami a měkkými pokrývkami, do kterých si může zamotat obličej.

- Dbejte na to, aby v místnosti, kde dítě spí, nebylo příliš velké teplo. Ideální teplota je taková, kde se cítí dobře dospělý člověk v krátkých rukávech.

- Nevystavujete dítě působení cigaretového kouře, ani v těhotenství, ani po narození.

- Pokud je to možné, kojte. I když se zatím neví proč, u kojených dětí se SIDS vyskytuje v menší míře.

- Pokud je na něj zvyklé, dávejte dítěti na spaní dudlík. Kupodivu i používání dudlíku riziko SIDS snižuje, uvádí AAP.

- Některé výzkumy naznačují, že SIDS se méně vyskytuje u dětí, které spí s rodiči v jednom pokoji (pozor, neplatí o spaní v jedné posteli, které naopak riziko zvyšuje).

Add 2. doporučení - v mém případě by to byla teplota mezi 25 a 28st., aby mi nebyla zima 😀 😀 😀

lucik...
17. feb 2010

blani tak nějak s tou teplotou 😀 😀 😀

aaadus prý je lepší na ten rošt dát třeba jen karton nebo něco takového

pralinka25
17. feb 2010

bibi gratulujem k chlapcekovi.

medan to mi je luto ze zas krvacas. snad to bude v pohode a nic vazne to nie je len nejaka zilka.

tie plysove hracky su dobre. ked bude maly neposluchat budem ho strasit ze poslem jeho hracky na vylet 😀

michalag
autor
17. feb 2010
aaadus
17. feb 2010

s tou teplotou to platí u manžela. Já spím ještě v říjnu s otevřenou ventilačkou a i teď jak byly ty kruté mrazy jsem měla v ložnici zastavené topení. A manžel pod peřinou zababuchaný a já odkopaná 😀

pralinka25
17. feb 2010

michalag ked budes niekedy menit tabulku mne tam mozes nechat len toho timoteja. uz sma sa rozhodli. to samo az ked budes mat cas 🙂

blanka.k
17. feb 2010

Adus - ten monitor by měl být na rovném, já si jen nechám uřezat nějakou slabou desku ve vel.toho monitoru, právě aby to co nejvíc dýchalo 😉
Všem dobrou noc.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre