Máj 2010. Kto vtedy čaká bábo?

michalag
24. aug 2009

Ahojte 🙂 ,
je tu uz niektorá ktorá vie že čaká bábo v máji 2010? Dufam ze sa coskoro tato tema rozrastie 😵 🙂 😵

hladala som ci tu uz nahodou podobna tema nie je, ak ano tak sa vopred ospravedlnujem

ajena
30. dec 2011

no tie detičky nie sú rovnaké to je jasné. My sme síce od vás o dva mesiace starší, ale sme sa narodili predčasne, inak by sme boli v takých mesiacoch ako vy, tak ja pozerám tak staré detičky.
My sme do nočníka kakali len raz. Moja malá tiež rada sedí na záchode, ale hlavne pre papier, ktorý trhá a hádže dolu, ale dnes ju musím pochváliť, lebo bola na záchode na malej.
Moja Lucka rozpráva dosť zrozumiteľne, všetko jej rozumieť, začala tak nejako v septembri a teraz rozpráva všetko, ale všetko je u týchto detí individuálne 🙂

denka81
9. jan 2012

@smejkoh
@ajena huráááá, musíme sa pochváliť, už teda bez plienok, iba s nohavičkami. Na spanie a na vychádzky jej ešte plienku dávam, keď sme doma cez deň, tak plienku nedávame. Máme aj nehody, ale len vtedy, keď nie je pri mne, ale v inej izbe a nestihne to. No dnes mala suchú plienku aj počas obedného spánku a vychádzky 🙂

lenka268
9. jan 2012

@denka81 super gratulujem 😉 , my este plienkujeme a aj budeme este nejaky cas, nocnik sa mu vobec nepaci ale povie mi ked cika alebo kaka ze mamika Dako cika (Danko) 😀 , tak verim ze to pojde 😵

smejkoh
9. jan 2012

@denka81 Jejooo, sikulka velka. Aj sa pekne pyta alebo ju casto preventivne davas na nocnik? Aj mas nejaku fintu ako na to? Ale asi to skor musi prist samo, vsak? My sme boli cez den len s nohavickami na konci leta a na jesen, ale ako prisla zima, zacala byt stale precikana, tak sme museli dat zase plienky 😒 Drzim palceky, nech to drobcekovi vydrzi uz natrvalo.

ajena
10. jan 2012

@denka81 no to je super a gratulujem, ja som si myslela, že cez zimu sa to ani nedá ale ako vidím ide to.

denka81
10. jan 2012

@lenka268
@smejkoh
@ajena všimla som si, že vie mať dlhšiu dobu suchú plienku, tak som jej jeden deň dala len nohavičky a povedala, že nemôže cikať do nohavičiek, ale do nočníka. Stále som sa jej pýtala či ide cikať, snažila sa. Prvý deň bol bez nehody. Ďalšie dni už aj nehody boli a sú, ale to len vtedy, keď nie je pri mne, keď to na ňu príde. Vždy jej zatlieskam, keď sa vyciká, pochválim a to sa jej veľmi páči. Aj dnes mala počas vychádzky celý čas suchú plienku. Teraz spí, tak uvidíme, či bude aj teraz suchá plienka. Držím aj vám, aj nám palce, nech sa čím skôr zbavíme plienok 🙂

ica9
11. jan 2012

Ahojte, tak dlho som tu nebola. My uz sme asi 2 mesiace cez den bez plienky. Davam len pocas spanku, cez ten poobedny je ale casto sucha a ked ideme von, ale to zvlada bez pocikania v pohode. Pyta sa cikat cikat, a uz aj vydrzi kym ju vyzleciem, alebo ked sme pred dverami, kym sa dostaneme dnu a tak. Problem mame s kakanim. Ani za pana sa nevykaka do nocnika. Pocka kym ideme von, vykaka sa a povie, ze kakala 😖 Ale zatial to nechavam tak, nechcem ju nejak stresovat. Citala som, ze s kakanim ma vela deti taketo problemy. Tak sa drzte 😵

smejkoh
12. jan 2012

@ica9 Sikovna bambulka, my mame zase opacny problem. Cikat sa vypyta len malokedy, kakat skoro vzdy. Nastastie uz od roka kakame len do nocnika, uz ani neviem ako vyzera pokakana plienka, ale to cikanie je horsie. Ale zase este nemaju ani dva roky, tak musime byt trpezlive 🙂 Drzkajte sa.

monmud1981
16. feb 2012

zienky, nejako nam to tu viazne ☹ ako ste postupili s nocnikmi? my teda ziadna slava, parkrat sa podarilo vykakat a vycikat,ale inak sa mu tam stale nechce sediet a uz ma nebavia tie plienky, kaka aj 2-3x denne, lebo spapa vela ovocia, tak mu to pekne travi. uz sa riadne rozkecal a betar je tiez riadny.tak sa pochvalte 🙂)))

smejkoh
21. feb 2012

@monmud1981 Ahoj, my sme cez den bez plienky, ani nehody sa nam uz velmi nestavaju. Plienku ma len pre istotu na von a na spinkanie, ale ani v noci sa uz nepocikava, tak som rada. S rozpravanim u nas ziadna slava, rozprava vselico, ale vacsinu slov jej nerozumiet. Ale uz vidiet, ze je taka rozumnejsia, vie co jej rozpravame, co od nej chceme.

monmud1981
21. feb 2012

@smejkoh joj, tak to zavidim s tym nocnikom, uz som kupila aj sedak na wcko, sa mu tam celkom paci sediet, len on je taky betar, aj sa tvari ze tlaci, dobre vie, co od neho chcem,ale nespravi nic, dam plienku a pokaka sa mi do nej do 5 minut ☹ snazim sa ho davat na nocnik casto,ale stale len hopa, hopa, a tak to aj dopadlo, ze pocikal seba, dlazku okolo aj mna 🙂))) snad sa do maja plienok zbavime, no a jazyk sa mu rozmotava, sem tam tiez rapoce tak,ze mu ani ja nerozumiem, take svoje slovicka.

smejkoh
22. feb 2012

@monmud1981 Ono to pride samo, ani sa nenazdas, kazde dietatko je sikovne v niecom inom, na vsetko potrebuju ten svoj cas. U nas mozno pomohlo, ze sme trenovali nocnik cca od 10. mesiaca alebo, ze sme pouzivali latkove plienky, a mozno ze sa len drobec rozhodol 🙂 tazko povedat.
Aj trenujete jest samostatne lyzicou? Lebo nasa nema zatial zaujem.

monmud1981
22. feb 2012

@smejkoh to som rozmyslala,ze zaviest latkove, len keby bolo aspon teplejsie, v tejto zime sa mi to nechce prat, lebo dlho schne🙂 lyzickou sa snazi papat, jogusrt a polievku trosku pomaham,ale hutnejsie sa trafi a samozrejme pomedzi to mu davam aj ja,ebo by sme jedli asi dve hodiny 🙂

smejkoh
24. feb 2012

@monmud1981 Na jar a cez leto sa skor nauci pytat, aj ja sa tesim, ked von pojdeme bez plienky, ak bude chciet cikat do travicky. Nasa krmi lyzicou len mna, seba ani za svet, na toto si este pockame.

nice202
4. mar 2012

ahojte, asi tu uz nikto nechodi. co nove drobci? moja na nocnik nechodi, aj ked stalo sa, ze sa pytala kakat. rozprava uz uplne vsetko, normalne cele vety. este sa aj sama poopravuje, ked zle vysklonuje. takze to je v pohode. sama zje jogurt a take podobne tuhe veci. ja to nemam rada, ked sa sama krmi, vsade je z toho bordel, nuz, ale naucit sa musi. najradsej je s detickami aj ked sa este spolu nejak extra nehraju, ale bavi ju to. konecne je aj teplejsie. spieva si sama od seba, tancuje. uz to je normalna slecna. a este aj pocitat vie do desat, ale po cesky. to ma z tych rozpravok.

ica9
7. mar 2012

Caute baby. Tak nasa slecna je uz 2 tyzdne bez plienok uplne. Len na noc uz nosi. Ja som taka stastna 😵 😵
Tiez vie pocitat do 5 po SK aj po AJ (momentalne zijeme v USA, tak sa na nu lepi) Kopec pesniciek si vie pospevovat, doplna basnicky. Tuhe jedlo je uplne sama. Uz len polievkou ju krmim ja. Mam zrazu toooolko casu 😉 A pozna asi 11 pismeniek abecedy. Momentalne ju velmi bavi kreslenie, teda aby som bola presna, len tak si carbe kadeco.

monmud1981
1. apr 2012

zeny, to vase dcery maju kolko rokov, ked uz vedia pocitat a pismenka? my kecame dost,ale tak normal-ako chlapec. vety to este urcite nie su. nocnik je stale nas nepriatel, chodime na wcko,ale vacsinou len posedi, pripadne sa pocika, ale nechce sediet ani tam. ked sa pokaka, povie mi, mama kako,ale uz je neskoro☹((( tak uvidime. rozumny je tiez, pomaha ako divy ale samozrejme aj vymysla ako cert 🙂

nice202
2. apr 2012

@monmud1981 ahoj, no moja nema ani dva roky. citat nevie ani nahodou, ale pocitat sa naucila sama z rozpravok, len skoda, ze po cesky 😀. anglicky som ju ja ucila. kedze s nou zaciname uz trosku speakovat. na nocnik vobec nechodi, stale ma plienku. teraz az place ked vidi zachod, alebo nocnik. toto neriesim. a inak nic nove. rozprava uz uplne skvelo. krasne sklonuje. toto jedine jej tak ide, ale vidno, ze to je este male dilko. i ked si vsetci myslia, ze uz ma aj tri roky, kvoli tej reci, ale rozumcek este nema. a aj vysoka je riadne. my to mame doma teraz tazke, neviem co to je, ale furt place, hadze sa o zem, neda sa utisit. katastrofa. tecu mi nervy z toho. robi cirkusy riadne a ja som tiez dost prchka a hned kricim...neviem ci to je ten vzdor ci nie.

ica9
4. apr 2012

@nice202 tak to presne ako nasa!!! Tiez ma podobne stavy, je vzdorovita, ma tazko vysvetlitelne "vynechy" 🙄 Tu toto obdobie oznacuju ako terrible twos, je to v podstate prve obdobie vzdoru. Aj ked som dufala, ze zacne podstatne neskor 😒 No co uz, treba sa obrnit velkou davkou trpezlivosti. U nas pomaha odputanie pozornosti, snazim sa vymysliet nejaku blbost cim ju zamestnam. Krik u nas nepomaha, bit ju nechcem. Aj tak by to malo opacny efekt 😖 Ale bude aj horsie...
Tiez vie uz perfektne rozpravat, mam 3 a pol rocnu neter, ale ta sa nechyta 😵 Som rada, ze aj anglictina sa na nu lepi. Sme v USA uz len do septembra, tak dufam, ze co najviac pochyti. Nasa sa naucila pocitat, ked som cvicila podla jedneho DVD a tam pani cvicitelka pocitala kolko brusakov, klikov.... 😀 Pismenka pozna vsetky, ale jasne, ze nevie citat 😅
Ale tiez je to take trdielko este 😵 😵

nice202
4. apr 2012

@ica9 ja uz ani neviem ci to je vzdor ci co. kazdy jeden den mi robi cirkus. ona sa neda utisit ani odviest pozornost. nepocuva ma absolutne, skor vsetko robi naopak,. inak je strasne zlata a mila, ked nema tie svoje zachvaty. minule som az utekala z tesca, kvoli tic-tacom. my zaciname chodit na anglictinu a asi ju dam od 2 rokov do anglickej skolky. vcera sme sa boli pozriet a v skolke medzi detmi je varena pecena. ani domov nechcela ist.

dulkagabulka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
monmud1981
4. apr 2012

@nice202 u nas bol tiez naznak hadzania sa o zem, ale ked videl,ze to na mna neplati, rychlo prestal a ja som prchka tiez, musim si uhryznut vzdy do jazyka,aby som nezacala kricat a nebolo a pocut az na prizemie panelaku 🙂) snad ich to skoro prejde, tak drzim palce

nice202
5. apr 2012

@monmud1981 hehe u nas zas ja skoro stale ustupim, som strasne makka na nu. viem, ze nemozem. miska vo svojich hysakoch presla uz na vyssi level 🙂. niekedy tak cirkusuje, ze sa bojim, ze na nas zavolaju socialku.

A co robite s detickami? ake aktivity?

monmud1981
11. apr 2012

@nice202 no ja chodim najradsej von, tam pobeha, na ihrisko trosku, ked je teplo a ked je zly, supnem do kocika a je 🙂 doma velmi neobsedi, vtedy je zly ako cert a vymysla blbosti, nic ho nezabavi na dlhsi cas, vsetko len chvilocku, hlavne so mnou, vsimla som si, ze ked pride niekto iny na navstevu, hra sa s nim s tymi istymi hrackami a pohra sa aj hodinu, asi ho to so mnou uz nebavi ☹

petia1
12. apr 2012

jaj dievčatá nebola som tu asi od kedy som porodila až mi srdiečko poskočilo ked som vás tu našla 🙂 vidím že tie naše májovčatká su riadne kvietky 🙂

nice202
13. apr 2012

@monmud1981 to je dobre, ze ked pride niekto na navstevu tak sa s hrackami pohra. moja vsetko porozobera, rozmontuje. strasny bordelar. najlepsie sa hra s tym, cim ma zakazane. zaluzie nam uz kompletne pokazikla, musime vymenit. moje sminky su pre nu uzasne, stale sa nejak dofarbi. ja sa tiez snazim byt, co najcastejsie vonku, ale niekedy sa mi proste nechce. casto nevladzem akosi.

smejkoh
6. jún 2012

Ahojte dievcata, gratulujem vsetkym 2 rocnym oslavencom a oslavenkynam. 🙂 Ako ste pooslavovali?
Co mate nove u vasich drobcov?
Nasa sa sama napapa lyzicou (ale len huste, polievky jej nedovolim), pije sama len z klasickeho pohara, lebo vsetky pohariky s naustkami odmieta. Celkom pekne sa pyta na nocnik, uz konecne aj na cikanie. S rozpravanim u nas stale ziadna slava. Vidiet, ze sa snazi opakovat slova, aj si vselico rozprava, ale len niekolko slov jej rozumeju cudzi ludia.
Zacina si velmi presadzovat svoje, ak nie je nieco podla nej, hned spusti revy. Zacina mi odmietat jest niektore jedla, co doteraz mala rada, niekedy az nechapem. 😠

denka81
9. jún 2012

@smejkoh najprv ďakujeme a tiež sa ku gratulácii pripájame 🙂 naša kočka už papá sama, ale v polovici ju to prestane baviť a musím ju dokŕmiť 😅 tiež už pije z klasického pohára, ale kakavko a mliečko musí piť z pohárika s náustkom. Bez plienok sme od januára, ale na noc stále potrebujeme, ale keď ju stihnem dať v noci medzi jedenástou a pol dvanástou vycikať, tak zvykne mať už potom do rána suchú plienku. Ani cez obedný spánok sme plienku nepotrebovali, ale ako sme mali zápal močových ciest, tak 1 - 2x do týždňa má plienku nacikanú, hlavne, keď dlho spí. Snáď to prejde. Rozpráva nám veľa a stále 😀 len zatiaľ nevie povedať s, š, z, ž, r, ja jej rozumiem, tato s tým má trošku problém 😅 Čo sa mi na nej páči, že sa hneď skamaráti s deťmi, všetkým na ihrisku všetko požičia, ale doma s tým má dosť veľký problém. No a spánok je stále náš veľký nepriateľ 😀 celé dni sme von, vybehá sa a večer nie a nie ísť spať..Pridávam foto z oslavy 🙂 a zúbky už máme všetky

smejkoh
12. jún 2012

@denka81 Fesanda je mala a sikulka. Aj my sme od januara bez plienky, ale vtedy sa pytala len na kakanie a na cikanie som ju davala preventivne kazdu hodinku. Teraz sa niekolko tyzdnov pyta aj na cikanie, tak snad jej to uz vydrzi. Drziaky ma celkom dobre, nehody velmi nemava. Na noc tiez este plienku ma, ale skoro vzdy je sucha. Nevydrzi len ked sa pred spinkanim vela napije. Zo zubkov nam chybaju este 4 stolicky.
Tu je nas oslavenec 🙂

denka81
12. jún 2012

@smejkoh princezná, kočka je 🙂 aj tortička je nádherná, piekla si ty? Ja nie, dala som si urobiť, tej istej ako minulý rok, lebo bola úžasná, ja torty nemám rada, ale táto bola božská 🙂
Od včera rozmýšľam, že ju budem budiť už aj na obed. Ráno ju budím o 6:30, aby mi šla na obed spať. Lenže pospí si 2 hodiny a večer nie a nie ísť spať, asi mi nič iné nezostáva, len po hodinke spánku ju asi zobudiť. Obedný spánok ešte vynechať nemôžeme, lebo potom v noci veľmi zle spí, prinajhoršom sa zobudí a je hore aj 3 hodinky. Vy ako spíte? ...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre