Máj 2010. Kto vtedy čaká bábo?

michalag
24. aug 2009

Ahojte 🙂 ,
je tu uz niektorá ktorá vie že čaká bábo v máji 2010? Dufam ze sa coskoro tato tema rozrastie 😵 🙂 😵

hladala som ci tu uz nahodou podobna tema nie je, ak ano tak sa vopred ospravedlnujem

andelka
9. okt 2009

Mně říkal doktor 850Kč, přímo v nemocnici jsem se neptala. 😅

ivanka612
9. okt 2009

ja nad tym NT stale premyslam ale akosi mam z toho strach a hlavne kvoli tomu,ze ked to tam citam tak vychadzaju dost nepresne.
No prave som si nakombinovala dusenu kapustu/zeli/ a za tym slahacku mnam
Som dostala chut na vepro,knedlo, zelo ale masko este neni dopecene

andelka
9. okt 2009

ivanka: NT právě vychází přesněji než tripply, ty jsou jen z krve, právě proto se od nich upouští a preferuje se ten NT screening na konci 1. trimestru.
Ty máš chutě teda 😀 Ale co, hlavně že ti chutná, ne?

misicka85
9. okt 2009

já budu platit 600Kč. NT screening je daleko přesnější a většinou nevychází falešně pozitivně jako zastaralé Trippl testy v 16tt.

Já zas miluju kombinaci slané tyčinky a k tomu čokoládu 😀 😀

andelka
9. okt 2009

misicka: no já už od odpoledne bojuju s chutí na chipsy 😀 Normálně to jím tak 1x za čtvrt roku 😅 Asi neodolám a k Superstar si zobnu.

dezyre
9. okt 2009

Tak mě to vyšetření bude stát 1.500,- Kč 😉
Ještě donutit manže aby tam šel se mnou :D .. teda chtěla bych aby tam byl... tak uvidím..
S váma drahé polovičky půjdou???

shaarka
9. okt 2009

tak ja som myslela, ze pojdem sama, mozno pojde MM so mnou 🙂
a mate to dost drahe, nechapem...
mna moja Dr upozornila, ze sa nemam lakat, lebo moze vyjst falosne pozitivny vysledok, nakolko mam uz 31 😅

dezyre
9. okt 2009

tak i můj manžel nakonec se mnou půjde.. teda předběžně slíbil..
No drahé to docela je.. ale tuším, že je to soukromá klinika, nebo jak to nazvat.. má to v názvu s.r.o. a je to údajně nejlepší v Brně.

andelka
9. okt 2009

shari: No to víš, triply by se neplatily, ale zas kdo o ně stojí, když tohle je lepší a dříve.
Já bych chtěla aby šel muž se mnou, on by určitě taky šel, ale jsem objednaná na 12.40, tak nevím jak s jeho prací, jedině by si vzal půlden volno. On je úplně zlatý, večer na mě kouká jak se mažu a pořád mi šmátrá po břichu a povídá si s bleškou, prý aby věděla, jak moc ji chceme a těšíme se na ni. 🙂

dezyre
9. okt 2009

Jé .. tak to ten můj drahouš je absolutně v klidu.. jen mě hladí po bříšku.. občas... proto chci, aby tam šel se mnou a to mimčo viděl... jsem zvědavá co to s ním udělá... takovej test na něj :D

dezyre
9. okt 2009

Jelikož naše mimčo nebylo plánované, ani vymodlené.... samozřejmě chtěné.. ale on i ten chlap se asi na to dívá jinak, když nezažívá třeba to zklamání z toho, že to třeba rok nevychází.. a tak...

andelka
9. okt 2009

Dezy: uvidíš jak roztaje, až uvidí malinkého človíčka s ručičkama a nožičkama 🙂 Můj mě furt obskakuje a upozorňuje, že mám hodně odpočívat a být v klidu a večer si povídáme jak velká už bleška je a co už má všechno vytvořené a jak asi vypadá, hladí mi bříško a tulíme se víc než dřív. Prostě krásné období to je. 😵

mishutka
9. okt 2009

já jdu v pátek 16.10. na testy které stojí 1500,-ale nevím jak se jmenují???
jenom vím že to jsou nějaké stěry a ultz. a drahé to je protože to stojí hodně v té laboratoři...
říká vám to něco????

andelka
9. okt 2009

mishutka: Stěry z čeho? NT screening je krev + UTZ.

mishutka
9. okt 2009

možná jsem ho špatně pochopila...
právě mi to nějak nejde do hlavy protože nikdo se o ničem podobným nezmínil 😒

pokud je to jenom ta krev a utz. tak jsem v klidu 🙂
strašně nerada lezu na kozu 😀

andelka
9. okt 2009

mishut: to já taky. Ale jak jsem se bála a byla na pohotovosti, tak mi to bylo úplně jedno. Co by člověk pro dítě neudělal, i když má cca 2,5 cm 😅

vibeke
9. okt 2009

ooo, dnes som bola na prvom sone !!!! 😀 😀 😀 😀 😀 😀
sice som ani poriadne nic nevidela,, ale malilinke srdiecko bilo !!
bozeee, som taka rada , ze som videla aspon nieco,, aj ked to bolo take rozmazane,, ale len hlavicka nejak viditelna,,,, ale uz mame 2,6 cm !!! 😀 😀 😀 😀 😀

mishutka
9. okt 2009

je to paráda vidět vlastní dítě 😎 !!!!!!!!!!
cizí mě třeba nikdy nějak nebraly 😅

markytkaaa
9. okt 2009

NT screening se platí? 😕 ... Já měla u prvního syna komplet péči zdarma včetně NT i tripplů ...

mishutka
9. okt 2009

nějak to tu spí🙂)))))

pompila
10. okt 2009

Ahojky maminky čekatelky, jsem tu nová a termín porodu mám 22. 5. Ráda bych tady našla nejen pokec, ale i kamarádku na dny budoucí z Ivančic, nebo Brna a okolí. Pěkný víkend papa

dezyre
10. okt 2009

Vítej pompi...
Ty jsi z Ivančic?

mayocka
10. okt 2009

Caute babeny!My sme vcera boli na UTZ,vsetko je fajn 😉 mame 4,6cm, a ked babo spinkalo tak sa pytam doktorky ze ci aj nieco dokaze ci sa aj hybe a ona ze vsak pockame a o chvilu zacalo kopkat rucickami nozickami 😀 bola to krasa 🙂 a TP sa mi posunul o par dni skor na 29.04. teda majovka uz asi nebudem 😀

michalag
autor
10. okt 2009

Ahojte babenky 🙂
po dlhsom case sa hlasim .... cely tyzden mal tatino dovolenku tak sme si vychutnavali ze sme boli sami dvaja a maly bol v skolke, kedze toto sme uz davno nezazili a samozrejme ze sme lenosili a behali kade tade 🙂 , ale uzsa mi to krati, kedze od pondelka ide do roboty
Ja idem v utorok na sono, tak sa strasne tesim

mayocka, blahozelaaam ze je vsetko v poriadku 😵

idem si vas za ten tyzden precitat 😉

bondy1
10. okt 2009

Ahojte maminky, u nás strašne prší - hneď po raňajkách sme zaliezli znovu do pelíška a prebudila som sa až teraz 😅, mám robiť prácu do školy a tak veľmi sa mi nechce. Budem sa musieť premôcť - dnes načínam tretí mesiac 🙂 neviem sa dočkať ultrazvuku budúci týždeň,už aby sme mali všetky 12tt za sebou.

bondy1
10. okt 2009

Mala som trošku nepríjemnú skúsenosť u endokrinológa - na odbery krvi som sa musela doslova dobíjať, sestrička nám dala termín až o tri týždne, pritom všetci zdôrazňujú dôležitosť správneho nastavenia dávkovania, 😒 v prvom trimestri sa potreba substitúcie zvyšuje, beriem 125 Euthyrox a neviemi stále postačuje, pritom termín odberov som hneď po zistení tehu tel. konzultovala - vravela, že stačí zavolať medzi 8-9tt a vsunie nás medzi odbery - k doktorke sa človek ani nedostane, keď ju stráži takýto drak...

brisilda
10. okt 2009

ahojte tehulky ja konecne hlasim svoj prichod 🙂 inak tu casto nechodim lebo sme boli na dofci a trapia ma celodenne nevolnosti uvitam radu od vas ktora ma takyto problemik co zabera ja lieky uzivat nechcem 😢 nanic nemam chut, vadia mi chute a vone ☹ cely den mavam bolesti zaludka a zvracam ako kedy niekedy aj 5 krat za den inokedy ani raz
michalag aj ja idem v utorok k dokimu 🙂 konecne na krv ale ako to nalacno zvladnem v cakarni to teda netusim ☹

michalag
autor
10. okt 2009

bris, a ko bolo na dovci? a na co ides na krv, ci na protilatky, hepatitida ..... ?

stanulav
10. okt 2009

michalag, vyhoď ma z tabuľky. Prišla som o bábo, srdiečko nebilo ☹
Už som doma aj z nemocnice 😢

Všetkým prajem, aby vám to dobre dopadlo...

dezyre
10. okt 2009

Stanuli.. to mě mrzí.. držím pěsti, aby to příště vyšlo... a drž se...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre