Máj 2010. Kto vtedy čaká bábo?

michalag
24. aug 2009

Ahojte 🙂 ,
je tu uz niektorá ktorá vie že čaká bábo v máji 2010? Dufam ze sa coskoro tato tema rozrastie 😵 🙂 😵

hladala som ci tu uz nahodou podobna tema nie je, ak ano tak sa vopred ospravedlnujem

blanka.k
23. okt 2009

Dez - bydlím přímo v Brně, ale pocházíme z Hané 😉
Andelka - v tom centru kam s Dezyre jdeme, právě velkému % holek už řeknou na tom NT+, co to je a ve většině případů se trefí, takže na to spoléhám, že to tak bude u nás. právě proto, že tam mají mnohem lepší UZ než u mojí gyn., tak doufám, že když tam jdu až příští týden, co budu v 13tt, tak to bude vidět.

sendy1981
23. okt 2009

Ahoj dezyre,vies kazdy ma nato iny nazor.Ale ja plne s tebou suhlasim,vies ja som to v maji zazila,a poviem ti,nebolo to jednoduche,porodit,a nemat ho..Zistili nam dawna,a bolo to na nasom rozhodnuti s manzelom.Chvalabohu,okolie malo rovnaky nazor,na to cele,a hlavne rodina podporu..

m.c.
23. okt 2009

Nám teda pohlaví Dr. neříkal a ani nebylo vidět. Já si klidně počkám 😉 . Ale znám holku co byla na NT 13+něco a řekli jí že to bude kluk a opravdu je🙂.

sendy1981
23. okt 2009

A teraz cakame druhe ,dufam ze to uz dotiahneme dokonca,a bude to v poriadku.Nezelam to nikomu z celeho srdca!A co sa tyka tych vitamonov,netreba to prehanat,treba vsetko z mierou,ja som tiez papala co mi poradili,a predsa to nie je vsetko.Teraz papam Calibrum babyplan a staci mi.uz ste boli na genetickych testoch?robi sa to tusim 11tt A potom v 16tt.Mna to caka 5novembra,a verime ze to bude ok.Budte aj vy vsetky zdrave a nech mate krasne tehotenstvo az do konca 🙂

sendy1981
23. okt 2009

to nejak skoro jej povedali ,nie?m.c.? zaujimave

mishutka
23. okt 2009

Blanka:AHOJ,já si taky myslím, že mateřská a všechno kolem se počítá z průměru za 12 měsíců co jsme odpracovaly před nem. 😀

A ty 3 roky jsou jisté pro všechny pracující kteří 12 měsíců před otěh. odváděly soc. a zdrav. pojištění 😅

blanka.k
23. okt 2009

Sendy - já jdu právě v úterý 😉 a jak jsem psala, už tam dokážou říct pohlaví 😉 No kéž by, mám vymyšlené 3 těhu věci pro mě a 1 pro mimčo a ráda bych,kdyby to byl kluk, abych to objednala v modré 😀 Tak čekám s objednávkou na úterý, a když se bublina nenatočí, tak objednám nějakou neutrální barvu 😉
Tobě také držím palce, ať to teď zdárně dotáhnete až do konce 😉

dezyre
23. okt 2009

Sendy, já vím, že to musí být strašně těžké a otřesné pro oba.. myslím, že víc pro tebe než pro manžela.. ale já bych se asi snažila uklidňovat tím, že to opravdu dělám pro to miminko, a že by z toho života nic nemělo.. A je jasné, že kdybych se to dozvěděla prožila taky, asi bych se zhroutila.. Ale jsem ráda, že vám to teď vyšlo.. a držím moc moc palce, aby bylo vše v pořádku ;)

blanka.k
23. okt 2009

Mishutka - ahoj. díky. Právě jsem někde na webu našla nějaký odkaz na nějakou tu normu či jak se tomu říká a tam bylo že se to počítá z posledních 12 měsíců před nástupem na mateřkou.... Npařed jsemchvilku uvažovala nad tou 2 letou mateřskou, ale teď se těším, že si užiju s mimčem co nejdýl a ideálně po 3 letech navázat další MD 😀 Škoda, že to nejde nějak naplánovat, že člověk netuší, jeslti se mu to povede po měsíci nebo 2 letech 😀 Moje spolužačka rodila teď v lednu 09 a v lednu 2010 čekají druhý. prý nepředpokládali, že se zadaří hned, když u toho prvního to tak nešlo a ono jo. 😀

blanka.k
23. okt 2009

Všem maminkám přeji krásný víkend, ať je bubliny ani už pobíhající dítka nezlobí, manželé a jiné drahé polovičky taktéž, pořádně si odpočiňte 😉

dezyre
23. okt 2009

Blani.. já odpočívala doma přes týden :D .. ale dnes jsem celý den žehlila.. holky fakt.. našla jsem tam i oblečení, o kterém jsem už ani nevěděla a do kterého se ani už nevejdu 😀 Ale dalo mi to zabrat.. tak strašně mě bolí záda nad zadkem... ani zvednout se nemůžu :D
Jinak taky přeju krááásnej víkend všem.. A kdybych se zase neukázala... tak přeju ať všechny kontroly dopadnou dobře... My máme v úterý s Bláňou NT... už se tak těšíííííím :D .. konečně uvidím miminko, jak se hýbe :p

zdenkapo
23. okt 2009

tak já brala při prvním mamavit a teď ho beru taky a Tomášek měl normálně 51 cm a 3200 g, takže vitaminama to nebude, spíš si myslim, že by se měla sledovat těhu cukrovka, to je pak nebezpečné...

chci si zvolit rodičák na tři roky,ale nemám ted zaměstnavatele,tak bude muset manža aspon na den nastoupit na mateřskou a pak si on požádá a zvolí rodičák na tři roky,pak to převedem na mě ,ale varianta tříletá už zůstane, no doufám,že páni politici do května nic na této možnosti nezmění 😖

terkajesterka
23. okt 2009

blanko, zkus se jít zeptat přímo na sociálku. Já jsem to taky hodně řešila před nástupem na mateřskou, ale bohužel žádnou mateřskou nedostávám, protože jsem rodila asi týden po promoci a to už mě nikde nezaměstnali 🙂 bohužel jsem si během studia neplatila sociální pojištění a tak jsem na žádný peníze logicky neměla nárok. Takže dostávám jen příspěvek 7400 něbo tak něco.

zdenko, tenhle fígl s převedením rodičáku jsme dělali taky, poradila mi ho právě paní na sociálce. Mně by to vůbec nenapadlo,jsem absolutní analfabet co se týče nějakých předpisů. Dokonce jsem nebyla schopná ani z názvu nějakého formuláře pochopit, čeho se týká, je to pro mě jako nějaká šifrovaná řeč 😉

lucik...
23. okt 2009

Ahojky 🙂

Já si snad pořádně odpočinu, jsem doma až do středy, jupí 🙂
V pondělí jdu na kontrolu, tak držte palečky, snad bude vše OK 😉 a v úterý k zubaři, to bude mazec 😀

klaarka22
23. okt 2009

Zdenkapo a terkajesterka,nerada vám beru iluze ale to převedení rodičáku na manžela už nejde....bohužel to zrušili páč se toho hodně využívala...byla jsem se na to ptát u nás na socce 😉

monika.c
23. okt 2009

ahojte,tak ja mam za sebou dnes NT vys. aj sono,Dr.povedala,ze je vsetko v poriadku, 🙂 bola som tam asi 3/4 hod.,bola zlata,poukazovala mi vsetko,videla som babu hlavicku,brusko,srdiecko,rucicky aj nohy,no poviem vam,az sa mi tlacili slzy do oci.potom mi este zobrali krv asi 4 ampulky ,cim ma teda prekvapili,lebo som bola na sone poobede,ale oni si tu zrejme asi nepotrpia na to,aby prisla zena na krv rano nalacno,len dufam,ze tie vysledky potom nebudu velmi skreslene 😒 brali mi aj krv na downov syn.ze oni to robia naraz pri sone ,tak teraz uz len musim cakat na vysledky.ozaj a k tym vitaminom,ja som pri Lukaskovi brala cele tehu maternu a Luky mal 3050 g a 50 cm,takze ja si myslim,ze velke deti nie su od vitaminov,ale ze tam zohrava rolu najma genetika a potom samozrejme stravovanie v tehotenstve a vela inych faktorov,takze tak.
aj ja vam prajem pekny vikend 🙂

doli1
23. okt 2009

ahojky dnes jsem doma sama táta jel na narozeniny a mě se nechtělo.
monika.c mě hend do telefonu řekli že nemusim byt na lačno.mám se v klidu najest napit že to neskresluje výsledky.
divali jste se na zprávy? těhotné ženy od 4-6měsíce budou očkovaný proti té prasečí chřipce.
gratuluji všem komu vyšli dnes testy na jedničku.
u toho pohlaví je to tak že když dr řeknou že je to kluk nebo tam něco vidí ale ještě si neni jistý tak je to povětšinou kluk vidí tam lulína který jde vidět od 13tt a když nevidí nic tak je to holčička.dobré je že před vánocemi už to bude vědět snad všechny a budem moc nakupovat

mishutka
23. okt 2009

5.11. jdu do poradny tak bych se vůbec nezlobila 😉 kdyby mi poodkryl pohlaví prcka 😀 😅

Jenom když to bude kluk tak to nebude takové překvapení jako holčička 😅

doli1
23. okt 2009

v poradnách nemají tak dobré ultrazvuky jako na tom NT+ tam ti to řeknou až v tom 20tt

mishutka
23. okt 2009

Asi jo, ale mě ty testy dělal můj doktor takže si myslím, že má dobrý UTZ 😅

sendy1981
23. okt 2009

dakujem pekne baby,prajem pekny vikend

andelka
23. okt 2009

klaarka: A kdy to zrušili? Já akorát vím, že byla změna a už nejde jen aby o to manžel zažádal, ale opravdu musí aspoň na jeden den být doma jakože na mateřské. Pokud nezměnili to, že po 6 týdnech může nastoupit na rodičovskou otec dítěte a to, že na rodičovské se mohou rodiče střídat, tak by to jít mělo. Jen je to určitě papírově složitější. Vím, že byla změna, tady na paragrafech jsem se na to ptala a určitě to bylo letos. Pokud by to už nešlo, tak jsme jaksi pěkně v pr....

Blani: aha, tak jestli jdete s Dezy někam kde to mají lepší, tak to jo. Tak jsem zvědavá, jestli vám to fakt řeknou 😵

terkajesterka
23. okt 2009

andělko, já si pamatuju, že jsem to řešila dost intenzivně před porodem a zabralo mi to asi 2 měsíce, pořád si mě přehazovali jako horký brambor z jednoho úřadu na druhý, navíc Jiřík je narozen 29.12.2007 a od 1.1.2008 zase vešly v platnost jiné předpisy, takže jsem vlastně o rod. příspěvek musela žádat 2x (jednou za starý a jednou za nový rok). Pr nás to byla fakt džungle.
A vůbec nevím, jak se to řeší, když se má narodit druhé dítě během 3 let rodičáku. Ty papíry byly složitý už předtím a jestli je to ještě složitější, tak snad vrátím diplom 😒

taky gratuluju k dobrým výsledkům z vyšetření, jsem ráda, že to máte za sebou 😉

doli1
24. okt 2009

ahojky všem
mishutka tak to máš super že přímo dr má tak dobrý ultrazvuk
u nás ten rodičák na tátu je taky jediný východisko.jsem na úp a nedostala bych ani korunu.tchýně je účetní a zatim říká že to jde jen se na to bude muset kouknout,protože to t ed někomu v práci vyřizovala.
terko s jedné mateřské přejdeš na druhou.jen kámoškám se stalo že první mateřská přišla na obě děti protože o tu druhou zažádali pozdě.musí papíry vyzvednout tetínek a hned zažádat jak se dítě narodí nebo po příjezdu dom.my jak bydlíme na vesnici tak než se někam dostaneš tak to chvíli trvá.v Brně trochu dlouho trvá než vyřidí rodné listy.
jedem za chvíli na rybolov vždy tam mají moc pěkné věci tak něco koupím na prcka

cmuky82
24. okt 2009

ahojky velmi velmi zavidim tym co uz maju vysetrenia za sebou mna to caka az 2.11 a mam pocit, ze je to este nekonecne dlho uz aj ja by som chcela byt pokojnejsia ☹ , ale zaroven vam blahozelam a tesim sa s vami ze je vsetko OK 🙂

marcelka82
24. okt 2009

Ahojte. Ja som svojho drobčeka videla na ultrazvuku zakaždým. Aj srdiečko. V utorok čo som bola, tak si plával zo strany na stranu a rozhadzoval ručičkami a nožičkami. Bolo to prekrásne. Normálne som sa rozplakala. Moje vytúžené bábo je taký zbojník. Nemal čas sa ani merať ani fotiť. Aj preto sú tie posledné fotky drobčeka také aké sú. Teraz viem, kedy je hore a kedy spinká. Je to prekrásny zážitok na celý život. Niečo neskutočné. 😵

zdenkapo
24. okt 2009

klaarka nevim jak si na to přišla,ale pořád to jde,žádný nový zákon schválen nebyl a otec má stále právo nastoupit skutečně na mateřskou a pak si zažádat o rodičák a zvolit si rychlost čerpání,která zůstává i po změně příjemce-jediná změna,která nastala,tak,že otec ted musí nastoupit na mateřskou skutečně,ještě loni otec nastupovat pouze fiktivně-jen že donesl na soc papír s fiktivním nárokem na PPM,ale doufám,že do května to tak zůstane

babara
24. okt 2009

klaarka, taky si myslim, ze to jde, mozna je to ted akorat slozitejsi no. No nedivim se, ze Ti to rekna pani na socialce, ale divim se Terce, ze ji to tam naopak poradili 😀 parada 😎

Blani, ja myslim, ze materska (stejne jako nemocenska) se ano pocita za poslednich 12 mesicu, jestlis tak dlouho pracovala v posledni praci, ale pocita se to jako prumerny realne odpracovany den, nezahrnuji se tam dny, kdy ses na nemocenske, dovolene ci neplac. volnu. A rozpocitava se to na kazdy den, i vikend, vyjde Ti proste denni cifra.
Tak se domnivam, ze je jedno, ze jsi ted PN.

Michalag, jestli budes nekdy upravovat tabulku, tak prosim pridat u me rok navic 😅

Zitra se jedu registrovat do Podoli, jeste ze se zrovna meni cas, tak to nebude zas tak brzke vstavani..

ciknori
24. okt 2009

Jé, bab, tak to gratuluju k narozeninám 🙂
Jestli chápu správně teda 😀

mishutka
24. okt 2009

Velké gratulace 😎

Nás to čeká na konci měsíce 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre