Máj 2010. Kto vtedy čaká bábo?

michalag
24. aug 2009

Ahojte 🙂 ,
je tu uz niektorá ktorá vie že čaká bábo v máji 2010? Dufam ze sa coskoro tato tema rozrastie 😵 🙂 😵

hladala som ci tu uz nahodou podobna tema nie je, ak ano tak sa vopred ospravedlnujem

doli1
2. nov 2009

jj to se mi ulevilo.jen na netu to stale neni ikdyz mi říkala že už to tam je tak nevim

terkajesterka
2. nov 2009

ciknori, já už cítím pohyby od 14tt, akorát mi to nikdo nevěří 🙂

blanka.k
2. nov 2009

Prý u druhého těhu to je cítít dřív než u prvního. taky doufám, že po příští poradně už bych třeba mohla začít něco citit. Zatím akorát cítím každou kličku střeva jak se najím 😀 Tak mám strach, jak poznám ty správné pohyby mimča 😅 V sobotu jak mě fotila ta kamarádka, tak jsem se nějak nahnula a natáhla najednou na levé straně podbřišku taková boule se objevila a za chvilku zas zmizela, i kámoška co stála naproti to viděla, asi tam dělal malej stojku 😀

ciknori
2. nov 2009

🙂 teri, mně manžel tvrdil, že už taky něco cítí, tak jsem mu říkala, že to jsou ty fazole...

terkajesterka
2. nov 2009

blanko, to poznáš, neboj 😉 ze začátku váháš, jestli je to ono, ale je to ono 😀

doli1
2. nov 2009

ciknori no křeče to nejsou jen takové chvění a jsem si jistá že jsou to pohyby.doufám že dalšího draka mít nebudem stačí ten jeden.
konečně je dnes ve školce tak mám klídeček a pohodičku.včera se u babičky pěkně předvedl jaký je stekloun

blanka.k
2. nov 2009

Cik 😀 😀 😀 😀

terkajesterka
2. nov 2009

tak myslím, že přes bříško to rukou může cítit leda senzibil 😉 ale ty jako mamka to cítít klidně můžeš 😉 tedy aspoň si to myslím.

zdenkapo
2. nov 2009

Blani,já bych to teda nepřeháněla s tou chemií pro mimčo, mi mazali mimi po koupání krémem,co dělaj v lékárně a napíše recept doktorka a dáš za to jen 30,-Kč za recept a pak Nivea mýdlo s olivovým olejem,Rybilku na zadeček,ta je po odzkoušení nejúčinnější,pak líh na pupíček,fialku-kdyby se škráblo-jako desinfekce,.Fakt to stačí.Ještě si kup ty čtverečky z buničiny-vytírá se tím nosík-musíš udělat takové ruličky,pak tyčinky do uší-radši anatomické,BabyVac odsávačku,pak hadičkovou odsávačku-do tašky na cesty,něco na mimi na horečku,fenykl čaj,sobě pro kojící a Bepanthen na bradavky-ten oceníš a nemusí se nijak omývat před kojením,určo ale v lékárně koupíš i sterilizátor,lahve,dudlíky,šidítka,lžičky,misky,kartáč na lahve,pleny,porodnické vložky i kalhotky po porodu,podložky na přebalování,hřebínek na vlásky,nůžky na nehty-mě se teda osvědčily normální ocelové pro dospělé ty špičaté-i mi je dr.doporučila,ale musíč být opatrná,s tou kulatou špicí to prostě nešlo 🙂

doli1
2. nov 2009

myslim že rukou to nebude citit ještě dlouho a některym skoro vůbec.nejlepší je že se tam mrví a dělají kotoule a dá na břicho ruku táta a neni ani tuk 😀

terkajesterka
2. nov 2009

já mám taky nejlepší zkušenost s kosmetikou z lékárny, my jsme mazali cca do půl roku slunečnicovým olejíčkem z lékárny, rybí mastičkou na zadeček a to bylo všechno. Mýdlo nepoužíváme na koupání doteď, maximálně umeju mýdlem ruce, ale tělíčko ne, na to stačí voda.

blanka.k
2. nov 2009

Zdeni - super tipy...díky. Stříhání mi ani nepřipomínej 😅 toho se bojím už teď. Jak máme doma fretky, tak to je vždycky boj. Musím jednu chytnout, povalit na záda, pořádně přidržet a do huby ji narvat takovou vitamínovou pastičku, abych jí zabavila a manžel stříhá... akorát je problém odhadnout kde v tom drápku je už nerv, tak minule to vzal hodně, ta křičela jak kdybychom ji vraždili a nešla nám zastavit krev...fuj, jsem nevěřila, jak moc to mjí prokrvené, já od krve, oblečení, zem....takže slyším slvo stříhání nehtů a je mi zle. 😅 Doufám, že u mimča budeme šikovnější 😅

doli1
2. nov 2009

já hodně použivala ten bapanthen na zadeček i bradavky.olejíček jsme měli klasiku tu modrou ale moc vysušovala tak jsme jeden čas použivali sádlo a to bylo fakt nej(na doporučení dr)potom většinou niveu krém.mydlo ani šampon jsme dlouho nepouživali.mydlo i ted jen na ruce a zadeček.

terkajesterka
2. nov 2009

blanko, neboj se toho, u miminka je stříhání nehtíků úplně v pohodě, to spíš čím je dítě starší, tím je to horší, my válčíme se stříháním nehtů na noze, to si nenechá dělat ani ve spánku 😉
máme taky nůžky s kulatou špičkou, ale po roce a půl se s nimi už ani nedá stříhat, asi koupím normální nůžky a nebudu se tím víc zabývat. 😉

doli1
2. nov 2009

já stříhala jedině když prcek tvrdě usnul.jinak bych si to netroufla

terkajesterka
2. nov 2009

😉 u nás bepanthen moc nezabíral, ale naštěstí u látkových plenek jsme měli opruzeniny jen jednou, takže v pohodě. Na bradavky mi spíš zabírala kalciová mastička, ta hojila skoro okamžitě.
s tím sádlem jsem to taky slyšela, pak je prý dobrý panenský olivový olej.

mayocka
2. nov 2009

blani: 😀 😀 😀 no mimčo hadam nebudete drzat dvaja a nedate mu nic do ust ked bude lezkat lebo by to nedopadlo dobre 😀

michalag
autor
2. nov 2009

Ahoooojte kocky 🙂
prepacte, dlho som vas tu nebola pozriet ale niekedy neviem kde mi hlava stoji a popravde ste toho popisali tolko ze to nemam sajnu docitat, tak sa vopred ospravedlnujem

Tak my sa mame celkom fajn, brusko uz pekne narastlo 🙂 , v stredu mam poradnu a potom 19.11. mam triple testy ... inak mam doma uz 3 tyzden drobca, lebo stale kasleme, ale uz sa to zlepsuje, tak sme zacali chodit pomalicky na kratko aj von, ale brali sme 2-je ATB 😒 a sirup od kasla stale berieme a ten nam uz zabera, len pre istotu som dala drobcovi spravit aj vyter, lebo v skolke mali viacere deti streptokoka, ale Sami ho nastastie nema 🙂

Tie co chcete byt v tabulke, kludne mi posielajte IP, tam sa to nestrati a ja to potom dam do tabulky ked bude cas 😉

doli1
2. nov 2009

blani a mayocko takto budete držet dítě při odsávání hleníků.to byl vždycky boj.ještě že jsou ted odsavačky na vysavač aspon ten boj netrvá tak dlouho

blanka.k
2. nov 2009

Doli - to bych asi neměla zapomenout přepnout vysavač z mokrého na suché vysávání, že? 😅 😀 😀 😀
micha - to je dobře, že hezky rostete. A Samuelkovi držím palce, aťg je brzy zdravý. 😉

michalag
autor
2. nov 2009

doli, vsak 😅 , my sme odsavacku pouzivali trochu aj teraz ked mal velmi huste sopliky a nevedel ich vyfukat, hoci sopliky uz fukat vie

mayocka
2. nov 2009

a ake odsavacky mate?ake su okrem tych co tahate cez trubicku sopliky do seba?to by som asi..ee skor tie ostatne

m.c.
2. nov 2009

may, já mám odsávačku Baby vac na vysavač, fakt dobrá. A tu co popisuješ mám taky, za 20 kč z lékárny, jsou tam 2 hadičky a nádobka, takže to nefunguje tak "přímo" , nemusíš se bát😀 . Ta taky není špatná. Ale já jsem s malou vždycky hrozně bojovala, odsávání byl horor, jsem ráda že už umí smrkat 😉 .

blanka.k
2. nov 2009

To se fakt normálně nasadí na vysavač? Já bych měla strach, že to vyrve i plíce 😅 Teda to jsou věci, vidím, že mám ještě velké mezery ve vzdělání... no už abych si psala seznam a spočítala tu nemocenskou 😅

m.c.
2. nov 2009

Blani, já když jsem slyšela poprvé že existuje odsávačka na vysavač, tak sem si myslela že si ze mě dělají srandu 🙂 . Ale je fakt dobrá http://www.babyvac.cz/

blanka.k
2. nov 2009

M.c. - díky. Akorát jsem neměla vyhazovat srarý vysavač, on se hrozně zanášel a prd vysával, ale na tohle by asi byl super. Náš nový má 14kg 😅
A co plánujete na vánoce koupit miminku???

bejunka
2. nov 2009

Ahojky 🙂 Zdravíme všechny květnové maminky,

..nám se třeba moc osvěčila kosmetika pro mimča od Welledy..sice je trocha drašší,ale třeba ten krém na opruzeniny bylo jedinný co nám na opruzeniny zabralo..pak ještě klasika Pityol. A je fakt pravda že té kosmetiky moc mimčo nepotřebuje...já toho nakoupila moc, bo jsme nevěděla a pak se to ani nepoužívalo třeba :( ..
No a nej plínečky co jsme se s maminama shodly byli do začátku Happy plínky (a nejsou ani nejak drahý)...mají širší balení, super pro kyčle a navíc pěkně sají...třeba po pemprskách bývá hodně mimišek opruzených :(( .
A odsávačku na vysavač doporučuji!! doporučovalo to i hodně doktorů....

No a my taky už občas cítíme pořádný šťouchání do bříška..ale ikdyž na UTZ vypadal mimišek že to bude asi kliďas...celý to prospal 🙂 ......a ožívá až večer... 😀 😀
ted nás příští týden čekají krevní testy, tak snad bude vše jak má být.... 😎 , a doufám že na UTZ v 18tt (což je ještě pře Vánocema) se dovíme co budeme mít 🙂 .

doli1
2. nov 2009

blanko ted mě napadlo že v brně na obilnáku v nemocnici je prodejna pro mimi.myslim že je to v prvnim patře.mají tam všechno pro mimi a maminky do porodky.třeba tam mají plinečky který mají vyříznutí na pupíček atd a tam by šli taky uplatnit ty tvoje slevy aspon myslim.

bejunka to jsem ráda že stema pohybama nejsem sama.jsem si jista že je to prcek.
já jak pujdu toho 18.11 na ult tak doufám že tam něco pujde vidět.

blanka.k
2. nov 2009

Doli - díky za tip, ale koukala jsem na seznam a na Obilňáku mi to hlásí slevy akorát v lékárně a Optice :( Já myslím, že ono to nakonec asi nebude problém utratit. Teď jsem už jich pár udala za vitamíny pro těhu, pak si vždycky kupuju v lékárně šampony. ale kdybych něco nemohal sehnat, tak se tam mrknu... to se leze normáln kěde z od šaliny tou branou?
Já jdu na UZ + triply 19.11. Jak jsem psala, že z BRM jedna holka na NT+ nebyla, tripply vyšly blbě, než vše proběhlo, byla v 20tt. a musela na potrat, tak dnes jde na plodovku druhá z naší diskuze, taky má triplly špatné a před hodinou mi došla smska od 3. těhule z dizkuze, že jí dnes volali, že triply špatný a plodovka jí čeká v pátek. No fakt děs co se děje. jen doufám, že ty 2 holčiny budou v tom velké % holek, ci jim vyšly tripply blbě a poldovka bude ok. 😅

doli1
2. nov 2009

to je děsný.chudáci holky úplně je lituji.to musej byt nervy.já se rovnou zaptám dr jestli by nešlo tripli vynechat když mám NT+
přesně nevim kde to je ale mělo by to byt branou s boku.jak jsou porodní sále a jde se dál je tam lékarna tak tama někudyma do prvniho patra.až se na netu ukáže švagrovka tak se ji zeptam kde přesně.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre