Máj 2010. Kto vtedy čaká bábo?

michalag
24. aug 2009

Ahojte 🙂 ,
je tu uz niektorá ktorá vie že čaká bábo v máji 2010? Dufam ze sa coskoro tato tema rozrastie 😵 🙂 😵

hladala som ci tu uz nahodou podobna tema nie je, ak ano tak sa vopred ospravedlnujem

terkajesterka
23. dec 2009

tak třeba to u nás taky bude princezna, kdo ví 😉 😉 😉 😉 😉 ale je mi to úplně jedno, chlapečka taky bereme 😀

doli1
23. dec 2009

holčiček ještě pár přibude.hodně z vás ještě pohlaví ani nevi.
já chodim na diskuzi snažilek a překvapivě všichni máme holčičky 😀 přemýšleli jsme že přejmenujeme diskuzi jak si udělat holčičku 😀

terkajesterka
23. dec 2009

hmmmm a jak tedy? 😀 😀 😀 😀 😀 máš nějaký návod? 😀 😀 😀

blanka.k
23. dec 2009

Ahoj holky, hlásím, že čekáme na100% kluka a zdravého jak buk, akorát musíme ještě za cca 10t. na UZ s ledvinama,ale prý je to časté u kluků a mělo by se to samo do té doby srovnat. Takže nejhezčí dárek máme už dnes...
Všem krásné svátky 😉

doli1
23. dec 2009

jak dělat holky tak to nikdo neví 😀 všem se to povedlo když to ten měsíc vůbec nečekal.takže nikdo ani neví kdy přesně otěhotněl.
blani super a gratuluji ke klučinovi.kámoška taky měli jednu ledvinku špatně vyvinutou a vše se spravilo během pár týdnů.taky jim každý říkal že se to stává a do porodu to bude dobré

dezyre
23. dec 2009

Mě asi ani ledviny nekontrolovali.. teda doktorka se o nich vůbec nezmiňovala.. jen prohlásila, že má plný močový měchýř, což je v pořádku.. Tobě kontrolovali i jiný orgány?

antynka1
23. dec 2009

Holky, teď si pročítám poradnu na www.porodnice.cz od doktora Břešťáka, který se zabývá prenatální diagnostikou - takže pro všechny - neužívat Paralen, Ibalgin, zelený čaj, bílý čaj a kafe! Prý to už u někoho způsobilo nějaké předčasné uzavření Bottalovy dučeje - nebo tak nějak a prý to může mít fatální následky. DOufám, že jsem vás nevystrašila, ale protože je hodně z nás nemocných, tak bacha na ten paralen!!!!!

antynka1
23. dec 2009

Tady přetiskuji jendu z jeho mnoha odpovědí na to téma (viz můj předchozí příspěvěk):

Dobrý den pane doktore, také mě překvapila vaše zpráva o zeleném čaji. Za těhotenství jsem několikrát zelený čaj měla a minulý týden jsem vypila konvičku čaje bílého. Jsem ve 36.tt a dnes na UZ bylo vše ok - mám se obávat toho předčasného uzávěru? Kdy se vlastně projeví? Děkuji moc za odpověď, Petra
Dobrý den,
to jsou poznatky z polsední doby, zelený čaj, káva, paralen, bílý čaj pravděpodobně také, acylpyrin etc. obsahují látky, které mohou potenciálně zapříčinit předčasný uzávěr Botallovy dučeje. To je, bohužel, jasně prokázané. Nestane se to vždy, ale potenciál tu je, no a riskovat se, v tomto případě, prostě nemusí vyplatit.
Pokud byl UZ OK, tak se asi nic neděje.
M.B.

zdenkapo
23. dec 2009

Andělko jj v německu jsme byli 8.12.na 4D,ale tam kontrolují i srdce i vnitřní orgány jako součást vyšetření,toto bylo v Děčíně na kardiologii,kam posílá gyndr

Bramburka a Blanka moc vám gratuluji k chlapečkům- aspoň máme ženichy pro naše princezny

holky tak jdu znova na to echo 17.2. to budu 30tt, prý je to co viděl ok- viděl 99% a prý neviděl nějakou jednu cévičku,tak radši pro kontrolu,ale tak snad to bude dobré, dr. je prostě hodně pečlivý 😉

Krásné svátky vám všem a hezky si to užijte-některé už s dětičkama a některé jako poslední vánoce bez dětiček...

dezyre
23. dec 2009

Anty.. možná budu vypadat jako blb, ale co je to ten předčasný uzávěr? .. Jinak já paralen užívala teď tři dny co jsem se léčila .. a taky když jsem byla dvakrát předtím nemocná ☹

antynka1
23. dec 2009

Tak to nevím co to je - ale je to nebezpečné hlavně ve 3. trimestru. Takže to platí hlavně do budoucna 🙂

dezyre
23. dec 2009

Stejně je to zvláštní, protože paralej je téměř jako jedinej doporučovanej na teploty.. a i mě doktor říkal, že můžu po půlkách paralen..

dezyre
23. dec 2009

Jinak o tom předčasným uzavření jsem něco málo načetla.. ale přesně popsané to nikde není :(

antynka1
23. dec 2009

No vidíš, co doktor, to názor......

iwonka
23. dec 2009

ahojte 🙂 ..ja som tiez uz 3krat brale antibiotika a raz aj dost sine lebo som mala hnis v nose tak mi to museli vyliecit a doktor mi tiez povedel ze paralen ze ten mozem pohode

blanka.k
23. dec 2009

Dezyre - kontrolovala všechny orgány, počítala všechny prsty, pak si zapla barvený UZ na srdce a kontrolovala komory, aortu a různé tepny, pak plíce, játra, ledviny i moč.měchýř, ale byla to docela rychlovka,myslím tak max.10 mikn.
S tím Paralenem je to zvláštní, jak psaly holky, tak všude je psáno, že to se jako jedno z mála může (třeba ve 2 mých těhu knihách od českých gyn. 😅 , jinak souhlas Ibalgin je dost svinstvo 😅

dezyre
23. dec 2009

Tak to čučím blani.. U nás ta doktorka jen změřila nějaký ty komůrky v hlavičce, pak lebku, spočítala prstíky, změřila stehnní kosti, podívala se na to srdíčko, taky ho pustila barevně, jestli proudí krev do všech komor a pak ještě modrá barva.. a podívala se, jestli má plnej močovej měchýř. Ale o játrách, plicích, ledvinách vůbec nic neříkala....

doli1
23. dec 2009

já měla stejný vyšetření jak blanka (taky stejná klinika)u nás dlouho zkoušela srdíčko prcek se moc pohyboval.mě ještě prosvěcovala páteř nebo zobrazovala žlutě jestli tam neni roštěp.měřila hlavičku,stehení kost.ruce prstíky,délku nohy(šlapky)pohlaví 😀, vnitřnosti.prostě bylo toho hodně ale taky za 10min bylo vše hotovo

blani koho jsi měla za dr?

dezyre
23. dec 2009

Já byla určo na stejném místě jako vy ;) .. v Prenatalu na Veveří.. jo na páteř taky dr koukala, jestli vede od hlavičky až k zadečku.. roštěp mi jen řekla, že tam není, ale nevysvěcovala.. ale ty vnitřnosti asi zanedbala :(

aaadus
23. dec 2009

Ahoj holky,
brambu a blanka gratulace k chlapečkům 😀
Paralen se snad může, mě ho sami dali v nemocnici po odběrech klků
my jsme dneska s manželem dokupovali poslední dárky, zdobili stromeček a já balila dárky. a jsem úplně mrtvá
Všem přeju krásné vánoce a hlavně ať máme krásné zdravé miminka

antynka1
23. dec 2009

Holky, přeju Vám všem krásné Vánoce a hlavně zdravé drobečky 🙂

zuzub
23. dec 2009

Prajem vám krásne a veselé Vianoce. Nech sú sviatkami plné lásky, pokoja a oddychu. Nech je vaše srdce obklopené láskou všetkých blízkych a žiari šťastím jasne ako Betlehemská hviezda. Nech pod stromčekom nájdete veľa darčekov, ktoré vás pri srdiečku zohrejú a zažijete chvíle, na ktoré budete vždy s úsmevom spomínať.

terkajesterka
23. dec 2009

tak já jsem už taky snědla dost tabletek paralenu a nic si z toho nedělám, hlavně radši nic nezkoumám na netu, to bych se pak mohla dočíst, že to, co jím nebo piju, je z 90% taky škodlivý 😉 co doktor, to názor....

lucik...
23. dec 2009

terko přesně tak.. radši na netu nic nezkoumám, protože pak bych musela ležet celých 9měsíců jen v postelí, jíst jen ovoce, zeleninu a mléčné výrobky 😉

Jinak vám holky všem přejeme moc krásné, pohádkové, šťastné a veselé vánoce, spoustu dárečků pod stromečkem, ale hlavně zdraví nás, našich blízkých a především našich drobečků 😵 😵 😵 😵

nara
23. dec 2009

Ahoj holky, přeji krásné Vánoce!!!!
Snad se mi podaří Vás časem dočíst 😀

iwonka
23. dec 2009

prajem am vesele vianoce a vela kopancekov v brusku 🙂 🙂 🙂 🙂

dezyre
24. dec 2009

Holky štastné a veselé ;)

bondy1
24. dec 2009

Ahojte maminky, gratulujem k potvrdeným sonámm - Blanka, takže dnes majú poukážky na odber vnúčika premiéru 🙂 my ešte stále nevieme, na veľký ultrazvuk ideme budúci pondelok, teším sa na to ako na vianoce 😀
Krásne a pokojné sviatky a tie najkrajšie dni v novom roku prajeme 🙂

bramburka
24. dec 2009

holky nic nezkoumejte na netu, to je vždy hrůza. Jde o to neužívat žádné léky zbytečn,ě pokud jste brali paralen na horečky, pak vězte, že horečka je mnohem nebezpečnější než případné následky paralenu, o kterých jsem tedy dosud také nic neslyšela.

Takže hlavně klid a nohy v teple i do nového roku, těm, co mají prcky už doma, užijte si dneska ty jejich očička rozzářený, já se teda strašně těším, ostatní si užijte pokoj a klid! 😵

Jedeme hned 26.12. na hory tak nevím, jak se sem dostanu, tak se o mě nebojte.
papapa

xxx.klarka
24. dec 2009

Krásné Vánoce, skvělou náladu a pohodu, štěstí a zdravíčko, hodně korunek ať najde Tvá rodina nejen pod stromečkem, ale ať Vás to vše neúnavně pronásleduje celý rok a i roky další.
To upřímně a mnohem více od srdíčka přeju Vám 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre