Máj 2010. Kto vtedy čaká bábo?

michalag
24. aug 2009

Ahojte 🙂 ,
je tu uz niektorá ktorá vie že čaká bábo v máji 2010? Dufam ze sa coskoro tato tema rozrastie 😵 🙂 😵

hladala som ci tu uz nahodou podobna tema nie je, ak ano tak sa vopred ospravedlnujem

antynka1
2. feb 2010

Holky, asi už půjdu odpočívat. Tak dobrou noc a pa zítra.

terkajesterka
2. feb 2010

já jsem chtěla děti po 2 letech, aby nebyly daleko od sebe......nevím, jestli je 5 let hodně nebo málo, záleží, jak se kdo cítí. Někde jsem četla, že z psychologického hlediska jsou ideální 3 roky, kdy starší dítě už je schopné pochopit, že se maminka bude starat nejen o něj, ale hlavně o miminko, mladší děti s tím mají asi víc problémů, aby se vyrovnaly s faktem, že přibyl nový člen rodiny.

Musím ale říct, že se na to cítím čím dál míň fyzicky, dokonce mě i po 2 letech bolí poranění z porodu 😒 a tak nějak se toho zase začínám bát, jako při tom prvním dítěti, možná ještě víc 😢 . Ale už to nezměním, porod proběhne, a´t se ho bojím nebo ne 😀

dneska jsem byla na prohlídce, tak máme odhadem 1250g, všechno je snad v pořádku. Dle měření stehenních kostí je v břiše další dlouhán, tak v tom Jiřík nebude sám 😀

terkajesterka
2. feb 2010

jinak odhad váhy +/- 1 kg neberu moc v potaz 😀 v prvním těhotenství se sekli o kilo 😀 z tříkiláčka byl čtyřkiláček 😀 😀 😀

doli1
2. feb 2010

5let nevim jestli už neni moc i kvůli přerušení mateřské.já chtěla tři roky ale nevedlo se a ted jsem ráda.budou od sebe 4 roky a šimi už hodně věcí chápe a je trochu zvladatelný(což ve 2 nebyl)a je samostatnější

doli1
2. feb 2010

terko už víme do čeho jdeme.já měla porod vyvolaný tak to šlo rychle ale stačilo to.ted se taky bojim jaké to bude když by to přišlo přirozeně.
ale nějak ven musí

lucik...
2. feb 2010

doli právě jsem myslela že bych po 3 letech šla zase na chvíli do práce 😵

holky máte některá postýlku z ikey? My ji tam chcem kupovat, ale ten rost se dá nastavit jen do dvou výšek, není to málo?

babara
2. feb 2010

Terka, nestras, poraneni z porodu po 2 letech?? Urcite to ted bude lepsi!

Ja bych chtela deti 3 po sobe, nebo 2 a 2 pozdeji, cca po 10 letech. Rekla jsem si, ze jestli to ted bude zas kluk, tak si dam tu pauzu, a jestli holka, tak by mohly stacit 3 deti po sobe at jsou tak nejak blizko vsechny. Ale to 3. az za 3 roky bych videla. No ale vse zalezi taky jestli bude dalsi cisar, to by mi mozna vic jak 3 nedoporucili.
Ja teda minule mela silneho tucha na holku a ted na kluka, tak uvidime. Nastesti je mi to uplne fuk 😵

Zdeni, ja myslim, ze by miminko tu chvilku venku prezilo bez odsani sopliku, kdyztak nas teda ucili jeste v porodce spis to vytahnout kapesnickem. Ale jinak nic proti, myslis fakt na vsechno 😉

doli1
2. feb 2010

lucik myslim že stačí i dvě.jak začne sedat tak to dáš hned dolů aby nepřepad a brzo na to přijdou že se dá i stoupnout takže prostřední moc nebo vůbec nevyužiješ ale jsou mimi co nejsou tak aktivní

terkajesterka
2. feb 2010

postýlku z ikey máme, polohy tam jsou možné pouze 2. Nám to tedy vůbec nevadí, ono když dítě roste, tak to stejně dáš nejníž, co to půjde, abys zabránila, aby vypadlo. Takže 2 polohy fakt stačí.

lucik...
2. feb 2010

doli děkuju 😉

terkajesterka
2. feb 2010

doli, já taky měla vyvolávaný porod a o nějaké rychlosti si po 2 dnech špatně postupujícího porodu můžu nechat jen zdát. No, tak taky doufám, že ten druhý půjde líp 😀

barčo, jo, i po 2 letech to fakt cítím. Ale byla jsem hodně potrhaná, jak byl jíra velikej.

doli1
2. feb 2010

terko myslim že záleží na vyvolání.práškama se to dist táhne.já dostala kapačku během chvíle přišli kontrakce a do 5 a půl hodiny byl venku.na prvorodučku myslim že super

terkajesterka
2. feb 2010

doli, asi jak u koho. Já jsem taky dostala kontrakce hned, akorát trvaly 2 dny........ten první den jsem se vůbec neotvírala, až ten druhej den se to trochu pohlo, i tak se Jirka narodil až pře 22 hod večer. 😖

michalag
autor
2. feb 2010

babz vz ste toho popisali 😕 , ved yajtra ked sa vratim poobede tak to ani nedocitam 😝

doli1
2. feb 2010

terko kámoška měla taky děsný porod velkého dítěte i dr toho hodně zmastili nebo mohli reagovat jinak.druhý odhad 4kg tak měla zas strach a šlo to rychle ikdyž nástřih nepotřebovala tak ju nastřihli a znuvu sešili zu hrůzu z minula.ted má po šestinedělí a o šití ani neví a porodu taky ne

doli1
2. feb 2010

co ti dali prášek nebo kapačku po celou dobu porodu?

lucik...
2. feb 2010

holky nestrašte tady nás prvorodičky 😲 😲 😲 😀 😀 😀

terkajesterka
2. feb 2010

tak třeba jí zašili to předešlé šití nějakým hezčím stehem 😀 😀 😀 😀 😀

já jsem se teda hojila cca 2 měsíce a někdy to cítím i po takové době. No, ale je pozitivní slyšet takové příběhy 😀 díkkkk, to je povzbuzení.

Michalag, já bych musela dočítat několik set stránek a na to fakt nemám 😀

doli1
2. feb 2010

lucik myslim že téma porodu tu bude častěji a častěji.nechcem strašit ale někdy to lehce nejde a zas někdy to je super a zážitek na celý život

terkajesterka
2. feb 2010

doli, dávali mi prášky 😉

luci, neboj, jako prvorodička máš výhodu, že nevíš, do čeho jdeš, tak se neboj, stejně to u každé probíhá jinak.

terkajesterka
2. feb 2010

ale u mě je to zážitek na celý život 😀 a je vesměs pozitivní 😀 😀 😀 😀 když si holt někdo v bříšku vykrmí velký dítě, tak si ho musí i porodit, no. 🙂

doli1
2. feb 2010

jj prášky jsou na prd to jsem slyšela od všech.

michalag
autor
2. feb 2010

terka, podla mna je to tym ze uz vieme do coho ideme, ale snad bude tento porod lahky aj ked ja by som uz lahsi asi mat ani nemohla 🙂 ...mne doktori tipovali ze Sami bude mat najviac 2,5kg a mal 3,20kg 🙂 , a sono je aj tak len orientacne ... ja som tiez chcela mat rozdiel maximalne 3 roky, ale budeme mat 4 ale ako pise doli aj Sami je samostatnejsi ako pred rokom a uz pekne chape co v 2 rokoch by asi chudacik este asi velmi nechapal ...

terkajesterka
2. feb 2010

doli, já jsem to neřešila, nechala jsem to na doktorech. teď jen doufám, že ten druhý porod půjde nějak líp 😀 a že se obejdu bez vyvolávačky.

lucik...
2. feb 2010

doli já vím 🙂

terko aspoň nějaká výhoad 😀

doli1
2. feb 2010

terko víš co mě všichni říkají jak se dítě začne tlačit do pánve tak hodně bolí stehy z minula.jak se natahují.doufám že to nebude tak hrozný a prcek se nebude chystat moc dopředu

lucik...
2. feb 2010

* výhoda, pardon 😵

terkajesterka
2. feb 2010

míšo, to je jasný, že je velký rozdíl mezi 2 a 3letým dítětem. Bude to záhul, s tím člověk musí počítat. Já se snažím, aby byl Jíra co nejsamostatnější, ale přecejen se ještě 100% sám nenají, neobuje a neobleče, s tím se nám asi za 3 měsíce nepodaří nic víc udělat.

terkajesterka
2. feb 2010

doli, já si myslím, že když se začne tlačit, tak si na nějaký stehy nevzpomenu. já si dobře pamatuju, jak kolem mě obcházeli a různě schovávali ty nůžky a já jsem si jen říkala: tak už mi ten nástřih udělejte 😀 a vůbec mě to nebolelo, jen to byl takovej divněj pocit, když jsem cítila čůrek teplý krve 😀 😀 😀 😀 😀 😀

terkajesterka
2. feb 2010

holky, už mi padají víčka, musím do postele. tak zase někdy papa 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre