Máj 2010. Kto vtedy čaká bábo?

michalag
24. aug 2009

Ahojte 🙂 ,
je tu uz niektorá ktorá vie že čaká bábo v máji 2010? Dufam ze sa coskoro tato tema rozrastie 😵 🙂 😵

hladala som ci tu uz nahodou podobna tema nie je, ak ano tak sa vopred ospravedlnujem

lenka268
28. júl 2010

@mayocka dr mi kazala davat len vodu, ze neskor cajik, ale myslim ze uz mozem davat aj cajik lucku kupujem tu rozovu uplne neperliva je a nemusi sa prevarat, ale ja ju prevaram

monikapd1
28. júl 2010

@mayocka no mala spapa podla kil kolko ma som jej davala 100ml ked mala do 3,5kg, ale ked uz mala okolo 4 kg jej to uz bolo malo, teraz ma uz cez 4,5kg a zatial jej staci 120ml i ked by uz mohla 150ml, ale to by nevypila bo niekedy ani tych 120ml nevypije. aj ja mam ruzovu lucku a tiez ju prevaram, ale na pitie jej ju neprevaram, len do mliecka abo ked jej cajik spravim

maja_25
28. júl 2010

@jojina11 dakujem za privitanie vcera mi uz potom blbol net tak som tu uz nebola no mal 49cm 3250gramov

monikapd1
28. júl 2010

@maja_25 pekne ste mali, my sme mali 48cm a 3350g

maja_25
28. júl 2010

@monikapd1 no mal presne o 1cm a 100gramov menej ako starsí syn ale ten sa narodil na konci 38meho týzdna a Tomasko na zaciatku

jojina11
29. júl 2010

@maja_25 to je tak akurát, my sa pomaličky trápime, včera som vážila. no za dva týždne mi pribrala nejakých 25 dkg, nič moc , ale nevyzerá, žeby bola nespokojná, dnes prespala až do trištvrte na päť, najedla sa a zasa spinká. Takže môžem v kľude dať kávu/ bezkofeínovú/ a čajík k tomu,Myslela som si, že keď pôjdeme do poradne cca o dva týždne , bude mať možno aj 4,80, ale to asi nie, nejako to ide pomaličky, ale veď sa to nejako popraví.

maja_25
29. júl 2010

@jojina11 my ideme dneska do poradne tak som zvedava kolko bude mat lubo uz minule mal 4650g a 56cm a to bolo pred mesiacom.mne on zasa prespi tak max 3-4hodinky v kuse myslim teda od vecera ako ho dam spat lebo malo spapa nemame este asi dost roztiahnute brusko.zistila som to tak lebo sa dokrmujeme bebou a na svoj vek by uz mal vypit 150 a on iba 90 tak je potom castejsie hore.tak dufam ze sa to nejako upraví

maja_25
29. júl 2010

a starsí mi od nejakeho druheho týzdna prespal celu noc od nejakej 20:00 do 5 alebo 6tej.

jojina11
29. júl 2010

@maja_25 tak to je riadny bucko, Vladka rastie do dlžky, pred dvoma týždňami mala 58 cm

maja_25
29. júl 2010

sa neham prekvapit kolko to bude dnes

jovana100
29. júl 2010

my ideme s malým v pondelok tak som tiež zvedava kolko bude mať..ale ked nás doteraz nemerali..takže vôbec neviem kolko má...vždy nás len vážili a obvod hlavičky merali..ako to bolo u vás? 🙂

nice202
29. júl 2010

moja ma uz 63 centimetrov. a 6 a pol kila.

tinus
29. júl 2010

aj ja sa musím pochváliť aj mi máme 6. 5 kila a 62 cm , ked bola moja dcérka v tom veku mala 5 kíl je to riadny rozdiel

pipussa
30. júl 2010

ake plienky pouzivate v 2,5 mesiacoch ??? velkost

mishelik
30. júl 2010

Ahojte holky tak nasa ide mat 3 augusta tri mesiace a vazi skoro 7 kil 😀 narodila sa s porodnou vahou 3650gramov takze je tu uzas🙂)))))Sme na nutrilone a vypije tak v priemere 150ml kazde 3h a vecer po kupani sa napapa, zaspi medzi 19h az 20h a budi sa az o 5h potom okolo 8h az 9h.Nosime 62velkost oblecenia a plienky davam este 2ky ale uz idem dat 3jky.

tinus
30. júl 2010

Ahoj michelik naše detičky sú skoro rovnako staré mi ideme mať tri mesiace 4. augusta a tiež máme už skoro sedem kíl len mi sme kojený plienky už máme 3

ica9
30. júl 2010

Fuha....tak my mame 2 mesiace a 2 tyzdne a vazime len 4850g a meriame 60 cm. Barborka papa len materske mliecko. Ale ked sa napapa posledny krat vecer (cca o 23:00) tak spi az do 8-9 rano 😎 . Takze sa vyspime paradne. Nosi oblecenie c. 62 - ale uz je jej len len a plienky 2.

tinus
30. júl 2010

ica to v pohode vieš náš sa narodil s váhou 4130 g tak to preto je taký velký

jojina11
30. júl 2010

@ica9 maličká je veľmi podarená a vidím , že už má náušničky,nás to ešte len čaká v auguste plánujem, plienky máme dvojky a asi aj dlhšie mať budeme,keď je taká drobná , ale nevadí.,veď je spokojná, aj ke´d včera cez deň veľa nenaspala a večer zaspala a a ani sa poriadne nenajedla, unavená musela byť poriadne, lebo inokedy vo vaničke kopká a bicykluje ostošesť a včera nič, večer teda zaspala už okolo 19 a v noci sa zobudila o štvrť na tri , čo inokedy nerobí ale ja som to čakala, keďže večer veľa nezjedla.
Dnes sme boli v meste,. bola som pokúpiť nejaké veci synátorovi do školy, už ide do deviny, tak nech potom nenervačím na koncom augusta, že ešte nič nemám,zistila som, že čokolvek podnikáme, a ked deň presne nejde tak ako je malá zvyknutá, už má režim naruby a to nie je dobré. ani spánok ani jedlo, vlastne nič

tinus
30. júl 2010

jojina maličká vôbec nevyzerá drobná je to krásavica

jojina11
30. júl 2010

@tinus Ďakujem ale oproti vašim je to stále len drobček

monikapd1
30. júl 2010

@jojina11 mala je krasna a taky dudlik mame aj my 😀 aj my chceme dat nausnicky, len mala bola chora a sme nemohli vtedy tak dame az na poradnu ked pojdeme

jojina11
30. júl 2010

@monikapd1 jéj Monika aká je podarená dundulka malá a ako sa máte?

monikapd1
30. júl 2010

@jojina11 mame sa dobre mala ma este trosku sopliky, ale tie vraj moze mat aj 2 tyzdne, dnes sme boli na pohrebe ☹ ferkovmu krstnemu ocovi - birmovnemu

monikapd1
30. júl 2010

@jojina11 a dakujem som zabudla 😔 sa ospravedlnujem 😉

jovana100
30. júl 2010

@tinus ahoj....naše detičky budu spolu oslavovať...náš ma tiež 4tého augusta 3mesiace 🙂 my ideme v pondelok k dokt. som zvedavá kolko už chrustik váži..🙂

tinus
31. júl 2010

Ahoj jovana my ideme v štvrtok ale asi sa mu tam nebude moc páčiť lebo nás idú prvý krát očkovať tak som zvedavá ako to prežijeme , pri prvej dcérke som ani nevedela, že ju pichali ani že nám idú zúbky tak uvidíme, ja si myslím že my budeme mať už aj sedem kíl

jovana100
31. júl 2010

@tinus aj nás čaká to očkovanie...to by z toho mohol mať aj nejaké teploty že? 😠 dufam že nie...náš už mal začiatkom jula 5560 tak som zvedavá na kolko sa mu váha vyšplhala teraz..🙂

mayocka
31. júl 2010

babyyyyyyyy ake krasne babätka,my nemame aktualnu foto ale ked bude pridame 😉 sme sa boli ockovat na tie pneumokoky a na to druhe (uz som zabudla co to je 😝 ) do dvoch noziciek,boli sme vo stvrtok,mala mala teploty,bola nervna ale spinkala furt a dnes je sobota a ona by furt len spala,hovori sa ze sa babatka menia v troch mesiacoch ale tak no,som rada ked si pospi ale ona len vstane,napapala by sa hned a uz si pretiera ocka co by zase buvala...ani si ju neuzijeme

inak ake je to zvlastne na tie fotky deticiek pozerat,doteraz sme o nich ani nevedeli nedalo sa to v brucku odfotit,nevedeli sme si predstavit co ktora v brusku nosi a teraz to tu mame v plnej krase 😉

lenka268
31. júl 2010

Ahojte, vcera sme mali tazky vecer, malemu som dala prvykrat caj, davala som len Lucku doteraz, kupila som s feniklom ten caj, a vecer chudatko tak plakal tak som ho este nepocula, netrvalo to dlho ale bolo to o to intenzivnejsie. Bolo mi to strasne luto, nevedela som co s nim je. Ked som este kojila tak som si kupila caj na podporu tvorby mlieka s feniklom a vtedy to mal tak isto. Myslela som si ze to bola vtedy nahoda ved fenikel ma byt dobry pre babetka ale asi je to u mojho Danka naopak. Citala som to niekde ze to moze bat aj opacny ucinok. Babatko ma s toho prdkat a moj sa nemohol ☹
Musim kupit nejaky cajik bez feniklu.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre