Máj 2010. Kto vtedy čaká bábo?

michalag
24. aug 2009

Ahojte 🙂 ,
je tu uz niektorá ktorá vie že čaká bábo v máji 2010? Dufam ze sa coskoro tato tema rozrastie 😵 🙂 😵

hladala som ci tu uz nahodou podobna tema nie je, ak ano tak sa vopred ospravedlnujem

miska1981
27. sep 2010

@diana23 z toho si nic nerob, ja uz davno nesledujem tabulky, moja sa tiez este nepretaca, ani nedviha, vsak kazde dietatko je ine, este budeme spominat ako bolo dobre ked len lezkali na chrbatikoch 🙂

diana23
27. sep 2010

Baby, dakujem za upokojenie. stale ju sleduju (v poradni), ktory prst kedy zdvihne, a kt. ockom kedy zmurkne🙂raz je v predstihu, co je zle, raz zaostava, este horsie🙂))

oli26
27. sep 2010

teda pridavam se, konecne nekdo kdo ma taky "normalni" dite, ktery se jeste nepretaci... ja uz mela depku z toho jak jsem tu cetla, ze trimesicni dite vali sudy a ten nas lenoch... 😖 😀

ica9
27. sep 2010

Ani my sa nepretacame 😉

katusradus
27. sep 2010

jojina11 mliečko pomohlo 🙂 budíme sa až okolo 3-4tej,nakojíme a spíme do rána huráááá 😀 😀 😀 točíme sa iba na bok,dalej to nejde,máme velký zadok 🙂

tinus
27. sep 2010

No som rada aj ja že nie sme sami, mi ideme o týždeň do poradne očkovať , som zvedavá koľko budeme vážiť ja si myslím že aj vyše 9 kíl, aj preto si myslím že sa ešte neotáčame 🙂

jojina11
27. sep 2010

@katusradus 😀

lenka268
27. sep 2010

Ahojte, maly ma dnes styri mesiace, tiez sa neotacal, iba z chrbatika na bok a dnes sa s pomocou pretocil na brusko ale tak srandovne najprv nohy do luftu to je uz na boku a potom s hlavickou sa snazi pretocit, ruku pod sebou aj sa tomu smial lebo bol tak napoly na boku a napoly na brusku 😀 😀

nice202
27. sep 2010

Ahojte, chcem sa opytat. Davate nieco vasim plne kojenym babatkam aj nieco papat? myslim kasicku. viem, ze netreba do 6 mesiaca nic davat, ale mojej to uz nestaci a nemozem ju kojit kazdu hodinku. to sa naozaj neda. prosim o radu, vsetky mate rovnako stare deticky. dakujem

z.u.z.k.a.
27. sep 2010

@nice202 nam uz tiez nestacilo,tak nam doktorka poradila kasu nestle ryzovu bezmliecnu,zarabam ju vecer do odstriekaneho mlieka 😉 a od zajtra zacinam s tekvickou,tak uvidim. najnovsie sa odporuca zacat s prikromom od 4 mesiaca, kvoli tolerancnemu oknu ktore v tomto obdobi vznika.

nice202
27. sep 2010

@z.u.z.k.a. dakujem velmi pekne 🙂 ja si bohuzial tolko vela mliecka neodstriekam, ale da sa to aj s vodou. no nie?

brisilda
27. sep 2010

ahojte mozem k vam nakuknut? ja len na skok kolko vazia vase deti?
@oli26 no my sa sice otacame ale to je skor nahoda ako sila vole 😀 najradsej je na rukach alebo v hupacke lezat nechce ani za svet 😠 no doktorka na poradni neriesi ani to ci drzime hlavicku 😀 ale zase vidi ho tak vie ze je sikovny 🙂 ved deti nesu stroje ktore robia pokrok podla knih 🙂 kym pojdu do skoly budu vediet aj rozpravat ,chodit a vystrajat 😀
@nice202 ked mas malo mliecka a casto kojis neskusala si dokrmovat UM? ja by som prikr este nedavala aj ked mne to uz moja doktorka kazala 😒 no pockame si do 6 mesiaca 🙂 radsej mu dam flasu UM alebo ho nakojim ked je hladnucky no ja doma jedaka velkeho nemam vazime iba 7550 g 😒

oli26
27. sep 2010

@brisilda: Radecek ma ted 6,61, porodni 2,62 😉

brisilda
27. sep 2010

@oli26 no my se mali porodnu hmotnost 4750 g 😀 ale maly akosi nechce vela papkat ale neplace ze je hladny 😎

monikapd1
27. sep 2010

@diana23 my sa tiez neobraciame, akurat sa prevali na bok a tak je a straaasne vykruca hlavicku za tv 😀 no mne mala tiez nie vzdy vsetko vypije. no zacnem so zeleninkou najskor, mrkvicka,...
@jojina11 davam jej nutrilon a aj kase od nutrilonu a vy ste nasli uz aj noziny?? no vy ste ale sikovne 😀 my sa zatial len s rucickami hrame

diana23
28. sep 2010

@tinus Ahoj, budes mu pred ockovanim niecim potierat nozicky?znama nam poradila lidocain.asi vyskusam, tazko predpokladat, ci to aj pomoze🙂mate krasnu vahu,moja mala ma asi cez 6, a to sa mi zda, ze uz jej viac ani nemoze byt🙂ale ja som mala polrocna 10🙂urcite mas zase kludne pokojne babatko,co pekne spinka aj cez den (a o tom mozem len snivat🙂

katusradus
28. sep 2010

nice202 ja niekedy dávam ryžovú kašu od nutrilonu s dojč.vodou,takú redšiu urobím,nie podla návodu

janefonda
28. sep 2010

ahojte,
baby aj vaším bábätkám sa tak pohoršil spánok? My sa plne kojíme, a v noci sa malá budí cca každé dve hoďky. Už 4 dni jej dávam aj kašu na noc, ale vypije jej len máličko a potom sa ešte dorazí s MM. A to nám prvé tri mesiace prespala noci buď s jednou pauzou na kojenie , alebo úplne celé 😠 teraz sa trápime. Nemáte nejaký grif, ako ju zasa naučiť trošku lepšie hajať? Dr. povedal, že jej nemám dať v noci vždy prso, ale že mám dať čaj. Len keď ona čaj nejak moc nemusí, no ale skúšame.
včera sme mali poradňu a vážime 5950g a 64 cm a obvod hlávky 42cm 😉

oli26
28. sep 2010

@janefonda jsme na tom uplne stejne, driv se budil jedenkrat za noc a ted co dve hodiny 😒 a jak nedam prso tak co 5 min 😀 😀 😀

janefonda
28. sep 2010

@oli26 a dá sa s tým niečo robiť?Lebo ja som za tieto tri týždne už hotová. 😒

oli26
28. sep 2010

@janefonda tak nam nepomohlo nic, jen kojit, kojit a kojit 😒

ica9
28. sep 2010

No ste ma nepotesili. My zatial spime celu noc a stale verim, ze to tak aj ostane 😝 Ale ako tak citam, asi nas to neminie 😠 Prajem Vam zatial pevne nervy a kopec trpezlivosti...

nice202
28. sep 2010

@katusradus ahoj, ale kojis normalne?

katusradus
28. sep 2010

nice202 ano kojím

diana23
28. sep 2010

@janefonda a aky cajik jej davas?moja mala tiez caj velmi nechcela, no potom som presla na granulkovy hipp a nevie sa ho dopit.len dufam, ze sa jej to neodrazi na zubkoch.

janefonda
28. sep 2010

@diana23 no skusame cajik, teraz mam harmancek od milupy. ale nechuti jej nejak extra. no myslim, ze to je aj vec zvyku. musi si po mliecku jednoducho zvyknut aj na ine chute. Takze denne davam cajik, ked aj po glgu 😉

lenka268
28. sep 2010

moj maly tiez pije granulovy harmancekovy hipp a velmi mu chuti, najprv som mu kupila feniklovy ale bolelo ho s neho brusko

diana23
28. sep 2010

@lenka268 nebojis sa, ze harmancek je povazovany za alergen?mam aj feniklovy aj harmancekovy a harmancekovy jej chuti viac, len viem, ze sa velmi neodporuca, tak sa ho snazim obmedzovat 😖

lenka268
28. sep 2010

@diana23 viem, nedavam mu tiez vela aj ked mu chuti, mozno skusime nejake ovocne cajiky

janefonda
28. sep 2010

@diana23
ja tieto reči o takom a takom alergéne úlne ignorujem. Nebudem svoje dieťa držať vzduchovej bubline. Až potom je podla mna dieta na vsetko alergicke a stale chore. Pokial nemate nejak velmi alergie v rodine si myslim, ze sa netreba nicomu vyhybat. Ja napr. plne kojim a uz som jedla asi vsetko od kapusty, jahod, citrusov... a mala je ok. 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre