Máj 2010. Kto vtedy čaká bábo?

michalag
24. aug 2009

Ahojte 🙂 ,
je tu uz niektorá ktorá vie že čaká bábo v máji 2010? Dufam ze sa coskoro tato tema rozrastie 😵 🙂 😵

hladala som ci tu uz nahodou podobna tema nie je, ak ano tak sa vopred ospravedlnujem

dezyre
12. apr 2010

Náš malej už ani moc neškytá.. škytal nevíc právě kolem toho 32-34,35 týdne, a to třeba dvakrát denně, teď už ani tolik ne.. Teď už jen tak ob dva dny 🙂

matpaj
12. apr 2010

no pralin, presne aj pol hodiny, ja vtedy poskakujem aby prestal..... 😀

pralinka25
12. apr 2010

mna posledne dva dni svrbelo brucho asi ako sa koza roztahuje alebo bolo suche lebo som leniva ho natierat a ked som si ho skrabkala tak maly z toho salel. neviem ci sa mu to pacilo alebo nie ale vyzeralo ze z toho brucha pti tom snad vyskoci 😀

gabap
12. apr 2010

vavenko neboooj 😉 ja prijela v 9 do porodky a vsichni dr.rekli ze porodim mozna vecer,dali me v 10 na sal,v 11 mi pichli plodovku,pak dali 1 davku atb a ve 12.05 byl maly na svete a zdravy 🙂 po porodu ho chodili kontrolovat a vse v pohode 🙂 opravdu se nemas ceho bat

pralinka25
12. apr 2010

inak to stikutanie je fakt divny pocit hlavne tam dolu kde ma hlavu. ale sitim ho vsade v bruchu. vcera mali moznost citit aj nasi ako stikuta. boli sme prave u nich. az sa o neho bali 😀

zuzana39
12. apr 2010

no dievčatá potom vás dočítam,mm je doma,idem sa mu venovať,tak pá .

matpaj
12. apr 2010

pralin, neviem......chcela som znacku co ma aj ona x-lander, ale neviem preco nas predavacka prehovorila na concord.....teda bol v dobrej cene, to zavazilo a navyse ma omnoho viac vyhod ako x-lander, ten potah je omnoho kvalitnejsi.......neviem.....jedine co mi nevyhovovalo boli kolesa, chcela som nafukovacie, ale do tohto sa vraj daju dokupit vacsie.........

vavenka
12. apr 2010

Gabi dakujem 🙂 🙂

Aj moja stikutkala tak 33-34 tt aj 5x denne, teraz uz pomenej, je to zvlastny pocit, hlavne tam dole 😅

pralinka25
12. apr 2010

x lander je fajn kocik ale concord je kvalitnejsi. je to nemecka vyroba. a ano daju sa dokupit kolieska myslim nafukovacie. ta kamoska dokupovala lebo chodia aj do terenu

aktaka
12. apr 2010

naše škytala za celou dobu asi 2x. ona je asi líná i na to 😀

matpaj
12. apr 2010

tak to som pralin rada.....dokupime ich aj my.....inak svagrina nam nukala na predaj svoj kocik x-lander 2009, zvazovali sme ze ho od nej kupime, ale priznam, radsej som chcela novy vonavucky.......mozno preto mi moj vyber tak hanila..... 😒

pralinka25
12. apr 2010

mat tiez myslim ze to bude preto. nic si z toho nerob. dobre ste vybrali 🙂

matpaj
12. apr 2010

boze, idem nieco robit..........pride mama....tak idem upratat..... 😅

yanika
12. apr 2010

zuzi: prebalovak je velmi pekny, podobny mame aj my a podla mna je to velmi prakticka a zaroven mila vec....
matpaj: kocik si urcite vybrala ten lepsi a kvalitnejsi, ale ak si dobre spominam, tak medzi xlanderom a concordom bol teda poriadny cenovy rozdiel...
Ja si prave pustam uspavanky od Podhradskej a normalne sa mi tlacia slzy do oci, no baby to budu riadne navaly pocitov.. ach jaj.. ja si spominam ako som nebola schopna pri porode sestrinho syncek ani slovo povedat, proste som sa len usmievala cez slzy a drzala som ju za ruku... bolo to take dojimave a krasne.. 😵

l.e.o.n.t.y.n.k.a
12. apr 2010

ohledně streptokoka se není třeba obávat, podle toho co mi říkala dr. i PA na kurzu, tak stačí přijet dřív do porodnice. Pokud prasne voda tak za normálních okolností tam máme být do dvou hodin, ale pokud je pozitivní streptokok, tak už do hodiny. Stačí aby Vám dali jednu dávku ATB a pokud se to protáhne budou to opakovat. Je lepší když stihnou dvě dávky, ale v pohodě......

já s otoky bojuji už asi tři neděle, na poslední poradně už dr. řikala, že na těch nohou je mám velké a protože mám hraniční (vyšší) tlak, tak mi brali krev pro kontrolu. Já se ráno probouzím s otoky na nohou, že mě bolí každý krok. Je to proto, jak se ohýbá kotník je tam té hmoty prostě moc. Ruce mi otéka až přes den. Je zajímavý, že mám oteklo vždy více levou nohu, ta je necitlivá až do k lýtku. Asi to bude kvůli srdci, že je blíž.................

vavenka
12. apr 2010

Leontynka hej aj mne doktoroka vravela ze sa netreba bat 🙂

lucik...
12. apr 2010

Ahoj holky 🙂

Tak mě otoky naštěstí moc netrápí, jen na prstech u ruky, takže snubák nosím na řetízku 😀

Dneska se chystám připravit postýlku 😵 😵 😵 Tak Vám pak hodím fotečku, teď jedu s mamkou nakupovat

aaadus
12. apr 2010

Ahoj,
nemáte některá zkušenost s objednáváním záclon přes net? Já jsem chtěla koupit v Ostravě a měli tam kulové. Buď to bylo strašně přebrané nebo metr stál 900,- 😠 A jestli jste tak některá objednávala, hodíte sem odkaz? Ale jenom pokud jste byly spokojené

lucik...
12. apr 2010

aaadus já objednávala tady a spokojená jsem byla mooooooooc, záclony fakt krásné, jinde už ani nekupuji a skoro celá naše rodina taky 😀
www.dante.cz

aaadus
12. apr 2010

lucik tak zrovna od nich mám jednu vybranou 😀 Já jsem byla i přímo u nich na prodejně a měli to strašně přebrané

xxx.klarka
12. apr 2010

ahojky,

tak koukám že se tu řešili včera zajmavé v ěci 😀 ... u nás proběhlo holení včera, já nohy a přítel spodek, přes ten pupek si tam fakt nevidím a už mi to začíná vadit 😀

Ted jsem dorazila z pracáku, poradny a sociálk.y Poradna dopadla dobře, dělala stěry na streptokoka, brali odběry ... nechala jsem si udělat za 100,- UTZ, maličká je opět potvrzená jako ONA. Odhadem má 2600g, a máme větší hlavičku (myslím že to tady už řešila medan nebo kdo). Prý ji máme velkou jako strarosta 😀 Tak snad je vše ok. Napsala mi další Mg, že ho ještě týden mám brát a pak vysadit. V pondělí další poradna už s monitorem.

Byla jsem koupit fixi, aby jsem mohla dodělat ty obrázky 🙂

Jináč malinko poklidím a vyfotím vyteček zda to někoho zajma.

Adelka, ty bud ráda že máš tak hodného Lukáška.

xxx.klarka
12. apr 2010

Jo a na sociálce mi už dala papíry pro mě na rodičák, porodné, přídavek na dítě a taky papíry pro drahého až půjde po 6-nedělí žádat o PPM.

xxx.klarka
12. apr 2010

Tady ještě 3 dnešní, vůbec se nám nechtěla ukázat mrška.

aaadus
12. apr 2010

klarka gratuluju k poradně. A já jsem zvědavá na byteček jak jsi to tam načančala 😵

aktaka
12. apr 2010

klari gratulace k poradně a na byt jsem taky zvědavá 🙂

já už jsem na posledním utz neviděla vůbec običej, jak už je hodně nízko, tak to nějak nešlo. snad ho někde neztratila 😀

zzuzullka
12. apr 2010

Ahojte, teda vy ste zasa ukecané 😀

yanika, no to učenie žiadna sláva...našťastie zajtra si snáď uzatvorím ročník, idem odovzdať DP a index a potom mi ostane fakt len to učenie na štátnice...aj keď je toho dosť tých otázok...učim sa len keď je mm v práci, lebo potom sa mi už nedá, to sa radšej venujem jemu 😀

klarka, tak šup sem s nejakými fotkami bytíku 🙂

zzuzullka
12. apr 2010

aktaka, ja som tiež chcela minulý týždeň aby mi gyndr. urobil fotku tváričky ale povedal, že sa nedá, že je tváričkou dole...asi už čaká u východu kedy uvidí svetielko a potom vystrelí ako raketa von 😀

aktaka
12. apr 2010

Zzuzul, ještě kdyby se jim chtělo vystřelit nějak bezbolestně 😀

zzuzullka
12. apr 2010

aktaka, to by sme chceli asi už trošku moc 😀 mm by sa hlavne páčilo keby sa narodil úplne čistučký a nikde žiadna krv 😀

aaadus
12. apr 2010

Já už jsem obličej malého neviděla pěkně dlouho. Ale pindíka a kulky vystrkuje pořád 😀
zuzul tak čisťučké miminko by chtěl tvůj manžel jo? 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre