Máj 2010. Kto vtedy čaká bábo?

michalag
24. aug 2009

Ahojte 🙂 ,
je tu uz niektorá ktorá vie že čaká bábo v máji 2010? Dufam ze sa coskoro tato tema rozrastie 😵 🙂 😵

hladala som ci tu uz nahodou podobna tema nie je, ak ano tak sa vopred ospravedlnujem

vladkaz1
3. apr 2010

baby ahojte to vazne sa stalo s tym babenkom? ☹ no to je strasne ...
Doli tebe uz odchadza zatka?????? 😕 🙂 ,nejako skoro nie?

aaadus
3. apr 2010

pandrholka já jsem prala zvlášť bílé, modré a zelené (těchto barev mám nejvíce), pak jsem měla pračku všemožných i nemožných barev a dnes jsem ještě prala zbytky a bylo mezi tím světlé oblečení, ale i tmavé - to jsem nejdříve zkusila namočit do teplé vody, jestli to náhodou nepustí barvu

aaadus
3. apr 2010

blanka, doli vy musíte mít i rodné listy i když jste manželé?

doli1
3. apr 2010

blani nevíš kde najít nějaký seznam co vše mám mít sebou.hledala jsem ted na netu a nic.mají mít tatínci omyvatelnou obuv a my?to jsme ve vyškově měli mít.fakt musí mít bílé triko a kratase?

doli1
3. apr 2010

vladka první kousky odešli v nedělu a v pondělí v úterý toho bylo hodně a pak nic a dnes zas trošku.brzo to jo ale ani u šimona to nic neznamenalo tak snad ani ted ne.v úterý jdu na kontrolu tak snad bude vše v pohodě.

blanka.k
3. apr 2010

Doli-takto to mám já na papírku:
1. těhu průkazka + originál krevní skupiny, kartička ZP, OP, kopie odd.listu + rodného
2. hyg.poytřeby, ručník, usuška, přezůvky, jednor.kalhotky, koj.poprda + vložky do ní, vložky vatové (cca 20ks), toal.papír, jednor.pleny pro mimčo (cca 30ks)
3. přezůsvky a převelečenéí pro otce (bíl.triko + kraťasy)
4. "něco prpo volnou" chvíli (časopis, kniha, hudba), tekutiny (nejlépe neperlivá voda), něco nachuť (ovoce, mysli, čokoláada,...)
A co říkala, tak ideál nějaké přezůvky do sprchy, myslím, že chlap. stačí jedny, on tam s tebou nepoleze 😀 , ty sprchy jsou docela malý, klasický 80x80 nebo 90x90 😉

pandrholka
3. apr 2010

ďakujem pekne za vaše odpovede...tak teda hor sa do prania, nech už to máme hotové

blanka.k
3. apr 2010

Mému M. zabalím svtělý kraťasy a svtělý triko (modrý, béžový,.... myslím, že stačí světlý, bych to nějak neřešila )

aaadus
3. apr 2010

A co berete pro manžela na převlečení? Já mu asi vezmu nějaké plátěné kalhoty nebo kraťasy, tričko a gumové botky. Jen teda nevím jestli nebudeme vypadat za blázny, když tam přihrčíme s tak velkou igelitkou 😀

blanka.k
3. apr 2010

Aduš - já už obvolávám babičky, jeslti nemají velkou sportovní tašku, protože mám takovou menší a jen co jsem teď nabalila, tak by byla potřeba asi 3x taková a to tam nemám věci pro manžela... oblečení, a taky hyg. potřeby, oblečení pro něj, a nafukovací matraci, kdybychom neukořistili pokoj s gaučem, tak aby měl kde spát 😀 Takže ideálně jak mají hokejisti 😀

vladkaz1
3. apr 2010

Cokolada teda urcite nieeeee ,ved mozes privodit alergiu babenku, sa budes snazit rozkojit nie?
Doli no ja som to tak nemala preto sa divim ,jasne ved moze byt vsetko v poho aj bude ,ty sa poznas 😉
Baby ,ja som to teraz hovorila muzovi o tom babetku ten zostal jak zaseknuty ,nechapem to ako to na vysetreni nik nezbadal .... ved pred porodom sa chodi uz casto ☹ 😔
mne chybaju este kupit take veci ako poporodne nohavicky vlozky a take somariny a neviem ci amm svoj krem pre babko doniest ja fakt neviem ako to teraz uz funguje ,ked som rodila s malu tak to nemuselo byt vsetko nam davali ,no pre istotu pokupim a uz buduci tyzden by som sa chcela ja pobalit asi .
Pozehlene vsetko mam poprate ... uz len malujeme za tyzden 😝

aaadus
3. apr 2010

blanka já má vše co budu potřebovat po porodu v takovém středním kufru a to co bude třeba k porodu, tak mám zvlášť. Jen se mi ještě nějakým způsobem musí do kufru vlézt pantofle, fén a milion dalších serepetiček, které denně používám a nemám je doma 2x
A čokoládu mám teda taky zabalenou + müsli a ještě chci koupit ten hroznový cukr, kdybych nebyla schopná cokoliv kousat.

doli1
3. apr 2010

blani hokejistickou ti můžu vypujčit máme doma tři 😀 😀
díky za info.
mě u šimona odešla týden předem než byl vyvolaný porod.pokud pujdu v šlépějích rodiny tak to sedí týden před porodem.nevim proč ale první holky se u nás rodí KP s odteklou vodou ve 37tt tak uvidim.malou mám KP ale většinou jsu to já kdo bortí rodiné tradice 😅

blanka.k
3. apr 2010

Vladka - to jsem o čokoládě neslyšela 😨 každopádně, vzhledme k tomu, že se čokoládou cpu denně (někdy i několkrát) a nehodlám to omezovat, tak to nějak neřeším 😅
Doli - sice se tam dostává nějaký balík se vzorkma, ale ještě pro mimčo je potřeba kosmetika (krém na mazání a na prd..) a ty ubrousky a pak do zásoby přebalo.podložku, 1 se prý dostává, ale kdybys ji hned zničila...a vím, že tam holky měly i své plínky pod hlavičku miminka, ty taky 3 beru.

aaadus
3. apr 2010

Dnes mám velmi výživný oběd - špagety s kečupe a sýrem. Jak nějaký puboš, co si neumí nic jiného uvařit 😀
Jo a ještě si k porodu beru coca-colu. Ta by se taky prý neměla, ale PA říkala, že pár doušků si dát můžeme, že tě to "nakopne"

doli1
3. apr 2010

hroznový cukr je lepší dodá rychleji energii než čokoláda.tu bych vůbec k porodu nebrala.za 1 zalepí vám pusu jak je sladká za 2 energii dodává až za hodinu a za 3 je fakt alergení.
něco vám ukážu jen nahraji jednu fotku

doli1
3. apr 2010

adus já měla včera těstoviny s grankem a jáka to byla dobrota

vladkaz1
3. apr 2010

Oki kocky ,idem uspat malu .. neskor mrknem

doli1
3. apr 2010

ono se to nezdá ale alergeny zůstavají v těle dlouho.jedla jsem den před porodem jahody ,rybíz prostě vše protože jsem věděla že pak nebudu moct a malí dopadl takto celý obsypaný

blanka.k
3. apr 2010

No jo, jenže když člověk neví, kdy porodí, tak se to těžko předem omezuje...a některé dítko snese všechno, u jiného abys jedla suchý starý rohlíky 😅 Já jsem si ještě teď koupila nakládaný hermelín 😅

michalag
autor
3. apr 2010

baby, ja tu babu poznam osobne a poviem vam vobec nemam chut to tu rozoberat co sa stalo ..... je to smutne a uz vcera som si poplakala 😢 😢 😢 a cely den som bola (od vtedy) nesvoja ...... len vam poviem ze 30.4. isla ta kamaratka na predoperacne vysetrenie, 1.4. sa mala ist objednat na CS 😢 😢 😢 😢 😢 ....... prosim nerozoberajte to tu ☹ 🤐

michalag
autor
3. apr 2010

k tym alergenom, treba opatrne ale nie vsetko prehanat a sledovat sa ako .... ja som skusala vsetko v malom mnozstve a malicky bol oki 🙂

m.c.
3. apr 2010

Tak jsem konečně vytáhla ze sklepa věci po Peťuli, mám fakt hooodně malých věcí 56-62, takže sem to jakž takž roztřídila, ale vidím to tak na 6 i víc praček... praní mi nevadí, akorát nevím kdo to bude žehlit 😀 😀 . Rovnou už peru i věci do postýlky, zavinovačky atp. Tky to mám rozdělený na bílý, žlutý+béžový, červený+růžový a zvytek barev peru dohromady, těch mám málo. Dívám se že je skoro na všem praní na 40, i na bílým, to mě docela překvapilo... No bílý operu asi na 50, ostatní na těch 40.

No pokud budu mít plánovanýho císaře, tak před porodem omezím alergeny, jinak nee, ještě se omezovat v jídle nechci🙂 🙂

blanka.k
3. apr 2010

taky si myslím, že je to potřeba vyzkoušet, třeba budeme mít extra odolné děti a konečně se budeme moct po 9 měsících cpát vším možným 😀

aaadus
3. apr 2010

No právě, člověk neví kdy porodí tak je těžké se nějak omezovat. Já si teda často dávám citrusy a jahody, protože teď ani nic moc jiného k dostání není. A meruňkový džus, ten u nás frčí. A taky věřím tomu, že malý bude nezmar po tatínkovi

blanka.k
3. apr 2010

Adus - taky doufám, protože jestli bude po mě, tak to bude děs 😀 Taky mi kamarádky říkají, ať si ještě užiju, že po porodu už se tak dobře nenajím 😅 Já si teda tak 2x do týdne dám malou točenou Kofolu, z ovoce jím jen banány a zeleninu akorát v salátech...a hermelín je jediné kořeněné co jím, teda teď jsem měla první od objevení // 😅

blanka.k
3. apr 2010

Jůůů. to je pěkný přebalovák, takový jsem ještě neviděla... https://www.modrykonik.cz/fotoblog/dckami/album... 😉

doli1
3. apr 2010

právě po porodu nebudeš jíst skoro nic ještě horší než ted a postupně budeš zkoušet co a jak můžeš co malí snese.já to šimkovi přenesla mlíkem ale jak říkáte nikdo neví kdy kdo porodí.

blanka.k
3. apr 2010

Já se chci nějak domluvit s pediatrem,jeslti by bylo možno udělat genetické testy, jestli po mě nemá zděděný špatný den,co způsobuje celiakii a pak alergii na mlíko, nerada bych, abyc trpěl zbytečně než se na to třeba přijde ☹

blanka.k
3. apr 2010

teda špatný Gen , ne Den 😅 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre