Máj 2010. Kto vtedy čaká bábo?

michalag
24. aug 2009

Ahojte 🙂 ,
je tu uz niektorá ktorá vie že čaká bábo v máji 2010? Dufam ze sa coskoro tato tema rozrastie 😵 🙂 😵

hladala som ci tu uz nahodou podobna tema nie je, ak ano tak sa vopred ospravedlnujem

m.c.
1. jan 2010

Vladka, máme polohovací opěrku ve vaničce a taky jsme ji používali jako autosedačku. Teď bohužel nebudem moct, protože se nám dozadu do auta nevleze hluboká korba a ještě autosedačka pro Peťulu, ta korbička zabere přes dvě místa v autě☹. Neměa jsem koupenou tu normální nacvakávací autosedačku, na podzimní mimčo to nemělo cenu, ale teď jsme ji dokoupili, určitě ju využiju taky.

vladkaz1
1. jan 2010

Prave mi ho moj ofrflal hihi ze on ho nechce ,jak keby s nim chodil on ..
No ja by som mala aj vajicko od kamosky v takej farbe ,ak by som sa pre neho rozhodla .
Ale to bude este boj s manzelom do vsetkeho mi keca hruza 😀 😝
My auto uz nemame takze ,mas pravdu a ked chodime s nasimi uz sa tam nevojdeme aj s vanickou aj so sedackou pre malu 😕 , to ma nenapadlo veru .
Ale je krasny .
Musm ist ,lebo mi pride navsteva tak nech upracem byt ,este nakuknem pa zatial

m.c.
1. jan 2010

vladka,barva nevybledla vůbec, ani na sporťáku a s tím jezdím už dýl.

zdenkapo
1. jan 2010

ahojky

kapka mám chůvičku tefal, mám jí v albu a je super

misicka85
1. jan 2010

Myslím že v bytečku 2+1 se dá žít v pohodě i se 2 dětma 😉 Kamarádka tak bydlela,měli pokojíček s bráchou na půl,rodiče byli jako v obýváku a pohoda.
My máme 3+1 takže snad to bude taky v pohodě,sice ten pokojík není nějak extra velký ale 2 děti se tam snad vejdou v pohodě 🙂

blanka.k
1. jan 2010

Ahoj,
Babara - Petřík, Ondra a Tomášek 😉 Já mám dávno jasno v Petříkovi, teď jen přemlouvám M., aby se rozhodl, jetli ano nebo jiné jméno 😉
Kapka - podle tetsů vycházely dobře chůvičky zn.Philips 😉
Vladka - na Jané trojkolku jsem se koukala, taky jsem přečetla tady tu diskuzi a ještě jiné, ale odradily mě problémy s kolečkama (i když ne tak hrozné jak u Peg Perega), dokonce jsem si i pár věcí vypsala, jak jsem koukala po kočárích, tak je se nakopíruju:

Jané SLalom Pro
+ lehký (oproti Caspl., PP) s velkou korbičkou na zimu, rcyhle skladný, snadno ovladatelný
+ přední kolečko se dá zaaretovat
+ nejlepší materiál je Bohemian (výběr různých materiálů)
+ sporťák je jeden z nejprostornějších
0 plastová korbička (snadněji se doškrábe, ale v zimě lépe izoluje),ale má „klimatizaci“
0 korbička se houpe, je to dáno jednobodovým uchycením korbičky na podvozek
- na korbičce průhledná část (dětem vadí)
- menší stříška než u 2007, a nedrží tak „fest“, je slabá
- u starších modelů „padala“ brzda
- sporťák není přehazovací proti směru jízdy
- 7! lidem z MK začalo brzo vrzat kolečko, stejný problém na M.
- Autosedačka -největší kámen úrazu celý trojkombinace.Je malá, úzká, krátká. Nám se tam prcek nevešel už ve 4 měsíci
- na sporťák se doporučuje ještě koupit „stříšku“ proti větru ,dešti
- autosedačka Strata se v testech bezpečnosti umístila na prvních místech,ale je opravdu stísněná.Dost jsem na to nadávala a asi ve třech měsících jsem začínala koukat po jiné.
- hůř dostupný košík dole a uveze ma.4kg (při více kg se odepíná)

blanka.k
1. jan 2010

a ještě jsem našla Jane Nomad pro 2009:
+ pravdu prostorný a pohodlný i pro 3leté dítě(vyzkoušeno)
+ dobře řešené kšíry(zapnuté raz dva a dost dlouhé)
+ ovládání se nenadřu,i s potahem váží sport.verze 9,7 kilo(vážili jsme), bezvadně se skládá.
- neměl nafukovací kola(což jsem tedy nechtěla a je to zároveň i výhoda,že netřeba měnit duše ), ale prý už se dělá i snafukovacími!
- z takových techn.závad.slavná padací brzda(tím jsou tyhle kočárky asi proslavené...-)Nicméně servis perfektní,kupovali jsme v kamenné prodejně a opravdu vždy vyřídili cokoli bylo potřeba.
- taky by mohl mít celý potah pratelný v pračce

vladkaz1
1. jan 2010

Blanka dik 🙂 😉 usim si dorobit veci a potom pridem na pokec ..

michalag
autor
1. jan 2010

Ahojte 🙂
prisla som vas len pozdravit, lebo musim ist k mamine pre papucky, ktore sme tam vcera zabudli, ale potom vas urcite docitam
Este raz Vam prajem Stastny Novy rok 2010!!!

vladkaz1
1. jan 2010

Michalag aj ja tebe !!!!

aaadus
1. jan 2010

my jsme se nakonec rozhodli pro tento "nemoderní" kočárek, ale zamilovala jsem se do něho, krásně houpe, má velikou korbičku a je lehký
http://www.imperia.com.cz/web/website/mainmenu/...

lucik...
1. jan 2010

Ahoj holky 🙂

blani vídíš, my se rozhodujeme mezi Nomadem a Slalom Pro 😀

blanka.k
1. jan 2010

Vlaďko - nemáš za co.
Já jak jsem si četla di diskuze, tak jsem si vypisovala, co tam holky píšou a chválí nebo na co si stěžují, proože jinak bych si to nezapamatovala 😉 Tak ještě mám tyhle 2 a pak jsem to nějak přerušila a pak už jsme kočárek měli 😅 :

Ingles.Magnum:
+ odnímatelná korbička (velká tak, že se mi tam vešlo v zimě roční dítě, které je na svůj věk abnormálně velké)
+ podvozek se lehce skládá, kolečka nafukovací (4), projeli jsme i opravdu spoustu těžších terénů, je celkem lehký (cca 13kg), skvěle se s ním jezdí ve městě i v lese, lehce zatáčí.

- poměrně často jsem píchla duši v kole (asi 6x) a výměna duší nebyla nic moc (asi znáte z jízdních kol). Jednou jsem řešila v záruce prasklou středovou tyč, ale nakonec mi to neuznali jako záruční opravu a to jsem opravdu nepochopila, proč. Prasklá tyč je podle mého jasná vada materiálu......

Peg Perego Atlantico:
+ hmotnost asi 8 kg, takže celkem lehký;
+ Lehátko polohovatelné a vevnitř je velmi prostorný (máme velké dítě), takže i ve 2 letech si tam lehne a vyspí se, má spojené madlo, takže se s ním dá manipulovat jednou rukou to je pro mě velké plus,
+ prostor pod kočárkem je taky velký, takže super na nákup, vejde se tam i odstrkovadlo. Díky spojenému madlu má i spojenou brzdu, takže se dá zabrzdit jediným zašlápnutím. Velmi lehce se sundavá potah a vypere se, což musím vzhledem k aktivnímu dítěti dělat dost často
0 obratnost koleček není taková, jak jsem si představovala, ale do města to stačí
- díky madlu se složí pouze "na placku", takže si myslím, že je dost neskladný
- o terénu absolutně nevhodný

lucik...
1. jan 2010

jinak vladko jak píše blanka o té autosedačce u Slalom Pro tak prý je teď už nová a prostornější, tak nevím 😉

andy21
1. jan 2010

Ahoj holky trošku se vám připletu do těch soud´ů o kočárkách...
Máme Jané slalom pro 2008 a teda nesouhlasím, že by
-autosedačka nestačila, naše malá v ní byla do 11M a v 1 roce má 9kg, takže normální váhu...
-průhledná část u stříšky sportáku je naopak velká výhoda, vy na dítě vidíte a můžete na něj juknout a dítěti nevadí..

jinak je pravda, že košík na nákup je menší, takže pokud plánujete velké nákupy s kočárem, ideální je Peg perego, má ho kamarádka a teda tak velkej nákupní koš jsem snad neviděla..

jinak počítejte s tím, pokud si koupíte "lepší"kočár s nafukovacíma kolama, že se o něj musíte trochu starat...jako třeba o jízdní kolo....mě ho přítel za ten rok cca 3krát promazal kolečka, dofouknul, dotáhl brzdu a je to super kočár, kdo se o něj nestará, tak je jasný, že s ním bude mít problémy 😉

Přeji at si vyberete kočár podle vašich představ a nebojte se, stejně na keždém nějakou tu chybičku nejdete 😀

blanka.k
1. jan 2010

Lucik - tak my kdybychom neměli ten Quinny, tak jdeme asi do toho Slalomu.... 😉 Jediný problém (i když asi u poloviny uživatelek) byly ty vrzající kolečka, a pak ta stříška není úúplně festovní, ale ani třeba ten Quinny ji nemá tak bytelnou jak PP, ale teď nevím,jestli tady na MK nebo jiném serevru, ale posledních 14 dní sse zas vyrojily problémy s tím podvozkem u PP...u toho Jané žádné takové problémy nebyly 😉 A co koukám o kočárích tak je hodně oblíbený, ten náš jsem ještě naživo neviděla 😅

blanka.k
1. jan 2010

Andy - to máš pravdu, každý jokčárek má něco.... já jen přečetla tady všechny diskuze o Jané a ještě muž na jiných serverech a vypsali jsme co holky považují za plus a co za mínus, tak si spíš stěžovaly, že to dětem vadí, že na ně svítí přes to průhledné.... 😉 A ten košík u Perega....ten je fakt úžasný, jsem s ním taky už byla v obchodě s kámoškou a ten nákup se vtom úplně ztratil 😀

blanka.k
1. jan 2010

A muž mi včera říkal, že jestli to schválí, že od května by se mohla mateřská zase zvýšit 😉 Tak snad to vyjde, že bychom tu nižší braly 1-2 měsíce.... 😉

lucik...
1. jan 2010

no mě se líbí víc vzhledově ten nomad, ale protože v létě hodně bruslíme tak je pro nás praktičtější slalom pro, protože má tu brzdu 😉 Tak uvidíme...
Kdyby tu mateřeskou zase zvedli, tak by to bylo skvělý 😉

m.c.
1. jan 2010

Blani, pokud by dítěti vadila ta průhledná stříška, tak si můžeš nechat našít stínítko, vím že na MMB to některý ženský nabízí. Malé to vadí akorát když jí svítí do očí když ležíí a usíná,tak stříšku něčím přehodím.

A vybrat kočár aby vyhovoval všemu co chete se nedá, takovej neexistuje 😉 😉

blanka.k
1. jan 2010

Lucik - no snad se to podaří 😅
M.c. - jojo, ideál není, škoda, že nejde nakombinovat víc kočárků dohromady 😀 Ale jinak ten Slalom si myslím, že je dobrá volba 😉

pugie
1. jan 2010

Nemá někdo z Vás kočárek Teutonia??

blanka.k
1. jan 2010

Pugie -nemám, ale kamarádka měla na 1.dítko a prý sice drahý, ale dobrý. teď má půjčený od jiné kamarádky Jane Slalom 😉

andelka
1. jan 2010

klarka: Teda to jste měli tancovačku ti povím. Hlavně že jsi celá 😕

Koukala jsem se na ti lineu a prý to způsobuje roztáhnutí břišních svalů, aby se vešla zvětšující se děloha, takže by to mělo být asi až později - i když všechno je indivindi. Mně se zatím moje bříško líbí, zatím je takové fajné, sympatické,nepřekážející, kůže ok - no, vytěšuju se s ním, dokud nejsem vorvaň 😀

jinak náš silvestr byl pohodový, o půlnoci jsem si dali trochu šampusu, vylezli na balkon, zkoukli ohňostroje a kolem 1h už jsem byla v pelíšku 😵

Kočárek mám zatím vybraný ten Beby merc co ho má zdenkapo. Možná se to ještě změní, uvidím, ale asi spíš ne.

zdenkapo
1. jan 2010

andelka tak stále je baby merc favorit? je fakt super 😉 a už máš vybránu barvičku pro synáčka? já mám ten v albíčku černo-limetkovou,tak teď budu mít holčičí zavinku a doplňky a bude to taky pěkné 🙂

andelka
1. jan 2010

zdenka: Asi jo. 🙂 Budu mít buď nějakou kombinaci modré, červené nebo béžový, co se mi líbil v Polsku.
Výbavička, co to je? 😅 Mám akorát pár dupaček, overálků a bodýček, různé velikosti. Jinak čekám, co podědím. Asi už bych si ty věci měla pomalu nechat převézt a probrat, ať vím, co z oblečení mi chybí. Jinak co se týče jiných věcí, tak nemám vůbec nic. Ale v lednu/únoru se chystám na nákupy. 🙂 Teď jsem si dělala seznam,co mi ještě chybí z věcí a vyšlo mi to ještě na cca 15. tisíc. Tak musím postupně, ať to není moc velká pálka najednou.

andelka
1. jan 2010

Zelenkavá je krásná i pro holčičku 😵

blanka.k
1. jan 2010

Andel - te´d ve výprodejích mají hodně velké slevy...já mám zatím utraceno 30.700, a zbývá nakoupit za cca 28.000 odhadem 😅 jediné co tam nemám započítáno jsou hračky 😅 Teď třeba mají u nás v Tesku 25% skoro na všehcny hračky 😉

andelka
1. jan 2010

blanka: Tak hračky tam taky nemám 😅 z kraje toho moc nepotřebuje, a nějaké určitě dostanem jako dárek.
Kolik už jsem za sebe jakožto těhu a za mimi utratila ještě nemám spočítané, ale už jdu na to - jsem zvědavá. 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre