Máj 2010. Kto vtedy čaká bábo?

michalag
24. aug 2009

Ahojte 🙂 ,
je tu uz niektorá ktorá vie že čaká bábo v máji 2010? Dufam ze sa coskoro tato tema rozrastie 😵 🙂 😵

hladala som ci tu uz nahodou podobna tema nie je, ak ano tak sa vopred ospravedlnujem

blanka.k
2. feb 2010

Ahoj holky,
díky moc za držení palců. Konečně nás pustili...A hlavně jsme pořád 2v1. Takže v ten čtvrtek večer se jelo do Bohunic, vše vypadalo ok, čípek ok, malej taky (akortá hrozně celý den kopal), tak hned infuze magnezka a kdoví čeho, krev, moč, výtěry,... první noc byla děsná, ležela jsem na pokoji, kam daly holky po poordu i s mimčama, já v bolestech na kapačkách, takže se spát nedalo, mimča furt vzhůru a když usnuli, tak mě začal řvát ten přístroj na kkterým jsem byla u hlavy, takže zas řev 😅 Další den, proběhla akce kulový blesk, a dali mě na pokoj k jiným těhulím, tak jsem se konečně vyspala, i kdž to moc s tím šíleným přístrojem na kapačky nešlo 😒 Včera mi slíbili, že mě pustí, bohužel bolesti se vrátily, ale spíš kontinuální, tak zas vyšetření aprý je vše ok, protsě to někdy jako při menzes může bolet, nesmí se to zhoršovat, tak mě pustili. Akortá až v lékárně jsem zjistila, že mám mimo různých prášků i ATB... o tom nepadlo ani slovo, furt, že vše je ok. tak koukám do pzrávy a prý mám EColi a Streptokoka. Na ECOli jsem byla očkovaná autovakcínou a o streptokokokvi vím 3 roky, ale co sjem četla a i mi říkala hned moje mudr., ATB jsou na houby, jelikož po vysazení se ta mrcha do pár dní vrátí, tak se to řeší až při samotném porodu infuzemi. Tak vůbec nemmám chuť je jíst 😝 Hlavně, když je tam sáno, že v těhu muí být pro podávání vážné důvody ☹ Ale jinak při přijetí měl malej 760g a včera večer 960g, nějak se nám rosrostl, i pupek mi tam vyskočil...kdo vím, co mi do těch kapaček dávali

pralinka25
2. feb 2010

dobre ranko.
Blani som rada ze ste doma a v poriadku a 2v1 🙂

michalag
autor
2. feb 2010

Dobre ranko tehulky 🙂

blanka som rada ze uz ste doma a stale 2v1 🙂 🙂 🙂

blanka.k
2. feb 2010

Pralin - děkuji
A holky, nebrala jste některá ten Zinnat 500? koušela jsem teď volat do porodnice, abych se ujistila, že je to na toho streptokoka, ale nikdo to nebere, co jsem tady googlovala, tak prý se to dává i na močák, je fakt, že ten jsem před týdnem torchu cítila jeden den, ale to by snad nepsali, že moč kultivačně negativní, že tam nic nenarostlo během 48hod. 😠

michalag
autor
2. feb 2010

blanka a keby si si zavolala k svojmu dr., hmmm?

lucik...
2. feb 2010

Ahoj holky
blani sem ráda že už si doma a že jste pořád 2 v 1, moc jsme ti všichni drželi palce 😵

zdenkapo
2. feb 2010

Blani
to jsem ráda,že jsi doma... já bych asi taky do ATV nešla v těhu ☹ pokud ti to dali kvůli streptokokovi,tak je to pitomost....stejnak to nepomůže a při porodu do tebe nacpo ATB v kapačce kvůli Marcelkovi... taky bych asi volala své gyndr.

aaadus
2. feb 2010

Dobré ráno,
Blani ahoj, to jsem ráda, že už jsi doma v klidu a že jste oba v pořádku. Moc jsem na vás každý den myslela 🙂 Ty jo, 200g za 5dní, to je Marcelek šikovný 😵

babara
2. feb 2010

Blani, tys nas teda vydesila, jsme radi, ze jste v poradku, v tech Bohunicich tam nebudes rodit?
Je to teda divny, mne by se to taky nechtelo brat, skoda, zes to nevedela tam, ze by ses s nima domluvila.

Jo, ted prcci rostou hrozne rychle, mi prijde, ze i bricho se zvetsuje kazdej den, no a vaha moje taky :( uz mam taky cca 10kg navrch, s temi zhublymi vic.

yanika
2. feb 2010

Blani ahoj, super ze ste uz domka a pekne 2v1🙂

So Zinnatom mam skusenost - na zaciatku tehu som mala dost neprijemnu prihodu s kliestom, nakoniec to dopadlo az tak blbo, ze mi diagnostikovali boreliozu.. takze som sa cez vianocne sviatky liecila - 21dni som ho musela uzivat. Tieto ATB by mali byt v tehotenstve ok, neprechadzaju cez placentu, takze su povolene.. konzultovala som to s niekolkymi lekarmi... Zalezi na tom ako ich budes znasat, ja som nemala problem 😉
Tiez nie som zastancom antibiotik, ale bez nich by sa mi ta choroba mohla rapidne zhorsit, tak som to riskla...

luciik
2. feb 2010

Dobré ráno,
Blaníí, vítáme tě doma 😵 Jsem ráda, že jste to tak zmákli 🙂

blanka.k
2. feb 2010

Holky, díky moc.
Babara - byla jsem v Bounicích,kde hcci rodit, akorát vím, že chci 100% nadstandart.

aaadus
2. feb 2010

holky a bibi se neozvala jak to dopadlo s malým od její sestry?

vladkaz1
2. feb 2010

Blanka ,to je dobre ze ste doma ,setri sa ,odpocivaj a bude vsetko oki ... drzkam palce 😉

blanka.k
2. feb 2010

Yanika - díky. Já právě četla, že je to na infekce moč.cest, pohl.org. + boreliozu 😅 Tak já jdu na ně, volala jsem do porodnice, bohužel mudr. tam není, oni jsou taky furt někde na sále, tak prý ať to zkusím za hodinu. Sestřička milá, že prý zrovna dala moje složku do archivu 😀

blanka.k
2. feb 2010

A co je s BIbi sestrou? 😨 Já nedočítala, to je nad moje síly 😉 Tak jsem doufám, že jinak jste všechny ok.

yanika
2. feb 2010

Blani a nezabudni k tomu urcite papat aj probiotika... aby si nemala mykozu 😉

babara
2. feb 2010

Blani, jeji synovec nejak zvracel az z toho snad omdlel, jestli si pamatuju dobre. No snad to dobre dopadlo!

blanka.k
2. feb 2010

Yanika - jo, to jsem četla v letáčku jako častý vedlejší účinek (no jak u vššech ATB), super, v lednu jsem mykozu měla 😅 A jak se znám, tak beztak po nich budu lítat na WC, jak beru ATB, tak hned mě to prohání 😅 Mě hrozně sprdla v porodnici cjedna mudr., že jsem nebyla 3 dny na WC, že u normállního člověka ještě ok, ale ne u těhu, tak jsem říkala, že i před těhu jsem tak chodila (nebo spáš nechodila), tak jsem dostala šílenou přednášku, a vynadáno, že nejím pořádně zeleninu, tak sjem jí říkala, že mám potom křeče, atd. Baba jedna protivná 😝
A co mě sr.. nejvíc, tak já do stejné nemocnice chodím an Gastrokliniku a jak sjem řekla, že mě bolí břicho a mlj otec je se střevama v ID a já se taky léčila, tak si našli přes PC můj spis a hned, že ty boelsti mám třeba od toho, a proč si myslím, že to tak není....tak sjem se doktorovi, jako chlapovi, snažila vysvětlit, že menstruaci mám už přes 18 let a zánět střev 15 let, že snad poznám, jak mě to bolí...furt jako chlap nedokázal asi pochodit, že prostě menstruační boelst je protě menstruační bolest. nebo já fakt nevím, co mě tam bolí, ale je to stejné, jak při ms. 😝tak sjem si tam přišla jak debil, pak ještě mudr., že to mám určo ze zácpy (pravidelné menzes bolesti po 5 min???), no fakt super ten rpvní den ☹ Fakt jsem si přišla, jak debil největší ☹

babara
2. feb 2010

To je fakt hruza, Blani, takovyhle pristup, oni jsou zvykli byt nejchytrejsi.
To s tou "velkou" znam, lidi co chodej treba nekolikrat denne, nechapou, ze nekterym staci nekdy treba jen jednou tydne 🙂 Taky po porodu me furt otravovali a davali projimadla, nechapu 😠

aaadus
2. feb 2010

blanka něktěří dr si prostě nepřipustí, že ty by jsi mohla vědět něco líp než oni 😝 ale hlavně, že už jsi doma 😉

matpaj
2. feb 2010

ahojtéééé......... 🙂

a hlavne ahoj blanka!!!!! 🙂 som rada, ze ste v poriadku..... 🙂

ja som dnes absolvovala poradnu, vsetko ok, dr. mi vysadila magnezium, neviem ci si ho predsa len nemam davat aspon v mensich davkach.......uz zasa frcim v praci a bojim sa ze sa mi vrati tvrdnutie bruska....... 😒

no a uz mam aj termin na GTT....radost.... 🙂

inak s vahou je to na houby, osvacla som lekarku o kilo......som hnusna..... 😒 a budem si musiet kupit dalsie tehu rifle...alebo vrece?.... 😝

blanka.k
2. feb 2010

Jo, holky, někdy to bylo horzné, hlavně ten první a druhý den, když jsem ležela s těma maminama, ony měly fakt "štěstí" na nějaké protivné, sestra udělala chybu a dostaly nadáno maminy. HOlky měly v očích slzy, mě jich bylo tak líto ☹ Mě první den seřvala jen sanitárka, že nemám příbor, že tam byl, tak jsem musela vysvětlovat, že jsem řdný nevyfasovala a afakt nemám to jídlo čím sníst 😅 Ale jinak pak zbytek personnálu,t o byly zlatíčka, jinak asi fakt prchnu 😅
Adus - už to došlo něco z Malvíka? Mě ani řádka, tak tam asi zavolám,jelti to mají vůbec na skadě, jinak ať si celou obednávku strčí někam, když to nebude všechno, tak nechci nic 😝

aaadus
2. feb 2010

matpaj a jakto, že ti vysadila Mg? 😕 a kdy jdeš na GTT? já si taky musím koupit ještě jedny těhu kalhoty, jedny jsou jaksi málo a už mě trošku škrtí 😅

aaadus
2. feb 2010

blanka z Malvíka mi psali v sobotu, že jim chybí ještě 4 položky - 2 věci budou tento týden a kojící polštář za 14dní 😝 a obal na dudlík co jsem chtěla nemají vůbec a nemá ho ani výrobce, tak jsem vybírala jiný. no naštěstí na ty věci nijak nespěchám, ale trošku mě to naštvalo

matpaj
2. feb 2010

aaadus ja neviem preco mi ho uplne vysadila, myslela som ze mi znizi davky.....neviem co mam robit....asi prezvonim svokre......nech pozistuje... 😒
na GTT idem 23.2........... 😒

a tehu nohavice mam troje, vsetky ma tlacia....myslela som ze mi vydrzia az dokonca.....je mi luto vyhadzovat dalsie peniaze n tehu oblecko, ved uz to mame za par.....a tie gate nestoja pod 2000 korun, to je dost... 😒 radsej by som ich pouzila pre babo..... 😒

matpaj
2. feb 2010

a zasa mi stvrdlo brucho.....doma to bolo uz uplne ok....zeby ma tlacili tie gate?....myslite ze by to mohla byt pricina?......

aaadus, asi si kupim nejake mega teplaky.................... 😒

nikkka
2. feb 2010

Ahojte,

Blanka som rada ze si - ste v poriadku.
mne tiez doktorka minuly tyzden predpisala Zinnat, ale nebrala som ho, odlozila som ho,ale tehotnym ho bezne davaju..

ja som si to magnezium naordinovala sama, myslite ze mi moze doktor za to vynadat? idem vo stvrtok na poradnu aj na tu sladku vodu, tak neviem ci sa mam priznat alebo nie...vyhovorim sa na moju obvodnu lekarku, ze to ona mi ho odporucila ked som bola chora...

aaadus
2. feb 2010

matpaj může to být i tím, že tě tlačí gatě? mě to tak dělá, když si vezmu svoje původní rifle a dlouho v nich sedím. a co si koupit šaty? já mám jedny takové parádní z HaM, jsou černé na široké ramínka, teď pod ně nosím roláky a až se oteplí, vezmu si pod ně tričko s krátkým rukávem. a to šaty normálně nenosím, ale je to tááááák pohodlné

vladkaz1
2. feb 2010

matpaj aj mne vadia teplaky ako leginy co maju gumu az mi zle pride naozaj ..
Mne sa tazsko dycha mala by som ist dokine no nemam kam dat malu vsetci su chori ☹

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre