Máj 2010. Kto vtedy čaká bábo?

michalag
24. aug 2009

Ahojte 🙂 ,
je tu uz niektorá ktorá vie že čaká bábo v máji 2010? Dufam ze sa coskoro tato tema rozrastie 😵 🙂 😵

hladala som ci tu uz nahodou podobna tema nie je, ak ano tak sa vopred ospravedlnujem

olga77
8. sep 2009

Cavte babuly,no ja sledujem,že je nás tu dosť aspon si mozeme vymienať skúsenosti,lebo ja sa po tých 11 rokoch citim ako prvý krát 😉
chvalabohu mne teda zle nieje iba nejem ale žerem už teraz sú mi moje veci na prasknutie vychodzia vaha 49 tak neviem ako budem vyzerať ak mi začne rásť bruško 😀
Babuly vy už máte knižky? ja by som mala byť podla dokiho v 6tt ale knižku mi este nechcel dat,preco? bojim,bojim
Teraz v piatok idem na kontrolu aj na sono tak sa stráášne tešíím..držte mi palčeky nech mi to dobre dopadne..

Co sa týka cisaráku pri Palkovi sa mi odtrhla placenta a viacmenej išlo o našu záchranu ako o cisársky ale len chválim,rýchlo som sa zotavila a ked som tam videla tie kočky co rodili normálne a ako boli nastrihnute apotrhané bolo mi zle.Síce rez sa mi hojil dlhšie lebo bol dosť velky ale nakonec som bola rada že som nezaživala tie muky na stole ked niektoré rodili aj 5 hod.chudatka bolo mi ich velmilúto.A ak to lekár odporúča zo zdravotných dôvodov tak by som nešpekulovala a nechala to na doktorov..

doli1
8. sep 2009

zuzub výtok mám.přijdu si stále taková vlhká.nevim jestli je to dobře ale myslim že je to normál co jsem tak četla

kacka2
8. sep 2009

ahoj, tak já mam těhotenství konečně potvrzené i z krve 🙂
Na ultrazvuk jdu příští úterý, asi nic moc nebude ještě vidět, ale už se těšim 😉

Jo a výtok je vcelku normální, hlavně ze začátku, jen to chce léčit a pozor na výtok(výtok spojený s mykozou) v pozdější fázi, to může být nebezpečný. Radši bych šla k doktorce ať ti na to něco dá, jestli je to teda svědivý nebo pálivý výtok, jinak ne.

Olga těhu knížka se většinou dává až koncem třetího měsíce, nebo dřív pokud to potřebuješ třeba kvůli registraci do porodnice. Rozhodně bych tomu nepřikládala nějaký jiný důvod 😉

gabap
8. sep 2009

cauky 🙂
doli to je fajn ze ko dopadla dobre 🙂
jen jsem vas preletela,takze
vytok jsem mela a mam zase,myslim ze to je normalni
tehu kalhoty jsem nikdy nevlastnila 😅 ke konci tehu jsem si koupila jen o cislo vetsi rifle 😀
brisildo kocarek mam quinny a byla jsem maximalne spokojena 🙂 ondra se mi tam vesel v zime i s fusakem a zhruba po vanocich jsem korbicku vymenila za sportovni verzi
vitam olgu 😉 nas dr.dava knizku az vidi srdicko,driv ne

doli1
8. sep 2009

je reklama v ordinaci tak rychle něco napsat že 😀 😀

olga77
8. sep 2009

Fúú tak to mi s tou knižkou odlahlo, ja som si už bohviečo namýšlala 🙂 stará koza blaznivá tak to už by teraz v piatok malo byt vidiet to naše malilinke srdiečko...
A inak aj termin porodu sa mi zatial lisi s poslednou menstruaciou,podla doktora som teraz v 6tt a termin povedal na máj no podla menzes mi vychádza 7tt a konec aprila...
Nad kocikom som ešte nerozmyslala podla mna je to skoro a kedže budem mat taký velký vekový rozdiel medzi detmi sa aj bojím aby bolo všetko ok..

wobludka
8. sep 2009

S výtokem bohužel/bohudík neporadím, já si zavádím ten blbej Utrogestan a ten ze mě teče furt 🙄
Kalhoty nosím povolené už asi měsíc 😀 Něco snad zdědím po sestře (má rodit za 14 dní, takže má ale samé letní). Taky snad jednou něco zdědím 😀 Já jsem totiž starší 😝

gabap
8. sep 2009

doli 😀 😀 ty ji nesledujes??? 😀 😀

doli1
8. sep 2009

😀 třeba něco zdědíš
nějaké kalhoty už mě taky táhnou ale většina v pohodě protože mám bokovky.jen mi sem tam táhne na záda tak si brzo koupím jen ten pás co mám v albu a zas bude dobře

doli1
8. sep 2009

nee nejede nám nova a ani tak ji příliš nesleduji ale třeba dnes bych se koukla když jsem sama doma.ještě mě mrzí superstar na to bych koukala budu muset poslat muže aby potočil anténu

gabap
8. sep 2009

wobludko ja ten utrogestan polykam😕 nevis jaky je mezi tim rozdil?

wobludka
8. sep 2009

doli, to vypadá pěkně - jenom, neshrnuje se to 😕 jinak souhlas, já taky nesnáším, když mi fouká na záda 😉
Gabap - koukám do příbalového letáku a tady je napsáno, že Utrogestan se může používat v těhotenství pouze v průběhu prvního trimestru a aplikuje se pouze vaginálně 😕 Já ho beru od OPU a kromě dvou dávek při ET vždy zavádím...

gabap
8. sep 2009

jezis ja se ani do letaku nedivala 😅
me rekl polykat a kdybych byla spava tak ho mam zavadet,snad vi co rika

tinus
8. sep 2009

Ahoj dievčatá vítam všetky nové tehulky , chcem od veľkú radu našu rodinku naštívila chrípka alebo niečo tomu podobné sme aj s malou ufňukané a kašleme malej som už naordinovala lieky aj jej to prechádza ale čo somnou celé dni mi je na odpadnutie a nedala som si žiadne lieky bojím sa aby som neublížila maličkému prosím poradte mi dáke domáce lieky prosím

olga77
8. sep 2009

Ked uz sa bavite o tých liekoch ja som dostala od doktora duphaston jednu rano a jednu večer... 😝
Už som stihla byt aj chorá dostala som brutus angínu tak ma napchali penicilinom a ukludnili že ten sa pocas tehu moze dufam,že je to tak....

wobludka
8. sep 2009

Tak jestli Ti to řekl doktor... kdyžtak zkus juknout, nějaká témata ohledně Utroše tu jsou, já jsem je neprocházela, tak mrkni 😉

doli1
8. sep 2009

holky se o tom taky bavili o tom ustrogestanu a některá to polikala jiná zaváděla.vim že říkali že někomu to nedělá dobře na žaludek.já ho měla v prvnim těhu a polykala jsem

nee ten pás se nezhrnuje.já mám ted kolem sebe dvě mimi a kámošky je v těhu měli a nevšimla jsem si že by ho museli upravovat.tak i tak nosim košilky.ted teda ne ale na zimi jo.

doli1
8. sep 2009

spíš holky nevíte kdy se může začít brat espumisan?

gabap
8. sep 2009

holky a jak jste na tom s jidlem?ja nejim moc ale vsechno do kupy,az mi je ze sebe kolikrat spatne,to jako fakt 😔

brisilda
8. sep 2009

olga nechcem ta strasit no citala som ze penicilin sa nesmie ☹ ale teraz to uz neries kedze si ho uz uzivala a povedali ze neskodi tak to asi neskodi zase nie vsetko co sa clovek docita na ete je pravdive 😉
kocky ako vidim mate skusenosti s liekmi co mi teda poradite na moj zaludok??? priserne ma boli aj napriek tomu ze sa najem ☹ nanic nemam chut no je to hrozne asi mam vela kyseliny ☹ vcera ma aj zaha palila

olga77
8. sep 2009

Babulky ste tu aj nejaké fajčiarky? Ja som hned prestala ako som mala pozitívny testik,ale je to hruza..
Rano som bola zvyknuta na kaficko a samoska ze aj cigu a teraz mam hned rano nervozitu som z toho zufala už mam pocit že to nezvladnem...poradte nejak

doli1
8. sep 2009

já toho někdy snim fakt hodně a hodně často ochutnavám od všeho a furt to neni to počem toužím 😅 prostě chutě na vše.sladké mě stále nějak nebere.
dnes jsem dostala strašnou chut na kuře na paprice asi budu muset uvařit.horší je jak jsem sama doma tak se mi nechce vařit ale teplé jídlo ted potřebuji

gabap
8. sep 2009

bris jak vis ze cekas chlapecka? 😕

doli1
8. sep 2009

olga je krásné přestat ale všude máš napsáno že končit postupně.pro tělo je to pak velký šok to stejný i s kafem jestli je někdo silný kafař tak má pokračovat ale postupně to vypouštět.třeba ze tři káv jen jednu nějakou slabou.
já nekouřim ale kafé bych si dala.piji vždy jen jedno za den a jak jsem našla // tak jsem přestala ale už jsem zhřešila a 2 jsem měla za těch 14 dní co to vim.když přijde návštěva tak je to těžké nedat si když to tak voní.

brisilda třeba ten espumisan by ti pomohl.vim že se v těhu může i při kojení ale jen nevim jestli i v 1 trimestru.na to se zeptat v lékarně

olga77
8. sep 2009

doli, ja mam obrovsky strach zapalit si ale tie nervy co mam fakt to je zavislost ten nikotín ☹ nervozita aj v nohách
este do toho všetci okolo fajčiari ide ma poraziť....

doli1
8. sep 2009

no a co je horší když jsi stoho vystresovaná a tělo trpí a plod ví že něco neni dobré.psychika matky je důležitá. nebo když si jednou zapalíš.třeba to ráno a další už nee a snažit se vypustit i tuto jednu za čas.
strach chápu ale přemýšlim co je horší jestli vystresovanost nebo jedna cigareta.moji rodiče kouří a vim jak jsou nervní když si nemohou zapálit.

dezyre
8. sep 2009

Oli.. moje kamoška byla taky na začátku těhotenství nemocná, ale teda neměla angínu, jen silnou virózu, ale fakt moc, a doktorka jí dovolila akorát snad paralen po půlkách....
Jinak mě výtok taky docela trápí, akorát jsem vypozorovala, že ho mám vždycky až kolem poledne 😀
Já přestala kouřit hned jak jsem to zjistila 😉 a popravdě ani chuť na cigarety ani nemám.. jako kdyby se mi mozek přepnul a už neměl potřebu nikotinu 😀 😀 😀

doli1
8. sep 2009

dezyre tak to jsi dobrá stěma cigaretama.to gratuluji
někdy je to fakt těžké přestat zvlášt když se kouří dlouho.

olga77
8. sep 2009

doli ? bola si fajčiarka? ja zatial len pocuvam aka som vo svojom veku hlupa a nezodpovedna ked by som si chcela zapalit a ze su to len trapne vyhovorky že som nervozna ☹ niekedy mi je z toho do placu 😖
s tým penicilinom sa nedalo inak mala som nadutu pravu mandlu ako orech a nemohla som prehltat a dokonca uz ani v noci spat hrozne to bolelo...doktorka mi ho hned nasadila vraj zapal a nasledky nelieceneho zapalu su horsie ako penicilin.terazsom to pozerala na nete a v letaku pisu ze mozu aj rehotne zeny a dojciace matky tak dufam ze to nebude mat nejake nasledky...

doli1
8. sep 2009

nee nikdy jsem stále nekouřila.třeba na zábavě a tak to víkendové v těch 16-17 letech jinak ne.mí rodiče jsou fakt závislí a proto to nemusim a proto vim že je to pro někoho těžké přestat.
pokud tam bylo napsáno že to mohou těhotné tak stoho nic nebude.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre