Máj 2010. Kto vtedy čaká bábo?

michalag
24. aug 2009

Ahojte 🙂 ,
je tu uz niektorá ktorá vie že čaká bábo v máji 2010? Dufam ze sa coskoro tato tema rozrastie 😵 🙂 😵

hladala som ci tu uz nahodou podobna tema nie je, ak ano tak sa vopred ospravedlnujem

brisilda
10. sep 2009

andelka sice to neni velka suma ale aj tak tehotne by prehlaidku mali mat zadarmo a to foto mas fakt uzasne lacnu 😉 ahoj doli co mas nove???zase zhanas kysle uhorky ? 😀 😀 😀

doli1
10. sep 2009

nee nic takového.dnes je mi znich blbě tak jim jen sladké 😀 udělal se mi opar jak brno a ve vystřihu mám jebáky ach jo ☹ ☹ ☹ co víc si přát.
měli by mít těhu prohlídky zadarmo jen první placená a pak už nee.

brisilda
10. sep 2009

doli o jebakoch mi nehovor ja si ich uzivam v plnej parade odkedy som tehotna tak sa mi vyduje hnusna velka vyrazka na tvari a ne a ne vypucit ☹ a uz ked tak iba prievitna tekutina 😝 tak som sa na to vybodla ja som take cosi nemala ☹ az teraz a sladke pomohlo aj mne na zaludok 😀 dala som si bielu fodorku mnam

andelka
10. sep 2009

doli: Já jsem se hned zeptala, jak jsem to viděla 😀
brisi: Za každou návštěvu lékaře se platí, takže to mi přijde normální. Navíc já byla normálně objednaná jako obyč pacientka, jak píše doli, ne jako těhule. Příště se uvidí, jestli budu platit. No a fotečka je vlastně černobílý tisk na normálním papíře, taková malinká, ale aspoň něco, já jsem nikdy naživo obrázek z UTZ neviděla, tak nevím jak vypadají odjinud. Jsem ráda i za to.

doli1
10. sep 2009

já sladké moc nemusim ale dnes teda jo.nejraději bych furt něco jedla.
včera jsem konečně jednoho vymáčkla u rtu(to bolelo)a dnes celí opar. 😠 vypadáto že budem mít holky berou si krásu pro sebe 😀

brisilda
10. sep 2009

andelka ved aj ja budem mat hadam foto pri dalsiej navsteve teraz som nechcela kedze nic nevidiet iba vacok a mini babatko 😀 uvidime co bude bud. tyzden 😉 inak aj u vas v CR davba stat pri narodeni prispevok 😉 ak ano tak v akej vyske?

simlenka
10. sep 2009

Kings,je mi to moc lito ☹ drz se holka a za par mesicu muzete zkouset znovu 😉 uvidis,ze napodruhe se to povede! Hodne stesti!!!

simlenka
10. sep 2009

Ja se dneska od jidla drzim dal,na co se podivam,to mi nedela dobre a to tady varim tem dvema nevdecnejm stravnikum ratatouille a sedim pri tom u okna,abych to nedychala - nezvracim,ale je mi porad hnusne tezko ☹ a bedary se mi zatim vyhybaj,ale pri prvnim tehu jsem je mela hlavne na prsou a v dekoltu,oblicej byl usetren,ale musela jsem porad chodit v rolaku! Andel,ja mam taky fotky,kde nic neni videt 😉 proste jsem se i tim "nic" chtela vzdycky pochlubit. Aaaa,mala je vzhuru,no to tomu moc nedala - tak se loucim,zatim se mejte

brisilda
10. sep 2009

simlenka tak ja to mam pri vareni podobne ☹ som hladna zaludok boli a nanic nemam chut 😝

andelka
10. sep 2009

brisi: Já jsem chtěla už i tuhle fotku, na památku. 🙂
jo, u nás je porodné, tuším 13 tis. Teď jsou zkazky, že to ti blbci chtějí snižovat, i rodičák, ale doufám, že se vzpamatují a nechají to tak.

brisilda
10. sep 2009

no u nas to je aspon o cosi lepsie tak dufam ze sa u nas materska vysplha na min. mzdu 😉 inak doteraz to bola bieda 4500 sk na mesiac 😝 ziadna slava a potom ze porodnost na slovensku klesala

andelka
10. sep 2009

brisi: U nás je teď mateřská 70% z platu a rodičák podle nastavení. A porodné zatím 13 tis.. Ale četla jsem zkazky, že se má všechno snižovat, tak jen doufám, že to neprojde. 😒 U nás porodnost taky není nic moc.

mayocka
10. sep 2009

ahojte kocky inak ta meterska je uz schvalena na minimalku nie?vsak je tu o tom dalsia tema na konikovi co som nasla...zevraj je to od januara 2010 v platnosti ... to sa posnazime hadam aj o dalsie mimi 😉 ale nic sa neda predvidat este ani toto nie je iste, rovnako ako kings sa to moze stat aj nam a tak velmi sa bojim cakame s manzelom na mimi uz pomaly rok tak sa bojim ze to nevyjde...ze sa nieco stane...dostavame prve darceky ajked skoro a nosi to nestastie ale ja si to ajtak neuvedomujem, tak ako som frajerila ze mi nic nie je teraz uz treti den ma nadrapuje a nemozem ani citit vonu jedla teda aspon nie doobeda potom je to lepsie....a v tych uhorkach je ta kyselina listova?jaj tak preto sa to spaja s tehotnymi 🙂 doteraz som myslela ze im to chuti preto to jedia nie kvoli mimi 🙂 drzte sa krasky nech od nas uz nikto neodide

zdenkapo
10. sep 2009

taky nechápu,že řeší snižování dávek před volbemi,ale navrhují to sami ministři,tak jim je to asi fuk... jedno šrotovné 30 tis.se rovná ztrátě pěněz po snížení rodičáku na tři roky- přijdem o 800,-Kč měsíčně,to máte dvoje pleny... oni mají nahrabáno,tak jim je to fuk
mě je skoro pernamentně zle od žaludku,ale zvracim především ráno...snad zvládnu tu dr. v pondělí...
těhotenství nás přijde na pěkné prachy,že?každá prohlídka 30,-Kč-u gyn,zubaře,obvodního,srdcaře atd.,občas fotka 50Kč a nevim jak u vás,ale naše gyn.používá na prohlídku plastová jednorázová zrcátka za 40Kč,takže vypláznu v pondělí 120Kč jen to fikne 😉 ,ale co by člověk nedal za zdravé mimčo....

sovice
10. sep 2009

ahojte holky...loni o tom čase jsme počali naše sluníčko Jiříka...tak moc to utíká 😅
všem přeji krásné těhotenství,rychlý,pohodový porod a zdravoučké miminko 😵

Chtěla jsem se zeptat,jestli některá z vás nemá zájem odebírat veškeré oblečení po mých dvou dětech.Vše je ve velmi výborném stavu.Dodávala bych balíček 0-3 měsíce,3-6 měsíců atd.do věku 3 let.Je to převážně pro kluka,ale i holčička by v tom byla kouzelná.Každý balíček bych viděla na 1000 kč+ poštovné.V prvním balíčku bych měla i mantinel do postýlky,polštářek i dečku do kočárku,pak v dalším i dva fusaky do kočárku na zimu.Co bych ale neposílala jsou boty.
pokud budete mít zájem,pište mi do IP.Díky

simlenka
10. sep 2009

No,ve vlade je to samej kokot - je jedno jestli Paroubek nebo Topolanek,je to verbes a hotovo. My nepatrime mezi financne silnou rodinu,zijem od vyplaty k vyplate,ale dokazu to pochopit - teda tu materskou a porodny,ale to ze chtej snizit rodicak a pridavky je ubohy! My na ne teda narok asi nemame,ale co takova matka samozivitelka,ktera v obchode premejsli zda koupit nebo nekoupit detem ovoce,protoze by na konci mesice nemela ani na spagety - o placeni najmu a elektriky ani nemluvim. No je to teda sila,jsem akorat nasrana a se srotovnym at jdou treba do prdele! Sorry za ty vulgarismy,ale nemam pro ne lepsi slovo,pro hovada pitomy!

dezyre
10. sep 2009

Ahoj Andi .. tak já jsem teprve teď přišla od doktora 😀 ... a dnes mi sebrali hektoliktry krve 😢 asi pět ampulí.. na jakýsi protilátky a jestli nemám syfilis a HIV .. no a za 14 dní jdu znovu, a to pokud bude vše v pořádku už dostanu průkazku 😉 chtěl mi ji dát už dnes, ale pak si všiml, že ještě vlastně mi chybí tyto testy 😀 a to ještě mě budou upíři brát na lačno krev ohledně testů na krev. skupinu.... a dnes jsem na ultrazvuku už nebyla.. tak ani nevím jak nám mimčo roste... akorát mě pochválil jak mě pěkně HCG skočilo během týdne ze 700 na 19000 .... ale teda už se nemůžu dočkat příští kontroly.. to už mě snad ultrazvuk dělat bude a já už bych mohla vidět srdíčko konečně a mimíska a všechno 😀 😀 😀 😀

bramburka
10. sep 2009

tak holky, v těhu se neplatí regulační poplatky! Asopn mi to rikal etn novy Dr...

jinak me zase vyskakal ekzem, tak mam nejakou masticku, to je furt neco.

Jestli snizi rodicak, atk se uz picnu. Navic mame kvetnovy deti, takze do skolky pujdou az od zari, takze beztak budeme 4 mesice zadarmo doma.

bramburka
10. sep 2009

Porodné by kleslo o 3000 korun

Porodné se má podle návrhu ministrů snížit o tři tisíce na deset tisíc korun, mateřská zhruba o dvacet procent a rodičovský příspěvek o 10 procent. Například rodič, který je doma s dítětem tři roky, by měl měsíčně dostávat jen 6840 korun namísto současných 7600 korun.

bramburka
10. sep 2009

Těhotné ženy jsou totiž osvobozeny pouze od regulačních poplatků 30 Kč za klinické vyšetření, a to jen v rámci takzvané dispenzární péče. Pojištěnec přitom může být dispenzarizován (sledován) pro jednu diagnózu pouze u jednoho ošetřujícího lékaře – těhotná žena je ode dne zjištění těhotenství dispenzarizována u gynekologa.

Těhotná žena je tedy osvobozena od regulačního poplatku za klinická vyšetření pouze u svého ženského lékaře, a to jde-li o vyšetření v souvislosti s těhotenstvím. Regulační poplatek za klinická vyšetření u gynekologa, dostaví-li se k němu se zdravotním problémem, který nelze považovat za související s těhotenstvím, už hradit musí. Rovněž hradí třicetikorunové poplatky za vyšetření tam, kde není dispenzarizovaná – např. těhotná žena poslaná na pracoviště lékařské genetiky hradí 30 Kč, pokud jí tam bylo provedeno klinické vyšetření.

Vzhledem k tomu, že osvobození těhotných žen od poplatků se podle zákona týká jen regulačních poplatků ve výši 30 Kč za klinické vyšetření, hradí devadesátikorunový poplatek za pohotovostní službu (ať jde o lékařskou službu první pomoci včetně stomatologické, nebo o ústavní pohotovostní službu, pokud po ní nedojde k hospitalizaci) stejně jako šedesátikorunové poplatky při hospitalizaci, opět i v případě, že zdravotní problémy souvisejí s těhotenstvím. Od těchto poplatků by těhotná žena mohla být podle zákona osvobozena pouze, pokud by se prokázala potvrzením o hmotné nouzi, ne starším 30 dnů.

brisilda
10. sep 2009

no kocky tak slovaci su v tomto trosku lepsie no doteraz sme mali rod. prispevok len minimalny 4500 sk 😀 a kazdy vie ze je to smiesna cena ved to postaci len na plienky a stravu pre mimco oblecenie ani nepocitam ☹
poplatok u lekara nam zrusili cize uz platit nemusime 😀 a tak isto schvalili prispevok pri narodeni dietata uz aj pre 2 a tretie dieta 😀 takze aspon na ten kocik budeme mat 😀 a zakladnu vybavicku pre drobca 😉
mayocka a to ze nam fakt stat schvali to zvysenie no neviem neviem kiez by to tak bolo ved napr. uz teraz sa spekuluje o zvysovani dani 😝 ktoho vie co vymyslia do maja a tak ako simlejka ani ja ich nemam v laske ved ani volit nechodim podla mna to nema zmysel tak ci tak si to vsetko schvaluju poslanci sami 😠 ved co zaklad je ze oni maju vrecka plne 😀

wobludka
10. sep 2009

Ahoj všem, dneska mi bylo poprvé divně od žaludku, tak snad je vše, jak má.
Kingstonko, moc mě to mrzí 😔 brzo budete mít další, zdravé 😉 já se bojím moc, protože vím, že těch pokusů za život budu mít jen minimálně 😔 ale ostatní kontroly dopadly dobře 🙂 tak jen tak dál 😉
Koukám, že řešíte rodičák a porodné - no mě to tedy připadá oboje děsně vysoké 😕 😅 Myslím, že české rodiny jsou tedy v tomto smyslu pěkně rozmazlené a pořád jen čekají, že od někoho něco dostanou 🤐 Sama pracuju ve státní správě, takže plat mám tabulkový - kdyby jste slyšely kolegy, jak dokáží celé hodiny fňukat 😅 za to šťourání v nose bychom měli ještě doplácet 🙄

doli1
10. sep 2009

myslim že rozmazlené rozhodně nejsme.je plno rodin ktérý nemají víc než 20 000 na měsíc.stim se dá špatně vyjít.my máme měsíční poplatky 10 000 a já ted nedostávám vůbec nic ani korunu a od státu taky ne.nemáš žádné mímčo bud nevíš kolik co stojí nebo to nechápu.vybavička je tak drahá až je prcek na světě tak to stojí taky dost.zvlášt když někdo brzo přestane kojit.7600 rozhodně nestačí ale dá se stim vyjít ale bez platu muže ani náhodou.to nemluvim o matkách s dvojčatama.ty mají 7600 a mají doma dvě a nikoho to nezajímá

bramburka
10. sep 2009

7600 je nuzné, ale aspon se da privydelavat, no...nestaci to max na dítě, ale já asi mam byt o hladu, kdo ma manzela, tak je to OK, ale kdo je doma sám, je to strasne...soud ti nejake vyzivne prideli, ale kdyz ti to otec stejne neplatí, tak je smůla, a matka je odkázaná sama na sebe.
7600 by mi prislo dost, kdyby byla moznost dat dite do ejslicek ci do skolky, ale taková pece tu neni, tak co s tím? 7600 pro 2 lidi, nezlob se wobludko, ale jak za to kvalitně žít?

michalag
autor
11. sep 2009

Dobreeee ranko tehulky 🙂 🙂 🙂 ,

michalag
autor
11. sep 2009

kingstonka, moc ma to mrzi ☹ , ale mozno to bolo lepsie teraz ako neskor, aj ked to je urcite smutne ☹ ... urcite sa coskoro podari dalsie babatko a uz to dopadne dobre az do uplneho konca 🙂 ... drzim palce 😉

simlenka
11. sep 2009

Zdravim vsechny,jak jste se vyspaly? ja mela paradni probuzeni,Terce spadla plinka a EE ji vypadlo nohavici pyzamka... No,dal to popisovat nebudu a procvicte si fantazii 😀 Jo ale vzbudila jsem se s velkym hladem,tak se jdu zkusit nadlabnout,snad to po prvnim soustu nevzdam. Wobludka - mluvit o rozmazlenosti mi prijde trochu nadneseny! Vseobecne souhlasim s politikou ODS, jsem pro to,aby lidi nesedeli doma,ale makali,ale jsou situace,kdy to nejde a ja nepujdu do prace dokud moje dite nebude schopne byt beze me a vydrzet ve skolce a pak ocekavam,ze me stat za ty penize na danich,ktere mu platim (nebo jsem x let platila) podpori. Ano,jde s tim rodicakem vyzit,ale nemit manzela,tak nevim co budem jist a cim se oblikat,tak to proste je!

anetta1
11. sep 2009

ahojte mozem sa ku vam pridat? dnes mi vysiel tiez pozitivny testik takze to podla vypoctov vyzera na maj 🙂 moc sa tesim 🙂 dufam ze si to nezakriknem tym ze som tu tak skoro...

cuculik1
11. sep 2009

dobre ranko, tak ja som uz od rana v strese aj ked sa tomu snazim vsemozne branit, upiekla som dve strudle a nalozila masko do marinady... zajtra mam totiz rovnych 30, tak dufam, ze bude co oslavovat. Poobede si mam ist po tie vysledky k dr, uz mam aj take nutkanie mu zavolat kazdu chvilu, ale bojim sa , ze keby mi mal povedat nieco nie moc pozitivne tak by som sa do poobedia asi zbalznila. tak len cakam... drzte palce 😉

zdenkapo
11. sep 2009

tak wobludko ted si mne nadzvedla ze židle,já před první mateřskou pracovala ve státní správě několi let,na odboru sociálních věcí a zdravotnictví a měla na starosti nazaměstnané jednotlivce a rozhodně jsem se nedloubala v nose- práce jsem měla nad hlavu a kolikrát i přesčas,který mi na úřadě nikdo nezaplatil, asi to posuzuješ dle sebe...já bych dala každému vyzkoušet svou práci,když nadávaj na úředníky, taky riziko,že tě někdo napadne, já měla třeba klienta,který byl propuštěn z vězení a seděl za to,že rozbil hlavu kladivem soc.pracovnici v Karlových Varech a pak se přestěhoval sem,tak jsem ho vyfásla já a může ti říst,že jsem se dost bála, když mi i v těhu vyhrožoval,že si na mne počká až půjdu z práce atd.... a nechápu,že považuješ 7000 rodičáku za super,no nemáš dítě asi super vydělívajícího manžela... tenhle stát je na hlavu,proč mám já,která jsem pracovala mít stejně peněz,jako "spoluobčané",kteří jen flákaj ději jedno za druhým,nemakaj a jen berou dávky od státu 😠 a co se týče neomezeného přivydělání,tak pokud máš dítě,nebo dvě a víc,tak pochybuju,že máš možnost si přivydělat,kdo by hlídal děti,mi máme pracujíci prarodiče a pokus si na rodičáku,tak nemáš šanci na školku,jesle u nás neexistují...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre