Máj 2010. Kto vtedy čaká bábo?

michalag
24. aug 2009

Ahojte 🙂 ,
je tu uz niektorá ktorá vie že čaká bábo v máji 2010? Dufam ze sa coskoro tato tema rozrastie 😵 🙂 😵

hladala som ci tu uz nahodou podobna tema nie je, ak ano tak sa vopred ospravedlnujem

wobludka
18. sep 2009

nevím, jak je to u ,,normálního" těhotenství, ale já mám v pokynech z CAR sex až 14 dní po ET a pak pouze s prezervativem. Teď na UTZ dr. říkal, že dokud se to mrně tam pořádně nezavrtá, tak by styk zatím nedoporučoval. U ostatních bych to s jistou dávkou opatrnosti zkusila... něco jako trénink na důchoďák 😀 pomalounku, v klídečku 😝

bramburka
18. sep 2009

hlásím se z KO, vše Ok, asi 5+3, srdíčko bije, je to puntík zatím

aktaka
18. sep 2009

Bramburka grratulace, to je super, že už tak brzy bylo vidět srdíčko 😵

bramburka
18. sep 2009

a nikdo mě neprudil, že jsem tlustá! a byl úžasnej, jsem z něho jeste ted vyrízená, za nic nechtěl peníze a klidně jemu bych dala cokoliv 😉

simlenka
18. sep 2009

Ahoj - teda clovek tu neni 48 hodin a vy toho napovidate.Vitam nove tvare,docitala jsem jen hodne zbezne. My teda sexujem,myslim ze to nicemu nevadi pokud neni nejaka komplikace a spineni po styku je bezny jev,ikdyz zatim se mi to nestalo.Spineni jd uz vic jak tyden pryc a tak se vsi opatrnosti a nehou je to prijemny 😀 Co doktor,to nazor,ale ja na tom fakt nic "ohrozujiciho" nevidim. Mayocka,neboj,budes mit jiny a hezci starosti nez premyslet,kdy prijde menzes 😉 ja po porodu krvacela asi 3 tydny a pak jeste 2 tydny spineni. Navzdory kojeni jsem menzes dostala asi paty mesic po porodu,ale bylo to pak takovy nepravidelny,treba jednou za 2-3 mesice (kojila jsem 18mesicu) a nejak jsem to moc neresila,doktor rikal,ze to vyresime az prestanu kojit - no,ale kdyz jsem prestala,tak jsem hned otehotnela znovu,takze se reseni odklada na neurcito 🙂 holky po IVF - co to je za leky,co dlabete? Jde mi z toho hlava kolem a vetsinu pojmu vubec neznam,ale zajima me to... Oli,mne se vic libi Laura,kamaradka ji ma a ty holcicce to jmeno tak slusi 🙂 maji Laurinku a Violku,mne by takova jmena vubec nenapadla,ale moc se mi libi.

dezyre
18. sep 2009

Mě se teda Violka vždycky taky líbila .. 😝 protože jsem se na ní zrovna narodila .. ale manžovi se nelíbí 😔 prý je to jak violončelo 🙂..

aktaka
18. sep 2009

Simlenka, po IVF se bere hormon progesteron (většinou se prášky nebo gel zavádí do pochvy - utrogestan, crinone...). ten při otěhotnění způsobuje např. zástavu MS, nastartování mléčných žláz apod. proto i spousta holek, pokud nějaký takový přípravek berou, nedostanou ms dokud ho nevysadí. na mě tedy takové účinky nikdy neměl

bramburka
18. sep 2009

ja jsem po porodě měla očistk myslim asi 3 tydny fakt brutal a pak uz jen spineni asi taky tyden dva, to uz nejak nevim, v 6ti týdnech vim, ez uz jsem byla uplne OK. jinak kdyz je porod cisarem, trva to min, protoze to rovnou vsechno ocistí...ja mela porod normální

Mrchu jsem dostala asi 8. měsíc po porodu, kojila jsem, ale vydatně přikrmovala už od 3. msíce. No byla tehdy dost silná, bolestivá a motala se mi hlava. Trvala dýl a pak jsem mela az do nedavna menses asi po 25 dnech, opruz, no ale asi 2 cykly pred tehu se to ustalilo na 28 dni a bylo to OK.

Krvacen í mi tehdy prislo jako to nejmensi, opruz je, ze smis pouzivat jen ty porodnicke vlozky, coz je děs. Ale ten nááááástřih!!! never more, i kdybych měla rupnout!doufam, ze se tentokrat podari bez nástrihu a pak je to procházka ruzovou zahradou. 😉 ja se nejvic bojim toho, jak zvladnu odlouceni od Xenušky na 5 dní trebas, ach jo, budu asi plakat strasne. jsme na sobe závislé.

aktaka
18. sep 2009

Brambur nástřih byl hozný? já všude četla, že ten ani není cítit, že daleko horší je pak samotné šití
neuvažovala jsi o tom balonku na roztažení hráze? tuším epi-no se to jmenuje

bramburka
18. sep 2009

kamaradi taky mají Laurinku a pka mají Sáru. Simonka se mi libila, ale MM ne. My jsme rpo Elišku asi nakonec. Elí....

ale co kluk? to jsem ztracená, bud Lukášek, nebo nevim...

bramburka
18. sep 2009

prosím tě Ataka, nástřih jsem vubec necitila, fakt vubec, sití taky ani troškum jen to bylo divny, asi jako u zubare, kdyz ti umrtvi pusu a ty jako citis, ze neco delaji,a el neboli to. Ale pak kdyz to prislo k sobě! jako nechci strasit, ale proplakala jsem noci!

bramburka
18. sep 2009

balonek neznam, ale myslim, ez nastrihavat nemuseli mala byla mala a opravdu po tom nastrihu vyklouzla okamzite najednou, myslim, ze to PA ujelo, ale nemuzu soudit, ze...kazdopadne, odvar z dubove kury byl zazracny, gel mi nedoporučili na zivou ránu, ale nekde ho davaji uz v porodnici, tak nevim. Kazdopádně odvar byl super, no ale ten jsem nasadila az blbec tak 10 dní porodu.

aktaka
18. sep 2009

ježiš Brambur, tak raději nestraš 😅
tohle je totiž jediné, z čeho já mám hrůzu. porodu jako takového se vůbec nebojím, ale tohle mi dělá těžkou hlavu ☹

gabap
18. sep 2009

holky s tim nastrihem,ja ho necitila ale slysela jsem jak ty nuzky smikly(ten zvuk) siti me bolelo a pak uz dobry,jo a ocistky jsem mela asi 3 tydny,pak jsem si nechala zavest mirenu

mayocka
18. sep 2009

no tak lepsi nastrih akoby nas malo potrhat to asi boli viac....a vraj to pri porodnych bolestiach moc necitit...

simlenka
18. sep 2009

Ja teda na nastrih taky nevzpominam rada,brrr - siti uz se dalo,ale taky jsem zatinala zuby.Ale vsechno to jde vydrzet - pro me byla nejhorsi katastrofa kazdy rano pri vizite ukazovat krvavou vlozku a odpovidat jestli prdim nebo ne! Dost jsem se stydela roztahnout nohy (normal mi to tak nevadi,ale s tou krvi tam!),to je moje nocni mura z porodnice

bramburka
18. sep 2009

Simlenko, no jo vidis, to bylo děs, ano...ale jestli prdím se mě neptali 😀 asi jen jestli byla stolice, ja radsi nejedla, aby nemusela byt, ale bylo to zbytecny, nebolelo to, jen psychicky divný...kakat 😀

fakt mi siti nebolelo, ze jim ale trvalo dlouho, asi to radne vopíchali... 😀

dezyre
18. sep 2009

Holky nestrašte mě tady 😅 ☹ Já teda nikomu zakrvavenou vložku ukazovat nechci.. a hovínko taky ne.. ☹

bramburka
18. sep 2009

vymyslela jsem krycí jméno, xenuška byla prďola, ted mame (š)puntík 😉

simlenka
18. sep 2009

No me rikali,ze to opichali,ale byly mista,kde to siti bolelo a mista,kde vubec - ale buhvi,co tam dole provadeli - ja tam nevidela 😀 Nas se rano ptali: "Stolice byla? Plyny odchazeji?" - no fakt trapny 😀 a kdyz stolice nebyla,tak asi treti den nam dali cipek. Jo a ja mela takovou srandistku na pokoji a ta me desne rozesmivala,jenze pritom chechtani me bolely stehy,tak jsem se modlila,aby uz sla domu! Ja tam zkejsla 14 dni,protoze Terinka byla hodne zluta a ja mela horecky,ktery nikdo nedokazal vysvetlit,takze jsem si tam uzila,ale nejhorsi bylo,ze Tercu jsem u sebe nemela,jen na kojeni,protoze byla pod tim svetlem na zloutenku.

ivanka612
18. sep 2009

Ahojte,no vy dnes teda riadne kecate,ako tak citam o tom sexe tak mne to teraz ani na rozum nepride som unavena a som rada,ked si mozem lahnut a nic nerobit a priatel ten sa smeje,ze si teraz aspon oddychne tych par mesiacov,lebo nez sa nam to podarilo tak nam to uz prislo ako sex z povinnosti,tak sa tym ani netrapim a aj tak mam strach aby sa nieco nestalo.

Ja mam tiez hrozu z toho sitia ale myslim a vlastne dufam,ze si to ani nestihnem uvedomovat.
Inak ked uz ste tu spomenuli tu matersku tiez neviem ako to bude lebo 3 roky som zivnostnik a az tento mesiac som sa zamestnala,lebo som si urobila s.r.o. a tak zamestnavam sama seba a tak neviem ci sa mi oplati zvysit si odvody aby som mala vyssiu matersku alebo ako to je,a ku tomu som vlastne slobodna mamicka a s priatelom ani nemame rovnaky trvaly pobyt takze by som mala mat narok este na viac ale nevyznam sa v tom a ani neviem,kde tieto info najdem

simlenka
18. sep 2009

Dez,neboj - do zachodu nekoukaj 😀 Jen se zeptaj,ale s tou vlozkou je to bohuzel tak ☹ je to moje nejvetsi poporodni trauma,ale zas plno holek mi rikalo,ze jim to po tom vsem bylo uplne sumak.Ja jsem na tohle stydlivka,namisto abych si rekla o cisty prosteradlo,tak jsem ho rucne preprala u umyvadla a tak no ☹ ale mozna je to tim,ze jsem premyslela o blbostech tim,jak jsem Tercu nemela u sebe

bramburka
18. sep 2009

Simlenka, u nas byly volne dostupny takovy ty podlozky pod tebe na prebalovani 🙂 takze to slo, ze jsem si to vymenila sama, ale nez mi je nekdo ukazal...no nebudu rozebirat, že? 😀

gabap
18. sep 2009

me v nemocnici na vlozky vubec nekoukali 😕

simlenka
18. sep 2009

Gabap a kde jsi rodila? Hned se tam jdu zapsat 🙂 no ja si ty podlozky ted taky poridim,my je asi nemeli,nebo o nich nevim. Ale stejne se tak nejak tesim,jsem zvedava jak ten porod bude podruhy vypadat a hlavne mam pocit,jakoby to melo byt poprvy,strach ze to nepoznam atd... Poprvy mi rupla voda,ale kontrakce mi vyvolavali,pze ty se nejak za cely den nedostavily...

bramburka
18. sep 2009

me taky rupla voda a uz nebudu mit strach ze to nepozbnam, protoze to byli litry a litry... 😀 kontrkce myslim, ze si pamatuju 😀

dezyre
18. sep 2009

No to já už se taky těším až budu rodit.. předevčírem jsem jen tak mezi zvracením a dávením povídala manžovi, že už jsem si vyzkoušela být těhotná, že mi to stačí a už bych chtěla, aby byl květen a miminko se narodilo 😀
Ale teda stejně si porod zatím nepřipouštím.. je to tááááák daleko 😎

bramburka
18. sep 2009

porod, teda u mě, byl opravdu fajn zážitek, já jsem rpostě ještě nikdy nebyla taaaaak stastná, jako kdyz mi reli, je to holčička, zdravá, skore 10-10-10. Jako konec. Prostě mi bylo vše ukradený...krásnej den...nejhorší zážitek asi bylo to šestinedělí, resp. 14 denní poporodní splín, kterému se nbudu snazit vyhnout všemi moznymi prostredky!

dezyre
18. sep 2009

Poporodní splín? Co to je brambůrko? .. nějaké deprese?

dezyre
18. sep 2009

Holky.. toto je moc pěkný 😀

V bříšku
V bříšku těhotné ženy byla dvě miminka.
První se druhého zeptalo: Věříš v život po porodu?
Určitě. Něco po porodu musí být. Možná jsme tu hlavně proto, abychom se připravili na to, co bude pak.
Blbost, žádný život po porodu není. Jak by vůbec mohl vypadat?
To přesně nevím, ale určitě tam bude více světla než tady. Třeba budeme běhat po svých a jíst pusou.
No to je přece nesmysl! Běhat se nedá. A jíst pusou, to je úplně směšné! Živí nás přece pupeční Šňůra. Něco ti řeknu: Život po porodu je vyloučený - pupeční šňůra je už teď moc králka.
Ba ne, určitě něco bude. Jen asi bude všechno trochu jinak, než jsme tady zvyklí
Ale nikdo se přece odtamtud po porodu nevrátil. Porodem prostě život končí. A vůbec, život není nic než vleklá stísněnost v temnotě.
No já přesně nevím, jak to bude po porodu vypadat, ale každopádně uvidíme mámu a ta se o nás postará.
Mámu? Ty věříš na mámu? A kde má jako podle tebe být?
No přece všude kolem nás! V ní a díky ní žijeme. Bez ní bychom vůbec nebyli.
Tomu nevěřím! Žádnou mámu jsem nikdy neviděl, takže je jasné, že žádná není.
Ale někdy, když jsme zticha, můžeme zaslechnout, jak zpívá, nebo cítit, jak hladí náš svět. Víš, já si fakt myslím, že opravdový život nás čeká až potom...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre