Máj 2010. Kto vtedy čaká bábo?

michalag
24. aug 2009

Ahojte 🙂 ,
je tu uz niektorá ktorá vie že čaká bábo v máji 2010? Dufam ze sa coskoro tato tema rozrastie 😵 🙂 😵

hladala som ci tu uz nahodou podobna tema nie je, ak ano tak sa vopred ospravedlnujem

xxx.klarka
9. apr 2010

Marti i já držím palce🙂

nara, to věřím s dítetem by to bylo složitější. Ale já se tak těším, až budu moc zase jednou uvařit teplý oběd, něco úpéct atd 😀 ... už týden jsme bez oběda, na rohlíkách atd 😒

xxx.klarka
9. apr 2010

Včera jsme už alespoň přidělali konzole a pověsili záclony, tak to vypadá už tak nějak obyvatelně🙂 akorát ta kuchyň pořád chybí, snad ji brzo dodělají.

aaadus
9. apr 2010

klarka to věřím, že bez kuchyně je to na houby. Teplé jídlo je teplé jídlo.
Manžel si zase vymyslel, že v létě budeme malovat celý barák. Nevím, jestli se teda nezbláznil.

antynka1
9. apr 2010

Ahoj holky,
Marti, džím palce!
Spoojený tatínku - krásně jsi to napsal 🙂
Naro - jak dopado to operovaný miminko?
A s tím pupečíkem - asi nechám dotepat..... Stejně mi došlo, že jsem kdysi měla problémy se streptokokem v krvi - bývala jsem dárce krve a kůvli tomuhle jsem už nechodila darovat - takže by mě asi steně nevzaly....
Já ležím v posteli, padl na mě nějaký bacil. V noci jsem pořádně nespala..... Tak snad to vyležím a nebude se to zhoršovat....

blanka.k
9. apr 2010

Ahoj holky,
Včera jsem byla u gyn., natočila mi monitor, vše ok, tak jsem jí říkala, že mám od soboty nonstop poslíčky (skoro furt po 3-4 min.), ty různé tlaky na konečník, kostrč bolí, atd., a že mám furt jíst Mg, tak říkala, že ho mám do neděle vysadit , že nebudeme zbytečně bránit porodu, že už jsem 36tt, abych nakonec ještě nepřenášela díky těm utlumením lékama... tak jsem zvědavá, včera jsem snížila dávkování, takže mi teď min2x do hodiny tvrdne břicho, takové jak kdyby mě tam někdo tahal,do toho ty menstruační boelsti, atd....no fakt doufám, že až přijdou kontrakce, tak budu skučet boelstí a lapat po dechu, jinak to nepoznám 😅 😀
Co je tu nového, nemám sílu dočítat? Co Doli a Lucik? nebo někdo nový odrodil?

dezyre
9. apr 2010

Ahoj holky, tak jsem zpět od doktorky, byla jsem na přeměření toho tlaku a včera jak jsem měla na gyndě 140/100, pak 140/90 tak dnes u obvodačky 120/80, takže snad dobrý, ťuk ťuk.. ještě to musím zavolat doktorovi na gyndu. Ale myslím si, že to bude v poho a příští týden v poradně se uvidí 😉

aaadus
9. apr 2010

blanka a zkracuje se ti čípek nebo aspoň něco když máš takové poslíčky? A tady nic nového. Lucika by dnes měli pustit, Doli má číslo asi jenom na tebe? Žádné nové mimi na světě

blanka.k
9. apr 2010

Adus - jo, čípek se zkracuje a měkne, takže mudr. je spokojená, měla strach, aby to Mg to nějak úplně netlumilo tu přirozenou přípravu na porod, mi i říkala, že za 14 dní mám dojít na monitor, ale že když jí zavolám, ženedojdu, že už mám po porodu, že se zlobit nebude..... Doli nic nepíše, tak snad jsou v pořádku a vyčkávají co bude dál. To je super, že Lucka je v pořádku, takl uvidíme kdo bude další. 😉 (já to být nechci! Já chci rodit 22.4. 😝 )

aaadus
9. apr 2010

blani pěkně to máš naplánované 😀 Mě bude stačit, když si ještě zajdu 21.4. ke kadeřnici a pak už taky můžu rodit. A pokud neporodím do 30.4. tak si koupím ricinový olej a to by bylo, abych to prcka nevyhnala. Fakt nehodlám přenášet

pepibubu
9. apr 2010

blani mě by se zase líbily čarodky, 30/4 🙂

babara
9. apr 2010

Ahojda konecne!
Sem preskocila pars stranek ac to bylo zrovna tak zajimave, ale pochopila jsem dobre, ze uz jsou teda 3 dalsi mimca na svete?? Adelka, Bibi a Mishutka? Mishu celkem brzo a necekane ne?
Velka gratulace vsem!! Vsimli jste si, ze jsou to sami kluci? Holcicky se jeste paradej nebo co 😀

A co Doli, no mozna nepise, protoze rodi? Ma naplanovanyho toho cisare kvuli KP ne? Je v tom Brne nebo Vyskove, nevite?

aaadus
9. apr 2010

babar přesně jak píšeš, Adélka, Bibi a Mishu už mají mimča. Mishu trošku dřív, ale malý je zdravý. Doli se malá nakonec otočila hlavičkou dolů, předevčírem jí dělali nějaký zátěžový test a nechají ji dokončit 36tt a pak vyvoalí porod. Teda jestli si to dobře pamatuju

houbik
9. apr 2010

Ahoj holky, tak vcera jsem vas konecne docetla a dnes zdravim z prace 🙂 koukam, ze uz se tu rodi, jak o zivot, tak vsem gratuluju!! zacinam propadat panice, mela bych si asi uz pomalu taky zabalit tasku so porodky a tak 🙂 u nas vse ok, akorat me silene natekaji a brni ruce, lale uz jsem si nejak zvykla 😉 koukala jsem, ze ste rozebiraly porodni plan, ja jsem myslela, ze si ho delat nebudu, ale mozna pro klid duse...tady je docela dobre zpracovany, tak muzete mrknout 😉 http://www.ds-soft.info/mimino/storage/porodni_...
jinak ste tu resily nejaky ty gumovy boty do porodky, kde je sehnat, ja teda beru crocsy, myslim, ze jsou na to idealni 😉
chtela jsem se zeptat, co mate konkretne za ty homeopatika na podporu kojeni? a jaky olejicek aaadus? muzete dat odkazy?

babara
9. apr 2010

Melta je na mliko fakt super, a presne ta, co na ni davala odkaz Adus, je snad dokonce nejvetsi a nejlevnejsi, ta sackova je opravdu hnus nejvetsi! Ja si ji obcas dokonce smichala s kafcem, kdyz jsem potrebovala trosku toho kofeinu

Ja mam CS jen 3 a v prukajde mam napsany jaka hodnota odpovida jakemu tydnu: 24tt 1, 26tt 2 (to sem mela v 27 ci 28), 28tt 3, 31tt 4, 33tt 5 36tt 6 a 38tt 7

blanka.k
9. apr 2010

Doli je v Brně a malá se otočila, ale má málo vody, takže budou čekat do konce 36tt (což má zítra) a pak asi jdou na věc 😉

michalag
autor
9. apr 2010

Ahojte 🙂

mati71 drzte sa!!!

baby a mate niektora na Matu cislo ak by nahodou???

aaadus
9. apr 2010

houbik já mám crocsy doma, výborně se v nich chodí, ale je mi líto si je brát do porodky a ještě k tomu do sprchy když ze mě bude vycházet kdo ví co. Takže beru obyč žabky a pak je asi vyhodím. A olejíček mám tento
http://www.eone.cz/product_detail.php?product_i...

Homeopatika nevím, neuvažuju nad nimi.

babara
9. apr 2010

Blani, rekla bych, ze uztaky dlouho nevydrzis 2v1, ale do toho 22.4. snad jo. DrAdus, dik, a proc ji chtej vyvolavat uz v 36tt? Neco spatne?

houbik, ty jeste pracujes? A kde budes rodit?

Marti, taky drzim palce, snad to bude ok. Jak se jmenuje ten tvuj kamarad porodnik? Taky se chystam rodit v Podoli 🙂

antynka1
9. apr 2010

Tak holky, mám pocit, že mě chytla angína, takže vyrážím k MUDr. Doufám, že se to nepotvrdí, ATB nechci!!!!

michalag
autor
9. apr 2010

anty, tak nechs a angina nepotvrdi a rychlo to prejde 😉

m.c.
9. apr 2010

Já jsem při kojení brala homeopatika Ricinus communis 5CH a fakt pomáhlay, mláíka jsem po nich měla dost🙂.

Dobrá stránka na homeopatika je tady:http://www.vseprozdravi.cz/homeopatika-monokomponentni...

babara
9. apr 2010

dik Blani.

ja byla vcera v porodce, poprvy na monitoru a na UZ kvuli mereni jizvy, jestli zvladne normalni porod a je to dobry,v nejtencim miste 4,6mm, mam ji dost nizko, tak mi to museli delat vaginalne ten UZ. Malej je mensi, ale ne zas tolik, vcera 37+4 odhad 2921g, ale asi to bude trosku min bych rekla, premerovala hodnotu tusim obvodu briska, napodruhy ji vysla asi o 1cm vetsi, jinak obvod briska i hlavicky skoro stejny 323 a 325mm, to mi prijde celkem dost??
Panev musim najit z minuleho tehu, ted mi ji nemerili, v prukazce mi napsali ze pry rodila, to se teda trochu spletli, ale asi jestli miry byly minule ok... to ale nemuze vedet, ze jo, mamted jinou dru.
Tak jsem podepsala papir, ze souhlasim s norm. porodem v pripade, ze prijde spontanne, i s indukci protrzenim vaku blan, ale ne s vyvolanim pomoci prostaglandinu, tak snad nebudu prenaset jako Hynecka, tomu se vubec nechtelo ven, asi vedel, ze by to s tou snurou okolo krku a nohy nedal 😔
No u me se zatim nic nedeje, posledni tyden ani zadni posli, tak nevim no, asi budem opravdu majovi 😵

houbik
9. apr 2010

aaadus: ja myslim, ze v te sprse se snad vsechno splachne i z crocsu 🙂
babara: no chodim jeste na hodiny, dvakrat tydne, ale uz je to teda narocny, kor jak mam ty neustale brnici ruce 😒 jinak rodit budu v podoli, doufam, ze bude aspon nejaky ten nadstandard volny 😒

aaadus
9. apr 2010

houbik ony už se mi stejně nevejdou do kufru 😀 Ale jak se tak znám, vezmu si je sebou, nedám bez nich ani ránu a všude je tahám sebou.

antyn božátko ☹ ATB si nenechaj napsat, když už tak homeopatika, já jsem myslím na angínu Angin Heel

dezyre
9. apr 2010

Antyn já měla nedávno taky angínu, doktor mě napsal klasickej penicilin v síle a dávkování pro malý děti, naštěstí zabral, ale varoval mě, že mě možná nezabere a budeme muset nasadit silnější.. Tak držím pěsti ať dopadneš dobře..

miladkad
9. apr 2010

babara, Tebe merali jazvu na spontánny pôrod? mne doktor povedal v utorok na poradni, že to bude opäť cisár, keďže aj prvý pôrod bol cs.a to malinké mám hlavičkou dolu... asi to ozaj závisí od doktorov, ako rozhodnú. akurát mi vravel o jednej holke, čo mala tiež prvý cs, tak u nej pri druhom pôrode nestihli sekciu, tak odrodila prirodzene... tak už tomu nerozumiem...

babara
9. apr 2010

Ja jsem tuktuk nejak odolna, Hynkove maj ted zas uz podruhy rymu, ale ja zatim ok.
Akorat malej byl pred tydnem ockovanej, tak se bojim, aby z toho nic vic nebylo.

babara
9. apr 2010

miladkad, v kazde porodnici k tomu opravdu pristupuji jinak, nekde ti do dvou let udelaj automaticky sekci, v Podoli pisou 18 mesicu.
A tak uvidis v porodnici, tvuj doktor jestli te nebude rodit, tak nemuze vedet, leda by mel info z te porodnice. Moje dra mi taky uz na zacatku predikovala cisare, nevim proc, asi ze je sama nazoru, ze je cisar lepsi nez normalni porod.

babara
9. apr 2010

Jeste zpetne dekuju holkam za prani Hyneckovi 😉 a Michalag, tvemu Samkovi opozdene samozrejme taky vse nej k narozeninam! Bysme ted mohly vydrzet do toho posledniho dubna, ty mas akorat termin a ja mozna budu prenaset 😵

miladkad
9. apr 2010

babara, sama som zvedavá, ako to nakoniec dopadne... ja budem mať zhruba 21 mesiacov po prvej sekcii v čase termínu pôrodu. takže asi aj to bude rozhodujúce a nehovoriac o predpokladanej veľkosti malinkého. nechajme sa prekvapiť...aj tak užívam ľanové semená a budem piť čaj z ostružiny malinovej. na prevenciu to nie je zlé, no nie?!

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre