Máj 2010. Kto vtedy čaká bábo?

michalag
24. aug 2009

Ahojte 🙂 ,
je tu uz niektorá ktorá vie že čaká bábo v máji 2010? Dufam ze sa coskoro tato tema rozrastie 😵 🙂 😵

hladala som ci tu uz nahodou podobna tema nie je, ak ano tak sa vopred ospravedlnujem

andelka
13. apr 2010

pugie: no jo, máme 🙂 Tak uvidíme kdo dřív 🙂 U mě zatím nic nenasvědčuje tomu, že bych neměla vydržet do termínu, aspoň doktor nic neříkal. A rozhodně se šetři. A gratuluju k dobrému nákupu. 🙂

aktaka: Já vím, že stresy nejsou dobré. Ale už mě pomalu chytá hnízdění a jaksi mu nemůžu vyhovět 😅

xxx.klarka
13. apr 2010

gratuluji k poradnám holky 🙂

adelka89
13. apr 2010

ahoj holky, nestiham docitat, jen vidim, ze uz se tady pomalu ale jiste zacina chodit na monitory 🙂 my byli jen jednou a to jeste kvuli tlaku 🙂 takze nam ten poradny monitor tocili az pred porodem 🙂
v porodnici, ve ktere jsme rodili nedavaji zadnou kanylu do ruky, ale oxitocin pichaji asi kazde po porodu na vypuzeni placenty a taky rozbehnuti laktace. Podle me je to i dobre, ztratila jsem hodne krve i tak a kdyby se jeste melo cekat na kontrakce ktere by placentu vypudily tak te krve ztratim jeste vic....
Malicky se mi budi,takze jdeme papat 🙂 snad se mi podari vas potom docist 🙂

aaadus
13. apr 2010

Já jsem dneska v noci nemohla vstát z postele 😀 Chtělo se mi strašně na záchod, ale nebyla jsem schopná se jakkoliv pootočit, to byl děs. Jsem už uvažovala, že vzbudím manžela, ať mě nějak zvedne 😀 Jo a včera ten sprosťák jeden sprostý se mě ptal, jestli jsem na józe nejtlustší. A hned se opravovala, že nemyslel tlustá jako tlustá, ale jako s největším břichem 😀

aktaka
13. apr 2010

streptokoka budu mít taky nejdřív v 37tt

anděl, já mám taky hnízdící instinkt jak sviň, tak si dokážu představit jak chudáku trpíš 😖 ale o to víc se pak budeš moci realizovat 🙂

aktaka
13. apr 2010

aaadus, drzoun jeden 😀
já včera ukazovala mm jaké mám nateklé kotníky, on kouká a povídá: nevidím žádné kotníky 😅 😀

gabap
13. apr 2010

adus,aktaka 😀 😀 😀

aaadus
13. apr 2010

aktaka taky dobré 😀 On se mi to chudák manžel bojí říct, že jsem tlouštík

matpaj
13. apr 2010

aadus, nic si z toho nerob, mna uz mm vola ozruta...... 😖

andelka
13. apr 2010

Holky ti chlapi jsou někdy teda 😝 😀 😀
Můj naštěstí žádné připomínky nemá, z postele mi pomáhá když si řeknu a jak jsem šla minule ze cvičení, tak mi i sundával boty a ponožky, jsem nějak nebyla schopná. 😅

aaadus
13. apr 2010

matpaj však mi jim po porodu ukážem, že umíme být i krásné 😀

aaadus
13. apr 2010

my ne mi. Jsem to ale tele

dezyre
13. apr 2010

Aduš neboj nejsi jediná.. já jdu na první monitor teprve tento pátek 😉

vladkaz1
13. apr 2010

ahojte uz mi prisli navlecky kuk nadherne su 🙂
a inak k chlapom moj nic na mna nefrfle len postielku mi nechce natret ... 😅 😝

aktaka
13. apr 2010

aaaduš, myslíš, že až budeš nevyspalá, s kruhama pod očima, nevyčištěné zuby a neumytá, protože to prostě nebudeš stíhat, že tím jim ukážeme jak jsme krásné? 😀

můj zatím na tloušťku tiše trpí, ale tuhle se mě tak opatrně ptal, jeslti jako hodlám po porodu hubnout 😅

m.c.
13. apr 2010

Ahoj, jsem doma z poradny. Mimčo je pořád zadkem dolů, 😝 ale jinak je naprosto OK, tak jsem ráda. Odhadovaná hmotnost 3,2 kg, což je docela dost, tolik měla Peťula když se narodila 🤐 . Císaře mi neoplánoval, prý dáme bejby čas aby se otočilo, na další kontrolu jdu za týden. Říkal pokud se nic nezmění tak je to jasnej císař, KP bych rodila prej jenom za předpokladu, že se porod sám rozběhne a přijela bych do porodky a mimčo by mělo půl zadku venku 😀 . Fakt vtipálek 😝. A říkal mi že zařil případ, kdy se bejby otočilo při převozu na operační sál když jeli s ženskou k císaři. Takže zahajuju pozitivní myšlení a budu přemlouvat bejby na otočení🙂.

aaadus
13. apr 2010

vladka pěkné 😵
aktaka mě asi takhle neuvidí, ráno jezdí z domu o půl 7 a vrací se kolem 9 a to už snad budu zase v posteli 😀 Jsi mu měla říct, že hubnout nehodláš, že ti to tak vyhovuje 😀

bibi13
13. apr 2010

aaaaahojte...

takže k pôrodu: v stredu o tretej ráno mi som sa zobudila, že musím na WC a ked som sa postavila, tak mi vytiekla plodovka.. pomaly som zobudila manžela, že asi pojdeme do porodky, ešte som pre istotu zavolala sestre, osprchovala som sa, dobalila a vyrazili sme.. okolo štvrtej sme prišli do porodky, prezliekla som sa, dali ma na monitor, potom som šla povedať mm nech ide domov.. o nejakej piatej - šiestej mi začali kontrakcie.. boli slabučké, takže sa to dalo vydržať.. okolo desiatej som nevedela už čo so sebou, lebo začali tie kontrakcie silnieť.. ešte nám v porodke nešla voda, takže mi ani klystír nemohli dať.. tie kontrakcie mi šli hrozne do krížov, takže som nemohla sedieť, ležať ani chodiť poriadne.. som myslela, že niekoho zbijem.. o jedenastej som bola otvorená na 6 prstov, dali mi klystir (inak nemohla som to vydržať, takže ta vodička zo mna striekala jak z hadice 😀 😀). Potom som čakala na lekarku, kým dokončí sekciu, ked ma pozrela, tak povedala, že môžem ísť na sal, že mi daju injekciu proti bolesti a že mi to urýchli pôrod.. po tej injekcii to bola ešte väčšia hrôza, začalo ma to tlačiť na konečník a chcelo sa mi už tlačiť.. sestrička hovorila, aby som ešte pár kontrakcií počkala, ale ja som tam už začala kričať, že sa to nedá vydržať.. ked som si lahla na tu kozu, tak len zahlasili, že môžme ísť rodiť.. potom mám vypadky... nevedela som odhadnuť, kedy mám kontrakciu, takže som nevedela kedy tlačiť.. a ked mi povedali, že zatlačiť tak som tlačila a aj vrčala, čo ma zdrbali, že nemám vrčať, že sa mám sustrediť len na tlačenie.. sestrička mi aj potlačila bruško, aby mi pomohla.. lekarka ma nastrihla a ani som sa nenazdala a malý bol vonku.. zo začiatku neplakal, tak som sa zlakla ale ked ho šli kupať, tak spustil rev.. nádhera, krása.. potom som len troška zatlačila a vybrali zo mna placentu, lebo bola nízko..to že ma zašívali som si ani neuvedomila, lebo som telefonovala a mala som už malého pri sebe.. takže to zhrniem tak, že ta prvá časť pôrodu (kontrakcie) je najhorší zažitok v mojom živote a dufam, že už také nič nezažijem.. ked ma viezli na izbu, tak som bola vysmiata a sestričky sa na mne smiali, že som bola vysmiata ako slniečko na hnoji..
no potom malinky nevedel chytiť moju bradavku, tak sme sa trapili dnom aj nocou s kojením.. doporučujem baby, ak máte mliečko a babätko nebude vedieť chytiť bradavku, tak si kupte klobučik (či ako sa to vola).. fakt dobrá vec, malinky papa o stošesť..ked malinky nepapal, chudol, preto nas pustili až v pondelok.. a mal samozrejme aj žltačku.. teraz je spokojnučky a pekne spinka..
no a teraz vy.. nejaké novinky?? koľko máme babätiek?????

gabap
13. apr 2010

bibi super porod,gratuluju 😵 😵 😵 😵

dezyre
13. apr 2010

Holky, tak mě manžel už před dvouma měsícama tak jemně naznačil: "Asi si se sebou po porodu pořádně mákneš, co?" 😀 😀 😀 😀 a já šla do kolen 😀
Bibi ale zvládla si to krásně.. zhruba za 10 hodin od příjezdu do porodnice? ..

aaadus
13. apr 2010

bib no krása 😵
a miminek je 5 myslím - helka, adelka, ike, mishutka a ty

lucik...
13. apr 2010

holky tak to můj manžel teda nic neříká.. Má štěstí 😀

Bibi děkujeme za popis porodu a kdy nám toho krasavce ukážeš 😵 😵 😵

xxx.klarka
13. apr 2010

bibi, krása. 🙂 ale maličký za to určitě stojí že. A co nějáké foto? 🙂

lucik...
13. apr 2010

Holky co znamená - poloha čípku sakrálně? Pak taky dr. psala do PC "pro polohu čípku branky nedosahuji" co to znamená 😀 Že má krátký prsty 😀 ?

zuzana39
13. apr 2010

bibi gratulujem 😉 ja sa viac desím toho šitia ako porodu ☹ šitie mi ostalo v pamati aj po 8 rokoch 😒

gabap
13. apr 2010

holky pomoooc me asi odesla zatka 😕 uz vam nektere odesla????

matpaj
13. apr 2010

bibi.....super 😉 ale ma mrazilo pri citani tvojho prispevku......ja si viem presne vybavit tu bolest poslednych kontrakcii.....fuj az ma boli ......ten onen otvor.... 😀

drzte sa bibi 😉

lucik...
13. apr 2010

gabap mě odešla část v nemocnici a další část dneska si myslim.. Klid, to nic neznamená 😀

matpaj
13. apr 2010

😖 zuzan, fuj sitie.....tak to je zasa dalsia kapitola.....ja som prosila lekara nech uz konci a on sa smial, ze mm by asi nebol spokojny....ale mna sili´snad dlhsie ako som rodila.........

dezyre
13. apr 2010

Gabi, neděs se, však to je super, už máš na to taky nárok 😀 😀 😀 .. a neznamená to, že porodíš hned do dvou dnů .. můžeš i nemusíš ;)

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre