Máj 2010. Kto vtedy čaká bábo?

michalag
24. aug 2009

Ahojte 🙂 ,
je tu uz niektorá ktorá vie že čaká bábo v máji 2010? Dufam ze sa coskoro tato tema rozrastie 😵 🙂 😵

hladala som ci tu uz nahodou podobna tema nie je, ak ano tak sa vopred ospravedlnujem

xxx.klarka
30. nov 2009

andelka: nevím, takto mi to říkala dr. když jsem byla na prvních odběrech, brali mi 6 zkumavek, na aids, sifilis atd a říkala že jedno je na ty vrozené vady, že pak druhý bude brát v 16tt a že se to nějak porovnává. Tak nevím.

vladkaz1
30. nov 2009

andelka tak drzkam palce mam doma uz muza tak idem do vane nehc postiham papapapa

andelka
30. nov 2009

klarka: Tak to je fakt záhada. Mně brali vždycky zkumavku jen jednu (což jsem se taky divila), jednu na ten základní rozbor (skupina, krevní obraz, pohlavní nemoci) a pak zase jednu na ten screening, pak se výsledky tohoto zkombinovalo s výsledkem UTZ a dostali pravděpodobnost vývojových vad. V 16 tt to je jen z krve, to jo, to chápu.

vladka: Určitě to stihneš, jen klid. a bude to v poho 🙂 Já vůbec nevím, co se mnou bude dělat, jdu tam kvůli štemplu do průkazky. 😀

blanka.k
30. nov 2009

Andelka - výsledky triplů pak ukazuješ na velkém Uz ve 20-21.tt 😉
Já teď byla u gyn., protože jsem potřebovala zas na konci měsíce ten "papír na peníze", tak říkali, že výsledky triplů bývají do týdne, což je pro mě do středy, ale ještě tam nebyly, no jak nebudou volat, tak budu brát, že je to ok.
Jak jste tu psaly o té sterilizaci...to se dá do toho přístroje a on se pak šoupne do mikrovlnky??? 😅 A lahvičky jsou teda lepší skleněné, jo? A to je asi nějaké spec.sklo, co vydrží i 100stupňů, že? 😅 A když teda sterilizujete (ať už vyvařováním v hrnci nebo v přístroji), tak to po každém vymytí lahvičky?

andelka
30. nov 2009

blanka: aha, a když je nemám? Tak nic? Mně bude velký UTZ dělat můj doktor v ordinaci, tak asi ví, co k tomu potřebuje, že? Někdy je v tom dost bordel, co? Třeba jak většina byla na těch prvních krevních testech hned zkraje těhu a já až v 15tt 😅

xxx.klarka
30. nov 2009

andelka: Nevím, každej se divil, že mi jí brali tolik 😀 taky nechápu, no uvidíme. Zítra mi vemou krev a další úterý do poradny. Tak snad mi to vysvětlí.

yanika
30. nov 2009

andelka: aj ja verim ze je vsetko v poriadku a nase miminka sa maju ako v bavlnke.. 😀

co sa tyka toho plienkovania tak mne tiez kamaratka ukazovala take specialne plienky, ktore sa peru, vyzeraju ako frote - stacia tak 3-4 kusy ale cena je cca 600skk/kus. Ale za tie roky sa to urcite viac oplati.
Ja myslim ze na zaciatku budem urcite riesit jednorazovky + nato obycajnu plienku - kvoli klbom a potom podla skusenosti a penazi sa budem rozhodovat co dalej 😅

Popytam sa jej presne na znacku tych plienok a napisem 😉

andelka
30. nov 2009

klarka: 6 zkumavek by mě asi porazilo 😅 I když jsem na to byla pokaždé připravená a pak příjemně překvapená.
Určitě ti to vysvětlí a pak už budem vědět, jak to vlastně je.

blanka.k
30. nov 2009

Andel - moje mudr.právě na NT, a ty velké UZ posílá do Prenatalu tak mě upozorňovala, že se tam mám objendat až po poradně u ní, kde mi dá výsledky těch triplů, tak ať se tam objednám už teď v předstihu, ale až na datum po její poradně 😉 Pokud jdeš ke svému, tak ten to tam stejně bude míít, takže žádný strach. Oni to hlavně potřebují, kdyby tam bylnějaký problém. Což doufám nás snad žádnou nepotká 😅

xxx.klarka
30. nov 2009

andelka: též jsem myslela, že to nevydržím 😀 krev mi nedělá moc dobře, ale kvůli mimískovi co bych nevydržela viď 🙂 jojo snad vysvětlí a snad bude oki vše:o)

lucik...
30. nov 2009

holky edwardsův syndrom je ten, při kterém plod už v břiše zaostává - neroste a pod.?Sem se do toho ted pekelne zamotala

andelka
30. nov 2009

blanka: Tak výsledky z Triplů tam mít nebude, protože jsem na nich nebyla. Ale zprávu z NT tam mají založenou, tak to snad bude OK. Taky doufám, že bude všechno v pořádku a na vánoce budeme klidní. A třeba už se i ukáže, co v bříšku mám 🙂

klarka:Mně právě taky ne, vždycky jsem z toho měla strach, ale v posledních letech už menší a chodila jsem dobrovolně i na preventivky a tak. No a co bych neudělala pro mimčo - to je jasný.

Tak nic, tak už jdu. Jsem zvědavá, dlouho jsem u doktorky nebyla - asi pokecáme, ona je super 🙂

blanka.k
30. nov 2009

Andel - aha, tak to jo. já taky myslela, že na triply nebudu muset, ale chtěla je 😝
Tak držím všem palce, ať kontorly a výsldky dopadnou na jedničku 😉

blanka.k
30. nov 2009

jsem šikulka a někde jsem asi vyhodila poslední UZ, takový hezký vetřeleček to byl ☹ Ani jsem ho nestigla vyfotit do albíčka....to mám za to, že jsem se rozhodlsa jendou uklízet 😝

antynka1
30. nov 2009

Lucik - tady je to vysvětlené: http://cs.wikipedia.org/wiki/Edwardsův_syndrom
Ale raději se do toho moc nezamotávej a nestresuj se, nepřemýšlej coby kdyby 🙂

lucik...
30. nov 2009

anty neee 🙂 U tohohle syndromu je nízká hodnota HCG a tu já měla při screeningu v I.trimestru normální, tak nevím, proč by mi měla najednou klesnout

aaadus
30. nov 2009

uf, jsem žehlila a bolí mě z toho záda jak blázen
lucik... já ti tu Amálku schválím, to se mi taky líbilo pro holčičku, snad příště 😅
manžel teda chce, aby se malý jmenoval po něm, ale já nechci ani za nic. musím si nějak vybojovat toho Vašíka

lucik...
30. nov 2009

adus dík, ale manžel je jaksi proti 😀 I s Viktorkou měl trošku problém, ale na tu pak přistoupil

aaadus
30. nov 2009

lucik... Viktorka je taky pěkná. a však co, nám porostou břichy, my to odrodíme a bude se muset naučit všechno kolem a ještě aby jsme si nechali kecat do jmen

lucik...
30. nov 2009

aaadus 😀 Já řikala že mě to nezajímá, že rodit půjdu já a jeho se nikdo ptát nebude 😀 Ale prý to musí být podepsáno i otcem, nebo něco takového 😀 Ale myslim že když bych mu to dala podepsat na poslední chvíli, když už by mě vezl tak by asi podepsal všechno 😀 😀

aaadus
30. nov 2009

lucik... no podepsané to být musí, to blbé. ale já si to jméno vydupu stůj co stůj. když jsme plánovali svatbu on si taky vydupal termín a nešlo s ním hnout ani párem volů 😀 já mu teď udělám to samé ať si nemyslí že o všem důležitém bude rozhodovat jenom on

lucik...
30. nov 2009

adus 😀 to víš že jo, jen mu ukaž 😉

blanka.k
30. nov 2009

Já jsem zrovna včera koukala co vše do porodnice, absolutně nevím, kde máme rodné listy a oddací list 😀 Už abych začala hledat 😀

antynka1
30. nov 2009

Rodné listy také? Já myslela, že jen oddací.....

aaadus
30. nov 2009

no tak rodné listy taky nevím kde máme, oddací vím. kurde co oni všechno nechcou k tomu porodu

lucik...
30. nov 2009

tak v tomhle mám já pořádek, aspon v necem 😉

blanka.k
30. nov 2009

pro vdané (a otcem je manžel 😀 ) - OP + kopie OP taťuldy, rodný list, průkaz pojišt., těhu průkaz, oddací list a nějaké papíry ohledně narození dítěte (tam se právě píše to jméno) a pak ještě nějaký papír, jak chcete aby byl porod veden (jeslti hccete apidurál,atd, ale prýs e ten většinou vypisuje až při příjmu mezi kontrakcemi 😀 )

aaadus
30. nov 2009

já papírování nesnáším. mám k tomu averzi z práce 😅

aaadus
30. nov 2009

to je sice hezké že se tě ptají jestli chceš epi a tak a mají to napsané v papírech, ale kámoška rodila bez epi a bez jakýchkoliv léků proti bolesti, doktoři to moc věděli a vždy když měla tu nejparádnější kontrakci tak se jí dr. ptala jestli nechce něco píchnout proti bolesti

zdenkapo
30. nov 2009

Blani já teda používala celou dobu jen lahvičky od Aventu a ty jsou plastové,jen pak kupuješ dudlíky podle stáří dítěte... ten sterilizátor co chci od Aventu je do mikrovlnky- naliješ tam trochu vody,naskládáš lahvičky a vrazíš na pár minut do mikrovlnky a v tom ster.ti to vydrží 24 hodin sterilní,což jak tu psaly jiné holky,tak když to vyvaříš v hrnci ve vodě a vyndáš to,tak za chvíli to sterilitu ztratí,ale hlavně- můžu to vozit všude s sebou,na návštěvy a i na výlety- dnes už má každý mikrovlnku a na benzinkách jsou taky 😉 takže pro mne to bude ulehčení

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre