Máj 2010. Kto vtedy čaká bábo?

michalag
24. aug 2009

Ahojte 🙂 ,
je tu uz niektorá ktorá vie že čaká bábo v máji 2010? Dufam ze sa coskoro tato tema rozrastie 😵 🙂 😵

hladala som ci tu uz nahodou podobna tema nie je, ak ano tak sa vopred ospravedlnujem

blanka.k
10. dec 2009

A za jak dluho to magneisum začne působit? Že bych skočila k těhu sousedce, jestli nemá, a zkusila jeslti to pomůže?

aaadus
10. dec 2009

pipusa já na lačno být nemusela

xxx.klarka
10. dec 2009

To nevím za jak dlouho to začne působit, já ho piju pravidelně, zatím jen jednou denně.

pipussa
10. dec 2009

ja idem iba na klasicke AFP testy, a zda sa mi ze sestricka hovorila, ze nemusim nalacno....... Ale niesom si ista....

blanka.k
10. dec 2009

Na triply se na lačno být nemusí, ale na takové ty "všeobecné" jako je HIV, žlotenky, krv.skupina, Rh tak to má být na lačno... přizním se, že nevím, co je AFP 😅

zzuzullka
10. dec 2009

ahojte žienky 🙂

pipussa, AFP sú vlastne klasické tripply? ak áno tak ja keď som na ne šla tak som sa pýtala sestričky či musím byť nalačno a povedala, že určite nie, že sa môžem normálne najesť.

aaadus, poslala som ti recept na tie medové chrústy tak dúfam, že ti budú chutiť. my to musíme robiť minimálne z 2 dávok, lebo to ide na dračku 😀

pipussa
10. dec 2009

ano, AFP su triple testy....

zzuzullka
10. dec 2009

aaadus, keby si náhodou nerozumela nejakému slovu tak napíš a pokúsim sa preložiť do češtiny 🙂

zdenkapo
10. dec 2009

Blani já beru 3x2 tbl a zabere to poměrně rychle ,ale být tebou to beru pravidelně,to jen prospěje,ale mělo by to být ta dávka vždy najednou,ta jedna tableta je 0,5,takže mám brát najednou dvě,tak aby to mělo smysl

blanka.k
10. dec 2009

Zdeni, díky. 😉

zdenkapo
10. dec 2009

Blani mám předepsané tyto http://www.lekarna.cz/magnesii-lactici-0-5-tbl-... a platím jen 30Kč za recept 😉

babara
10. dec 2009

Ja beru obcas horcik, mam ho dohromady s vapnikem a zinkem, nejake extra tvrdnuti a bolesti me netrapi, obcas pravda krapet, ale spis to pricitam uklizeni nebo tahani maleho.

aaadus, moc diky za recept

michalag, jsem moc zvedava co budete mit, snad vam to dnes povi.

Ja jdu dnes konecne na EKG

aaadus
10. dec 2009

zuzul rozumím všemu 😀 a tam se nedává máslo ani nic? a ta soda tam je na co? nemůže být místo toho kypřící prášek třeba?

zzuzullka
10. dec 2009

aaadus, tam ti to vlastne drží pokope ten med a vajcia, ale tú múku si radšej odváž fakt presne, keby jej bolo viac tak to nepôjde spojiť, poprípade môžeš pridať trošku medu podľa potreby, ale keď to navážiš presne tak by to po troche snahe malo ísť. a tá sóda je tam na to aby to trochu poskočilo tak si myslím, že by sa dala nahradiť kyp.práškom 🙂

andelka
10. dec 2009

Ahoj spolutěhulky 🙂
Poslední dobou nemám moc času a vy jste fakt ukecané 😅 Vždycky se snažím pár stránek dozadu pročíst, ale dočíst nestíhám.
Všimla jsem si, že se ještě pořád rozrůstáme 🙂

a peče se tu 😉
My taky pečeme, už mám perníčky, žloutkové tyčinky, dneska jsme napekly část lineckého (děláme bílé a kakaové a díky různým náplím a zdobení to pak je jako 5 druhů 😀 ) a na išelské dortíčky, plnit a zdobit se bude zítra. A ještě nás čekají vanilkové a čokoládové rohlíčky, žabí huby (mušle), podvodnice, vosí hnízda (včelí úly), marokánky, kuličky Rafaelo a kakaové, no a to je snad všechno. 🙂
Místo Vánočky peču tvarohovou štolu.

klarka: Pohyby cítím asi poslední týden, ale nic moc, sem tam jakoby mě zevnitř něco ťuklo (když blbě sedím nebo ležím), ale zatím jen sem tam a trošku. Pořádné kopanečky budou možná tak po Vánocích.

xxx.klarka
10. dec 2009

andelka: jasan, taky si říkám furt že je dost času, ale už "ji" chci cítit. Aby jsem věděla že tam je a že je ok. Víš jak to myslím 🙂 Takle je to furt o ničem, jakoby tam nebyl"a". 😀

zzuzullka
10. dec 2009

klarka, možno si dáva drobec len na pár dní pauzu a potom ťa prekvapí už silnejším kopancom 🙂 ja cítim každý deň, ale vždy večer už keď v kľude ležím ale necítim ešte nejako silno. zatiaľ stále len tie bublinky a potom cítim ako sa tam prevaľuje, ani opísať sa to nedá ako to vlastne cítim 😅

xxx.klarka
10. dec 2009

zzuzullka: to bude taky tím, že nejsem hubená jako Ty 🙂 Holt si budu muset počkat malinko déle, už aby to ale bylo 😕

zzuzullka
10. dec 2009

a už aj manžel cíti, keď ležím a priloží si ruku na brucho a len tak v kľude ležíme tak občas zacíti ako praskne taká jemnučká bublinka. sa strašne teším na utorok na utz, to pôjde aj manžel, tak bude mať krásny vianočný darček, takto naživo vidieť drobca 🙂

zzuzullka
10. dec 2009

klarka, ja už začínam byť chudá/hubená až moc ☹ za chvíľu sa úplne stratím a ostane mi len maličké bruško kde bude drobec

no idem piecť medové chrústy, lebo vy už máte všetky toľko napečené a ja stále nič 😅

blanka.k
10. dec 2009

Já cítila několik kopanců před pár dny jednou v noci,když jsem se vrátila z WC a teď je kllid, akorát občas když přiložím ruku, tak to cítím, bez ní ani ťuk. A nějak mi to ani nechybí, si říkám, že si kopanců ještě užijeme, až až... 😀
Jo a taky chodíte 1-2x za noc na WC? Já chodím spát tak v cca 23:00, takže pak tak v půl 2 a půl 5 jsou moje časy.Se bojím, jak to bude s fakt velkým pupíkem.... pemprsky? 😅

xxx.klarka
10. dec 2009

zzuzullka: Můj David taky byl už jednou na UTZ a teď půjde semnou asi na ten velikej, když mu dají dovolenou 🙂
Musíš jíst a hezky začít přibírat, jinak tě pošle do nemocnice :-/

blanka.k : Taky chodím v noci často na záchod. Včera asi kolem 10 jsem šla 3x za 15 minut😀😀 hrozný.

shaarka
10. dec 2009

ahojte kocky, dlho som tu nebola.
chcem sa spytat - pobolieva vas brusko? presnejsie povedane, co okrem pohybov citite?
mna obcas picha, ako keby zvislo od pupka az dole... alebo aj bodovo stale inde. niekolkokrat denne. je to neprijemne. nie je to polohou, lebo picha aj v sede, aj v stoji aj v lahu a nic tomu nepomaha, len to musi prejst.
poradnu mam az v januari, tak neviem, ci to mam brat vazne, alebo je to normalne.

andelka
10. dec 2009

klarka: Přesně vím, jak to myslíš. Pro mě bylo hrozně stresující, jak mi furt nerostlo bříško, bála jsem se o malé, jestli je OK a taky jsem se těšila na pohyby. Teď mi bříško roste už a sem tam mimčo taky cítím, tak jsem klidnější. Dřív, když jsem si lehla, tak jsem žádné bříško neměla (jen špek) a teď už se pěkně vzdouvá i při ležení. Jsou to změny teda ale.... 😅
My jdem taky s manželem na UTZ před vánoci, už se nemůžu dočkat. 🙂

blanka: Taky chodím, aspoň 2x Když tvrdě spím, tak to i vydržím ale většinou se budím a pak je mi to nějaké nepříjemné, tak jdu.

zzuzullka
10. dec 2009

tiež musím chodiť stále na WC a už ma to nebaví,ale hovorím si, že bude ešte aj horšie 😀

sharka, často niečo cítim okrem pohybov, buď pichanie alebo ťahanie alebo také nepríjemné pocity, ale nie je to nič bolestivé len skorej nepríjemné. ono sa to tam teraz všetko posúva a premiestňuje, maternica rastie a ešte aj drobec si tam robí kotrmelce takže to budeme cítiť asi až do porodu 🙂

aaadus
10. dec 2009

zuzul a to se asi nemusí nechávat uležet že. no asi zkusím upéct dneska . a to se nějak rozteče když se to krájí na 3cm silné plátky? není to moc hrubé?
já jsem teď doděla těsta na rohlíčky a linecké, zítra upeču
blanka než usnu jdu na záchod minimálně 3x, pak jdu cca ve 2, do 4 nemůžu usnout, pak se vzbudím kolem půl 7 a buď usnu a spím tak do 10 nebo už neusnu 😠

mishutka
10. dec 2009

Ahoj holky, furt pečete 😀
Já jsem zpátky z 3D a málé koukalo do břicha, takže obličej nic moc 😒
Kosti opět na svém místě 😅
Tak zas za měsíc 😉

Zkuste si tipnout pohlaví to víme na 99%doktor si nechal procento na příště 😀

aaadus
10. dec 2009

mishu holka 😀

mishutka
10. dec 2009

aadus.kávové zrno se nekoná 😀 Kluk jak buk! Velkého šulína nezapře 😀

michalag
autor
10. dec 2009

Ahooojteee 🙂 🙂 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre