Máj 2010. Kto vtedy čaká bábo?

michalag
24. aug 2009

Ahojte 🙂 ,
je tu uz niektorá ktorá vie že čaká bábo v máji 2010? Dufam ze sa coskoro tato tema rozrastie 😵 🙂 😵

hladala som ci tu uz nahodou podobna tema nie je, ak ano tak sa vopred ospravedlnujem

adelka89
25. jan 2010

anty dekuju, je to super pocit, kdyz vidim jak se ta policka zelenaji 🙂
zuzul ja si to predstavit umím 🙂 pocitala jsem s tim, nedelam zadnou skolu, ktera by se nedala zvladnout s miminkem. Nemířím vysoko chci jen Bc kdyz se podari vic nepotrebuju

zzuzullka
25. jan 2010

adelka tak to ťa obdivujem a držím palce aby si to zvládla. naše deti keď raz budú chodiť na vysokú tak sa vôbec nebudú pred skúškami stresovať, lebo už to budú poznať z obdobia, keď boli ešte v brušku 😀

blanka.k
25. jan 2010

S náma chodila v šesťáku holka, co měla novorozeně. Nějak jí vycházel TP na státnice, tak to rozložila a že to dodělá s náma. A na termín státnic za rok čekala druhé 😅 No sranda, chodila do školy s autosedačkou, v něm mimčo na shcodech při přednáškách nebo na cvičeních pod lavicí. jednou jsem měli takového maldého doktoranda, a byla to malá učebna, jen 2 řady stolů, žádná katedra, vyučující si vždycky vzal židli a sedl si naproti na druhou stranu stolu. A něco tam konzultoval a najednou takový mručení a klid, za hcvíli zase, pak se malej probudil, tak koukal, co to tam je,když ho vytáhla zpod stolu a když milá mladá paní vytáhla prso a začal kojit, tak málem spadl pod stůl 😅 To jsme teda koukali i my 😅
Adélko - gratuluji 😉

antynka1
25. jan 2010

Blani 🙂
Se mnou studuje hodně mamin i hodně těhotných, myslím, že když má kdo pohlídat tak se to dá... Já ještě nevím, jestli půjdu dál, zatím se snažím jen o Bc. Termín přijímaček na magisterské mi vychází na šestinedělí a to mi každý říká, že to budu úplně mimo a ať se o to ani nepokouším......

miladkad
25. jan 2010

Obdivujem maminky i tehotné, keď si takto študujú. Keď človek chce a aj okolnosti mu prajú, tak sa dá... Držím palce pri skúškách! Nech to vyjde na prvýkrát!

zzuzullka
25. jan 2010

blanka, tak to je teda sila. ja by som na to asi nemala, takto na verejnosti kojiť 🙂

aj my máme v triede čerstvé maminy a zvládajú školu, ono keď človek musí tak dokáže hocičo. aj keď je to náročnejšie, ale dá sa to... a hlavne keď má kto postrážiť bábo, aby sa tá žena mohla učiť a chodiť na prednášky 🙂

blanka.k
25. jan 2010

Antyn - tak u nás žádná těhule nebyla, ale to bylo tím, že prostě ve škole člověk trávil hodně času a dálkově to nešlo, a holt když otěhotněla v šesťáku, tak ty roky předtím nehodí za hlavu, že 😅 Ani si nepamaruju, že bych tam potkala nějakou těhuli 😅
Zuzul - no právě, ona byla taková hodně "otevřená", my jsem měli cvičení, že jsme došli a diskutovalo se nad projektem, kdyby řekla, tak by klidně ji vzal jako první, odkonzultovala a určo by ta nemusla sedět a něco tvořit, al emohl aby domů... a kojit mohla v jiné volné učebně, hlavně ona byla hodně XXXXXL, kaamrád tenrát říkal, že prý jak uviděl to vyžtažené megaprso, tak prý byl dost v šoku 😅

antynka1
25. jan 2010

Blani - u nás je to tém, že studuji dálkově, takže je tam vyšší věkový průměr než u deňáků 🙂
A kojit na veřejnosti - já to neodsuzuji, ale sama to dělat nechci.

blanka.k
25. jan 2010

Antyn - mě je taky jasný, že když půjdu s malým "do města", tak prostě budu muset to řešit, ale v každým obch.centru je kojící koutek, i třeba v pár restauracích, kde máš "intimčo", tak tomu se člověk nevyhne, aby nekojil někde mezi lidma, ale dá se to udělat někde toršku v soukrmí, ale ta spolužačka si sedne naproti vyučujícímu do první lavice a pak kojí, no, aspoň máme super vzpomínkku , že 😀

adelka89
25. jan 2010

anty uvidis ja chci vyzkouset jeste prijimacky na jeden obor a ty mam taky v sestinedeli, jeste se pokusim sepsat zadost na rektorat o nahradni termin, ktery by meli vyhlasit, ale je to ve hvezdach... kdyz se na to nebudu citit, tak tam nepujdu 🙂

adelka89
25. jan 2010

blani mas moc krasne fotecky briska, kdo te foti? Nebo to ty sama?

blanka.k
25. jan 2010

Adel - děkuji, v tom 13tt mě fotila kamarádka, která teď bohužel nemůže, tak to musím zvládnout sama (zatím jsem blikla akorát ten pupík) a o víkendu snad nafotím víc, jeslti mi bude ok 😅

antynka1
25. jan 2010

Adelka - tak to chci udělat tak nějak podobně. Ale ještě jsem se na 100% nerozhodla....

antynka1
25. jan 2010

Blanka je co se týče fotek profík, já kdybych se takhle fotila sama, tak vyfotím maximálně fotku na stropě - no jenože já se nerada fotím, úplně to nesnáším.
A Blani taky chválím, máš moc hezké bříško 🙂

mishah
25. jan 2010

No,mi teda kojení na veř.nevadí,zvláš´t ne s malým miminkem, sice jsme to nevyhledávala a většinou sjem si sedla někde do ústraní,ale kolikrát to jinak prostě nešlo...a ne všude jsou ty koutky☹(Vzpomínám si, jak jsme měli nějaké vyřizovaní po Praze, když měl Lukášek asi dva měsíce a fakt nic moc, navíc byla zima(leden☹měla jsem předem zkouknutá místa na případné kojení...(teda takové styčné body-mac donald, úřad....)počítám, že přes léto bude v tomhle fakt výhoda 😉 😀

blanka.k
25. jan 2010

Antyn - díky. Já si kvůli focení pupíku koupila i dálkovou spoušť k foťáku, tak to je super věc. 😀

michalag
autor
25. jan 2010

miladka vitaj!!! 🙂 😉

aaadus
25. jan 2010

miladka vítej 🙂
adelka gratuluju 🙂
blanka to máš dobrý zážitek ze školy 😀

kojení na veřejnosti - nijak zvlášť mi to nevadí a mimčo prostě nepočká až bude vhodná chvíle. lidi už by si na to mohli zvyknout

teď ukazovali ve zprávách, že školu kam jsem chodila zaplavilo prasklé potrubí a studenti mají volno. se mají, takové ředitelské volna jsem milovala 😅

zuzanky
25. jan 2010

Ahojte
tak na tej kontrole som dopadla dobre povedali mi, že je to v norme 🙂

antynka1
25. jan 2010

Zuzi, tak to moc gratuluji, spadl ti kámen ze srdce, co?

zuzanky
25. jan 2010

tak to áno už som sa bála, že budem musiať isť ležať 🙂

aaadus
25. jan 2010

zuzanky gratuluji 🙂

xxx.klarka
25. jan 2010

miladka, já mám taky tu starší. Ještě po nás. Děkuju za info. V týdnu objedu taky krámy a pak bych objednala na netu 🙂 Pro jistotu změřím ještě tu naší, ale nevím jak když je rozebrana😀 .... dneska nemůžu, nějak mi bolí břicho.

michalag
autor
25. jan 2010

zuzanky, tesim sa s tebou a gratulujem k dobrym vysledkom 🙂

blanka.k
25. jan 2010

Zuza - gratuluji k dobrým zprávám 😉
Holky, jaké máte zkušenosti s lehátkama do vany, já koukala v obchodě na toto:
http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=21358262&tab=5 a nebylo to jako nakloněná rovina, ale úplně v rovině, to mi nepřijde moc super.... 😖
nebo toto, tam má dítko tu hlavičku fakt mnohem výš, ale zasje to plast 😒 http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=29465454&tab=5

babatko88
25. jan 2010

ahojček tehuľky,
prosím prosím, mohla by som poprosiť o hlas na:
http://www.povedztosmilkou.sk/index.php?hash=50e4c 842ec8dfc04df484b65e45607aa4a83bbd3171553568 viem, že to sem nepatrí, ale chcela by som prekvapiť môjho manžela, díky moc...

aaadus
25. jan 2010

blanka já budu mít ze začátku to pěnové. to plastové mi přijde takové, že to má mezi těma nohama a že ho to musí tlačit, zvlášť chlapečky

mishah
25. jan 2010

Blani:to první používala kamarádka a pochvalovala si.ale pozor,myslím,že kupovala co dva měsíce nové,protože přece jen je to houba....to druhé mi chce půjčit teď kamarádka po svých dcerkách, byla s ním prý moc spokojená...to jsme poradila, co 😀 Ale taky to druhé mi přijde tvrdé..
já jsem používala a myslím,že zas budu používat to obyč.látkové,navíc jsem ten potah mohla sundat a vyprat.-))

zdenkapo
25. jan 2010

Blani
tak to molitanové už mám doma a používali jsme ho při TOmáškovi do vaničky a bylo super a ten druhý odkaz-umělé mám z dneška objednané a budu užívat na Aničku až trochu povyroste do velké vany- nemůže se z něj zkulit a můžu jí hezky koupat sama,při TOmáškovi jsme měli takové to nakloněné látkové,ale to už nechci

podložka na přebalovák
objevila jsem měkkou podložku na přebalovák v rozměru 70x5Ocm,to bude super na tu mou dřevěnou komodu v albu- u TOmáška jsem na ní měla tu 70x72cm a byla přes celý ten vršek a tato mi nechává 20cm vedle místo na ubrousky,plenky,mazání atd. 🙂

blanka.k
25. jan 2010

Co jsem tu četla diskuze co mi MK "vygooglil":
molitan - schne hodně dlouho, hodně mamin ho třeba po 2,3 měsících radši koupilo nové
látkové - dítko z toho asi nejvíc klouže, ale super schne
plast - dítko má hlavičku nejvýš, neklouže z toho, ale některým vadí ta zarážka mezi nožičkama 😅 prý je dobré na něj třeba dát plínku, aby bylo "teplější" a příjemnější na dotyk
Takže se to vlastně shoduje s tím, co jste psaly...tak nevím ☹

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre