Máj 2010. Kto vtedy čaká bábo?

michalag
24. aug 2009

Ahojte 🙂 ,
je tu uz niektorá ktorá vie že čaká bábo v máji 2010? Dufam ze sa coskoro tato tema rozrastie 😵 🙂 😵

hladala som ci tu uz nahodou podobna tema nie je, ak ano tak sa vopred ospravedlnujem

michalag
autor
29. jan 2010

musime tymnasim drobcekom verit 🙂

zzuzullka
29. jan 2010

ahojte babulky, kedy sa môže ísť prvý krát von s drobcom keďže budeme rodiť v máji a to bude už dosť teplo?

zzuzullka
29. jan 2010

michalag, super že už ti je lepšie 🙂

houbik, gratulujem k výsledkom z cukrovky 🙂

mishutka
29. jan 2010

Ahoj,
zzuzulka:asi jak se budeš ciítit a záleží kam, jestli jenom na procházku pro svůj dobrý pocit 😕

jemrykka
29. jan 2010

Ahojte baby, no nestihla som všetko prečítať...
Blanke držím palce aj ja! nech všetko dobre dopadne 🙂
A s tým palenim žáhy ja som to ešte nemala...ale hovorí sa že vtedy bude mať bábe dlhé vlasky🙂))
Inak ja som teraz v 25tt a teraz už asi tretí deň cítim také napatie pokožky, najprv sa mi zdalo že mám tvrdé brucho ale moja mamina mi ho chytila a poveddal že to je nič.... asi sa mi len brucho zvačšuje a mám napatú kožu....
inak vy ste nemali prblémy s výtokmi? mne lekár pred týždnom ked som bola na poradni predpísal čípky...
Dnes mám v robote blázninec...ešte že o chvilu odchádzam na obed🙂))) už som hladná ako vlk :D

zzuzullka
29. jan 2010

mishutka, myslela som len na prechádzku po dedine, žiadne veľké výlety

jemrykka
29. jan 2010

zzuzullka podla mňa taký týžden po príchode z nemocnice...neviem...

lucik...
29. jan 2010

Ahoj holky 🙂

houbi to je mi líto že si s tím Jane nebyla spokojená, my jsme spokojení moc. Ta autosedačka nám jde teda vycvaknout úplně jednoduše, tak asi jak který 😀 A je teda fakt že se tam i ta korba kýve. Mě to taky dost překvapilo, ale říkali že to tak má být tak jsme to neřešila, aspon to prcka udrncá 😀 A materiál je škoda no, my jsme ho viděli tam naživo takže jsme věděli do čeho jdeme

zzuzullka
29. jan 2010

jemrykka, já mávam silný výtok, ale gyndr mi na to nedal nič, asi pre to že ja s tým mám problémy stále a teraz v tehu sa to ešte zhoršilo. raz mi skúšal vypalovať akúsi ranku, ale nepomohlo to 😠

jemrykka
29. jan 2010

zuzi, no pekne, snád sa ti to zlepší potom:( ja som predtým mávala len tak občas ale žiadne svrbenie ani pálenie a potom asi tak v tretom mesiaci som bola ked mi to začalo intenzívnejšie, taký biely výtok ale tiež žiadne sprievodné javy.... no dúfam, že tie čípky pomôžu...

zzuzullka
29. jan 2010

jemrykka, tak snáď zaberú. ja už som si zvykla že za deň miniem aj 5 slipoviek, manžel sa mi smeje že čo s nimi robím keď mám takú spotrebu 🙂

michalag
autor
29. jan 2010

zuzul, ked bude uz teplo tak myslim ze do tyzdna by si uz mohla ist s malickym na prvu prechadzku 😉 🙂

zdenkapo
29. jan 2010

zuzu
fakt záleží,jak na tom mimi bude, zda nebude mít ještě žloutenku a tak a na počasí,aby nebylo moc zima a ani moc vedro, ale tak po týdnu na chvilku do přírody jo,ale ona ti vše pediatrička řekne až k tobě přijede po návratu z porodky

mishutka
29. jan 2010

Kdy se musím hlásit u nějaké pediatričky??

zdenkapo
29. jan 2010

Mishutka
ještě sis žádnou nevybrala? myslím,že touhle dobou už jsem se hlásila určitě při Tomáškovi,teď tam už nemusim,jen jí zavolám,že budu mít Aničku a ona si to jen zapíše do naší karty a pak jen zavolám v den,kdy nás propustí z porodky a buď ten den nebo následující přijede k nám domů,aby jí převzala do péče...

lucik...
29. jan 2010

Já taky nemáme pediata ☹ Ani vůbec nevím jakého vybrat... Tak kde bydli rodiče - asi 5km mají otevřít nové lékařské centrum a má tam být i mladá pediatrička, tak sem myslela tam, ale nevím kdy to otevřou ☹

mishutka
29. jan 2010

Tak já vím kam jít, nem. mám nadohled 🙂 Jenom jsem nevěděla kdy se registrovat, jestli až po porodu nebo teď 😅

yanika
29. jan 2010

Ahojte..
Michalaq: mne doktorka ku tomu tvrdnutiu bruska okrem ineho povedala, ze nemam pit ziadne mineralne vody - vraj obsahuju mineraly, ktore podporuju to tvrdnutie. Takze Fatra na zahu je ok, ale na brusko nie...
Ja pijem len ovocne cajiky, dzusiky a cistu vodu, nic ine absolutne..

bibi13
29. jan 2010

čaute.. za blanku nevieme ešte nič, čo??

inak, ja chcem vidieť moju detsku lekarku ako k nám pojde.. 🙂.. určite nie..

yanika
29. jan 2010

Este som sa chcela opytat, vcera ste pisali, ze niekomu posunuli termin porodu. Mne stale hovoria, ze je maly o 2 tyzdne vacsi a tak som tajne dufala, ze mi posunu aj termin ( v30tt sono ) - kvoli odchodu na matersku... Ale napriklad Michalaq vravela, ze ten prvy termin - podla sona z 12tt a podla MS je zavazny.. ako to teda je? 😕

xxx.klarka
29. jan 2010

já už taky mám tak nějak napůl zařízené, ta doktorka ke které budu chtít chodit je momentálně dlouhodobě v nemocnici .... tak snad to vyjde.

lucik...
29. jan 2010

yani já nevím, mě říkají že přesně odpovídá termínu dle PM 😉

xxx.klarka
29. jan 2010

Jinak mám dneska zase vztek .... nechápu proč mám tak ....... mámu ☹ Nestačí že mi zkazila celé dětství vše, teď ještě vypouští z úst takové nesmysli až to není hezké. Kamarádka které chodím hlídat synka je kadeřnice a dneska mi podřekla, že když dělala mojí máme naposledy hlavu, tak řekla že jsem si to mimčo pořizovala jen kvůli tomu, že jsem furt sama(že ho chci kvůli samotě) , že můj přítel je furt někde v prdeli. . . . To člověk nepochopí jak ženská, která má 4 děti a stará se jen o jedno může tohle říct. Tak mě to štve od ní!!! ☹ ☹ ..... Přítel je furt v prdeli, ale protože je furt v práci a vydělává, aby jsme si mohli koupit v létě ten byt. Jenže to ona nepochopí, jí chlapy oškubali o vše co má a jediné co jí zůstalo, tak holá prdel a jedno dítě. 😠 Ta mi zase prokrvila všechno co mohla ... 😠

mishutka
29. jan 2010

Mě taky co se týče TP nic neříkali 😉 Možná je to tím, že vím přesně kdy jsem počala 😀

bibi13
29. jan 2010

klarka, viem že sa mi to lahko hovorí, ale skus nenervačiť a nemyslieť na to.. treba myslieť na drobčeka v brušku..a jej by sa to určite nepačilo, že maminka má vztek..🙂

xxx.klarka
29. jan 2010

mishu, a jak se to počítá podle početí?? Já taky vím kdy přesně byl ten den D 😀 .... mám TP podle poslední MS, jinak mi neříkala. Ale na posledním jsem poznala podle UTZ že podle rozměrů byl TP 14.května. Ale dr. nic neříkala, tak nevím.

andelka
29. jan 2010

jemrykka: No mně se před časem z výtoku, který vypadal jako normální těhotenský vyklubala mykóza. Taky mě nic nesvědilo ani nepálilo, ale nezlepšovalo se to, tak mi doktor udělal kultivaci a byly tam kvasinky. Dostala jsem čípky Clotrimazol, ty zabraly a zatím je to dobré.

Magnezko beru to samé co dávala odkaz Adus, brala jsem 3x2tbl, ale jak se blíží 30tt, tak vysazuju a beru jen 2-3x1tbl. Ve třetím trimestru už by se brát neměl. A mně břicho tvrdne stejně furt, bolestivé to není a čípek je v pořádku, tak to moc neřeším. Snažím se nenamáhat a odpočívat. Akorát teda v zimní bundě nevypadám vůbec těhotně, dokonce jsem včera pomáhala jedné mamině s kočárkem do autobusu. Byla jsem poslední kdo vystupoval a nikdo jiný už venku nebyl, tak co jsem měla dělat? Říct, že sorry, jsem těhotná? 😕

Co je pálení žáhy už taky vím, občas mě to chytne v noci před spaním. Mám sice Gaviscon, ale zatím jsem ho nepotřebovala, po chvíli to ustoupí samo - napiju se trochu vody a podložím si záda.

Na Blanku taky moc myslím, věřím, že v pondělí bude zpátky i s malým v bříšku. 🙂

yanika
29. jan 2010

mishu: tak to ja viem tiez celkom presne... hihi...
V den ovulacie som rano zahlasila: tak dnes by to slo! 😉
Klarka: rodicov si clovek nevybera... tak sa tym skus netrapit, aj ked je to velmi tazke...

lucik...
29. jan 2010

andel tak já naopak v zimní budně vypadám že budu rodit každym dnem 😀 😀 😀

Taky mám to magnézko jako aaadus a beru 0-1-2. A já myslela že se nesmí až od 34tt, ale už od III.trimestru jo ☹

mishutka
29. jan 2010

klarka:podle poslední MS, ale někdo ho mívá nepravidelný cyklus nebo jiné problémy takže kdo ví kdy počali🙂))))

Mě to tu píše 2.5. ale normalně mám 5.5.10 možná 6.5.10 😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre