Máj 2010. Kto vtedy čaká bábo?

michalag
24. aug 2009

Ahojte 🙂 ,
je tu uz niektorá ktorá vie že čaká bábo v máji 2010? Dufam ze sa coskoro tato tema rozrastie 😵 🙂 😵

hladala som ci tu uz nahodou podobna tema nie je, ak ano tak sa vopred ospravedlnujem

aaadus
5. feb 2010

matpaj já už jsem se naučila párovat ponožky hned jak je dávám sušit a hned jak uschnou tak je skládám a mám svatý pokoj

matpaj
5. feb 2010

babky, konecne nahodim temu k tehu (koniec s ponozkami....) 😀 .....stalo sa tu niektorej z vas co uz mate babatka ze vam odtiekla plodova voda doma?...... 😨

doli1
5. feb 2010

matpaj mě až v porodnici a asi bych to ani doma nepoznala měla jsem ji děsně málo.u každého je to jiný.švagrové začala pomalu odtékat a kámošce to hrklo všechno naráz(měla doma potopu 😀 )

aaadus
5. feb 2010

zrovna na toto téma jsme se včera bavili s kamarádkou tady z koníka na cvičení. a není lepší, když porod začne kontrakcemi? když odteče plodová voda kontrakce musí vyvolat když nepřijdou samy?

vladkaz1
5. feb 2010

mn eodtiekla doma ,ale nic to neznamenalo neotvarala soms a a nechali ma ete 2 tyzdne lezat na rizikovke takze plodova voda nic neznamena ,jasne musi jej byt dostatok v brusku,aby sa neohrozilo babenko

matpaj
5. feb 2010

mne prepichovali plodovy vak az tesne pred porodom, len ma vcera napadlo ked som lezala uz v posteli, ze keby mi odtiekla v noci do postele tak by som asi musela kupit novy madrac.....vsak ja som jej mala hojne.... 🙂 si ho asi vysteliem.... 🙂

antynka1
5. feb 2010

Krásné rán holky,
Vladka, to jsem tedy nevěděla, že od odtečení části plodové vody tě ještě můžou nechat 2 týdny do porodu, to tedy je pro mě novinka - zase jsem o něco chytřejší. Já jsem myslela, že odtok plodové vody znamená automaticky porod.

mishutka
5. feb 2010

Ahojky,
moc jsem vás nedočetla, jenom něco o fuskách 😀 Moje kolegyně z práce tvrdí, že smrdí nohy jenom těm co mají plísně na nohách 😔Hlavně, že si každý pátek nosí prac. boty domů na vyprání 😒 Já když měla v práci starý boty tak to bylo ok, ale pak jsem nafasovala nový a to bylo za trest 😝

aaadus
5. feb 2010

se musím pochlubit, že jsem dneska měla zdravou snídani 😅 jenom jeden rohlík s lučinou a kedluben, protože jsem vlezla na váhu a za týden +2kg 😝 akorát jsem si včera dělala ten karamel tak ho "musím" sníst 😀

aaadus
5. feb 2010

Mně připadá porod 2 týdny po odtoku plodové vody strašně dlouhá doba. V knížce o těhu co mám zase píšou, že pokud odteče plodová voda musí dítě na svět do 24 hodin

doli1
5. feb 2010

jejda 2týdny bez vody to slyšim taky prvně.kámoška měla byt jen víkend a děsně jsem se divila.k té plodovce ono se říká(podle mě je to pravda)jak ti praskne voda tak teprve začíná ten praví hukot.do té doby to je nic.procházka růžovim sadem ale otevírání jde rychleji.

xxx.klarka
5. feb 2010

Dobré ráno,

vy jste toho zase nakecali, jen jsem to tak prolítla🙂

vítám novou tvář🙂

U mě dnešní noc o malinko lepší, ale furt to není ono. V noci ucpanáa le už druhá dirka, to by mohlo být dobré znamení.

blanka.k
5. feb 2010

Vítám nové těhule 😉
Náš Marcelek asi chytl chování našich fretek, mě přijde jak kdyby se drbal, fakt takové třesoucí se bříško, na škytání to je moc rychlé 😀 fakt jak když se drbe pes, kočka 😀 Snad nemá chudák blechy 😀 😀

aaadus
5. feb 2010

blanka 😀
ten náš prďola zase dneska ráno jakoby v břichu tančil či co to tam dělal, se tam natřásal jak páv 😀

mishutka
5. feb 2010

blanka:náš Štěpán se taky mele, já vždycky pozoruju břicho jak se mi přesouvá ze strany na stranu 🙂
Já měla noc v klidu šla jsem spát ve 3 protože jsem fičela na mobilu hry 😀
Ale furt nechápu proč mi teče bradavka 😅

doli1
5. feb 2010

taky mám někdy děsně rychlé pohyby takové záškuby hned za sebou ale trvá to jen chvíli.přemýšlela jsem co asi dělá.

matpaj
5. feb 2010

inak aj ja som pocula, ze ked odtecie plodova voda, porod sa okamzite spusta a zrychluje.....

doli1
5. feb 2010

mishu asi se ti tam tvoří víc mlíka to se sjednotí až po šestinedělí.
jo holky a adélku mít určitě nebudem.včera došla sms dnes jsem se právě narodila jmenuji se Anička atd.... takže i dobrá kamarádka odnaproti má jméno na A a tim ukončila naše dilema s adélkou

matpaj
5. feb 2010

blanka 😀 😀 maly, zlaty marcelko s blchami.... 😀

doli1
5. feb 2010

porod jo pokud už začal.fakt to jde rychleji ale pokud se nespustí tak kontrakce jen tak nemusí přijít.

xxx.klarka
5. feb 2010

Naše Natálka je taky nějáká moc akční😀 Ale asi je špatně položená, protože mě kope hrozně moc nízko.

aaadus
5. feb 2010

kamarádka měla porod začínající kontrakcemi, pak ji píchli plodovku, kontrakce přestaly a musela tlačit aniž by k tomu měla nutkání a nakonec malého museli vytáhnou tím vaku - nevím jak se to přesně jmenuje

doli1
5. feb 2010

mě zas po píchnutí urychlovače,něco na otevírání branky.kontrakce skoro přešli byli po 2min a hodně krátké.tlačila jsem půl hodiny i s dr na břichu 😅 bez těch dlouhých nutkavích kantrakcí je tlačení takoví na prd

mishutka
5. feb 2010

Od kamaráda přítelkyně rodila v pondělí, ráno ji píchly plodovku a pak se trápila do večera a nakonec císař...
Nemám nic proti mladým matkám, ale mít dítě v čerstvých 18 😕 a to se ani nechodila nikam připravovat 😅

vladkaz1
5. feb 2010

Ale baby ja som nebola uplne bez vody ved to by dieta neprezilo ,mne odtiekla postupne ,takze sa vam moze stat ako mne ze vam odtece voda a mate este vody take dostatocne mnozstvo ze vam povedia ze to voda nebola a nechaju vas v nemocnici ako mna .
V nemocnici mi odtiekla zas asi 3X a vzdy na vlozku skusali ci je to plodova voda .. ano mala som uniky zafarbila s atak na zeleno modro ,oni tie vlozky polievaju nejakym sarajtom aby zistili ci je to plodova voda .. 🙂

mishutka
5. feb 2010

no nic jdu si lehnout,nějak mě rozbolelo bříško, to bude ten OGTT 😝

matpaj
5. feb 2010

no tak babky, ja som mala ukazkovy porod.....ja som prisla na porodnicu o 5.hod rano a o 6.30 uz bola Pajka na svete...... 🙂 do nemocnice som prisla s kontrakciami kazde 3min a tie som citila uplne slabucko.....
hned mi prepichli vak a pratali ma na kozu.....bez klistiru.....trikrat som zatlacila a bolo po vsetkom.... 🙂
akurat som bola dost dosita..... 😒

a to som sa mishut nechodila nikam pripravovat, studovala som, tak som nemala cas....iba som citala literaturu..
niekedy moze clovek chodit na neviem ake pripravy a cvicenia a ked sa mu porod skomplikuje je vsetko na prd.... 😒

ja dufam, ze budem taka sikovna ak teraz akurad chcem EPINO aby som sa vyhla nastrihu...... 🙂

blanka.k
5. feb 2010

Já si chci v lékárně kouit nějaké ty testy na plodovou vodu, nevím,jak přesně to vypadá, jen jsem o tom slyšela, že se to nějak zabarví, pokud je to plodovka, ať vím, na čem jsem 😉

antynka1
5. feb 2010

A Blani, myslíš, že se to dá běžně koupit? Nemají to jenom v nemocnicích?

blanka.k
5. feb 2010

Antyn - někde jsemtu na MK o tom četla, ale kdybbych tak věděla kde ☹

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre