Máj 2010. Kto vtedy čaká bábo?

michalag
24. aug 2009

Ahojte 🙂 ,
je tu uz niektorá ktorá vie že čaká bábo v máji 2010? Dufam ze sa coskoro tato tema rozrastie 😵 🙂 😵

hladala som ci tu uz nahodou podobna tema nie je, ak ano tak sa vopred ospravedlnujem

xxx.klarka
13. feb 2010

Já dneska zkusila, a normálně obléknu moje kalhoty, takové černé z těch foto. AKorát jsem nechala knoflík volně, aby netlačil. Tak mě to docela potěšilo. I moje letní sukně mi je, takže paráda. 🙂

arcik
13. feb 2010

No vidiš Klárko tak to zase nebude tak hrozný 🙂

xxx.klarka
13. feb 2010

arcik, zatím jsem s kilama snad normálně mám 6kg nahoře. Většina mi jde asi do břicha, protože ty kalhoty mi jsou přes stehna a prdel stejně, tak jsem ráda. 🙂 Ale ještě mám před sebou 3 měsíce a to je dost🙂

antynka1
13. feb 2010

To já se do starého oblečení tedy nevejdu.......
No jinak než si vyfotím pupek tak si snad budu muset oholit! Mám ho nějaký chlupatý 🙂 To tedy nevím kde se to tam vzalo 🙂
Vladko, budeš muset holt zase zavítat častěji 😀

vladkaz1
13. feb 2010

oki kocky teraz musim ficat chcem sa aj najest a malu dam spar potom mozno mrknem ked nezaspim s nou 😵
Arcik aspon vidim ze som neni len ja sama na tom tak 😀

antynka1
13. feb 2010

V pondělí musím zase do kanclu a asi v úterý půjdu na to OGGT, fakt už se moooc těším.Mám si sebou donést čaj s citronem 0,5-1,5 litru - no ale já po ránu nejsem zvyklá moc pít, takže ani nevím, jak zlvádnu vypít půl litru - kolik je na to času? A pila jste některá třeba jen 0,25 litru toho hnusu?

arcik
13. feb 2010

Antyn u nás je na to 5 minut to vypít ale namícháj to jen do 3 dcl....my si sebou bereme 0,5 l čaju a 2 dcl nám zůstanou na zapití...

arcik
13. feb 2010

Klárko no nechci tě strašit ale já touhle dobou jako jsi ty měla + 5 kg a šla jsem rodit s + 22kg 😒

arcik
13. feb 2010

Vladka a co kočík?už máš vybranej?jo a jinak dobrou chuť

antynka1
13. feb 2010

Arcik - tak to díky, vezmu si tedy raději víc, ale poprosím je, aby mi to daly do menšího množství - jinak to nevypiju 🙂

zzuzullka
13. feb 2010

ahojte, som bola dnes v škole a už som konečne doma 🙂

klarka, aj ja som dnes zistila, že oblečiem nohavice ktoré som nosila pred tehu a aj gombík v pohode zapnem, len na predu ich mám trošku nižšie tak pod pupkom ale inak rovnako ako pre tehu...jupíííííííííííí 😀 😀 😀

arcik, nestraš, ja nechcem mať +22kg ☹ ja mám ilúziu nabrať už len tak max 8 kg do pôrodu, zatiaľ som teda nabrala 4kg ,ale stále som -2kg od pôvodnej váhy

arcik
13. feb 2010

anty jasný snad ti vyhověj a neboj se dá se to...já už byla 3x

zuzul neboj nějak se to uplácá hele,pořád máš dobrou váhu a doporučuje se přibrat 9 kilo nad původní svojí váhu 🙂

lucik...
13. feb 2010

já netěhu oblečení na sebe teda nenarvu.. Nebo jako narvu, ale mam pocit že každou chvíli praskne 😀

A arcik nestraš, já mam nahoře 12-13kg, teď už možná víc a upřímně věřim tomu, že se to teď spíš zastaví než že bych měla nabrat ještě mnooohem víc 😲 😀

luciik
13. feb 2010

HOlky, já mám nahoře tak 13 kg, to jsem teda pěkný vorvaň 😲 A to se nepřežírám 😕 😕 😕
To jsem asi jediná, kdo má tolik nahoře 😒

arcik
13. feb 2010

lucik nechci strašit ale poslední 2 měsíce přibírá na váze hodně miminko tak jsem an tebe zvědavá 😉 🙂 ale jako nepřeju ti to ...jen jsem si řikala to stejný před porodem Klárky

lucik...
13. feb 2010

arci ale tak u každého je to asi jiné ne? Spousta lidí mi říká že jedna nabírala na začátku, na konci ne, druhá na konci a na začátku ne a tak různě, nemyslím si že to má každý stejně 😀 Miminko na váze přibírá ale už teď má určitě přes kilo a jestli bude mít třeba 4 (doufám že ne 😀 ) tak to jsou třeba necelé tři kila 😉
Jasně, nemám iluze že nepřiberu ani deko, ale taky doufám, že se vlezu do 20 😀

lucik...
13. feb 2010

luci nejsi, já mám 12 a co vím, tak nás má víc kolem těch 13kg 😉

arcik
13. feb 2010

lucik přesně tak každá to máme jiný......samozřejmě ti držim pěsti ať přibereš jen to co si povoluješ,já jsem na tom stejně bojim se přibírání jako čert kříže ☹

lucik...
13. feb 2010

arci a shodila si pak všechno nebo ti něco zůstalo?

luciik
13. feb 2010

Je, Luci, ne že bych si neoddychla 😀 😀 😀 Jsem ráda, že nejsem sama. Já přibrala hnes ze startu 5 kg. Bylo to naráz do 12 tt. Počátám těch 20 kg, tak snad to nebude víc 😲 😝

arcik
13. feb 2010

lucik všech 22 jsem nechala v porodce,u mě ty kila byli voda a ne tuk,hodně moc jsem pila,byla jsem těhu skoro celý léto a to byla masírka....takže vše zůstalo tam kde mělo,v porodnici 😉

lucik...
13. feb 2010

Luci to já všechno nabrala ve II.trimestru... Na konci prvního sem měla nahoře 1kg... 😀 Ale uklidňuju se tim že sem někde četla že do 28tt se nabere nejvíc 😀 😀 😀

arci tak vidíš 😉 Já doufám že tam taky hodně nechám 😀 Ale všechno to asi nebudu 😀 Při tom všem sladkém co sežeru to bude samej tuk 😀 😀 😀

arcik
13. feb 2010

lucik kliiidek užívej si.,...dyť to nebude zas tolikrát za život a na hubnutí máš času habaděj

luciik
13. feb 2010

Arcik, máš naprostou pravdu, já čekala na těhu téměř 6 let, tak teď mě nějakých 20 kg nerozhodí 😀
Luci, tak mě informuj pravidelně o své váze 😀 😀 😀 Budeme se vzájemně podporovat 😀

lucik...
13. feb 2010

luci 😀 😀 Když já v tom mám teďka trošku bordel 😀 Moje váha vždycky ukazovala asi o 0,5kg víc než váha u doktorky a najednou mi doktorka napsala do průkajdy 73,7 a moje váha ukazovala 72 😲 Tak teď nevim jestli mam rozbitou váhu já, nebo je sestřička slepá a napsala to tam blbě 😀 Teď mi moje váha ukazuje 73 - to je + 11kg a na kontrolu jdu 25.2 tak uvidim kolik mi tam naváží 😀 😀 😀

bibi13
13. feb 2010

čaute čaute.. máme sa?

ja presne neviem aku mam tu odsavačku soplikov.. ale spravím to tak ako napísala zdenka..🙂.. myčka to istí..

xxx.klarka
13. feb 2010

arcik, nestraš. Snad to budu mít to co bude nahoře jen vodu, hodně piju😀 Mám štávu sama tak na 4-5 dní😀 Dříve jsem to měla klidně i na 2týdny😀 ..........

mishah
13. feb 2010

Ahoj holky, krásný víkend všem 🙂

My máme za sebou oGTT, výsledky cca za týden. Nakonec to docela šlo,navzdory tomu,kolik nás tam bylo o šlo jak po drátkách 😉 Navíc ta voda s citronem chutnala po té hladovce dobře a v pauze jsem si skočila do účtárny odnést lístek na peníze (žel ty jsou stále fitktivní☹(za PNku...Tak snad i výsledky budou OK..

Jinak jsem koukala, jak tu řešíte to přibírání a našla jsem v knížce o mateřství tohle:

BMI pod 19 doporuč. váhový přírůstek 12,5-18kg
BMI 19-26 11,5 - 16kg
BMI 27-30 7 - 11,5 kg
MBI nad 30 do 7 kg

jo a píšou,že to je pouze orinetační, že ženy, které v těhot. přiberou víc nebo míň,než je obvyklé, stejně mívají zdravé děti 😉 a o to tady asi jde nejvíc 😎

mishah
13. feb 2010

Já jsem dneska poprvé vyprala v pračce potah na matraci (tu polokokosovou s pohankovýma slupkama-oboustrannou),tak jsem zvědavá...dosud jsem to prala jen lehce ruce...na netu jsem ale koukala,že se to dá údajně prát,tak uvidíme..Po vyprání vypadala normálně, ani to nebylo zabarvené nebo tak něco,tak jen doufám,že se to třeba nesrazilo(prala jsem na šetrný program na 30 st cca 35 minut)

antynka1
13. feb 2010

Tohle jsem našla na netu, je to vido, jak správně kojit:

http://jaknato.centrum.cz/rodice-a-deti/2008/12...

Je tam i návod na měření teploty rtuťovým teploměrem, ale já se té rtuti trochu bojím, takže ještě váhám.....:

http://jaknato.centrum.cz/rodice-a-deti/2008/12...

Budete některá měřit jinak než v zadečku?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre