Máj 2010. Kto vtedy čaká bábo?

michalag
24. aug 2009

Ahojte 🙂 ,
je tu uz niektorá ktorá vie že čaká bábo v máji 2010? Dufam ze sa coskoro tato tema rozrastie 😵 🙂 😵

hladala som ci tu uz nahodou podobna tema nie je, ak ano tak sa vopred ospravedlnujem

matpaj
4. mar 2010

ahojte 🙂

xxx.klarka
4. mar 2010

ahojky,
tak jsem doma s testu na glukozu. Ten prášek 50g jsem si smíchala s 1/2 l čaje a nepřišlo mi o nějak hnusný, normální oslazený čaj, ani moc sladký to nebylo. Tak nevím. Krev mi dneska nabrala na poprvé, úspěch. 😀

Jinak jsem měla nehodu v autobuse, nastoupila jsem, zaplatila a šla si sednout na 2 sedadlo a než jsem stačila ten řidič se tak prudce rozjel, že jsem spadla prdelí na to zvedlé opěradlo u sedačky. Au au, to byla bolest, se mi chtělo až brečet, Bolí to jak svině, asi bude pěkná modřina. Má jediný štěstí že jsem si nedala do břicha, jinak bych si šla na něj normálně stěžovat!!!!

kajamatus
4. mar 2010

Ahojky , tak na velkom UTZ sme dopadli nasledovne , mame uz 2kg, podla merania nie sme v 30+2t..t ale az 32+4t.t. takze uz som sa pustila do prania ,aby sme nemali nahle prekvapko a konecne bolo vidiet pohlavie, no moj milovany manzel, povedal, ze on nechce vediet 🤐 🤐 🤐 🤐 🤐, ked ani pri prvom nevedel. Mna skoro na tej posteli porazilo, 😠 😠 😠 no co uz....................................

No a idem sa postazovat nad ranom som chytila taky krc do nohy, ze som sa uplne prebrala a ked som sa postavila tak ten krc mi presiel na celu lavu nohu, nemohla som nic iba plakat. V prvom tehu som nic taketo nemavala, neviete nieco poradit prosim.............

matpaj
4. mar 2010

klarka, ty si bola na GTT az teraz? preco mi lekarka hovorila, ze sa chodi v 27. -28. tyzdni?.....
tak nech je testik v pohode..... 😉

xxx.klarka
4. mar 2010

matpaj, taky jsem se divila, že jdu pozdě. Tahle doktorka to má celé nějáké jiné. Tu směs jsem vypila doma a za hodina šla k ní na jeden odběr a tot vše. Tak nevím. 🙂

kajamatus, já bych to nevydržela kdybych to nevěděla 😀 Tak to už jste pěkně veliký 🙂

medan29
4. mar 2010

kajamatus:J8 byla taky na kontrole a malá je už otočená hlavičkou dolů ale dokotr říkal že se to ještě může změnit i hodinu před porodem, jinak malá váží 1440g

matpaj
4. mar 2010

kajamatus, na krce magnezko......len myslim ze tu babky pisali ze od 34. tyzdna sa uz nesmie jest, tak neviem.....ale verim ti, ja som mala tiez zoparkrat riadny krc, proste si davam pozor, zistila som, ze ked si zacnem tak poriadne natahovat a vystierat nozky tak vtedy mi urcite nabehne krc....... 😒

babara
4. mar 2010

kajamatus a prozradis nam, co cekas? 😉 Ja tipuju kluka..
Mne minulej tejden taky zbudila krec do lytka, fakt neco hnusnyho a mela jsem co delat abych zabranila dalsi, no pak me to lytko bolelo min.2, sem kulhala! Se mi stalo uz 1x nebo 2x, pak jsem brala ten horcik, ted uz neberu, tak to asi taky pomuze..
To mate teda obrika, a TP myslis ze je spravne?

Klary, jestezes dopadla na zadek, ale stejne je to... to nevidel, ze ses tehule?

adelka89
4. mar 2010

klarko drzim pesticky at to dobre dopadne 🙂
ja jsem magnezko uz vysadila brisko ani netvrdne krece do lytek obcas mam ale da se to vydrzet 🙂
dneska mam tolik prace, ze fakt nevim. jak to vsechno stihnu ☹

xxx.klarka
4. mar 2010

babara, hele to nejde přehlídnout 😀 on je debil ten řidič, tak nerada s ním jezdím. Nepozdraví, když Ti dává lístek tak ani neřekne kolik chce, hrozný. 😠 😠

xxx.klarka
4. mar 2010

adelka, díky, snad to bude dobré 🙂 Uvidím v ponděli co mi řekne. 🙂

aaadus
4. mar 2010

Dobré ráno,
dneska jenom na skok. Mám tu koš prádla s těmi pidi věcmi a další se mi perou když je venku tak krásně
klarka hlavně, že jsi spadla na zadek. A i tak bych mu debilovi něco řekla 😠

kajamatus
4. mar 2010

Babara nam to ten doktor nepovedal , takze neviem co bude.... prekvapko , no ale podla priznakov a mojho tusaka asi chlapec.

maculienka123
4. mar 2010

baby,nemavali ste obcas take tlacenie a pichanie v konecniku?mne to zacalo tak dva dni a neviem co je to. 🙂

zdenkapo
4. mar 2010

Ahojky

Adus
no to nám taky mazali med kolem huby jak si můžeme říct,jak na monitor a kdesi cosi a jak tatínek může být po celou dobu i na hekárně a skutečnost byla teda úúúplně jiná 😒 monitor mi dali v leže a hotovo, a manžu pustili dovnitř až jsem šla na sál....

mi teda budem asi pokoušet od 1.4. asi babské rady pro porod.... včera manža řikal,že se Anička narodí 4.4., když máme TOmáška 6.6.,tak uvidíme 😉 hlavně bych ráda rodila tak aby mě ještě vzali,než budou malovat ☹

dnes vyperu sedačku,lehátko,kočárek a hračky.... hrací deku až tak měsíc po porodu,dřív jí tam dávat stejně nebudu....

xxx.klarka
4. mar 2010

maculienka123, i já měla občas takový tlaky nárazový, ale čím to je Ti nepovím.

doli1
4. mar 2010

ahojky klarka i tak bych toho řidiče seřvala na tři doby i u nás jsou děsně neohleduplný,nezdraví,počkají a ještě se na tebe dívaji jak na debila když nevíš kolik to stojí.
mě dneska čeká namahaví den.táta zůstal doma tak bude hlídat synátora a já budu prat žehlit a uklízet 😖

adelka89
4. mar 2010

maculienka ja jsem nic podobneho nemela, ale muze se podle me jednat o hemeroidy nebo mozna telo reaguje na zvetsujici se delohu 🙂
aadus ja jsem vcera vyprala konecne posledni pracku pro maleho, decky plenky apod. a akorat se chystam na to vyzehlit je.
Jeste ale musim vyprat plysove hracky...

xxx.klarka
4. mar 2010

holky, já neměla ani sílu ho sežvat jak to bolelo.

aaadus
4. mar 2010

zdenka prý hodně záleží na domluvě s PA a jak je ochotná. Uvidím jak budu schopná komunikovat a vydupat si to, co mi bude vyhovovat nejvíce. Jak jsi prala tu hrací deku a je tam takové to zrcátko, nepoškodilo se nějak tím praním?
adelka včera jsem prala vše bílé a povlečení, dnes peru modré a zelené 😅 Pak už jen béžové, barevné, deky, hračky a je hotovo. A trošku jsem si to ztížila a vše peru naruby a budu i žehlit z obou stran. Ale jsem sama doma a aspoň mi to rychleji utíká
Včera večer jsem nemohla spát, pořád jsem musela myslet na porod a tak jak si furt hraju na hrdinku, že se nebojím, jak ty týdny naskakují, strach se objevuje. A to mi ještě manžel psala sms ve stylu "Víš jakou to má výhodu, že bude malý cvalík? Že budeš mít víc kilo dole hned po porodu" 😅 To je fakt utěšující. Ale včera jsem si koupila lněné semínko tak ho za 4 týdny začnu spolu s maliníkem konzumovat. A taky jsem zhřešila - byla jsem kupovat pro mamku k narozkám belgickém pralinky a neodolala jsem a pár kousků koupila i sobě. Kdo někdy ochutnal, pochopí 😀

xxx.klarka
4. mar 2010

A asi končí pěkné období těhotenství. Posituju víc a víc křeče do nohou, rukou, všude. Včera mě celý den zase píchalo na boku v zádech .... hůře se mi chodí, sedí, všechno je zle. Včera jsem se večer pohádala se ségrou a jak jsem byla rozčílená, tak mě tak rozbolelo břicho a celou noc jsem trpěla. Už aby to pěkně uteklo a malá byla na světě. Začíná mě to štvát 😀 .... možná mi i natékají nohy, kdo ví. Já to nepoznám. 😀 Ale přijdou mi nějáké těžké.

doli1
4. mar 2010

já se taky přidavám že mám někdy tlak na konečník už jsem to tu psala.jak mi stvrdne břicho je i tlak ale ne vždy.

mě zas nechtěli dovolit zavolat tátovi aby přijel že je ještě brzo.po píchnutí vody jsem se nedala a jsem ráda že tam mohl byt byl velká opora ikdyž tak byl h podle nich zbytečně.vůbec nevim co bych tam bez něho dělala.co by stoho měl když by přijel na třetí dobu porodní.já ho potřebuji dřív ne až jdu tlačit.
ještě co mi udělali tak jsem na monitoru stratila ozvy ptala jsem se PA co se děje že furt něco hledá na břichu nic mi neřekla,potom volal dr jestli je nějaký příjem a jen tak mimo řeč mu řekla že tu má jednu co stratila ozvy mimi.hned jsem začala panikařit ,dr začali lítat na sál napojení na kyslík,vyšetření a nikddo na mě nebral ohled a manže ke me nechtěli pustit a to seděl na chodbě.chudák tam trnul viděl že zněkym se něco děje a měl tucha že snama a nemohl nic.hned dr upozornit o všem chcete byt informovaní a tatínek bude přítomen.máte na to právo jen pro ně je to komplikace.

yanika
4. mar 2010

Ahojte, klarka tak to bol velmi neprijemny zazitok a modrina Ta bude urcite riadne boliet, ale hlavne ze sisi neudrela brusko... Ludia su fakt neohladuplny 😒 Moj synovec ma novu nadavku: Hlupy bobor! Tak toto bol ten najhlupejsi..
Ja som dnes vstala a zase tie zavrate, tak hore nohy a potom sa mi zase rozbusilo srdce... uz papam aj zelezo, tak dufam ze mi to zaberie... Len niekedy fakt neviem co vlastne jest, aby malo telo dostatok vapnika, zeleza, vitaminu C, vlakniny, atd 😉

adelka89
4. mar 2010

klarko ja jsem tak premyslela nad tim, jestli je to tehu pro me zatez a zjistila jsem ze vlastne ani ne, zada me bolela i pred tehu a jestli je to ted o neco intenzivnejsi na tom uz tolik nesejde 😀 nevim, mozna mam jen euforickou naladu, ale fakt si to uzivam 😀
zdeni, my se budeme taky pokouset od zacatku dubna malemu dat najevo ze by uz mohl prijit na svet, u me je to hlavne kvuli tem prijimackam. Ale tak kdyz se maly narodi az na zacatku kvetna, tak se nezblaznime a proste ke zkouskam nepujdu, no 🙂

adelka89
4. mar 2010

doli taky jsem s manzelem mluvila o tom, ze jej mozna poslou z porodnice domu aby se nelekal... on mi ale rekl, ze i kdyby se tam s nima mel pohadat, tak tam zustane klidne sedet na schodech ale bude tam. Ja byt na miste chlapa tak se asi taky doma necitim nejlip, kdyz manzelka rodi.

matpaj
4. mar 2010

yanika, papaj na co mas chut.......verim tomu, ze co telu chyba to si vypyta, ja napr. v poslednej dobe basti smotanove jogurty.....nikdy predtym som ich nemusela.....ale mam na ne strasnu chut....mozno je to obrana proti odvapnovaniu.....

aaadus
4. mar 2010

Přesně jak píše doli, když budou posílat manžela domů, nenechat se odbýt. Vy jedete do porodnice za nějakou službu, za kterou si mnohdy platíte. Prostě si stát za svým a hotovo a od toho si k porodu berete manžela, aby se i on trošku staral jak se k vám chovají

yanika
4. mar 2010

adelka: ja to tiez nepocitujem ako zataz a vlastne nas na to vsetci pripravuju ze tieto posledne tyzdne budu najtazsie... Ja sa viem skor sama tak vystrasit, ked na sebe zbadam nejaky novy priznak, tak sa zlaknem 😉

Ale dnes sa idem vrhnut na prijemne cinnosti, odoslem konecne pracu do skoly a zacinam prat a zehlit 😀😀😀

matpaj
4. mar 2010

inak, vsimla som si, ze vas zienky presla nakupovacia mania.......to uz vsetky vsetko mate?nemam sa cim inspirovat.... 😀

adelka89
4. mar 2010

matpaj a co mi chybi kdyz posledni dobou me telo vyzaduje cokoladu ? 😀 asi Mg, co? 😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre