Máj 2010. Kto vtedy čaká bábo?

michalag
24. aug 2009

Ahojte 🙂 ,
je tu uz niektorá ktorá vie že čaká bábo v máji 2010? Dufam ze sa coskoro tato tema rozrastie 😵 🙂 😵

hladala som ci tu uz nahodou podobna tema nie je, ak ano tak sa vopred ospravedlnujem

andelka
10. mar 2010

zdenka: jo jo, Firkon taky všechno splňuje, úplně původně jsem ho měla vybraný. No ale na 100% to ještě není, furt váhám a kombinuju 😒

zuza: Mně tvrdne břicho snad už do 20tt, brala jsem na to magnezko, teď už ho dost dlouho neberu, bo jsem stejně měla pocit že to nepomáhá. Když jsem v klidu,sedím nebo ležím, tak je břicho celkem solidní, tvrdne mi spíš při pohybu. A někdy tvrdne jen část, ale to není dělohou, ale mimčem. Kolikrát za den mi ztvrdne fakt celé radši nepočítám. Bývá to jen chvilkové a nález na čípku byl vždycky OK.

nara
10. mar 2010

Ahoj holky, zase vás jednou zdravím!
Koukám, že rozebíráte porodnice. Musím se zastat Apolináře.
Rodila jsem tam před dvěma lety a byla jsem maximálně spokojená. Nadstandard jsem nechtěla, ač mě celá rodina přesvědčovala a nechci ho ani teď. Pro mě je lepší špatná spolubydlící než žádná. Hodně informací od sester jsme si předávaly mezi sebou a i si pohlídaly děti. Žádný cennosti jsem na pokoji neměla. Foťák a mobil jsem si stejně většinou brala s sebou, když jsem šla třeba za návštěvou. Když člověk cokoliv potřeboval, zašel za sestrou a ona poradila nebo přišla. Kojit mě tam naučily dobře, ale dost jsem je otravovala. Ale klidně si mohl člověk sednout na sesternu a učit se to u nich. Vyhovovalo mi, že návštěvy byly na chodbě. Hlavně teda poté, když jsem zjistila, jak moje kamarádky štvaly nejen návštěvy spolubydlících, ale i ty jejich vlastní, např. tchýně, co radí a nemá se k odchodu.
Návštěvy byly sice oficiálně od 13 do 19, ale ve skutečnosti mohli přijít kdykoliv. To samé s otcem u porodu. Sice se všude píše, že může až na sál, ale se mnou byl i 10 hodin na hekárně. Ještě mi poradila PA, abych mu zavolala, že jsou přece návštěvy a tudíž padá opatření, že může až na sál. U porodu jsem měla dr. a medičku, o všem mě podrobně informovali a ještě jsme docela vtipkovali. Ono asi dost záleží na koho člověk narazí a asi jsem měla i velkou kliku.
Pro mě byl pobyt v porodnici nejhezčí z celýho šestinedělí, depky přišly až doma. V porodnici jsem se nemusela o nic starat, měla jsem hodný miminko, jídlo pod nos, realita přišla až doma.
Jo a 2 sprchy byly společný vždycky pro 2 pokoje, takže 6 lidí. Na to, že jsem v tý sprše byla tak 20x denně, tak jsem tam potkala někoho snad jednou. On se tam nikdo moc nezdržuje.

blanka.k
10. mar 2010

Kitty - tak to nevím, na to jsem se neptala,
Prostě všechny budeme rodit klasicky bez komplikací, mimča nebudou mít žloutenku a domů půjdeme v termínu a budeme mít hóóódné spolubydlící a klidné návštěvy a hodná miminka.... 😀 😉

kitty123
10. mar 2010

blani, to je super plán 🙂

antynka1
10. mar 2010

jj, kéž by to tak bylo....

nikkka
10. mar 2010

musime verit ze to tak bude..

m.c.
10. mar 2010

u nás se z porodky chodí za 3 dny, po císaři za 5.

lucik...
10. mar 2010

holky nestraště s přeplněnejma porodnicema 😉 V dubnu a květnu se sice rodí hodně dětí, ale ten obrovský babyboom už snad odpadnul a když to ty porodnice zvládli tenkrát, tak to zvládnou i teď 😉

nikkka
10. mar 2010

zladlo veeeela zien pred nami, tak to zvladneme aj my..a ako som citala v diskusii o porodnici, nejdeme tam na vylet a do interhotela, ale ideme tam priviest na svet maleho cloviecika a naucit sa o neho postarat, tak tych par dni sa to ozaj da vydrzat..

zdenkapo
10. mar 2010

Blani
tak to by u mě teda neuspěli v žádném případě... to je normálně protiprávní jednání,máš právo na to být s dítětem v nemocnici- a cenu za pobyt té nemocnici proplácí až do myslim 6 let věku dítěte pojišťovna... mimčo bych jim tam nikdy nenechala,nehledě na to,že musí umožnit kojení

bondy1
10. mar 2010

Ahojte kočky, my sme dnes konečne absolvovali III. ultrazvuk - výsledky OK - mimčo je dole hlavou - jedna bublinka na ľavo bruška je chrbátik - tá, čo sme sa s ňou včera navzájom odtláčali je nožička 🙂 snáď už nebude robiť vrtuľku. Bola tam milá mladá doktorka, prietoky vraj OK, plodovky dosť - stále je to chlapček 🙂 odhad skoro 2 kilá - a termín možno aj o dva týždne skôr - 3. máj (pôvodne 15. máj) 😅 - pevne verím, že v brušku ešte pobudne - toľko treba dovtedy postíhať 🙂

bondy1
10. mar 2010

...nestíham všetko čítať - ešte stále trčím v práci - tak aspoň všetky zdravím - nech všetky brušká robia radosť a prospievajú 🙂

lienka1076__2
10. mar 2010

Ahojky kočky po dlhom čase som znova tu. No dala som sa na diétu, ale najskôr som sa poradila s lekárkou. Už ma nebaví to moje telo. Už som zhodila 2 kg, a hlavné je, že to malému neublíži. V poslednom čase som aj tak prakticky moc nejedla, lebo mi nič nechutí. A táto diéta ma prinúti aspom jesť. Tak uvidíme, čo to bude 😉

xxx.klarka
10. mar 2010

Ahojky, nedočítám 😀

Byla jsem ve městě na té matrice a už máme vyřízené papíry krz jméno a tak 🙂 Tak jsem ráda, po cestě domu jsem se stavila u mámy a půjčila si velkou cestovku, aby jsem ji měla doma 🙂

venku krásně, sluníčkko svítí od rána.

Holky včera jsem si dala sklenku vodky z džusem, vodky tam byl sotva malý panák, ale nevadí 😀 A normálně mi to pomohlo, konečně jsem se jednou taky vyspala bez probouzení a točení se. 😀

Jinak jsem byla u ns v bille a narazila jsem tam na jednorázové podložky clever za 59,9kč 10ks, myslím že dobrá cena ne? tak jsem hnedka vzala jedno balení. 🙂

yanika
10. mar 2010

Ja idem do porodnice vo stvrtok, takze uvidim aka je realita u nas 😉
Uz maminy, otazocka: moja PA mi radila kupit si vopred mlieko - ak by nastal akutny problem pri kojeni - ake odporucate? Vraj musi byt HA - napriklad Beba, ktoru teda kupit?

pralinka25
10. mar 2010

tak som tu chvilku nebola. ste ma presvedcili ze chcem nadstandard ak bude volny. 😀

u nas sa tiez chodi na 3 den domov aj prvorodicky a po cisarskom na 4 ale ked je plno tak tiez na treti.
sdnad zltacku mat nebudeme.

zdenkapo
10. mar 2010

Nikkka
to sice máš na jednu stranu pravdu,ale na druhou stranu je ženská zodpovědná za své dítě a sama uvidíš,že pokud budeš na pokoji s nějakou děsnou ženskou,tak se budeš bát odejít na wc a do sprchy a tak... než tam to dítě nechat,to bych ho radši nosila i na tu chvíli na novorozenecké sestrám

simi.w
10. mar 2010

holky, v Sama doma budou mluvit o UTZ i 3D, tak koho to zajímá, koukejte

lienka1076__2
10. mar 2010

Ja idem do pôrodnice v piatok, tak uvidím. Tam by mi mali dať aj zoznam čo si doniesť, nie? No som zvedavá. Ale sa nám to kráti, že?
No mna v poslednom čase chytajú akési depresie. Stále len rozmýšľam, že či bude malinké ok, či bude mať všetko čo má mať a tak. Som ho už dávno necítila kopať, ale stále sa len prevaľuje. Som normálne rozmýšľala, či bude mať zdravé nožičky, keď nekope, len sa tak prevaľuje.
Stále ma to trápi. Viem, že maličkému tým nepomôžem, ale neviem si pomôcť, je to silnejšie ako ja. 😢

pralinka25
10. mar 2010

lienka neboj vsetko bude ok. mozno to len slabsie citis

yanika
10. mar 2010

lienka, ja som mala taketo stavy minuly tyzden, tiez ma obchadzali rozne pochybnosti, hlavne ohladne porodu.. ale nebooooooj,nejako to zvladneme, aj depku treba sem-tam prezit, ale bude dobre...
Moj chlapcek tiez nerobi ziadne velke kopance, a presne ako pises, skor sa stale prevaluje, ale hlavne ze sa hybu 😉 Bude lepšie..... už si na MD či pracuješ?

lienka1076__2
10. mar 2010

Nepracujem som na úrade práce, ale od 23.3. mám vypísanú MD. No to som rada, že nie som sama, koho takéto stavy chytajú. To je asi tým blížiacim sa TP. Mám aj strach, ale sa už aj strašne teším.
No moje malinké strašne reaguje na moju maminu. Keď ju počuje, tak sa to s ním nedá vydržať, stále sa len prevaľuje až je to nepríjemné. Ale na manžela nie, na toho kašle 😀 .

doli1
10. mar 2010

blančo dala bych si palačinku 😀 Tomášek ti určitě chtěl ukázat jak je hodný chlapeček a že už si na něho nemusíš stěžovat kvůli pohybům
lienka zeptej se dr jestli nemám málo plodovky to by vysvětlovalo proč se tak málo hýbe.určitě bude v pohodě neboj.
u nás se chodí 5 po porodu 10 po císaři.dřív pustí málo kdy ale je to tim že je to malá porodnice a mají tak tři porody za den.když jsem tam byla já tak druhý den měli 5 porodů a byli stoho špatný jaký je frmol 😀
u nás normální pokoje katastrofa.3-5rodiček na pokojích společné 3záchody a sprchy pro celé oddělení.já tam byla v červenci 30tepla fuj jak to tam vypadalo a zapáchalo.nechtěla bych znovu

blanka.k
10. mar 2010

Doli - no plaačinku mi nepřipomínej 😀 Mňam. Teď jsem byla na obědě, tak aspoň moučník byl nějaký řez s kamarelem, tak aspoň něco, ale ta žravá, co mám 😅

doli1
10. mar 2010

leinka myslim že všechny chatají depky co a jak bude.mě to někdy chytne a druhý den je fajn a pak zas.

nikkka
10. mar 2010

mna chytil minule taky stav, ze som rozmyslala nad tym co ak sa mi to moje babo nebude pacit?

doli1
10. mar 2010

vždy tvoje miminko je nejdrásnější.je to takoví uzlíček lásky.žádný mimi snad nemůže byt škaredý

antynka1
10. mar 2010

Tak to je drsný... :
http://www.super.cz/clanek/38078-porodila-tri-h...

Já mám taky depky, halvně z toho, jestli bude mimi v pořádku- pořád se bojím, aby se něco špatnýho nestalo...

blanka.k
10. mar 2010

Antyn - no teda, tu ženskou ještě chápu, jeslrti je fakt obézní a třeba malá byla takový lenoch jak ten náš, že lekdy mi to přijde jak střeva toršku akčnější....ale ty mudr., to teda síla, že na to nepřišli 😅

zdenkapo
10. mar 2010

lienka
tak málem plodovky jak píše DOli to nebude,protože to mám já a měla jsem i poprvé a je to právě naopak,to cítíš každé převalení a každé kopnutí velice citlivě až teda kopnutí trochu bolestivě,takže spíš víc plodovky,ale teĎ už se mimi tak ozývat nemusí,když má méně místa
...a vyšilování a přemýšlění nad vším je normální a máme to i mi druhomamči 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre