Máj 2010. Kto vtedy čaká bábo?

michalag
24. aug 2009

Ahojte 🙂 ,
je tu uz niektorá ktorá vie že čaká bábo v máji 2010? Dufam ze sa coskoro tato tema rozrastie 😵 🙂 😵

hladala som ci tu uz nahodou podobna tema nie je, ak ano tak sa vopred ospravedlnujem

blanka.k
14. mar 2010

Mě píchá třeba když jdu do kopce, a je to docela ostré a bodavé, holt musím ten kopec vyšlapat a pak to za chvíli přestane 😅 Nebo u vysávání, tak holt nevysávám 😝 U mě je to prostě vázané na nějakou námahu, jak se zastavím, tak to za chvíli přejde.

blanka.k
14. mar 2010

Jsem si včera dovezla od mamky ušité povlečení, zavinovačku a obal na přebalovák, povlečení jsem udělali podle té české veliskoti 130x100....to je velké "jako kráva" 😅 Teď ještě kapsář,mantinely a nebesa, časem spací pytel.... a ještě něco do kočárku, ale to nevíme co a jak. Mám koupnou obyč. fleesovou velikou deku, a na ni nášivky s medvídkem. Ale nevím, co do kočárku. Jak velké to má být? Někdo třeba jen koupí deku a pak ji 3x složí a je to, si říkám, že když mám šikovnou maminku, tak ať to vypadá.. 😅 takže co radí zkušené maminky? 😉 Jo a ty deky mám 2 velké, takže klidně víc variant. 😉

zdenkapo
14. mar 2010

Blani
tak přesně nevim,co potřebuješ vědět... já jsem dávala deku pod TOmáška fleesovou a na něj druhou,když bylo chladněji ještě v té vložné tašce- teď mám tu zavinku Emitex,tak to mám jednodušší,jen ta Aničku položim zabalenou-,když pak byl v kočárku,tak jsem dávala ještě na dno kočárku napůl složenou zavinovačku,aby měl teplo i od spoda a na něj deku,.... v zimě normálka ve fusaku zimním taky od Emitex ten Combi...
velikost musíš brát podle svého kočáru,ale udělej normálně velikost dětské deky,protože do hlubokého to využiješ chvíli,tak do sporťáku se ti hodí větší,aby se dítko zabalila hezky dokola a i nožičky

blanka.k
14. mar 2010

Do sporťáku na zimu taky chci fusak Emitex , protože je hezčí a mnohem levnější než originál. Spíš teď přemýšlím, čím ho budu zakrývat v tom červnu až září... jestli udělat deku cca 70x100 ze 2 vrstev silnějšího fleesu a pak stejnou z 1 slabší vrstvy , to si říkám, že by mohlo stačit. 😅
Koukala jsem třeba tady... z té mé velké deky (za 300,- v akci ) udělám 2 takový http://www.e-detskysvet.cz/scripts/podrobnosti...., fakt nechápu co je tak drahé na dekách 😅

zdenkapo
14. mar 2010

Blani
tak ten Emitex fusak verze Combi fakt doporučuju,tam se ti TOmášek vejde ještě dlouho,i teď bych tam ještě dala i mého Tomáška... a hlavně i po několikero praních je jako nový...
Blani nejlepší pro dítě jak v dekách tak hlavně v oblékání je vrstvení- raději 3 slabší vrstvy,než jednu tlustou... za prvé to lépe drží teplo a za druhé když vlezeš do krámu,sundáš jenu vrstvičku a dítěti je akorát,kdežto když vidim děti,který maj juňatý svetr a pod tim jen triko,a v obchoďáku se pak bud pařej v tom svetru nebo mrznou v triku

blanka.k
14. mar 2010

To je fakt. Vrtstevní, to je alchymie, to bude boj 😀 Do porodnice povezu balík věcí , ať při odchdou sestřičky poradí, do čeho ho navlíknout 😅 😅 Dneska jsem na BVV koukala na tu Emitex zavinovačku do autosedačky, ale zas tak moc autem nejezdíme, ale ošahala jsem si ji, a super. 😀 🤐

blanka.k
14. mar 2010

hurá, hurá, hurááááááááááááááááá.... http://www.novinky.cz/domaci/194670-zima-konci-... 😀 A jestli kecají, tak mě naštvou 😖 😠

zdenkapo
14. mar 2010

Blani
tak zrovna jsem to teď četla,tak doufám,že to tak bude a nebude fakt aprílové počasí....
tak hlavně ať máš hodné sestřičky a když ne,tak to zvládneš,doma ti taky nikdo neporadí,na to přijdeš za chvíli- hlavně ať má čepičku 😉
jj,Emitexka je super a ta naše princeznovská růžová je tak sladká 🙂 zrovna jsem před chvílí udělala průstřihy a už ji mám namontovanou v sedačce,ať to manža jen do porodky doveze a nemá starosti

vladkaz1
14. mar 2010

Ahojte kocky tak pomalicky sa nam to krati co je nove?
Pozeram ze stale preberate vecicky a podobne veci 🙂

greeri
14. mar 2010

ahoj Vladka, si tu dávno nebola 😵 som pozerala Tvoje albumy na beta stránke nového MK a vieš koho mi pripomínaš? PINK 😀 (to mal byť kompliment 😅 )

vladkaz1
14. mar 2010

greeri ahoj no dlho som nebola ale nakukam kazdy den citam len niekedy sa mi ani nechce pisat ,co ja viem 😀
Je dakujem vazne ???? Len troska viacje kil mam na sebe nez ona asi 2X tolko... 😀 😀 😀 hihi

greeri
14. mar 2010

no v tvári to vôbec tak nevyzerá 😀

vladkaz1
14. mar 2010

no ved v tvari nie 😀 ,podla toho na akej foto ja mam taku spicatu bradu asi preto sa ti zda 😀 ,ale dakujem
Inak co nove?
Ako ty prezivas?
Mne to uz pripada ze kazdu chvilku budem rodit ,ale este mam casu

greeri
14. mar 2010

čosiiii, že každú chvíľu, to už ja by som musela byť na ceste do pôrodnice 😲
koncom marca idem na MD, tak asi to až potom budem prežívať tak ozajstnejši 😅 😕 ale brucho sa mi posledný týždeň nejak zväčšilo 🤐 a presviedčam bábo nech sa otočí, lebo je KP 😖
a ešte som chcela, že máš nádhernú dcérku, taká malá figliarka vyzerá byť 😀

greeri
14. mar 2010

a baby aký zvršok - svetrík, bundu, mikinu... budete nosiť, ak sa náhodou oteplí? 😀
lebo ja sa do mojich jarno-jesenných búnd nezapnem 😒 ☹

vladkaz1
14. mar 2010

Jaj no teda ,ved si o 2 TT viacej nez ja ,ale rozmyslam ze koncom marca na MD?
Mne vypocitala 23 marca .. nechapem potom ... este mi povedala, ze mi da tlacivo a pojdem vybavovat .
Aj ja mam za tento mesiac take velke brucho uz ,ale len brusko nic viacej ved mam na sebe len 3 kila plus myslim .. takze pohoda ..
No mala nasa to je postrach Denis .. hotova spekulantka 😀 ,ale ma byt po kom veru ... milujem ju moju ja som aj s casti rada ,ze ma taku povahu ,v zivote sa nestrati 😀
Si jej to vykukala z oci co???? 😀 😀 😀
A ty vies co budete mat?

vladkaz1
14. mar 2010

NO ja zimnu len tak tak mam ocerene vacky ale co mi ine zostava ze?
a bundu jarnu mam taku dekovinovu v exisporte mali vypredaj tak mam ,som prekvapena ze zapnem M ko .. ale ked sa fakt otepli tak nejaku len tak ze svatrik nemam ,ani tricka mam len taku tuniku ciernu no musim nieco kupit veru 😝

greeri
14. mar 2010

no z malej to hnucústvo len tak srší 😅
od 31.3. do 12.5 je šesť týždňov presne, toť šesť týždňov pred termínom mi začína MD 😵
a s tou bundou, to už aby som začala riešiť, nechcem čisto športovú ani čisto že slušácku, niečo medzitým, no nie som si istá, či nebudem len doma sedieť 😀 😀 lebo nič také, do čoho by som sa vošla nenájdem 😀 alebo nájdem, ale mi to zas bude veľké v pleciach a budem vyzerať ako ... 😨 😀

greeri
14. mar 2010

a my budeme mať prekvapko 😀

vladkaz1
14. mar 2010

neboj sa doma sediet nebudes po pripade das sveter a rozopatu bundu nic sa nedeje 😀
neviem na tu MD sa musim este informovat ,ale mne asi dava uz 8 sem TT pred nie 6 st .
Jaj lucim sa idem papkat neskor ked budem mat volny notebook a mala mi da dychat tak sa stavim 😅

greeri
14. mar 2010

tak dobrú chuť 😉

sonita
14. mar 2010

ahojte-greeri-ja budem nosiť sveter,ked bolo teplúčko tak už vtedy som nosila sveter.Pozerala som že máme presný dátum 12.5. a nie len to máme spoločné ale aj to že môj malý tiež ešte nie je otočení.Počula som že je niečo nato aby sa otočil.Ked vie niekdo niečo mohol by poradit lebo nemám velké bruško a myslím si že tam sa nemá šancu otočiť.Česky písali niečo lenže to neviem čo je po slovensky.

greeri
14. mar 2010

ahoj Sonita 🙂
no len to by som ten sveter musela mať, aby som ho mohla nosiť, ja teraz len vrstvím tričká a na to zimnú bundu 😀
na otočenie radili cvičiť mačací chrbát (to sme cvičievali ešte na ZŠ 😉, tak snáď vieš, ako to je príp. skús pogoogliť), alebo ešte, keď čítaš, tak byť na štyroch, prsia dole a zadok hore 😉 alebo ešte v tme svietiť na spodok bruška baterkou, niektoré bábätká sú zvedavé a otočia sa za svetlom 😉 tak budem skúšať a hádam niečo zaberie 😉 nádej zomiera posledná, veď ako tu babenky písali, niekedy sa bábo otočilo aj v deň pôrodu 😵

lucik...
14. mar 2010

A tady pokojík, hesla pošlu do IP..

http://luckafraskova.rajce.idnes.cz/Pokojicek/

xxx.klarka
14. mar 2010

lucik... pošli🙂

xxx.klarka
14. mar 2010

Lucik... obrázky krásný 🙂 😵 vidíš, a i na ty dveře se Ti to povedlo. 😔

sonita
14. mar 2010

lucik -velmi krasne posli mi h..... , dakujem-greeri skúsim to,jééééé to som ešte ani nepočula že sa otočia v den pôrodu juhu......

bibi13
14. mar 2010

zdeni, blani nemáte link na ten fusak emitex?
a zdeni, ako máš namontovanu tu zavinku do sedačky??? 😉

blanka.k
14. mar 2010

Luci - super, jsi šikula! Také prosím o heslo, ať zkouknu vše 😉
Sonita - mě zrovna včera říkala mamka, že moje sestra se otočila pár minut před porodem, že jí skákaly setsřičky po břiše, aby se otočila, a pak se zatlačilo a byla venku 😅 Já KP neřeším, ještě je času, holt, když nebude mít 4kg, tak půjde KP 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre