Máj 2010. Kto vtedy čaká bábo?

michalag
24. aug 2009

Ahojte 🙂 ,
je tu uz niektorá ktorá vie že čaká bábo v máji 2010? Dufam ze sa coskoro tato tema rozrastie 😵 🙂 😵

hladala som ci tu uz nahodou podobna tema nie je, ak ano tak sa vopred ospravedlnujem

yanika
8. jan 2010

ahojte, zdenkapo sa este neozvala ako dopadla na tom glukozovom teste?...
Ja spavam dobre, ale ked sa v noci viac krat prevratim na druhy bok, tak je maly hned hore a zacne vystrajat 😀 takze chvilku trva kym sa ukludni..
Ja o tom Epi-no tiez pocujem prvy krat, treba sa popytat skusenejsich.. Viem ze moja sestra mala porod v pohode,ale potom to zasivanie ju bolelo dost (bola som pri nej)...

zzuzullka
8. jan 2010

ahojte kočky 🙂

vladka, som si práve včera kúpila ten elastic Q na strie tak som zvedavá. zatiaľ som používala GS mamastrie ale ten sa mi už minul, ale natierala som len keď sa mi chcelo takže to bolo tak 3 krát za mesiac 😅 ale odteraz chcem už poctivo každý deń, zatiaľ sa mi teda žiadne nevytvorili

u nás dnes tak sneží, že to vyzerá ako to počasie chcelo dobehnúť celý december kedy sneh nepadal. keď príde manžel z práce tak asi ani dom nenájde ako budeme zasnežený 😀

zzuzullka
8. jan 2010

ja som o tom Epi-no študovala ešte keď som bola prvý krát tehu a zdá sa mi to ako dobrá vec. premýšlam, že si to tiež kúpim

yanika
8. jan 2010

aaadus, to mas super, ze mas cvicenie v nedelu, mne to nijako nevychadza, z prace pridem najskor o piatej a to uz su vsetky kurzy v polovicke 😒 to ma hneva...
Ale mam doma knizku od Ludmily Mojzisovej a tie cviky sa vraj mozu cvicit aj v tehotenstve. Mate niektora skusenosti s tym?

aaadus
8. jan 2010

blanka doufám, že aspoň tu dálnici odhrnou, ale jak to tak znám, budou v jednom pruhu vyjeté koleje a druhý pruh bude netknutý 😠

blanka.k
8. jan 2010

Zuzul - taky mám Elasti Q, mažu už od 1.trim., ale až teď tak od 16tt poctivě, a taky zatím jsem bez strií. jsem se včera chlubila M., a on říkal, že kde bych k nim přišla, když mám prd pupek 😅 Tsss, drzoun, oproti němu určitě 😝
Už mám vybranou matraci, teď ještě tu postýlku 😅 http://detska-prodejna.cz/produkty/matrace//mat... 😉 Na tu mi i dali tip v jednom baby obchodě,nevím, asi jsem to tu psala, že pro miminka je dobré tvrdý kokos, a pak pro větší se to obrátí na tu pohanku 😉 akortá v tom obchodě s postýlkama za ni hctělo asi 900,- 😅

aaadus
8. jan 2010

yanika to cvičení dělá dobrovolně PA, ale mně by to zase pasovalo přes týden, neděle je jediný den kdy je manžel doma. naštěstí mu to nevadí a jednou už byl dokonce se mnou plavat

zzuzullka
8. jan 2010

my budeme postieľku kupovať až tak v júni,v júli.dovtedy budeme používať kolísku, čo máme doma ešte po manželovi, ktorú vtedy svokor ručne vyrábal. tak teraz mi ju bral len poopravuje a znovu natrie farbou a hotovo. len tá farba nám robí najväčší problém. stále nad ňou premýšľam. ale asi by sa mi páčila napr. taká bledo zelenkavá

zzuzullka
8. jan 2010

objednávali ste niektorá kočík cez internet? ja práve pozerám na http://www.e-kociky.sk/?hlboke-a-kombinovane,36,7 a majú tam dosť dobré kočíky a hlavne to vychádza lacnejšie než v obchode, teda aspoň tie ktoré sme pozerali aj v obchode

mishutka
8. jan 2010

Ahoj holky,
Epi-no jsem někde taky zahlídla, možná je to dobrý ale já do toho nejdu 😉 Co se má stát se stane 😅

Příští týden se konečně chystám zjistit si nějaké cvičení nebo něco.
Pak zajed do porodnice zjistit co a jak aby s námi počítali a taky si prohlédnout porodnici 😉

Ty bíle sračky jsou hrozné, ae pes si to užívá 😀

zdenkapo
8. jan 2010

Ahoj holky,tak jsem zpět z oGTT- hrůza- teda nápoj docela ušel,protože v této laborce do toho přidali citron a to nebylo taková hrůza,tak jsem se zhluboka nadechla a dala to naráz... jen to sezení tam přes 2 hodiny hrůza,bolely mě záda šíleně z té lavice a po hoďce jsem musela jít rozdýchávat k oknu,jinak bych se asi poz....
Nastali ale změny v systému od roku 2007- teď mi vzali moč na lačmo a krev z prstu,čeká se na výsledky- když jsou v pořádku,dají vypít glukozu a v testu se pokračuje,když je to špatné,tak to ani nedávají pít a rovnou máte tu cukrovku a musíte chodit do poradny dia,stejně,jako když je to špatné po tom testu celém- jen teď se už u těhulí neodebírájí vzorky krve a moči po hoďce,ale až po celých dvou hodinách,tak jsem na to zvědavá,protože mi sdělili,že výsledky nedávaj,že si mám v úterý v 10 hodin zavolat své gyndr.,takže vim houby...

M.c. tak to asi pořídim teda taky tu jak máš ty a jak chce Adus tu jarní verzi,chtěla jsem původně tu letní,ale je možný je už v půli dubna porodim,tak to asi bude vhodnější ta teplejší a vejde se tam i na podzim,akorát mám furt dilema s barvou, zda červenou nebo lososovou,ale zatim vede ta tmavší- červená--- jaká je ta červená- je tmavá nebo světlá,nevim k čemu to přirovnat

aaadus
8. jan 2010

zuzul já jsem objednávala kočárek z netu, ale jdu si pro něho osobně na prodejnu. ale jestli máš ten kočárek obhlídlý v obchodě a víš jak se s ním jezdí, tak bych ho objednala. jenom se podívej jak je to s reklamací kdyby byl problém

aaadus
8. jan 2010

mishu náš pes si lehne doprostřed zahrady a nechává se zasněžit že mu jdou vidět jenom oči 😀
zdenka jsem myslela, že ti řeknou výsledky hnedka. já jsem tu zavinovačku chtěla světle žlutou, ale než jsem ji stihla objednat tak byla fuč 😅

andelka
8. jan 2010

Holky, s tím epinem, jakože se vám to ekluje, to máte to samé jako při vnitřním UTZ - to doktor taky jen vyměňuje kondomy 😉 Jako já udělám cokoliv, co by byť jen mohlo pomoct proti natržení nebo nástřihu, nebo aspoň eliminaci. Mám to jako Lucik, též se toho bojim snad víc jak porodu a jakože porodu se nebojim. 😅

zdenka: Tento postup slyším prvně 😕 Zajímavé.

zzuzullka
8. jan 2010

len keby to epi no nebolo také drahé.som hľadala aj na anglických stránkach, či tam nevychádza lacnejšie, ale bohužiaľ zatiaľ nie, tak musím ešte hľadať

aaadus
8. jan 2010

zuzul tak jedině koupit použité nebo si ho půjčit někde

mishutka
8. jan 2010

Tak nakonec která ta zavinovačka Emitex vám příjde nej.????? 😀

aaadus
8. jan 2010

mishu nevím, asi ta jarní, tu využiješ i na podzim. letní mi příjde zbytečná, na léto stačí tenká dečka

mishutka
8. jan 2010

aaadu.pošli odkaz prosím mám v tom guláš 😉

zdenkapo
8. jan 2010

no holky taky jsem myslela,že to řeknou hned,ale do úterka musim počkat,tak jsem zvědavá ☹

Andel nevim no,v 2007 to bylo úplně jinak,tak jsou nějaké změny, však vás to čeká všechny,hold z nás tady mám všechny vyšetření první 😉 tak aspoňmáte info 😀

Adus,to vim,že se ti líbila ta limetková,a na tom babymax.cz jí nemaj,to jsem koukala,ale určo najdeš taky nějakou slevu,ty moje barvy tam zatim

mishutka
8. jan 2010

Zdenka.já jsem zvědavá jestli se tomu vyhnu 😀

aaadus
8. jan 2010

zdenka já jsem tu limetku trefila ještě na tom babymaxu a vím že už tam není. to bude asi tím že to tak slevnili

zdenkapo
8. jan 2010

Mishu a proč se chceš vyhnout oGTT? tobě je po 25let a nemáš v rodině cukrovku? ale ono když bys jí měla tak se přeci lepší to vědět a hlídat si to- včera mi zas v poradně přednášela gyndr, jak je to pro mimi nebezpečné,kdyby se to nehlídalo a že ho to může poškodit- ona ráda vykládá.... a taky budu objednávat tu jarní zavinku jak má m.c. a jak chce Adus je to nej volba na duben

Adus,no ta limetka není,ale našla jsem jí tady,teda dražší,ale třeba jí mají http://beruskakocarky.mimishop.cz/detail.php?zb...

mishutka
8. jan 2010

Zdenka ne vzhnout, ale neženu se na to 😉 V naší rodině zaplať pán bůh není žádna závažná nemoc! 🙂

vibeke
8. jan 2010

ahojte baby...
mate uz niektora celu vybavicku pripravenu ??
my mame doma uz uplne vsetko, okrem kociarika, ten sme si objednali, aby nam prisiel na konci januara,, lebo uz nemam miesto kde tie veci davat 😝 ,, inak mame kupenu uz aj autosedacku od 9 mesiacov,, postielka uz stoji, .. oblecko na rok dopredu,hracky, rozmyslam, ze by som uz zacala pomaly aj pampersky kupovat,, tie platene uz mame,,, .
ja nemam rada , ked sa vsetko nechava na poslednu chvilu a potom sa stresuje, ze nieco nestihlo, takto sme kupovali vsetko pomaly, priebezne... este aj maly bicyklik sme teraz po vianociach v akcii kupili... 😀

ale kazdy mi hovori, ze to naco?? ved do maja casu dost.. mna to akurat nervuje, lebo nikdy nevies co sa stane a ja chcem, mat do 7 mesiaca uz vsetko.. potom uz zacneme len pomaly prat a zehlit vecicky...
vsak ma aj niketora z nas uz vsetko pripravene ??? 🙂 🙂 🙂

aaadus
8. jan 2010

zdeni já jsem tu limetku objednala na babymaxu 😉
vibeke já jsem začala nakupovat všechno teprve teď lednu, teda kromě oblečení, to kupuju od začátku těhu 😅

bibi13
8. jan 2010

zzuzullka, ja som objednávala z netu a ani som ten kočík nevidela.. no a objednávala som presne z tej stránky, ktoru si sem dala ty.. len som to objednavala cez spravu, nie priamo cez tu stranku.. ale to je jedno..
mishutka, mne povedal gyn., že teraz po novom musia na ten oGTT všetky tehulky.. ja mám 24 a idem tam 18.

vibeke
8. jan 2010

ja som to oblecko zacala kupovat, asi 4 mesiace pred tehu , 😅 😅 ,, lebo najprv sme sa 6 mesiacov snazili ,, tak som si robila radost aspon tymi malymi dupkami ,, 😅 a teraz sa nam to uz nahromadilo... 😀

mishutka
8. jan 2010

vibeke:já myslím, že na to jde úplně zprávně!Taky už chci finišovat a mít vše ready kdyby něco 😉

Jenom vám řeknu holky, že kdybych se líp učila mohla jsem pracovat na byt.družstvě a hovno robit 😠
Před Vánoci jsme zařizovali tu komoru na mezipatro a co tam sedí za idioty neuvěříte, ten chlap mě ještě masnou hubu od oběda a to bylo půl 4 😠
Vymýšli blbosti aby z nás něco vytřískali, za projekt, povolení atd.A to bude stavět jednu přepážku s dveřmi za vlastní kč 🙄

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre